Fundacje i Stowarzyszenia przychylne stra¿akom.

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

fireman 998
Posty: 19
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 03 sty 2007, 20:53
Lokalizacja: Łubnice City
Status: Offline

Post autor: fireman 998 »

Moja jednostka uzyskała z Fundacji ''Droga i Bezpieczeństwo'' torbę medyczną PSP-R1,warto do nich napisać,myślę ze są w stanie pomóc prawie każdemu :wink: ,także z Fundacji WOŚP dostaliśmy drugą torbę medyczną PSP-R1,szyny Kramera oraz deskę Medline :D :D.Także Stowarzyszenie Ratownik http://www.ospratownik.pl/ zajmuje sie przygotowywaniem wniosków unijnych dla jednostek OSP w celu pozyskania sprzętu.Pozdrawiam i życzę miłej i owocnej współpracy :)

waldex
Posty: 12
Rejestracja: pt 29 cze 2007, 09:15
Lokalizacja: Młynisko/Wrocław
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: waldex »

Mam pytanie do osób, któe uzyskały sprzęt z fundacji "Kasperek" i "Droga i bezpieczeństwo": dostaliście jakąś odpowiedź po wysłaniu pisma (zanim jeszcze dostaliście oficjalne pismo o przyznaniu sprzętu), ktoś kontaktował sie z Wami telefonicznie, odpowiedział na maila? Ja wysłąłem do obu fundacji i narazie głucho, nawet potwierdzenia maila nie dostałem :/

jens16
Posty: 179
Rejestracja: wt 11 gru 2012, 10:46
OSP (gm., woj.): Gradki(woj.świętokszyskie)
Status: Offline

Re: Fundacje i Stowarzyszenia przychylne stra¿akom.

Post autor: jens16 »

Panowie o co można jeszcze pisać do stowarzyszenia "Droga i Bezpieczeństwo" oraz Fundacja "Kasperek" oprócz deski i torby?

kustyk082090
Posty: 61
Rejestracja: pn 28 sty 2013, 08:42
Status: Offline

Re: Fundacje i Stowarzyszenia przychylne stra¿akom.

Post autor: kustyk082090 »

Ja pisałem do PZU o wsparcie finansowe i otrzymałem odpowiedz że my jako OSP nie możemy sami składać tylko musi to zrobić gmina. Nagraliśmy całą sprawę gmina złożyła dostała pieniądze a nam dość że nie dali nawet grosza to nikt nie podziękował że informacje że można dostać pieniądze. Wy sami piszecie do PZU i dostajecie pieniądze czy też gmina musi pisać w waszym imieniu ?

ulan02
Posty: 35
Rejestracja: pt 01 lut 2013, 18:46
Status: Offline

Re: Fundacje i Stowarzyszenia przychylne stra¿akom.

Post autor: ulan02 »

pisałem do PZU ale nie otrzymałem dotacji ze względu na to ze Urząd Gminy nie ubezpiecza budynków w tej firmie tylko w innej potwierdził mi to dyrektor oddziału
to jest dobry temat o którym tutaj rozmawiamy powinniśmy się wymieniać informacjami ale to wyścig szczurów i nikt nie chce pomagać
pisałem do wojska dostałem kuchnie polową
firma która zajmuję się produkcją oznakowani dróg przekazała mi pachołki
jest wiele fundacji sam ich poszukuje orlen, edura,
pozyskałem wyposażenie do świetlicy
i innych rzeczy.
jeśli coś wiecie to piszcie
z Góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

tokek3344
Posty: 63
Rejestracja: ndz 05 lut 2012, 19:03
OSP (gm., woj.): Brzeziny gm. Stężyca woj. Lubelskie
Status: Offline

Re: Fundacje i Stowarzyszenia przychylne stra¿akom.

Post autor: tokek3344 »

Z Wojska można różne rzeczy dostać, jest jeszcze Fundacja Polskiej Miedzi niestety daje głównie swoim. Do którego oddziału PZU pisałeś?

jens16
Posty: 179
Rejestracja: wt 11 gru 2012, 10:46
OSP (gm., woj.): Gradki(woj.świętokszyskie)
Status: Offline

Re: Fundacje i Stowarzyszenia przychylne stra¿akom.

Post autor: jens16 »

Myślicie, że jeśli napisze do ubezpieczyciela gdzie ubezpieczamy auto to coś rzuci?

tokek3344
Posty: 63
Rejestracja: ndz 05 lut 2012, 19:03
OSP (gm., woj.): Brzeziny gm. Stężyca woj. Lubelskie
Status: Offline

Re: Fundacje i Stowarzyszenia przychylne stra¿akom.

Post autor: tokek3344 »

W wniosku można wspomnieć o tym że ubezpieczasz budynki i samochody. Na pewno to nie zaszkodzi.

jens16
Posty: 179
Rejestracja: wt 11 gru 2012, 10:46
OSP (gm., woj.): Gradki(woj.świętokszyskie)
Status: Offline

Re: Fundacje i Stowarzyszenia przychylne stra¿akom.

Post autor: jens16 »

Właściwie to racja, a myślicie że KRUS coś da na inny sprzęt niż deska bądź torba? Fundacje Kasperek i Św. Krzysztofa czy można do nich pisać o coś innego niż torby, deski?

kasiaosp
Posty: 18
Rejestracja: śr 20 lut 2013, 13:20
Status: Offline

Re: Fundacje i Stowarzyszenia przychylne stra¿akom.

Post autor: kasiaosp »

życzę powodzenia w poszukiwaniu dotacji do straży jens16 tutaj mało kto pomaga wiem to na swoim przykładzie a jak ktoś sie znajdzie to sobie pieniadze za życzy jak napisał mi za darmo nic nie ma, sama walcze o dotacje nikt mi nie pomaga i pora najwyzsza rzucić to wszystko i uciekać Z tego kraja jesli jednak ktoś zechce mi pomóc zapraszam na napisanie prywatnej wiadomości na e maila gdyż tutaj rzadko zaglądam,
niech admin się weźmie do roboty z tym spamem
pozdrawiam hejtów którzy będą mnie hejtować wiedzą jak pozyskać srodki ale nie powiedzą taka zawiść ludzka jak to mową ja mam mieć lepszy sprzęt niż inni no cóz tai kraj mam ja moge powiedzieć skad kase wyciagnełam fundacja ORLEN PKO BP LASY PAŃSTWOWE BANK LOKALNY WORD

tokek3344
Posty: 63
Rejestracja: ndz 05 lut 2012, 19:03
OSP (gm., woj.): Brzeziny gm. Stężyca woj. Lubelskie
Status: Offline

Re: Fundacje i Stowarzyszenia przychylne stra¿akom.

Post autor: tokek3344 »

Koleżanko nie zawsze jest tak że ktoś nie chce pomóc, pamiętaj że większość osób jest/pracuje w straży w swoim wolnym czasie i niewiele go zostaje.

kasiaosp
Posty: 18
Rejestracja: śr 20 lut 2013, 13:20
Status: Offline

Re: Fundacje i Stowarzyszenia przychylne stra¿akom.

Post autor: kasiaosp »

może ty się nie zawiodłeś a ja tak ja wysyłałam innym dokumenty jak pisałam a teraz jak sama potrzebuje to nikt nie chce udzielić pomocy bo po co? niech nie mają sprzętu też pracuje i mam inne obowiązki. jeden taki był co mi napisał zapłacisz to napiszę :evil: tak się nie robi. zapraszam do dyskusji na temat kto jak i skąd pozyskał środki, jestem pewna ze kilka osób by się zgłosiło a reszta tylko by czekała aby podawać gdzie pisać bo by korzystali z tego takie realia kraju, nie popierasz wójta to masz ciężko w straży bo wójt rządzi strażą a nie prezes i zarząd
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Fundacje i Stowarzyszenia przychylne stra¿akom.

Post autor: damian_osp »

Kasiaosp byłaś ostatnio na gali orlenu? W czarnych kręconych włosach? Powiem ci że ja sam szukam w google różne fundacjei i czytam ich cele działania, statuty itp i próbuje zaczepić pod to naszą działalność. np. zdrowy tryb zycia, ratowanie zdrowia, zapewnienie bezpieczeństwa społeczeństwu, rolnikom. Mysle ze w tym samym kierunku musisz iśc ty? Znajdziesz sama, to potem masz większą satysfakcje. Jak podasz jakieś dobre źródło finansowania to rzucą się na to wszyscy strażacy którym nawet nie chce się poszukac w internecie przez co szanse na dobre dofinansowanie maleją. Przykładem jest fundacja orlenu w 2014 roku
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

kasiaosp
Posty: 18
Rejestracja: śr 20 lut 2013, 13:20
Status: Offline

Re: Fundacje i Stowarzyszenia przychylne stra¿akom.

Post autor: kasiaosp »

na orlenie był naczelnik 2 lata temu. to są tak zwane pasożyty :twisted:

tokek3344
Posty: 63
Rejestracja: ndz 05 lut 2012, 19:03
OSP (gm., woj.): Brzeziny gm. Stężyca woj. Lubelskie
Status: Offline

Re: Fundacje i Stowarzyszenia przychylne stra¿akom.

Post autor: tokek3344 »

Większość fundacji to pasożyty, ja tez jak kolega wyżej wyszukiwałem fundacje po internecie, wysyłałem dużo wniosków. Przyjąłem sobie założenie że jak jeden będzie rozpatrzony pozytywnie to dla nas sukces i jak na razie udaje mi się. Jakiej pomocy potrzebujesz?
Jeszcze można składać wnioski na Małe projekty do 50 tyś zł, wiele OSP z nich korzysta, sam realizuje 2.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat