XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

jemal
Posty: 91
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 31 maja 2006, 15:55
Lokalizacja: Częstochowa
Status: Offline

Re: Kto wygra XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze?

Post autor: jemal »

Sorki koledzy pomyliłem się czas OSP Błeszno na sztafecie to był 55,5 s + 5 pkt karnych.

Facho998
Posty: 28
Rejestracja: pt 19 sie 2011, 19:59
Status: Offline

Re: Kto wygra XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze?

Post autor: Facho998 »

Maciek90 pisze:
Andrzej82400 pisze:A tak wogóle to moze mi ktos powiedziec w ile ta Tohatsu VC72 AS podaje wode bo wiem tylko tyle ze u wyszogrodzkiego to smigało a tu :? :?:
Tak jak pisałem wyżej. Przy naszej Tohatsu od wrzucenia ssawnych do pokazania się wody na pyszczku prądownicy u przodownika I roty mija 15 sekund, także objeżdża pompy od Pana
wentyl pisze:zostaje poczekać aż zaczną przerabiać tohatsu.
A widzisz jakiś sens przerabiania Tohatsu bo ja nie. Już przy seryjnej "japonce" pomocnik II roty musiałby być szybszy niż Usain Bolt, żeby zdążyć dobiec do przodownika bez przykręcenia wody na rozdzielaczu.


Kolego na pierwszej rocie to nic nie da mierzyć w ile poda do pyszczka bo to masz tylko jedna rotę z dwóch odcinków w 52 .A zmierz na dwóch rotach i wtedy wam poda w 17 sekund :mrgreen:

Facho998
Posty: 28
Rejestracja: pt 19 sie 2011, 19:59
Status: Offline

Re: Kto wygra XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze?

Post autor: Facho998 »

sslawek77 pisze:
major pisze:Kłania się znajomość Regulaminu Zawodów Sportowo Pożarniczych!

"4.1.2.3. Zasady ułożenia sprzętu drużyny na podeście
Z chwilą postawienia motopompy na podeście silnik musi być zgaszony i nie można go uruchamiać
do czasu rozpoczęcia ćwiczenia. Nasady i zawory motopompy i rozdzielacza mogą być otwarte.
Zawodnicy układają sprzęt na podeście w dowolny sposób, klucze do łączników mogą leżeć na
innym sprzęcie (z wyjątkiem motopompy).
Poza podest mogą wystawać jedynie węże ssawne
(nie więcej jednak niż 40 cm). Sprzęt nie może być ze sobą połączony, a łączniki nie mogą się ze
sobą stykać.
Drużyna może posiadać rezerwowe węże (po jednym odcinku) W-75 i W-52, które przed startem
układa w pobliżu podestu."

Co nie jest zabronione to jest dozwolone. A środek połączony wzorowo. Tylko patrzeć i się uczyć jak się buduje ssawną.

no właśnie kłania się:

"Sprzęt nie może być ze sobą połączony, a łączniki nie mogą się ze
sobą stykać."
a klucz i smok to jest sprzęt, i nie próbuj wmawiać że klucz kładziesz tak że ząb klucza nie styka się z zębem smoka...

zresztą odpowiedz z zarządu:

odpowiedz z zarządu:
"Krosno 29.07.2011
W odpowiedzi na zapytania przesłane e-mailem na adres KM PSP Krosno, odpowiadam:
1. Zgodnie z postanowieniami regulaminu klucze nie mogą być spięte ze smokiem podawanym przez mechanika.

..........

Naczelnik Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego
Komendy Miejskiej PSP w Krośnie
bryg. Mariusz Kozak"

więc takie tłumaczenie że klucz leży na smoku a nie jest spięty to sobie można między bajki wstawić....

zaraz się zaczną kłótnie, ale gdyby tak można podać to by było zastrzeżone, że nie jest błędem podanie klucza razem ze smokiem, tak jak to jest, przy nałożeniu klucza i dopiero spinaniu środka czy do motopompy....

poza tym inny pkt regulaminu:

"Łączenie linii ssawnej oceniane jest jako błędne,
gdy zawodnicy łączą bez kluczy lub nie nakładają ich na łączniki"

Więc klucz który jest nałożony na kosz ściągasz i potem go nakładasz i dokręcasz wtedy kosz ??

wieć ewidentnie jest to błąd sędziów którzy nagminnie nie dają za to pkt karnych....



Tu się zgodzę z kolega bo ma racje i widać że z regulaminem też się dokładnie zapoznał i wydaje mi się że nie wszyscy znają regulamin do końca

Maciek90
Posty: 32
Rejestracja: pt 19 sie 2011, 21:29
Status: Offline

Re: Kto wygra XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze?

Post autor: Maciek90 »

Facho998 pisze: Kolego na pierwszej rocie to nic nie da mierzyć w ile poda do pyszczka bo to masz tylko jedna rotę z dwóch odcinków w 52 .A zmierz na dwóch rotach i wtedy wam poda w 17 sekund :mrgreen:
Jak to nic nie da??? Mierząc na I rocie mogę porównać osiągnięty czas z czasami innych pomp również do podania na I rotę. Na II rotę w ogóle nie patrze bo tu do głosu dochodzi już szybkość zawodników.

dh Adrian
Posty: 38
Rejestracja: wt 08 lip 2008, 19:20
Status: Offline

Re: Kto wygra XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze?

Post autor: dh Adrian »

Cytat: ""Tak jak pisałem wyżej. Przy naszej Tohatsu od wrzucenia ssawnych do pokazania się wody na pyszczku prądownicy u przodownika I roty mija 15 sekund, także objeżdża pompy od Pana W"""


Druhowie - nie widziałem osobiście motopompy Tohatsu podczas zawodów ale przyjmując wspomniane wcześniej 15 sekund to porównując czasy przetłoczenia to motopompa przygotowana przez Pana W. z dużą rezerwą objeżdża przez wszystkich chwalone Tohatsu bo najlepsze w Polsce PO5 od Pana W. schodzą poniżej 15 sekund. Poza tym osobiście neguję decyzję o startach na Tohatsu ponieważ:
1) skończą się przeróbki PO5 to koneserzy sportu i tak przerobią Tohatsu (najlepsi zawsze zainwestują)
2) w mojej gminie nie ma żadnej pompy Tohatsu a w całym powiecie są tylko 2 sztuki tych pomp!!!
3) zawody mają na celu podnieść poziom wyszkolenia strażaków a póki co zdecydowana większość posiada na wyposażeniu PO5 i to nie zmieni się jeszcze przez długi czas
4) dla niektórych zawody to jedyna okazja by móc poćwiczyć trochę ze sprzętem i rozruszać swoje PO5 lub nawet PO3
5) nie chwalmy że Tohatsu to super maszyna bo przy obecnym poziomie wyszkolenia sporej grupy mechaników PO5, Tohatsu dawno by się rozleciało...
6) nie mówmy, że używamy dużo pomp w akcjach gaśniczych, których jest coraz mniej, a statystyki pokazują nam ciągły ich spadek, więc dla miejscowych zagrożeń i wypompowywania wody używamy szlamówek i tutaj powinniśmy inwestować.

Myślę, że na szczęście w moim powiecie szybko nie nastąpi zmiana pomp do zawodów i zostaniemy przy PO5.

Pozdrawiam i życzę uczestnikom Zawodów Krajowych powodzenia i "zgubienia prądownicy":)

Maciek90
Posty: 32
Rejestracja: pt 19 sie 2011, 21:29
Status: Offline

Re: Kto wygra XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze?

Post autor: Maciek90 »

dh Adrian pisze: Druhowie - nie widziałem osobiście motopompy Tohatsu podczas zawodów ale przyjmując wspomniane wcześniej 15 sekund to porównując czasy przetłoczenia to motopompa przygotowana przez Pana W. z dużą rezerwą objeżdża przez wszystkich chwalone Tohatsu bo najlepsze w Polsce PO5 od Pana W. schodzą poniżej 15 sekund.
Pokaż mi kolego taką pompę. Jedyna PO5 jaką widziałem z czasem poniżej 15 sekund widoczna jest na tym filmiku. http://www.youtube.com/watch?v=oUiIkgbMWG4
dh Adrian pisze:1) skończą się przeróbki PO5 to koneserzy sportu i tak przerobią Tohatsu (najlepsi zawsze zainwestują)
Już chyba po raz trzeci o tym pisze w tym wątku, no ale specjalnie dla Ciebie zrobię to jeszcze raz. Powiedz mi jaki sens widzisz w przerabianiu Tohatsu, skoro przy czasie podania wody ok. 15 sekund pomocnik II roty musiałby być rekordzistą świata na 100 m. żeby zdążyć dobiec do przodownika.

Facho998
Posty: 28
Rejestracja: pt 19 sie 2011, 19:59
Status: Offline

Re: Kto wygra XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze?

Post autor: Facho998 »

Maciek90 pisze:
dh Adrian pisze: Druhowie - nie widziałem osobiście motopompy Tohatsu podczas zawodów ale przyjmując wspomniane wcześniej 15 sekund to porównując czasy przetłoczenia to motopompa przygotowana przez Pana W. z dużą rezerwą objeżdża przez wszystkich chwalone Tohatsu bo najlepsze w Polsce PO5 od Pana W. schodzą poniżej 15 sekund.
Pokaż mi kolego taką pompę. Jedyna PO5 jaką widziałem z czasem poniżej 15 sekund widoczna jest na tym filmiku. http://www.youtube.com/watch?v=oUiIkgbMWG4
dh Adrian pisze:1) skończą się przeróbki PO5 to koneserzy sportu i tak przerobią Tohatsu (najlepsi zawsze zainwestują)
Już chyba po raz trzeci o tym pisze w tym wątku, no ale specjalnie dla Ciebie zrobię to jeszcze raz. Powiedz mi jaki sens widzisz w przerabianiu Tohatsu, skoro przy czasie podania wody ok. 15 sekund pomocnik II roty musiałby być rekordzistą świata na 100 m. żeby zdążyć dobiec do przodownika.

kolego chodź by nie wiem co to i tak będzie tak że będą przerabiać tohatsu mogę się założyć ze prędzej czy później tak będzie a co do lepszej pompy to po5 od pana W jest lepsza i nie kłuć się jak widziałeś tylko jedna taka pompę osp żelazne a wasza tohatsu poda na dwie roty w 17s na pewno bo mierzenie czasu na pierwszą rotę to nie ma sensu nie sprawdzisz w ile poda zmierz na dwie roty to sie dowiesz jaką macie słabą tohatsu

dh Adrian
Posty: 38
Rejestracja: wt 08 lip 2008, 19:20
Status: Offline

Re: Kto wygra XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze?

Post autor: dh Adrian »

Do Maciek90:

Kolego motopompa, którą prezentujesz ma czas przetłoczenia 14,55. Po zawodach Krajowych prześlę Ci link z zawodów, gdzie motopompa od Pana Wyszogrodzkiego tłoczy w 14,31. Więc chyba widzisz różnicę, ale możesz nie zrozumieć tak jak tego po co będą przeróbki Tohatsu. Otóż nowy regulamin precyzuje miejsce w którym przodownik roty II rozrzuca wąż. Łączenie przez pomocnika odcinków węży linii gaśniczej następuje z opóźnieniem. Tak więc będzie naprawdę bardzo ważne szybkie napełnienie wodą II roty. Poczytaj nowy regulamin, przemyśl i zrozumiesz...

Nie zaśmiecajmy kłótniami forum. Ja myślę tak, Ty inaczej. Każdy ma prawo się wypowiedzieć.

Druh Facho998 dzięki za poparcie...
Awatar użytkownika

major
Posty: 27
Rejestracja: śr 18 maja 2011, 09:25
OSP (gm., woj.): XXXXXXXXXXXXXXX
Status: Offline

Re: Kto wygra XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze?

Post autor: major »

Facho998 pisze:
sslawek77 pisze:
major pisze:Kłania się znajomość Regulaminu Zawodów Sportowo Pożarniczych!

"4.1.2.3. Zasady ułożenia sprzętu drużyny na podeście
Z chwilą postawienia motopompy na podeście silnik musi być zgaszony i nie można go uruchamiać
do czasu rozpoczęcia ćwiczenia. Nasady i zawory motopompy i rozdzielacza mogą być otwarte.
Zawodnicy układają sprzęt na podeście w dowolny sposób, klucze do łączników mogą leżeć na
innym sprzęcie (z wyjątkiem motopompy).
Poza podest mogą wystawać jedynie węże ssawne
(nie więcej jednak niż 40 cm). Sprzęt nie może być ze sobą połączony, a łączniki nie mogą się ze
sobą stykać.
Drużyna może posiadać rezerwowe węże (po jednym odcinku) W-75 i W-52, które przed startem
układa w pobliżu podestu."

Co nie jest zabronione to jest dozwolone. A środek połączony wzorowo. Tylko patrzeć i się uczyć jak się buduje ssawną.

no właśnie kłania się:

"Sprzęt nie może być ze sobą połączony, a łączniki nie mogą się ze
sobą stykać."
a klucz i smok to jest sprzęt, i nie próbuj wmawiać że klucz kładziesz tak że ząb klucza nie styka się z zębem smoka...

zresztą odpowiedz z zarządu:

odpowiedz z zarządu:
"Krosno 29.07.2011
W odpowiedzi na zapytania przesłane e-mailem na adres KM PSP Krosno, odpowiadam:
1. Zgodnie z postanowieniami regulaminu klucze nie mogą być spięte ze smokiem podawanym przez mechanika.

..........

Naczelnik Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego
Komendy Miejskiej PSP w Krośnie
bryg. Mariusz Kozak"

więc takie tłumaczenie że klucz leży na smoku a nie jest spięty to sobie można między bajki wstawić....

zaraz się zaczną kłótnie, ale gdyby tak można podać to by było zastrzeżone, że nie jest błędem podanie klucza razem ze smokiem, tak jak to jest, przy nałożeniu klucza i dopiero spinaniu środka czy do motopompy....

poza tym inny pkt regulaminu:

"Łączenie linii ssawnej oceniane jest jako błędne,
gdy zawodnicy łączą bez kluczy lub nie nakładają ich na łączniki"

Więc klucz który jest nałożony na kosz ściągasz i potem go nakładasz i dokręcasz wtedy kosz ??

wieć ewidentnie jest to błąd sędziów którzy nagminnie nie dają za to pkt karnych....



Tu się zgodzę z kolega bo ma racje i widać że z regulaminem też się dokładnie zapoznał i wydaje mi się że nie wszyscy znają regulamin do końca
Macie racje panowie z tym smokiem i kluczami. Ale dopoki sedziowie nie beda znali dokladnie regulaminu to zawodnicy zawsze beda to wykorzystywac, zwlaszcza na gminie i powiecie gdzie przewaznie sedziuja w wiekszosci dziadki ktorzy nie dosc ze nie znaja najnowszego regulaminu to jeszcze nie sa wstanie nawet nadazyc wzrokiem za zawonikami skrecajacymi ssawna w 12 - 13 s.

guzik132
Posty: 27
Rejestracja: ndz 26 wrz 2010, 12:13
OSP (gm., woj.): Stara Wieś, gm. Mircze, pow. Hrubieszowski
Status: Offline

Re: Kto wygra XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze?

Post autor: guzik132 »

Mam pytanie. Czy potrzebne będzie ubezpieczenie drużyny? Bo nie ma teraz takiego zapisu w regulaminie, tak samo jak nie ma nic mowy o zaświadczeniu lekarskim. Na odprawie była mowa o tym ze zamiast zaświadczenia lekarskiego wystarczy podips osoby zgłaszajacej która bierze odpowiedzialność za zawodników, nie było natomiast mowy o ubezpieczeniu (przynajmniej ja sobie czegoś takiego nie przypominam).

Maciek90
Posty: 32
Rejestracja: pt 19 sie 2011, 21:29
Status: Offline

Re: Kto wygra XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze?

Post autor: Maciek90 »

Facho998 pisze:kolego chodź by nie wiem co to i tak będzie tak że będą przerabiać tohatsu mogę się założyć ze prędzej czy później tak będzie a co do lepszej pompy to po5 od pana W jest lepsza i nie kłuć się jak widziałeś tylko jedna taka pompę osp żelazne a wasza tohatsu poda na dwie roty w 17s na pewno bo mierzenie czasu na pierwszą rotę to nie ma sensu nie sprawdzisz w ile poda zmierz na dwie roty
Już Ci przecież napisałem co myślę o Twoim sposobie mierzenia na dwie roty. Porównując tuningowaną PO5 i Tohatsu nie muszę patrzeć czy na II rocie woda będzie po 15 czy po 17 sekundach. Skoro obie mają porównywalny czas ok. 15 sekund na I rocie, to obie też będą miały porównywalny czas na II rocie. Być może rzeczywiście tak jak mówisz jest to ok. 17 sekund, osobiście nigdy nie sprawdzałem.
Facho998 pisze:to sie dowiesz jaką macie słabą tohatsu
No tutaj to naprawdę zabłysnąłeś.
dh Adrian pisze: Kolego motopompa, którą prezentujesz ma czas przetłoczenia 14,55. Po zawodach Krajowych prześlę Ci link z zawodów, gdzie motopompa od Pana Wyszogrodzkiego tłoczy w 14,31. Więc chyba widzisz różnicę, ale możesz nie zrozumieć tak jak tego po co będą przeróbki Tohatsu. Otóż nowy regulamin precyzuje miejsce w którym przodownik roty II rozrzuca wąż. Łączenie przez pomocnika odcinków węży linii gaśniczej następuje z opóźnieniem. Tak więc będzie naprawdę bardzo ważne szybkie napełnienie wodą II roty. Poczytaj nowy regulamin, przemyśl i zrozumiesz...

Nie zaśmiecajmy kłótniami forum. Ja myślę tak, Ty inaczej. Każdy ma prawo się wypowiedzieć.
Po pierwsze. Pokaż mi jakąś moją wypowiedź, która ma jakieś znamiona kłótni.
Po drugie. Te podane przez Ciebie czasy skłoniły mnie do dokładnego zmierzenia stoperem czasu tłoczenia naszej pompy. Okazało się po mojej dogłębnej analizie, że nie wynosi on tak jak mówiłem wcześniej w przybliżeniu 15 sekund a dokładnie 14,4 s. (chociaż dokładnie co setnej części sekundy nie da się tego zmierzyć ze względu na ludzki refleks) Pokaż mi lepszą pompę od Wyszogrodzkiego. Jakby co służę filmikiem z zawodów.
Po trzecie. Co do przeróbek Tohatsu i nowego regulaminu. Otóż niestety nowy regulamin również jednoznacznie nie precyzuje w którym miejscu przodownik może rzucić wąż. Jedynie na odprawie przed zawodami krajowymi podjęto decyzję że nie może tego zrobić tuż przy rozdzielaczu ale w jakiejś odległości za nim. No ale dobrze przyjmijmy, że jednak regulamin jest doskonały i przodownik rzuca wąż powiedzmy 15 m. za rozdzielaczem. W naszym przypadku pomocnik II roty dobiega do rozdzielacza mniej więcej w tym samym czasie w jakim dopompowana jest do niego woda. W związku z tym nie ma fizycznej możliwości żeby pomocnik zdążył połączyć swój wąż z wężem przodownika i jeszcze zdążył dobiec do niego bez pomocy rozdzielaczowego, który nieco stopuje wodę. Tutaj zdecydowanie bardziej niż osiągi pompy w grę wchodzi zgranie wspomnianego rozdzielaczowego z pomocnikiem. Dlatego też dalej nie widzę sensu poprawiania osiągów Tohatsu.

dh Adrian
Posty: 38
Rejestracja: wt 08 lip 2008, 19:20
Status: Offline

Re: Kto wygra XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze?

Post autor: dh Adrian »

Maciek90 pisze:
Facho998 pisze:kolego chodź by nie wiem co to i tak będzie tak że będą przerabiać tohatsu mogę się założyć ze prędzej czy później tak będzie a co do lepszej pompy to po5 od pana W jest lepsza i nie kłuć się jak widziałeś tylko jedna taka pompę osp żelazne a wasza tohatsu poda na dwie roty w 17s na pewno bo mierzenie czasu na pierwszą rotę to nie ma sensu nie sprawdzisz w ile poda zmierz na dwie roty
Już Ci przecież napisałem co myślę o Twoim sposobie mierzenia na dwie roty. Porównując tuningowaną PO5 i Tohatsu nie muszę patrzeć czy na II rocie woda będzie po 15 czy po 17 sekundach. Skoro obie mają porównywalny czas ok. 15 sekund na I rocie, to obie też będą miały porównywalny czas na II rocie. Być może rzeczywiście tak jak mówisz jest to ok. 17 sekund, osobiście nigdy nie sprawdzałem.
Facho998 pisze:to sie dowiesz jaką macie słabą tohatsu
No tutaj to naprawdę zabłysnąłeś.
dh Adrian pisze: Kolego motopompa, którą prezentujesz ma czas przetłoczenia 14,55. Po zawodach Krajowych prześlę Ci link z zawodów, gdzie motopompa od Pana Wyszogrodzkiego tłoczy w 14,31. Więc chyba widzisz różnicę, ale możesz nie zrozumieć tak jak tego po co będą przeróbki Tohatsu. Otóż nowy regulamin precyzuje miejsce w którym przodownik roty II rozrzuca wąż. Łączenie przez pomocnika odcinków węży linii gaśniczej następuje z opóźnieniem. Tak więc będzie naprawdę bardzo ważne szybkie napełnienie wodą II roty. Poczytaj nowy regulamin, przemyśl i zrozumiesz...

Nie zaśmiecajmy kłótniami forum. Ja myślę tak, Ty inaczej. Każdy ma prawo się wypowiedzieć.
Po pierwsze. Pokaż mi jakąś moją wypowiedź, która ma jakieś znamiona kłótni.
Po drugie. Te podane przez Ciebie czasy skłoniły mnie do dokładnego zmierzenia stoperem czasu tłoczenia naszej pompy. Okazało się po mojej dogłębnej analizie, że nie wynosi on tak jak mówiłem wcześniej w przybliżeniu 15 sekund a dokładnie 14,4 s. (chociaż dokładnie co setnej części sekundy nie da się tego zmierzyć ze względu na ludzki refleks) Pokaż mi lepszą pompę od Wyszogrodzkiego. Jakby co służę filmikiem z zawodów.
Po trzecie. Co do przeróbek Tohatsu i nowego regulaminu. Otóż niestety nowy regulamin również jednoznacznie nie precyzuje w którym miejscu przodownik może rzucić wąż. Jedynie na odprawie przed zawodami krajowymi podjęto decyzję że nie może tego zrobić tuż przy rozdzielaczu ale w jakiejś odległości za nim. No ale dobrze przyjmijmy, że jednak regulamin jest doskonały i przodownik rzuca wąż powiedzmy 15 m. za rozdzielaczem. W naszym przypadku pomocnik II roty dobiega do rozdzielacza mniej więcej w tym samym czasie w jakim dopompowana jest do niego woda. W związku z tym nie ma fizycznej możliwości żeby pomocnik zdążył połączyć swój wąż z wężem przodownika i jeszcze zdążył dobiec do niego bez pomocy rozdzielaczowego, który nieco stopuje wodę. Tutaj zdecydowanie bardziej niż osiągi pompy w grę wchodzi zgranie wspomnianego rozdzielaczowego z pomocnikiem. Dlatego też dalej nie widzę sensu poprawiania osiągów Tohatsu.

Faktycznie kolego może trochę przesadziłem z tą kłótnią. Mamy małą różnicę zdań:) Regulamin mówi:
4.1.4.3. Budowa pierwszej linii gaśniczej.
Pierwszą linię gaśniczą buduje rota I w następujący sposób: przodownik roty zabiera z podestu
prądownicę oraz odcinek węża W-52 i biegnie po dowolnej stronie linii głównej na wysokość
rozwinięcia pierwszego
odcinka linii gaśniczej.
Także jest określone miejsce gdzie powinien być rzucany wąż przez przodownika roty. A ktoś znów zaraz powie, że rozwinięty wąż może być cały przy rozdzielaczu...to już duża nadinterpretacja...
Co do motopompy ja mam swoje zdanie i tego się bronie a Ty po prostu uważasz inaczej. I tyle.
Pozdrawiam

Facho998
Posty: 28
Rejestracja: pt 19 sie 2011, 19:59
Status: Offline

Re: Kto wygra XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze?

Post autor: Facho998 »

Maciek90 pisze:
Facho998 pisze:kolego chodź by nie wiem co to i tak będzie tak że będą przerabiać tohatsu mogę się założyć ze prędzej czy później tak będzie a co do lepszej pompy to po5 od pana W jest lepsza i nie kłuć się jak widziałeś tylko jedna taka pompę osp żelazne a wasza tohatsu poda na dwie roty w 17s na pewno bo mierzenie czasu na pierwszą rotę to nie ma sensu nie sprawdzisz w ile poda zmierz na dwie roty
Już Ci przecież napisałem co myślę o Twoim sposobie mierzenia na dwie roty. Porównując tuningowaną PO5 i Tohatsu nie muszę patrzeć czy na II rocie woda będzie po 15 czy po 17 sekundach. Skoro obie mają porównywalny czas ok. 15 sekund na I rocie, to obie też będą miały porównywalny czas na II rocie. Być może rzeczywiście tak jak mówisz jest to ok. 17 sekund, osobiście nigdy nie sprawdzałem.
Facho998 pisze:to sie dowiesz jaką macie słabą tohatsu
No tutaj to naprawdę zabłysnąłeś.
dh Adrian pisze: Kolego motopompa, którą prezentujesz ma czas przetłoczenia 14,55. Po zawodach Krajowych prześlę Ci link z zawodów, gdzie motopompa od Pana Wyszogrodzkiego tłoczy w 14,31. Więc chyba widzisz różnicę, ale możesz nie zrozumieć tak jak tego po co będą przeróbki Tohatsu. Otóż nowy regulamin precyzuje miejsce w którym przodownik roty II rozrzuca wąż. Łączenie przez pomocnika odcinków węży linii gaśniczej następuje z opóźnieniem. Tak więc będzie naprawdę bardzo ważne szybkie napełnienie wodą II roty. Poczytaj nowy regulamin, przemyśl i zrozumiesz...

Nie zaśmiecajmy kłótniami forum. Ja myślę tak, Ty inaczej. Każdy ma prawo się wypowiedzieć.
Po pierwsze. Pokaż mi jakąś moją wypowiedź, która ma jakieś znamiona kłótni.
Po drugie. Te podane przez Ciebie czasy skłoniły mnie do dokładnego zmierzenia stoperem czasu tłoczenia naszej pompy. Okazało się po mojej dogłębnej analizie, że nie wynosi on tak jak mówiłem wcześniej w przybliżeniu 15 sekund a dokładnie 14,4 s. (chociaż dokładnie co setnej części sekundy nie da się tego zmierzyć ze względu na ludzki refleks) Pokaż mi lepszą pompę od Wyszogrodzkiego. Jakby co służę filmikiem z zawodów.
Po trzecie. Co do przeróbek Tohatsu i nowego regulaminu. Otóż niestety nowy regulamin również jednoznacznie nie precyzuje w którym miejscu przodownik może rzucić wąż. Jedynie na odprawie przed zawodami krajowymi podjęto decyzję że nie może tego zrobić tuż przy rozdzielaczu ale w jakiejś odległości za nim. No ale dobrze przyjmijmy, że jednak regulamin jest doskonały i przodownik rzuca wąż powiedzmy 15 m. za rozdzielaczem. W naszym przypadku pomocnik II roty dobiega do rozdzielacza mniej więcej w tym samym czasie w jakim dopompowana jest do niego woda. W związku z tym nie ma fizycznej możliwości żeby pomocnik zdążył połączyć swój wąż z wężem przodownika i jeszcze zdążył dobiec do niego bez pomocy rozdzielaczowego, który nieco stopuje wodę. Tutaj zdecydowanie bardziej niż osiągi pompy w grę wchodzi zgranie wspomnianego rozdzielaczowego z pomocnikiem. Dlatego też dalej nie widzę sensu poprawiania osiągów Tohatsu.

kolego zabłysłem bo wiem co znajduje się w tej pompie w środku i ona nie jest wcale taka dobra jak ci się wydaje a że ty jesteś zwolennikiem tej pompy to powodzenia życzę

Andrzej82400
Posty: 34
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 13:02
Status: Offline

Re: Kto wygra XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze?

Post autor: Andrzej82400 »

hej panowie i panie to znowu ja :twisted: tu macie taki ciekawy link na youtube http://www.youtube.com/watch?v=1ENV2OAK ... re=related i teraz tak ,o co mi chodzi ! proszę zwrócić uwagę co robi mechanik w trakcie gdy podaje kosz i klucze bo coś mi się wydaje ze ten manewr tez ni przejdzie a teraz cytat z regulaminu Mechanik zabiera z podestu smok
ssawny oraz dwa klucze do łączników i ustawia się w miejscu, gdzie smok ssawny będzie łączony
z pierwszym odcinkiem węża ssawnego (licząc od zbiornika wodnego). Następnie przodownik roty
ustawia się za pierwszym odcinkiem węża ssawnego i przejmuje od mechanika smok ssawny
Pomocnik okracza pierwszy odcinek węża i stojąc twarzą do stanowiska wodnego unosi go na taką
wysokość, aby obaj z przodownikiem mogli swobodnie łączyć łącznik odcinka węża ssawnego ze
smokiem ssawnym. Przodownik z pomocnikiem łączą smok ssawny z pierwszym odcinkiem węża
ssawnego kluczami otrzymanymi od mechanika. Łączenie linii ssawnej oceniane jest jako błędne,
gdy zawodnicy łączą bez kluczy lub nie nakładają ich na łączniki („Nieregulaminowe sprawianie
węży ssawnych”)
. i wychodzi mi z tego ze mechanik robi coś takiego jak Niewłaściwa praca zawodnika”. I cio WY na to?

kalki
Posty: 7
Rejestracja: ndz 19 cze 2011, 12:07
OSP (gm., woj.): OSP Szyszyńskie Holendry
Status: Offline

Re: Kto wygra XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze?

Post autor: kalki »

Andrzej82400 pisze:hej panowie i panie to znowu ja :twisted: tu macie taki ciekawy link na youtube http://www.youtube.com/watch?v=1ENV2OAK ... re=related i teraz tak ,o co mi chodzi ! proszę zwrócić uwagę co robi mechanik w trakcie gdy podaje kosz i klucze bo coś mi się wydaje ze ten manewr tez ni przejdzie a teraz cytat z regulaminu Mechanik zabiera z podestu smok
ssawny oraz dwa klucze do łączników i ustawia się w miejscu, gdzie smok ssawny będzie łączony
z pierwszym odcinkiem węża ssawnego (licząc od zbiornika wodnego). Następnie przodownik roty
ustawia się za pierwszym odcinkiem węża ssawnego i przejmuje od mechanika smok ssawny
Pomocnik okracza pierwszy odcinek węża i stojąc twarzą do stanowiska wodnego unosi go na taką
wysokość, aby obaj z przodownikiem mogli swobodnie łączyć łącznik odcinka węża ssawnego ze
smokiem ssawnym. Przodownik z pomocnikiem łączą smok ssawny z pierwszym odcinkiem węża
ssawnego kluczami otrzymanymi od mechanika. Łączenie linii ssawnej oceniane jest jako błędne,
gdy zawodnicy łączą bez kluczy lub nie nakładają ich na łączniki („Nieregulaminowe sprawianie
węży ssawnych”)
. i wychodzi mi z tego ze mechanik robi coś takiego jak Niewłaściwa praca zawodnika”. I cio WY na to?
Przyznam, że temat niewłaściwy. Aczkolwiek jest to sporna kwestia, ponieważ nie oszukujmy się, że nie jest jednoznacznie powiedziane przez ustawodawcę (autora regulaminu), czy jest to błędem, czy też nie.
Dlatego, uważam, że dużo zależy od interpretacji komisji sędziowskiej, dlatego że to ona jest narzędziem egzekwującym dany punkt regulaminu. U nas na gminnych było to dozwolone (można to nazwać wolną amerykanką), my też robiliśmy smok z założonym kluczem, ale przed powiatami to zmieniliśmy bo po prostu jest bezpiecznie, a i tak czas ssawnej jest porównywalny.
Myślę, że tę kwestię powinno się rozstrzygać w trakcie odprawy przez zawodami. Jeden precedens może przesądzić o interpretacji przyszłych komisji sędziowskich, dlatego należy bacznie się temu problemowi przyjrzeć przy okazji najbliższych zawodów krajowych.
http://www.youtube.com/user/kalki1990

Pojrzyj na mię miłościwie
Oczęty bławemi
Obdarzże mnie litościwie
Wdziękami swojemi
Wspomnij na mię litościwie
I w tej porze nocnej
Nie odmawiaj miłościwie
Wzajemności mocnej
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat