Fundacje i Stowarzyszenia przychylne stra¿akom.

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

jens16
Posty: 179
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 11 gru 2012, 10:46
OSP (gm., woj.): Gradki(woj.świętokszyskie)
Status: Offline

Re: Fundacje i Stowarzyszenia przychylne stra¿akom.

Post autor: jens16 »

wyślij jeśli posiadasz na ospulez@o2.pl doszły do ciebie tamte wnioski co wysłałem?
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: Fundacje i Stowarzyszenia przychylne stra¿akom.

Post autor: seligow »

kasiaosp pisze:pozdrawiam hejtów którzy będą mnie hejtować wiedzą jak pozyskać srodki ale nie powiedzą taka zawiść ludzka jak to mową ja mam mieć lepszy sprzęt niż inni no cóz tai kraj
Również pozdrawiam uczynną koleżankę.
Takie dawanie na tacy wszystkiego (podawanie adresów i co gorsza gotowych pism) bardzo szkodzi. Bo jeżeli fundacja dostanie później 100 czy 200 takich samych pism, to skąd ma wiedzieć która jednostka na prawdę jest warta ich pomocy? A Ty myślisz że tych środków jest nieskończona ilość? Otóż nie, środki powinny trafić do tych jednostek którym zależy najbardziej, które zapieprzają na to co mają, a nie do Pierdziszewa Dolnego, do ludzi którym nie chce się nawet przeczytać tego forum tylko liczą na gotowca. Jeżeli komuś nie chce się nawet przeszukać tego forum (w którym zaręczam jest opisane krok po kroku zdobywanie kasy dla osp) to redagować Twojego wniosku też nie będzie. Zmieni dane i poszło w świat. Osobiście takim darmozjadom dziurawego odcinka bym nie przekazał.

U nas, tak jak u wielu kumatych ludzi z tego forum ze sprzętem jest dobrze, mamy nowe US-y, vulcany, piły, agregaty, nowe buty, rękawice, radyjka i masę innego sprzętu, ale to dlatego, że nie biadolimy że jest źle, że nie ma kasy, tylko zasuwamy na to, poświęcamy swój czas, swoje pieniądze. To nie przychodzi z dnia na dzień, to musi trwać. I gwarantuje, że gdybym oddał cały sprzęt jakiejś pierdołowatej jednostce to za 5-6 lat miałbym to samo albo więcej, a u nich nie przybyło by nic, bo czekali by dalej żeby ktoś coś dał. Jak dziady pod kościołem...

W związku z tym że rzucam palenie (a pochwale się, a co :D ) i jestem cholernie złośliwy udowodnię Wam jak bardzo leniwi jesteście:

Lasy:
http://www.zosprp.pl/forum/viewtopic.ph ... hilit=lasy
Orlen:
http://www.zosprp.pl/forum/viewtopic.ph ... len#p13225
KRUS:
http://www.zosprp.pl/forum/viewtopic.ph ... hilit=krus
Wojsko:
http://www.zosprp.pl/forum/viewtopic.ph ... =%C5%BCart


A to kilka "bliźniaczych" tematów do tego:

http://www.zosprp.pl/forum/viewtopic.ph ... &hilit=pzu
http://www.zosprp.pl/forum/viewtopic.ph ... pzu#p10648
http://www.zosprp.pl/forum/viewtopic.ph ... pzu#p42666
http://www.zosprp.pl/forum/viewtopic.ph ... pzu#p32877
http://www.zosprp.pl/forum/viewtopic.ph ... =pzu#p7968

Czas szukania: 6:48min, Znalezionych źródeł finansowania:16, gotowych pism: 4

Wy dalej narzekajcie, my będziemy działać - niech każdy robi to, w czym jest dobry...
Starszy sikawkowy

ospadrian
Posty: 10
Rejestracja: czw 08 sty 2015, 15:08
OSP (gm., woj.): wierzchoslawice,małopolskie
Status: Offline

Re: Fundacje i Stowarzyszenia przychylne stra¿akom.

Post autor: ospadrian »

Zgadzam się z tobą nasza jednostka tez zasuwa składamy się ze swoich dajemy na różne drobne rzeczy, wiele jest jednostek co nie maja nic bo po prostu się im nie chce nic działać i to ma być OSP ?

jens16
Posty: 179
Rejestracja: wt 11 gru 2012, 10:46
OSP (gm., woj.): Gradki(woj.świętokszyskie)
Status: Offline

Re: Fundacje i Stowarzyszenia przychylne stra¿akom.

Post autor: jens16 »

W sumie to dobrze prawisz. Ja miałem wzór wniosku i na jego podstawie pisałem do różnych fundacji, instytucji, stowarzyszeń no i nie powiem, ale trochę czasu na przebieranie w internecie musiałem spędzić. Znalazłem z 20 źródeł finansowania i zastanawiam się czy mogę coś jeszcze znaleźć. Nie mam pojęcia gdzie pisać o wsparcie finansowe do latarek.

ospadrian
Posty: 10
Rejestracja: czw 08 sty 2015, 15:08
OSP (gm., woj.): wierzchoslawice,małopolskie
Status: Offline

Re: Fundacje i Stowarzyszenia przychylne stra¿akom.

Post autor: ospadrian »

ja tez nie wiem gdzie pisać o latarki

jens16
Posty: 179
Rejestracja: wt 11 gru 2012, 10:46
OSP (gm., woj.): Gradki(woj.świętokszyskie)
Status: Offline

Re: Fundacje i Stowarzyszenia przychylne stra¿akom.

Post autor: jens16 »

Pisał ktoś z was do Energi?

ulan02
Posty: 35
Rejestracja: pt 01 lut 2013, 18:46
Status: Offline

Re: Fundacje i Stowarzyszenia przychylne stra¿akom.

Post autor: ulan02 »

"seligow"

Kolega ma racje a ja dziękuję tym co mi pomogli w prawie pism coś poprawili czy dopisali lepiej samemu pisać i pozniej ktoś coś poprawi niż tak wysępić tekst. tu się zgodzę z tym podawaniem fundacji firm jak się wszyscy rzucą zaczną odrzucać wnioski bo bedzie leciał jeddnolity tekst tylko z dane zmienione. przykład jest na mnie podałem gotowy tekst i tylko dane jednostki osoba zmieniła i dzwoniono do mnie czy podałem tekst jak powiedziałem ze tak to im odrzucili wniosek ja popełniłem dwa błedy a on te same miał.
do orlenu się rzucili i teraz mniejsze sumy dają na auta dawali wiecej a teraz coraz mniej
a co do energa to długa droga i kręta. czeka się nawet do roku czasu
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Fundacje i Stowarzyszenia przychylne stra¿akom.

Post autor: damian_osp »

ospadrian pisze:ja tez nie wiem gdzie pisać o latarki
O dofinansowanie na latarki możesz starać się nawet u WFOŚiGW
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

jens16
Posty: 179
Rejestracja: wt 11 gru 2012, 10:46
OSP (gm., woj.): Gradki(woj.świętokszyskie)
Status: Offline

Re: Fundacje i Stowarzyszenia przychylne stra¿akom.

Post autor: jens16 »

Mają na stronie gotowy wzór czy pisać w formie prośby? A nie wiesz ile trzeba % wkładu własnego? Na stronie jest napisane, że termin składania wniosków na rok 2015 mija 30 listopada 2014. Więc chyba nic nie wyjdzie z składania na latarki.
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Fundacje i Stowarzyszenia przychylne stra¿akom.

Post autor: damian_osp »

w tym roku bedzie nowy nabór. Tylko wniosek musisz składać przez gmine. W 2014 roku dopłacali do 80 % na sprzęt
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

naczelnikospmrocza
Posty: 116
Rejestracja: śr 16 paź 2013, 19:17
OSP (gm., woj.): Mrocza , kujawsko-pomorskie
Status: Offline

Re: Fundacje i Stowarzyszenia przychylne stra¿akom.

Post autor: naczelnikospmrocza »

Witam. My w naszej jednostce mamy takie same problemy jak i Wy. Tez piszemy gdzie możemy o kasę ( czytaj żebrzemy ) . Tylko o czym my tu w ogóle piszemy !!!!!!!!!!!! co roku w każdej jednostce przeprowadzane są przeglądy techniczne na których druhowie z PSP dostają informacje czego brakuje co trzeba kupić co jest niezbędne jakie trzeba przeprowadzić szkolenia ,każde PSP ma spis tego co jest w danej jednostce OSP jakim sprzętem dysponują i jakie wyszkolenie mają poszczególni strażacy i z automatu oni powinni wysyłać raporty do związku do wójta do burmistrza ministerstwa a oni powinni nas zaopatrywać a nie że my musimy chodzić i żebrać !!!!!!! Przecież to się w głowie nie mieści !!!!! My ratujemy życie i mienie ludzkie za darmo ( u nas jest nie całe 7 zł za godzinę więc piszę że za darmo ) czy my za mało od siebie dajemy narażając własne życie i zdrowie będąc 24 h/dobę gotowym do wyjazdu żebyśmy jeszcze musieli chodzić i żebrać o kasę na to żeby mieć czym i kim ratować ?! Tak nauczyliśmy naszych wójtów burmistrzów i innych ważnych. To są lata zaniedbań i teraz faktycznie trzeba by grubych milionów żeby to wszystko wyprostować a na dodatek nie dość że skąpią na nas kasy to jeszcze się człowiek dowiaduje że są jakieś przekręty w związku przy przetargach przy zakupie sprzętu ( mówię o własnym województwie) Dlaczego na to pozwalamy ???? Widocznie dla tych u góry nie jest nic warte życie ludzkie bo skoro mają gdzieś potrzeby strażaków to tak samo jak by mieli gdzieś ratowanie ludzi a wszyscy dobrze wiemy że PSP bez OSP nie jest w stanie praktycznie nic zrobić .jeden przykład : pali się zboże przyjeżdża jeden zastęp PSP i co zrobi ? zanim pojedzie się ponownie zatankować i wróci to już 50 hektarów pójdzie z dymem . Nie pozwólmy na takie traktowanie , ja nie mówię o finansowaniu zachcianek tylko o kupnie niezbędnych rzeczy i opłaceniu niezbędnych szkoleń. jak byśmy tak nie wyjechali raz czy drugi do akcji to by dopiero wszyscy otworzyli oczy ale władze wiedzą ze tego nie zrobimy bo sumienie nam nie pozwoli zostawić ludzi w potrzebie i dlatego to wykorzystują. ale są różne inne formy protestu bez szkody dla społeczeństwa . druhowie nie dajcie się poniżać chodząc i żebrząc .

naczelnikospmrocza
Posty: 116
Rejestracja: śr 16 paź 2013, 19:17
OSP (gm., woj.): Mrocza , kujawsko-pomorskie
Status: Offline

Re: Fundacje i Stowarzyszenia przychylne stra¿akom.

Post autor: naczelnikospmrocza »

Witam. My w naszej jednostce mamy takie same problemy jak i Wy. Tez piszemy gdzie możemy o kasę ( czytaj żebrzemy ) . Tylko o czym my tu w ogóle piszemy !!!!!!!!!!!! co roku w każdej jednostce przeprowadzane są przeglądy techniczne na których druhowie z PSP dostają informacje czego brakuje co trzeba kupić co jest niezbędne jakie trzeba przeprowadzić szkolenia ,każde PSP ma spis tego co jest w danej jednostce OSP jakim sprzętem dysponują i jakie wyszkolenie mają poszczególni strażacy i z automatu oni powinni wysyłać raporty do związku do wójta do burmistrza ministerstwa a oni powinni nas zaopatrywać a nie że my musimy chodzić i żebrać !!!!!!! Przecież to się w głowie nie mieści !!!!! My ratujemy życie i mienie ludzkie za darmo ( u nas jest nie całe 7 zł za godzinę więc piszę że za darmo ) czy my za mało od siebie dajemy narażając własne życie i zdrowie będąc 24 h/dobę gotowym do wyjazdu żebyśmy jeszcze musieli chodzić i żebrać o kasę na to żeby mieć czym i kim ratować ?! Tak nauczyliśmy naszych wójtów burmistrzów i innych ważnych. To są lata zaniedbań i teraz faktycznie trzeba by grubych milionów żeby to wszystko wyprostować a na dodatek nie dość że skąpią na nas kasy to jeszcze się człowiek dowiaduje że są jakieś przekręty w związku przy przetargach przy zakupie sprzętu ( mówię o własnym województwie) Dlaczego na to pozwalamy ???? Widocznie dla tych u góry nie jest nic warte życie ludzkie bo skoro mają gdzieś potrzeby strażaków to tak samo jak by mieli gdzieś ratowanie ludzi a wszyscy dobrze wiemy że PSP bez OSP nie jest w stanie praktycznie nic zrobić .jeden przykład : pali się zboże przyjeżdża jeden zastęp PSP i co zrobi ? zanim pojedzie się ponownie zatankować i wróci to już 50 hektarów pójdzie z dymem . Nie pozwólmy na takie traktowanie , ja nie mówię o finansowaniu zachcianek tylko o kupnie niezbędnych rzeczy i opłaceniu niezbędnych szkoleń. jak byśmy tak nie wyjechali raz czy drugi do akcji to by dopiero wszyscy otworzyli oczy ale władze wiedzą ze tego nie zrobimy bo sumienie nam nie pozwoli zostawić ludzi w potrzebie i dlatego to wykorzystują. ale są różne inne formy protestu bez szkody dla społeczeństwa . druhowie nie dajcie się poniżać chodząc i żebrząc .

naczelnikospmrocza
Posty: 116
Rejestracja: śr 16 paź 2013, 19:17
OSP (gm., woj.): Mrocza , kujawsko-pomorskie
Status: Offline

Re: Fundacje i Stowarzyszenia przychylne stra¿akom.

Post autor: naczelnikospmrocza »

Miasta ładują kup kasy w ratowanie jakiś klubów sportowych w utrzymywanie absurdalnych rzeczy idą na to ogromne miliony a my musimy się tu spierać o to czy to fer że ktoś chce gotowy formularz pisma do jakieś instytucji ?!!! po to żeby żebrać o kasę ? Nie uważacie że coś tu nie gra ? pisałem już o tym w wątku dotyczącym KSRG zmieniły się wymagania a tym samym potrzeba kupe kasy na to żeby dostosować jednostki do nowych wymogów tylko nikt u góry nie zastanowił się nad tym skąd na to pieniądze wziąć a jak my dalej będziemy siedzieć cicho to pozostanie nam tylko żebrać po instytucjach tak jak to robimy do tej pory.
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: Fundacje i Stowarzyszenia przychylne stra¿akom.

Post autor: seligow »

Protest? Jaja sobie robicie? Nie ma skutecznego protestu... Nie wyjedziemy, to my będziemy ci źli, nie rządzący. A jeżeli będziemy wyjeżdżać, to będą mieli w dupie czy na samochodach będą napisy protestacyjne, bo robota będzie zrobiona. Strajk w Warszawie? Tam co chwila ktoś protestuje, nawet Warszawiacy mają już to gdzieś, bo to "kolejni niezadowoleni". Najpopularniejsze stacje telewizyjne typu T*N czy Pol*at są prorządowe, więc tak zmanipulują informacje, że ludzie będą z nas się śmiali i po paru dniach wszystko ucichnie. Chcecie coś zdziałać, to nie wybierajcie do zarządów gminnych czy powiatowych wójtów, burmistrzów, księży ( to się zdarza niestety :? ), tylko kumatych ludzi. Czynnych strażaków, a nie "leśnych dziadków" z 50 za wysługę. Nie jestem przeciwny seniorom w OSP, ale Ci ludzie często nie orientują się już w obecnych standardach i dla nich moro i orzeszek to normalne wyposażenie. Powtarzam - nie wszyscy ale spora część.
Weźcie Zarząd główny OSP - właśnie przeglądam skład i jakie wnioski? Na 10 losowo wybranych 9 polityków (w tym 8 z PSL) i rektor SGSP (no tu się mile zaskoczyłem :) ). Każdy po 60-tce... Już ich widzę na barykadach :twisted:
Starszy sikawkowy

naczelnikospmrocza
Posty: 116
Rejestracja: śr 16 paź 2013, 19:17
OSP (gm., woj.): Mrocza , kujawsko-pomorskie
Status: Offline

Re: Fundacje i Stowarzyszenia przychylne stra¿akom.

Post autor: naczelnikospmrocza »

no właśnie i dlatego nas mają w dup...e bo wiedzą że zawsze wyjedziemy a propo leśnych dziadków to masz racje oni nic nie wnoszą ale kurczowo się trzymają stołków . więc co ? Żebramy dalej i godzimy się na stan rzeczy ???? !!!!! ja się nigdy nie zgodzę na to i będę głośno o tym mówił
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat