XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
mariano77
Posty: 6
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 28 lip 2011, 13:48
OSP (gm., woj.): Brzeziny, łódzkie
Status: Offline

XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

Post autor: mariano77 »

Już niedługo bo 3 września 2011 odbędą się w Koninie XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP. Jakie są Wasze typy? Kto zostanie Mistrzem Polski? Czy nowe, głodne sukcesu ekipy z Dobrowa, Smardzewic czy Rudki? Czy zaprawione w bojach, utytułowane drużyny z Lądka, Żelaznej i Drzewiec? A może eksploduje formą jakaś inna jednostka? Jestem ciekawy Waszych opinii, jak również informacji o aktualnej formie, wynikach i przygotowaniach do zawodów poszczególnych drużyn!

wentyl
Posty: 28
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 11:00
OSP (gm., woj.): Wólka Okopska(Dorohusk,Lubelskie)
Status: Offline

Re: Kto wygra XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze?

Post autor: wentyl »

na pewno wygra najlepszy lub ten co im szczęście dopisze bo i tak bywa

guzik132
Posty: 27
Rejestracja: ndz 26 wrz 2010, 12:13
OSP (gm., woj.): Stara Wieś, gm. Mircze, pow. Hrubieszowski
Status: Offline

Re: Kto wygra XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze?

Post autor: guzik132 »

Bardzo ciężko wytypować, bo jest co najmniej sześć drużyn które mają realne szanse na zajęcie 1 - go miejsca a i reszta jest niewiele słabsza. Wydaje mi się że trzeba będzie zejść poniżej 90 s. żeby wygrać (może nawet ok. 87 s). Bawiąc siew w typowanie obstawiam: 1. Żelazna, 2. Dobrów. 3 Częstochowa - Błeszno.

dh Adrian
Posty: 38
Rejestracja: wt 08 lip 2008, 19:20
Status: Offline

Re: Kto wygra XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze?

Post autor: dh Adrian »

Zwycięzca zawodów Krajowych na pewno musi mieć trochę szczęścia... różnice między drużynami są tak niewielkie, że czasem decyduje naprawdę najmniejszy szczegół. Jednak wydaje mi się, że wygra doświadczenie i na najwyższym podium staną druhowie z Lądka, którzy dość pechowo przegrali zawody wojewódzkie (upadek zawodnika przy pokonywaniu ściany). Nie możemy zapomnieć o Drzewcach, choć czytałem ostatnio artykuł, w którym było napisane, iż jeden z podstawowych zawodników bierze w ten dzień ślub, tym samym praktycznie pół drużyny będzie na weselu. Zobaczymy co druhowie wymyślą... bo naprawdę szkoda tej drużyny. No i drużyna z Dobrowa, która jest dobrze wybiegana -druhowie są zawodnikami Warty -Eremity, więc na pewno będzie ciekawie i nie zabraknie emocji. Szkoda tylko, że ćwiczenie bojowe rozgrywane będzie na motopompach Tohatsu -to już nie ten klimat bez ryku naszych PO5. Jestem z Wielkopolski tak więc 3 września na pewno będę w Koninie.

adamm998
Posty: 2
Rejestracja: pt 12 sie 2011, 14:52
OSP (gm., woj.): OSP Brzeziny, Brzeziny, Łódź
Status: Offline

Re: Kto wygra XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze?

Post autor: adamm998 »

A ja stawiam na OSP Dobrów. Są rządni sukcesu, są wybiegani, startują u siebie, trenują w Koninie, a i większość sędziów jest z Wielkopolski. To wszystko przemawia za nimi. Na drugim miejscu Żelazna, również ogromny potencjał. Dobre wyniki na ostatnich powiatowych miały Smardzewice. Nie należy zapominać o Lądku, którzy również startują praktycznie u siebie, mają swoich sędziów, a nawet regulamin dla nich zmieniono. Co do starych mistrzów z Drzewiec, to słyszałem że są w rozsypce, a na ostatnich gminnych zawodach uzyskali przeciętne wyniki. Ciekaw jestem Rudki, Błeszna i Raszowej. Odgrażają się Ciepłowody, że w tym roku nie pomylą rozdzielacza.

PJ
Posty: 43
Rejestracja: śr 04 sty 2006, 11:39
Status: Offline

Re: Kto wygra XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze?

Post autor: PJ »

adamm998 pisze:a i większość sędziów jest z Wielkopolski.
Bzdura

nowy123
Posty: 3
Rejestracja: pt 19 sie 2011, 08:53
Status: Offline

Re: Kto wygra XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze?

Post autor: nowy123 »

Ja Stawiam że o 1 miejsce będą walczyć dwie drużyny Błeszno vs Dobrów .Błeszno najlepsza sztafeta z wszystkich zawodów wojewódzkich.Z Dobrowa chłopaki grają w klubie piłkarskim Warty - Eremity.Szkoda że Błeszno nie biegnie sztafety z Dobrowem naprawdę był by to piękny bieg i było by na co po popatrzeć .Widać po czasach jakie oby dwie drużyny robią że są naprawdę wybiegani a ,co do bojówki ty drużyn widziałem na youtube filmik bojówki drużyny z Błeszna zrobili sawnną 11,80 s. gdyby nie zaspał pomocnik roty 2 to zrobili by 33,32. Podaje link do bojówki Błeszna http://www.youtube.com/watch?v=zF1wb6o7JLM .O Dobrowie nic nie słyszałem opieram się tylko na wynikach z wojewódzkich szukałem filmików na youtube ale nic niema.Dla mnie będą walczyć te dwie drużyny o MISTRZA POLSKI.Zobaczymy co pokarzą drużyny z Lądka, Żelaznej , Rudki , Raszowej no i oczywiście jak kolega wspomniał wcześniej drużyna z Ciepłowodów . Moje typy to :
1Miejsce Błeszno Vs Dobrów
2Miejsce Żelazna
3 Miejsce Rudka

jemal
Posty: 91
Rejestracja: śr 31 maja 2006, 15:55
Lokalizacja: Częstochowa
Status: Offline

Re: Kto wygra XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze?

Post autor: jemal »

W tym roku na zawodach gminnych gdyby nie to że chłopakom z Błeszna wyślizgnął się wąż na ssawnej to bojówkę by zrobiło koło 30 s :):) a tak to zrobili w 36 jak dobrze pamiętam a sztafetę bodajże w 51 + 5 pkt za przekroczenie strefy zmian:)

Facho998
Posty: 28
Rejestracja: pt 19 sie 2011, 19:59
Status: Offline

Re: Kto wygra XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze?

Post autor: Facho998 »

Witam koledzy jesteście pewni ze te drużyny zrobiły tak dobrą sztafetę to tylko dlatego ze tory pewnie były skrócone nie dziwi was to ze w 51s jest to nie możliwe a Ćwiczenie Bojowe na motopompie od pana wyszogrodzkiego to wszystkie co maja ssawna poniżej 14 sekund drużyny by zrobiły taki czas. A na TOHATSU VC72AS można tylko pomarzyć bo pompa od pana wyszogrodzkiego jest dużo dużo lepsza

Maciek90
Posty: 32
Rejestracja: pt 19 sie 2011, 21:29
Status: Offline

Re: Kto wygra XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze?

Post autor: Maciek90 »

Zgadzam się z Tobą jeżeli chodzi o sztafetę. Wg. mnie czasy poniżej 55 sekund są wynikiem albo skróconego toru, albo chłopaki którzy go wykręcają mają mało wspólnego z OSP a więcej z kadrą Polskich lekkoatletów. Natomiast co do porównania pomp Tohatsu i tych przerobionych od Pana W. W mojej OSP posiadamy Tohatsu VC72AS i czas jaki upływa od zanurzenia linii ssawnej do pojawienia się wody na pyszczku prądownicy przodownika I roty to dokładnie 15 sekund a więc nie pisz bzdur, że pompy od Wyszogrodzkiego są dużo lepsze. Widziałem jedną PO5 (zapewne od Wyszogrodzkiego, ale dokładnie nie wiem), która daje wodę o całą sekundę lepiej od naszej "japonki". Pozostałe, które dane było mi zobaczyć gł. na YT, na czele z mistrzami Polski z Drzewc, zostają w tyle za naszą Tohatsu.

wentyl
Posty: 28
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 11:00
OSP (gm., woj.): Wólka Okopska(Dorohusk,Lubelskie)
Status: Offline

Re: Kto wygra XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze?

Post autor: wentyl »

zostaje poczekać aż zaczną przerabiać tohatsu.

co do pomop to na zawodach nie ma jednoznacznego porównania bo wszytko zależy od sprawienia Lini głównej i gaśniczych.

Andrzej82400
Posty: 34
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 13:02
Status: Offline

Re: Kto wygra XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze?

Post autor: Andrzej82400 »

[quote="nowy123"]Ja Stawiam że o 1 miejsce będą walczyć dwie drużyny Błeszno vs Dobrów .Błeszno najlepsza sztafeta z wszystkich zawodów wojewódzkich.Z Dobrowa chłopaki grają w klubie piłkarskim Warty - Eremity.Szkoda że Błeszno nie biegnie sztafety z Dobrowem naprawdę był by to piękny bieg i było by na co po popatrzeć .Widać po czasach jakie oby dwie drużyny robią że są naprawdę wybiegani a ,co do bojówki ty drużyn widziałem na youtube filmik bojówki drużyny z Błeszna zrobili sawnną 11,80 s. gdyby nie zaspał pomocnik roty 2 to zrobili by 33,32. Podaje link do bojówki Błeszna http://www.youtube.com/watch?v=zF1wb6o7JLM .O Dobrowie nic nie słyszałem opieram się tylko na wynikach z wojewódzkich szukałem filmików na youtube ale nic niema.Dla mnie będą walczyć te dwie drużyny o MISTRZA POLSKI.Zobaczymy co pokarzą drużyny z Lądka, Żelaznej , Rudki , Raszowej no i oczywiście jak kolega wspomniał wcześniej drużyna z Ciepłowodów . Moje typy to :

Powiem tak !po oglądnięciu tego filmu z Błeszno w roli głównej to punkty karne powinni oni dostać za samo ułożenie sprzętu na podeście ,bo ciekaw jestem w którym miejscu regulamin dopuszcza takie założenie klucza na koszu a środek ssawnego to tez praktycznie zapięty na punkty tak że 5 punktów karnych na pewno jak nie 10 :shock: tak ze cos mi sie wydaje ze sędzia główny LEON MĄDRY bedzie miał co robic :mrgreen: ! A tak wogóle to moze mi ktos powiedziec w ile ta Tohatsu VC72 AS podaje wode bo wiem tylko tyle ze u wyszogrodzkiego to smigało a tu :? :?:
Awatar użytkownika

major
Posty: 27
Rejestracja: śr 18 maja 2011, 09:25
OSP (gm., woj.): XXXXXXXXXXXXXXX
Status: Offline

Re: Kto wygra XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze?

Post autor: major »

Kłania się znajomość Regulaminu Zawodów Sportowo Pożarniczych!

"4.1.2.3. Zasady ułożenia sprzętu drużyny na podeście
Z chwilą postawienia motopompy na podeście silnik musi być zgaszony i nie można go uruchamiać
do czasu rozpoczęcia ćwiczenia. Nasady i zawory motopompy i rozdzielacza mogą być otwarte.
Zawodnicy układają sprzęt na podeście w dowolny sposób, klucze do łączników mogą leżeć na
innym sprzęcie (z wyjątkiem motopompy).
Poza podest mogą wystawać jedynie węże ssawne
(nie więcej jednak niż 40 cm). Sprzęt nie może być ze sobą połączony, a łączniki nie mogą się ze
sobą stykać.
Drużyna może posiadać rezerwowe węże (po jednym odcinku) W-75 i W-52, które przed startem
układa w pobliżu podestu."

Co nie jest zabronione to jest dozwolone. A środek połączony wzorowo. Tylko patrzeć i się uczyć jak się buduje ssawną.

sslawek77
Posty: 446
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 20:06
Lokalizacja: z OSP
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kto wygra XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze?

Post autor: sslawek77 »

major pisze:Kłania się znajomość Regulaminu Zawodów Sportowo Pożarniczych!

"4.1.2.3. Zasady ułożenia sprzętu drużyny na podeście
Z chwilą postawienia motopompy na podeście silnik musi być zgaszony i nie można go uruchamiać
do czasu rozpoczęcia ćwiczenia. Nasady i zawory motopompy i rozdzielacza mogą być otwarte.
Zawodnicy układają sprzęt na podeście w dowolny sposób, klucze do łączników mogą leżeć na
innym sprzęcie (z wyjątkiem motopompy).
Poza podest mogą wystawać jedynie węże ssawne
(nie więcej jednak niż 40 cm). Sprzęt nie może być ze sobą połączony, a łączniki nie mogą się ze
sobą stykać.
Drużyna może posiadać rezerwowe węże (po jednym odcinku) W-75 i W-52, które przed startem
układa w pobliżu podestu."

Co nie jest zabronione to jest dozwolone. A środek połączony wzorowo. Tylko patrzeć i się uczyć jak się buduje ssawną.

no właśnie kłania się:

"Sprzęt nie może być ze sobą połączony, a łączniki nie mogą się ze
sobą stykać."
a klucz i smok to jest sprzęt, i nie próbuj wmawiać że klucz kładziesz tak że ząb klucza nie styka się z zębem smoka...

zresztą odpowiedz z zarządu:

odpowiedz z zarządu:
"Krosno 29.07.2011
W odpowiedzi na zapytania przesłane e-mailem na adres KM PSP Krosno, odpowiadam:
1. Zgodnie z postanowieniami regulaminu klucze nie mogą być spięte ze smokiem podawanym przez mechanika.

..........

Naczelnik Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego
Komendy Miejskiej PSP w Krośnie
bryg. Mariusz Kozak"

więc takie tłumaczenie że klucz leży na smoku a nie jest spięty to sobie można między bajki wstawić....

zaraz się zaczną kłótnie, ale gdyby tak można podać to by było zastrzeżone, że nie jest błędem podanie klucza razem ze smokiem, tak jak to jest, przy nałożeniu klucza i dopiero spinaniu środka czy do motopompy....

poza tym inny pkt regulaminu:

"Łączenie linii ssawnej oceniane jest jako błędne,
gdy zawodnicy łączą bez kluczy lub nie nakładają ich na łączniki"

Więc klucz który jest nałożony na kosz ściągasz i potem go nakładasz i dokręcasz wtedy kosz ??

wieć ewidentnie jest to błąd sędziów którzy nagminnie nie dają za to pkt karnych....

Maciek90
Posty: 32
Rejestracja: pt 19 sie 2011, 21:29
Status: Offline

Re: Kto wygra XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze?

Post autor: Maciek90 »

Andrzej82400 pisze:A tak wogóle to moze mi ktos powiedziec w ile ta Tohatsu VC72 AS podaje wode bo wiem tylko tyle ze u wyszogrodzkiego to smigało a tu :? :?:
Tak jak pisałem wyżej. Przy naszej Tohatsu od wrzucenia ssawnych do pokazania się wody na pyszczku prądownicy u przodownika I roty mija 15 sekund, także objeżdża pompy od Pana W.

wentyl pisze:zostaje poczekać aż zaczną przerabiać tohatsu.
A widzisz jakiś sens przerabiania Tohatsu bo ja nie. Już przy seryjnej "japonce" pomocnik II roty musiałby być szybszy niż Usain Bolt, żeby zdążyć dobiec do przodownika bez przykręcenia wody na rozdzielaczu.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat