XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Maciek90
Posty: 32
Rejestracja: pt 19 sie 2011, 21:29
Status: Offline

Re: Kto wygra XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze?

Post autor: Maciek90 » wt 23 sie 2011, 18:56

dh Adrian pisze:Faktycznie kolego może trochę przesadziłem z tą kłótnią. Mamy małą różnicę zdań:) Regulamin mówi:
4.1.4.3. Budowa pierwszej linii gaśniczej.
Pierwszą linię gaśniczą buduje rota I w następujący sposób: przodownik roty zabiera z podestu
prądownicę oraz odcinek węża W-52 i biegnie po dowolnej stronie linii głównej na wysokość
rozwinięcia pierwszego
odcinka linii gaśniczej.
Także jest określone miejsce gdzie powinien być rzucany wąż przez przodownika roty. A ktoś znów zaraz powie, że rozwinięty wąż może być cały przy rozdzielaczu...to już duża nadinterpretacja...
Co do motopompy ja mam swoje zdanie i tego się bronie a Ty po prostu uważasz inaczej. I tyle.
Pozdrawiam
Co do regulaminu to uwierz mi, że nie jest to precyzyjnie określone bo różni sędziowie różnie to interpretują. Miałem niedawno tego przykład na zawodach powiatowych gdzie przodownik zwycięskiej drużyny rzucił wąż zaraz przy rozdzielaczu i nie dostali punktów. Natomiast co do motopompy to rzeczywiście ty masz swoje zdanie a ja swoje i na tym pozostańmy bo troszkę odbiegliśmy od tematu.
Facho998 pisze:kolego zabłysłem bo wiem co znajduje się w tej pompie w środku i ona nie jest wcale taka dobra jak ci się wydaje a że ty jesteś zwolennikiem tej pompy to powodzenia życzę
Jestem jej zwolennikiem bo już kilka lat pracuje ona u nas bez żadnych podkreślam żadnych awarii czy innych problemów. A w jej środku to może znajdować się obojętnie co, mam to w głębokim poważaniu. Tak w ogóle to myślę, że czas skończyć naszą bezsensowną dyskusję gdyż Twoje posty nic sensownego nie wnoszą do tematu drogi zwolenniku 30-letnich PO5.

kalki pisze:Przyznam, że temat niewłaściwy. Aczkolwiek jest to sporna kwestia, ponieważ nie oszukujmy się, że nie jest jednoznacznie powiedziane przez ustawodawcę (autora regulaminu), czy jest to błędem, czy też nie.
Dlatego, uważam, że dużo zależy od interpretacji komisji sędziowskiej, dlatego że to ona jest narzędziem egzekwującym dany punkt regulaminu. U nas na gminnych było to dozwolone (można to nazwać wolną amerykanką), my też robiliśmy smok z założonym kluczem, ale przed powiatami to zmieniliśmy bo po prostu jest bezpiecznie, a i tak czas ssawnej jest porównywalny.
Myślę, że tę kwestię powinno się rozstrzygać w trakcie odprawy przez zawodami. Jeden precedens może przesądzić o interpretacji przyszłych komisji sędziowskich, dlatego należy bacznie się temu problemowi przyjrzeć przy okazji najbliższych zawodów krajowych.
Z tego co mi wiadomo od osoby uczestniczącej w odprawie przed zawodami krajowymi to zostały rozwiane wątpliwości co do dwóch, w ostatnim czasie chyba najbardziej spornych kwestii w bojówce, a mianowicie w którym miejscu przodownik może wyrzucić wąż oraz czy mechanik może podać smok z nałożonym kluczem. Ustalono, że przodownik nie może wyrzucić węża tuż przy rozdzielaczu oraz, że mechanik nie może podać smoka z nałożonym kluczem. Jeżeli tak rzeczywiście jest, o czym przekonamy się za nieco ponad tydzień, to myślę, że powinien to być swego rodzaju wyznacznik jak interpretować obecny regulamin dla sędziów zawodów niższych szczebli.

PJ
Posty: 43
Rejestracja: śr 04 sty 2006, 11:39
Status: Offline

Re: Kto wygra XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze?

Post autor: PJ » czw 25 sie 2011, 10:19

guzik132 pisze:Mam pytanie. Czy potrzebne będzie ubezpieczenie drużyny? Bo nie ma teraz takiego zapisu w regulaminie, tak samo jak nie ma nic mowy o zaświadczeniu lekarskim. Na odprawie była mowa o tym ze zamiast zaświadczenia lekarskiego wystarczy podips osoby zgłaszajacej która bierze odpowiedzialność za zawodników, nie było natomiast mowy o ubezpieczeniu (przynajmniej ja sobie czegoś takiego nie przypominam).
Organizator ubezpiecza impreze w zakresie OC. Ubezpieczenie zawodników leży w gestii drużyny.
Podobnie z badaniami lekarskimi. Już wyjaśniam w czym rzecz.
W nowym regulaminie pojawił się zapis że zawody są formą szkolenia strażaka a co za tym idzie do takiego szkolenia nie musi robic specjalnych badań i płacic lekarzowi za postawienie pieczątki. Zakładamy, że strażak jest zdrowy i ma ważne badania.
Przecież jak wszyscy ćwiczą u siebie to też robią specjalne badania? jakaś bzdura.
Z ubezpieczeniem jest tak samo. jeżeli strażak jest ubepieczony na czas akcji i ćwiczeń to nie trzeba specjalnego ubezpieczenia na zawody.

elisad
Posty: 1
Rejestracja: ndz 28 sie 2011, 21:20
OSP (gm., woj.): Stara Kornica, mazowieckie
Lokalizacja: Rudka
Status: Offline

Re: Kto wygra XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze?

Post autor: elisad » pn 29 sie 2011, 14:12

Witam wszystkich.
Już za nie cały tydzień wyczekiwane zawody krajowe. Należą się wielkie brawa dla wszystkich drużyn, które przeszły przez wszystkie szczeble. Już ktoś tam wcześniej napisał " że wygra najlepszy". Otóż to! Szczęście też jest bardzo potrzebne bo nie wielki błąd może kosztować tak wiele. Będę trzymała mocno kciuki za naszych druhów z Osp Rudka. Dla Osp Rudki będą to drugie zawody na szczeblu krajowym. Wszystkim drużynom życzę sportowej rywalizacji i walki do samego końca, a sędziom sprawiedliwego sędziowania ( w sumie tu będę jedni z najlepszych sędziów). A dla kibiców, bo ich nie może przecież zabraknąć - wspierania swoich jednostek.

PS wielka szkoda, że nie będę mogła przyjechać aby kibicować naszym ;)
elisad
Awatar użytkownika

TadekB
Posty: 307
Rejestracja: pn 07 lut 2005, 13:20
Status: Offline

Re: XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

Post autor: TadekB » pn 29 sie 2011, 15:18

Dołączam się do trzymania kciuków. Czas ustaleń minął, trwają ostatnie treningi, za chwilę przygotowania do wyjazdu drużyn.
Wszystkim życzę szczęśliwej drogi i bezpiecznego powrotu, nie tylko emocji ale również dobrej zabawy podczas zawodów. Trzymam kciuki za drużyny z mojego województwa, po cichu liczę też na te zaprzyjaźnione.
Wszystkim życzę pobicia swoich rekordów.
Oby konkurowanie nie przyćmiło nam nigdy świadomości, że tak naprawdę wszyscy ćwiczymy po to samo - aby lepiej ratować. Powodzenia!
998 + 112 = 1110 !
ODPOWIEDZ