prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP

Post autor: podymacz »

Darek-Naczelnik pisze:Ja nie jestem ani ZA ani PRZECIW
Dlaczego-
- a no dlatego że PSP praca jak każda jedna(wyjątki robią to z pasji) nie mówi się tu o przywilejach pracowniczych
- a np; taki piekarz zarabia niecałe 2000zł na miesiąc , pracuje tylko w porze nocnej i przepracowywuje około 60godz. tygodniowo i dotego zaczyna prace w każdy świąteczny wieczór ( nie mówimy tu o warunkach szkodliwych tj. min. zapylenie)
Nikt tego jakoś nie widzi a oni nie robią ogólnopolskiego krzyku
A dlaczego nie robią krzyku jeżeli jest im źle?
Jeżeli ktoś jest niezadowolony, to ma prawo wyrażać to publicznie! Akcja protestacyjna jest następstwem braku waloryzacji wynagrodzeń w ciągu trzech ostatnich lat! Rządzący nie mają ochoty w ogóle rozważyć wersji budżetu z podwyżkami dla pozostałych grup zawodowych w MSW. Na podwyżki potrzeba 100mln złotych. Czy przy obecnym zadłużeniu państwa to tak wiele?
Niech się zbiorą piekarze na ogólnopolskim proteście i wyrażą swoje niezadowolenie! Ja na pewno ich poprę! :wink:

Naczelnik Grzesiek
Posty: 88
Rejestracja: wt 01 lut 2011, 19:37
OSP (gm., woj.): OSP Zagościniec
Status: Offline

Re: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP

Post autor: Naczelnik Grzesiek »

Koty nie drapać się bo deszcz będzie padał. Ja osobiście służę w Wojskowej Straży Pożarnej i my też nie mieliśmy od kilku lat podwyżki, dlatego jako naczelnik naszej OSP też poprę ten protest.

slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP

Post autor: slawek.998 »

Kolego podymacz-prawdopodobnie jesteś jeszcze młodym człowiekiem i nieznasz życia,sprubuj u prywaciarza się odezwać a nie dostaniesz pracy w promieniu 50 km.Krzyczeć i strajkować może jedynie budrzetówka - nauczyciele,lekarze,strażacy ,nikt inny sobie na to niemoże pozwolić.Moi koledzy zasuwają u prywaciaży za 1400 zł. na ręke i co im poradzisz - protestować.

karol1118
Posty: 501
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 18:10
Status: Offline

Re: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP

Post autor: karol1118 »

Do Slawek 998 , za nim coś napiszesz to aie zastanów co piszesz. To ze w OSP jezdzisz za darmo to Twoja sprawa a PSP to nie OSP i kazdy kto tam pracuje przewaznie z tego żyje bo to jego praca a 1500zl w dzisiejszych czasach to wiadomo co mozemy za to miec. ! A ty może zgłoś sie do psp ze bedziesz za darmo pracowal dowiedz sie moze potrzebuja Frajerow.
Piękniejszy od ciszy jest tylko dźwięk syreny
Awatar użytkownika

Darek-Naczelnik
Posty: 265
Rejestracja: ndz 11 wrz 2011, 23:51
OSP (gm., woj.): pow.Łowicz, woj. łódzkie
Status: Offline

Re: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP

Post autor: Darek-Naczelnik »

karol1118 pisze:Do Slawek 998 , za nim coś napiszesz to aie zastanów co piszesz. To ze w OSP jezdzisz za darmo to Twoja sprawa a PSP to nie OSP i kazdy kto tam pracuje przewaznie z tego żyje bo to jego praca a 1500zl w dzisiejszych czasach to wiadomo co mozemy za to miec. ! A ty może zgłoś sie do psp ze bedziesz za darmo pracowal dowiedz sie moze potrzebuja Frajerow.

Zastanów się czy ty też chciałbyś żeby tobie ktoś ubliżał---- bo nie do końca masz racje a komuś ubliżasz :|

998ratownik
Posty: 27
Rejestracja: śr 05 sty 2011, 14:04
OSP (gm., woj.): JRG OSP Kopydłowo
Status: Offline

Re: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP

Post autor: 998ratownik »

Drodzy druhowie!
bardzo szanuję funkcjonariuszy PSP, dla których pomoc potrzebującym to pasja, możliwośc zrealizowania się, sposób na życie. Z reguły praca takiego człowieka nie kończy się wraz z zakończeniem służby, taki KTOŚ działa również w OSP, jest tam gdzie potrzebna jest pomoc. Protest takich ludzi popieram całym sercem.
Są też ludzie dla, których praca w PSP to poprostu praca jak każda inna, możliwośc zarobienia pieniędzy, możliwośc pójścia na emeryturę wcześniej niż inni - pomoc potrzebującym po za godzinami pracy w PSP nie interesuje ich wcale, a aktywnośc w OSP to strata czasu. Protest tych ludzi jest mi obojętny.
W przeważajacej liczbie znam niestety tych drugich, niejednokrotnie proponowałem im wstąpienie do naszej jednostki niestety nie zgodzili się, twierdząc, iż w codziennej pracy tak dużo robia dla dobra innych, że uszami już im to wychodzi. W prywatnej rozmowie taki jeden przyznał, że gdyby był jakiś dodatek do emerytury z tytułu przynależności do OSP to byłby chętny wstąpic w szeregi ochotników.
Spośród pięciu znanych mi zawodowych strażaków tylko jeden należy do naszej OSP, a kolejny zapisał się tylko po to aby dostac się do pracy w PSP - po otrzymaniu etetu zrezygnował z członkostwa w OSP.
Tak więc podsumowując Wasze wypowiedzi myślę, że każdy ma prawo do godnego wynagrodzenia ale usilne namawianie do przyłączenia się do protestu przez opisaną wyżej grupę pasywnych ratowników szczerze potępiam.
A tak prawdę mówiąc 1 500 zł i umowa o pracę dla szeregowego pracownika w prywatnym przedsiębiorstwie to warunki godne pozazdroszczenia dla niejednego...
Awatar użytkownika

Topic author
wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP

Post autor: wujo2010 »

zgadzm się z kolegą , a tu chodzi też o honor strażaka ,który nie jest traktowany na równi z innymi służbami . A robota jaką wykonujemy , podobno ma poparcie społeczne . I tutaj chcemy sprawdzić , czy te " poparcie" to nie wymysł mediów ? a politycy lubią się tylko z nami fotografować na wałach,tu też można się zastanowić nad losem niektórych OSP : Niedoceniane , nie dofinansowane , brak ogrzewania w remizach i stare wozy. Dokąd to wszystko prowadzi? Pozdrawiam
Awatar użytkownika

nimonit
Posty: 3
Rejestracja: wt 03 sty 2012, 11:31
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP

Post autor: nimonit »

ja jestem zdania że każda służba mundurowan powinna być tak samo traktowana
ja właśnie płakałem. Nie po wierzchu. Czułem coś takiego, jakby z drugiej strony moich oczu łzy do wewnątrz mnie spływały. Doświadczył pan może takiego płaczu? części agd
Awatar użytkownika

Topic author
wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP

Post autor: wujo2010 »

Awatar użytkownika

Topic author
wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP

Post autor: wujo2010 »

kto ma chęć niech się przyłączy :)

karol1118
Posty: 501
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 18:10
Status: Offline

Re: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP

Post autor: karol1118 »

Faktycznie przesadziłem w ostatnim zdaniu .ale posty Sławka sa ..... najlepiej godzić się na wszystko bo przecież na nasze miejsce jest 15 osob ,Najlepiej siedzieć cicho bo ktos u prywaciarza zarabia 1400zl. Polska metalnosc jak ci nie pasuje to sie zwolnij Policjantom nalezy sie podwyzka Strazakom z Psp juz nie bo ochotnicy robią to za darmo z wielka przyjemnością czasem az z taka ze sami podpalają. Przepraszam jeśli kolegie Slawka urazilem, ale moim skromnym zdaniem kazdy ma prawo do walki o lepsza place.
Piękniejszy od ciszy jest tylko dźwięk syreny
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP

Post autor: podymacz »

Tak jak kolega napisał: Nieważne że ja mam źle - ważne żeby inny miał gorzej! To takie Polskie. Moi koledzy z PSP i ja od czasu expose premiera i zapowiedzi podwyżek dla policjantów i żołnierzy nigdy nie zazdrościliśmy policjantom ani nie kwestionowaliśmy czy im się należy!Ważne że uważamy że trzy lata przy szalejącej drożyźnie to za dużo i chcemy się domagać podwyżki tym razem naszych wypłat! Jak jakieś grupy zawodowe są niezadowolone, to niech się skrzykną i też coś zorganizują np. aby podnieść płacę minimalną. A u prywaciarza też pracowałem i powiem szczerze że przy zdrowych relacjach i dobrym (i realnym :!: ) poczuciu swojej wartości jako pracownik, możesz z takim człowiekiem otwarcie omawiać sprawę swojego wynagrodzenia. Kolega pracował w cukierni. Nauczył się pracy na każdym stanowisku, łącznie z załadunkiem samochodów itp. i potrafił wynegocjować stawkę godzinną wyższą o blisko 50% od innych pracowników, którzy potrafili tylko narzekać i nic z siebie poza minimum nie dawali. Gdy znalazł inną pracę, lepiej płatną - szef chciał mu jeszcze podnieść stawkę żeby został, ale ten i tak poszedł gdzie indziej. Da się? Da się!
Awatar użytkownika

Topic author
wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP

Post autor: wujo2010 »

dziękuję Wszystkim , którzy dzisiaj wykonali test Swoich syren :) pozdrawiam
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP

Post autor: GLM »

grzegorz79 pisze:W 100% popieram i mam propozycję.Niech wasze związki zawodowe wystąpią z oficjalną prośbą na piśmie o poparcie tej akcji,bo takie zwoływanie przez internet to za mało.Przypuszczam ,że w każdej Komendzie Powiatowej macie zwiąkowca-ustalcie konkretny termin,nagłoście sprawę w mediach i wtedy pokarzemy jaka w nas siła.
O to jest myśl popieram
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

grzegorz79
Posty: 82
Rejestracja: pn 02 maja 2011, 10:17
OSP (gm., woj.): Gostycyn,kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: www.gostycyn.osp.org.pl
Status: Offline

Re: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP

Post autor: grzegorz79 »

Wybiera się ktoś 12.01 do Gdańska?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat