Apel do Władz „Związku” ws. naszych dodatków do emerytur !

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
Prezes_112
Posty: 9
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 21 sty 2012, 23:11
OSP (gm., woj.): Nowotarski, Raba Wyżna
Status: Offline

Apel do Władz „Związku” ws. naszych dodatków do emerytur !

Post autor: Prezes_112 »

Drogie druhny i druhowie! 8)

Ostatnio w naszym Sejmie przetoczyła się batalia o „wiek emerytalny” i z tym związane uprawnienia niektórych grup zawodowych. W świetle kamer oglądaliśmy „trudne negocjacje” rządowe i trzeszczenie w koalicji rządowej w której jest przecież nasz Prezes Waldemar Pawlak :evil: . Skoro tak walczył jak „lew” :twisted: jako Prezes PSL-u o przywileje osób ubezpieczonych w KRUS , to dlaczego nie zadbał o nasze postulaty zgłaszane chyba od 10 lat abyśmy za lata ciężkiej służby czynnej w OSP ( mam tu na myśli członków czynnych biorących udział w akacjach bojowych) otrzymali na stare lata przynajmniej paroprocentowy dodatek do rent i emerytur.!
Przecież ten uchwalony w 2009r. „ekwiwalent” za udział w akcjach wypłacany z budżetów gmin to istne nieszczęście – rodzący istne patologie wśród niektórych naszych druhów poprzez powodowanie zagrożeń , czy pożarów, aby wykazać wyjazd zastępu i wsiąść należny ekwiwalent !
To trzeba zmienić ! – co postulują sami zainteresowani oraz działacze związku.
W związku z tym czy nie powinniśmy w sposób bardziej stanowczy domagać się od władz naszego „ Związku” na czele, którego stoi nasz Prezes, a zarazem Wicepremier Rządu RP Waldemar Pawlak, w którym jest zrzeszonych ponad 113 parlamentarzystów w Poselskim Zespole Strażaków z różnych opcji politycznych, aby przy gruntownej zmianie systemu emerytalnego który się teraz dokonuje w końcu ostatecznie załatwić nasze postulaty! :idea:

Druhowie teraz jest jedyna taka okazja, aby się tego domagać i to zrealizować , aby nie pojawiały się co roku i to z różnych opcji politycznych projekty ustaw (jako pozorowane działania nie mające szans na powiedzenie ) mówiące o proponowanym dodatku kwotowym czy % do rent i emerytur dla członków OSP za lata służby w OSP. :?:

Wypowiedzcie się na ten temat i wypracujmy jakieś wspólne działanie oddolne w postaci:
apeli , pism , czy e-maili do Zarządu Głównego ZOSP RP w Warszawie (zg@zosprp.pl) , czy wspomnianego Poselskiego Zespołu Strażaków, e-mail: (dorota.zielinska@sejm.gov.pl) (Krystyna.Skowronska@sejm.pl) może ten nasz oddolny głos w zmasowanej formie zaktywizuje naszych przedstawicieli w sejmie w tej sprawie i przypomni o naszym istnieniu nie tylko co 4-lata przy wyborach. :roll: :arrow:
Ostatnio zmieniony śr 04 kwie 2012, 19:56 przez Prezes_112, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Re: Apel do Władz „Związku” ws. naszych dodatków do emerytur

Post autor: kwas »

A jakie to są nasze postulaty? Albo inaczej jakie to są twoje postulaty, gdyż ja osobiście jestem przeciwny dodatkom emerytalnym. I dla OSP i dla każdej innej grupy zawodwej. I nie tylko ja. Znam wielu strażaków ochotników którzy myślą podobnie jak ja.
Łatwo rzucić w eter hasło o dodatkach. A jakieś konkrety? Proszę mi nie pisać że oni tam na górze powinni to wymyśleć a my mamy tylko pomysł. Skoro pomysł to i jakieś konkrety. A więc jakie? Od razu odpowiadam. Każde będą złe. Mam przed sobą zestawienie wyjazdów członków JOT z mojej OSP za zeszły rok. Zaczyna się od nazwiska z 56 wyjazdami. Kończy się na nazwisku z jednym wujazdem. I teraz mam pytanie. Obydwaj mają dostać taką samą wysokość dodatku za rok 2011? Jakie lata przyjąć do dodatku? Od 1945, od 1960, 1980 czy 1999 roku? Każdy rok od jakiego zaczniemy przyjmować będzie faworyzował jednych a krzywdził drugich. A moze cieżkość zdarzenia wziąść pod uwagę. Przecież jedni w większości jeżdżą tylko do pożaró nieużytków a inni prawie ciągle orają przy wypadkach. Więc jakie kryteria przyjąć? Prezes_112 daj pomysł na mądre kryteria, które ni skrzywdzą nikogo.
Prezes_112 pisze:Przecież ten uchwalony w 2009r. „ekwiwalent” za udział w akcjach wypłacany z budżetów gmin
Po za tym jak już coś piszesz to pisz zgodnie z prawdą. Ekwiwalent nie został uchwalony w roku 2009. Został on uchwalony już w 1991 roku w ustawie o ochronie przeciwpożarowej. A to że gminy wypłącały go lub nie to jest inna sprawa.
Awatar użytkownika

Kamil21
Posty: 56
Rejestracja: pn 29 sie 2011, 14:10
OSP (gm., woj.): Balków.Piątek, łódźkie
Status: Offline

Re: Apel do Władz „Związku” ws. naszych dodatków do emerytur

Post autor: Kamil21 »

hm co do tego tematu to jest bardzo dobry pomysł.
Ale pewnie o jakiś dodatek do emerytur będzie trudno to może żeby chociaż dla osób które mają udokumentowany jakiś staż w OSP zmniejszyć o kilka np. 3lata wiek do emerytury.

Kamis
Posty: 184
Rejestracja: sob 11 lut 2012, 22:45
Status: Offline

Re: Apel do Władz „Związku” ws. naszych dodatków do emerytur

Post autor: Kamis »

Będzie tak samo jak z ekwiwalentem. Dla małej kasy sami strażacy powodowali różne zagrożenia. W sprawie Emerytur, ktoś odbębni jedną akcje i już będzie chciał wyższą emeryture, czy szybciej na nią przejść.
STAR POWER
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Re: Apel do Władz „Związku” ws. naszych dodatków do emerytur

Post autor: kwas »

Kamil21 pisze:.... to może żeby chociaż dla osób które mają udokumentowany jakiś staż w OSP zmniejszyć ....
Polak potrafi. Zaraz ci bardziej cwansi wszyscy będą mieli długoletni staż w straży.
Pomysł z typu "dajcie mi coś bo ja przecież coś robiłem". A na pytanie co zapada cisza.

Topic author
Prezes_112
Posty: 9
Rejestracja: sob 21 sty 2012, 23:11
OSP (gm., woj.): Nowotarski, Raba Wyżna
Status: Offline

Re: Apel do Władz „Związku” ws. naszych dodatków do emerytur

Post autor: Prezes_112 »

Odpowiadając koledze dh „kwas” to po pierwsze ,
Faktycznie , może mało precyzyjnie ująłem temat iż „ekwiwalent” został uchwalony w 1991 roku jako 1/175 przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce uspołecznionej – podawanej przez Prezesa GUS-u , lecz wspomniana ustawa o ochronie przeciwpożarowej została znowelizowana w 2009r. i wówczas to doprecyzowano zapisy upoważniające gminy do podjęcia uchwał ws. wypłacania „ekwiwalentu” – to będzie chyba bardziej precyzyjne , ale myślę że nie o to chodzi , gdyż ja uważam , że ten „ekwiwalent” wypłacany czy to od 1991r. czy po znowelizowaniu jest systemem patologicznym , gdyż mamy bardzo dużo stwierdzonych przypadków iż zdarzenia pożarowe były powodowane przez samych strażaków aby tylko uzyskać wypłatę tego ‘ekwiwalentu” za udział w akcji , mało mnie przekonuje, ich późniejsze tłumaczenia, iż robili to „strażacy ochotnicy” , którzy się tłumaczyli , że w ten sposób pozyskiwali środki finansowe na zakup nowego sprzętu p.pożarowego.
Dlatego uważam, iż zamiana tego „ekwiwalentu” i zastąpienie go zwiększonym dodatkiem do rent i emerytur np. 10 % z kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę ( zgodnie Rozp. RM z dnia 13 września 2011 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2012 r. (Dziennik Ustaw Nr 192 pozycja 1141 z 14 września 2011) , czyli dodatku 150 zł, (zaliczanym np. po 25 latach służby czynnej) było by lepszym rozwiązaniem i nie powodowało chęci chwilowego zarobku przez druhów strażaków, nie wspominając już o kosztach akcji jakie trzeba ponieść przy gaszeniu tych pożarów.
Ja wiem że jest to trudny temat i bardzo drażliwy, że to się dzieje w naszych szeregach i rzutuje na cała społeczność strażacką, lecz w naszych szeregach są ludzie , którzy takie zagrożenia sami powodują , a później jako pierwsi przyjeżdżają gasić ( było bardzo dużo faktów przytaczanych przez media) ,

Co do postulatów, to one właśnie te o dodatku do rent i emerytur już od lat 90-tych które się ciągle powtarzają na zebraniach walnych, zjazdach gminnych, powiatowych ( a ostatnio na zjazdach wojewódzkich – patrz , inf. z zjazdów) , czy spotkaniach np. z parlamentarzystami, żeby ten strażak ochotnik ( mam na myśli czynnych strażaków biorących udział w akcjach gaśniczych) zrównany z funkcjonariuszem „strażakiem” z PSP miał na przynajmniej ten skromny dodatek wypłacany przez Państwo z trud i poświecenie na rzecz bezpieczeństwa tego Państwa.
Natomiast jak to zrobić już technicznie i legislacyjnie, aby było zgodne z przepisami prawa , to , kolego wybacz ale nie zamierzam wyręczać naszych przedstawicieli w sejmie wywodzących się z naszego ruchu strażackiego lub sympatyzujących z nim , czy statutowych władz „Związku”.
Co do pytania :
„I teraz mam pytanie. Obydwaj mają dostać taką samą wysokość dodatku za rok 2011? Jakie lata przyjąć do dodatku? Od 1945, od 1960, 1980 czy 1999 roku? Każdy rok od jakiego zaczniemy przyjmować będzie faworyzował jednych a krzywdził drugich. A moze cieżkość zdarzenia wziąść pod uwagę. Przecież jedni w większości jeżdżą tylko do pożaró nieużytków a inni prawie ciągle orają przy wypadkach.”

To uważam , że żaden przywołany termin nie będzie satysfakcjonujący wszystkich ,( bo trudno zadowolić wszystkich) wiec można przyjąć termin np. wprowadzenia w 1991 roku ustawy o ochronie przeciwpożarowej tylko z tym warunkiem , że każda OSP ( w tym naczelnik ) prowadził ,rzetelnie całą dokumentacje związaną z wyjazdami do akcji pożarowych , powodziowych itp. i będzie w stanie udokumentować organowi emerytalnemu np. ZUS-owi każdemu biorącemu strażakowi udział w tym okresie kiedy ten będzie przechodził na emeryturę ( niech to będą okresy które będą miały wpływ na przyszła emeryturę

Jeśli masz inne poglądy na „dodatki np. dla służb mundurowych” to je szanuje, ale czy w tym obecnym czasie kiedy toczy się batalia w sejmie o nasze emerytury i wiek emerytalny to nie powinniśmy o swoje zadbać !!!

rycho prezes 998
Posty: 41
Rejestracja: pt 19 sie 2011, 10:06
OSP (gm., woj.): Dolnosląskie gm.Dzierżoniów
Status: Offline

Re: Apel do Władz „Związku” ws. naszych dodatków do emerytur

Post autor: rycho prezes 998 »

Kamil a co zrobic z tymi co są już na emeryturze mam takich 5 wszyscy służyli w PSP i ja tez się do nich zaliczam,jezdzimy za każdym razem do każdego zdarzenia?,bo młodzi to olewają!!!
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Re: Apel do Władz „Związku” ws. naszych dodatków do emerytur

Post autor: kwas »

Kolego prezesie i teraz ująłeś to już bardziej konkretnie :).
Dzisiaj mamy płacony ekwiwalent co jak sam zauważyłeś prowadzi do patologii. Ale w sumie nikt nie zrobił porównania, i o to mam pretensje do władz zwiazkowych najwyższego szczebla, jak statystycznie wychodzi u nas to podpalanie przez ochotników. A może to jest tylko problem medialnie bardzo nagłaśniany a w skali kraju jest to ułamkowy procent takich spraw dotyczących OSP. A może jest to 10 procent i zjawisko jest bardzo poważne. Wiec tak naprawdę nawet trudno mówić tutaj o patologii skoro nie znamy rozmiaru problemu. W końcu w każdych grupach zawodowych trafia się czarna owca.
Co do wcześniejszych emerytur. Gdyby to było proste to zapewne PSL z szefem na czele przeforsowałby ten problem już dawno. Ale to nie jest takie proste. Zaraz odezwą sie WOPRowcy. Po nich Goprowcy. Dalej TOPRowcy. Potem byli ORMOwcy. Potem harcerze, w co za bardzo już nie wierzę. I każdy bedzie przedstawiał swoje racje. Każdy stwierdzi, że przecież oni też sie narażali, że im sie też należy. W samym OSP będzie rozłam. Ktoś był 2 razy w roku a ktoś 20 razy. I jak to rozliczyć sprawiedliwie? Nie ma na to nikt pomysłu. A napisanie że chodzi o strażaków czynnych jest tylko ogólnym określeniem.
Po za tym za dużo jest przywilei w tym kraju. Jedne grupy zawodowe idą wcześniej na emeryturę kosztem innych. Tak tak. Kosztem. Taka jest prawda. I potem, nie zawacham sie tego napisać, żyją na koszt społeczeństwa. Proszę nie pisać, ze przeciez odożyli na swoja emeryturę, bo nie trzeba być jakimś wielkim matematykiem aby wyliczyć że to co odłożyli nie starczy na takie długie emerytury. Mamy dołączyć jako OSP do tej części społeczeństwa żyjącej na koszt innych? Ja sie na to nie piszę. Po za tym jest takie powiedzenie w ekonomi. Jeśli chcemy komuś dać to komuś trzeba zabrać. I teraz sformułuje inaczej pytanie. Chcemy przywilejów? Ktoś za to będzie musiał zapłacić. Teraz proszę mi odpowiedzieć komu zabierzemy aby sobie dołożyć? Śmiało.
A po za tym kto na to wszystko zarobi? Ja? Na pewno nie dam rady :).

Topic author
Prezes_112
Posty: 9
Rejestracja: sob 21 sty 2012, 23:11
OSP (gm., woj.): Nowotarski, Raba Wyżna
Status: Offline

Re: Apel do Władz „Związku” ws. naszych dodatków do emerytur

Post autor: Prezes_112 »

:idea: :? Ja zdania na temat ekwiwalentu nie zmienię , gdyż jest to system zły i patologiczny z samego założenia - jak sam podkreślasz jest to jakiś problem ( na pewno nie marginalny , a że medialny to na pewno , gdyż jak jest tylko możliwość przyłożenia druhom ochotnikom przez niektóre środowiska medialne to to skrupulatnie wykorzystują ,

Co do statystyk tego zjawiska to jest to tendencja wzrostowa i z tego co wiem to jest wykonywania taka statystyka na poziomie Komend Powiatowych PSP w kooperacji z Komendami Policji i przekazywane do Komendy Głównej Policji jak i PSP

Jeśli zaczynają się w danej miejscowości pojawiać cykliczne zagrożenia , czy pożary to wówczas wręcz ze 99% pewnością (to z inf. prowadzących takie dochodzenia – z policji ) są kierowane w pierwszej kolejności do środowiska strażackiego – co w końcowym finale się potwierdza !
W pełni rozumiem władze PSP i Związku że tych danych tak nie eksponują , że te statystyki są bardzo niepokojące (a niektórych regionach kraju wręcz zatrważające) i nie chcą ich za bardzo nagłaśniać , że by nie prowokować następnych i tylko niektóre sie pojawiają mediach , ale problem jest i to niezależnie czy to jest jeden przypadek podpalenia – czyli pozbawienia kogoś majątku dorobku całego życia czy 100 takich przypadków , w jednym i drugim ludzie którzy nas obdarzają największym zaufaniem są przez nas krzywdzeni !
Straty z tego tytułu to ogromne kwoty np. ostatnio seria podpaleń regionie (nie chce wskazywać, aby nie urazić nikogo ) na to od 30tys. do 600 tys zł.

Natomiast nie zgodzę się z Tobą że wszyscy przez ciebie wymienieni „Zaraz odezwą sie WOPRowcy. Po nich Goprowcy. Dalej TOPRowcy. Potem byli ORMOwcy.” zasługują na takie specjalne traktowanie , a to z prostego powodu , gdyż to na strażakach i to głownie ochotnikach , kiedy kraj nawiedza powódź władze państwowe i cała społeczność pokłada nadzieje na pomoc w skali jakiej nie dają te służby wymienione przez Ciebie , wiec mamy być tylko zauważanie przez władze państwowe podczas tylko takich akcji jako umundurowane siły wolontariacie wyręczające służby OC i inne . Przecież służby PSP przy niewielkich pożarach , przy ciągłym ograniczaniu obsady etatowej w tych służbach , nie są w stanie sami prowadzić działań ratowniczych , więc nasza mobilność , sprawność i zapał wolontariacki niesienia pomocy powinien być zauważalny nie tylko podczas sytuacji kryzysowej czy powodzi w naszym kochanym kraju tylko też kiedy tych zagrożeń nie ma , a my stanowimy poważne zaplecze logistyczno-bojowe do tego typu zdarzeń

Co do środków , to środki obecnie wypłacane z budżetów gmin to też są środki publiczne z naszych podatków lokalnych i centralnych w okrojonej subwencji dla gmin , które mogłyby być wykorzystane np. na inne inwestycje czy to w sprzęt p.poż, czy infrastrukturę poprawiającą bezpieczeństwo w danej miejscowości
oczywiście ekonomia nie ubłagana, tak więc jeśliby policzył wartości majątku ratowanego przez działania ratownicze OSP to myślę , że bilans wyszedłby na korzyść państwa (mam na myśli środki publiczne w budżetach samorządów , i budżecie państwa) , więc te skromne moje wyliczone np. 150 zł. dodatku w perspektywie dopiero przejścia na emeryturę nie zachwieją w żaden sposób finansami państwa . Wiem ,że do tego musi być wola polityczna tak jak to kiedy z zrobiła LPR z odpisem na każde dziecko ( nie ważne czy biedy czy bogaty , wszyscy skorzystali – to tylko przykład , można ich przytraczać wiele ) – której jak to widać brakuje Waldemarowi Pawlakowi , gdyż jakby chciał to ma obecnie jedyna taka szansę , która się może już dla środowiska strażackiego nie powtórzyć ( przecież jest nas wszystkich ok. 700 tys. z czego chyba tylko ok. 300 tys. czynnych strażaków pozostali to działacze związku , członkowie wspierający, honorowi czy członkowie orkiestr dętych ) .
Wiec kolego raczej trzeba zwierać szeregi aby przekonywać parlamentarzystów do tego wniosku , a nie szukać argumentów na nie , czego Ci Tobie i wszystkim pozostalym życzę :wink:

kronikarz
Posty: 244
Rejestracja: ndz 23 sie 2009, 12:08
Status: Offline

Re: Apel do Władz „Związku” ws. naszych dodatków do emerytur

Post autor: kronikarz »

Szanowni koledzy pisanie pism do ZG nic nie pomoże. O tym jakim sprzętem dysponuje dana jednostka to ZG wie bo każda OSP wypełnia raport, który jest wysyłany do ZW a następnie do ZG. Tak bynajmniej jest w mojej gminie. Sami zobaczcie jakie dane podaje się w tym raporcie i będziecie wiedzieli, że ZG ''powinien'' być bardzo dobrze zorientowany w sytuacji.

o.s.p.
Posty: 41
Rejestracja: wt 26 kwie 2011, 08:03
Status: Offline

Re: Apel do Władz „Związku” ws. naszych dodatków do emerytur

Post autor: o.s.p. »

moim skromnym zdaniem zeby wyliczyc komu jaki dodatek dodac do emerytur to wystarczy miec podstawe do wyliczenia ,czyli w tym wypadku wypłacany ekwiwalent. Ten co duzo jezdzi na akcje bedzie miał wiekszy dotatek niz ten co mniej jezdzi ,a ten co wcale to z jakiej racji ma dostac , sa głasy "co zrobic z tymi co są już na emeryturze" nic za wyjazdy dostają ekwiwalent (emeryt to emeryt to jest osobisty wybór) a ze to się ten pomysł innym nie podoba to dobrze bo jest wtedy dyskusja a z dyskusji zawsze coś sie wyniesie na przyszłsc. AMEN

star
Posty: 88
Rejestracja: ndz 19 lut 2012, 11:28
Status: Offline

Re: Apel do Władz „Związku” ws. naszych dodatków do emerytur

Post autor: star »

wychodzi nato że osp są potrzebne tylko przed wyborami bo to dość duża grupa i jeszcze ich rodziny..a te związki osp to już totalna lipa....obiecują a głupie strażaki lecą i głosują...może przydał by się prezes z innej parti ..

grzegorz79
Posty: 82
Rejestracja: pn 02 maja 2011, 10:17
OSP (gm., woj.): Gostycyn,kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: www.gostycyn.osp.org.pl
Status: Offline

Re: Apel do Władz „Związku” ws. naszych dodatków do emerytur

Post autor: grzegorz79 »

Co do ekwiwalentu-bardzo prosta sprawa-wszyscy dobrowolnie zrzekają się go na rzecz jednostki-mamy dodatkowe pieniądze na mundury,sprzęt itp.,a "chwasty" które jeździły tylko dla pieniędzy same znikają,a opornym można pomóc.Ci którzy działali z pasji i tak zostaną.W mojej jednostce sprawdza się to znakomicie.
Co do wiary w rządzących a szczególnie w Prezesa-wystarczy przypomnieć sobie co zmieniło się na" lepsze" za czasu ich rządów-narzucone drogie badania lekarskie,czy teraz zamieszanie z kierowcami.A w drugą stronę...ja nic sobie nie przypominam.
Co do emerytury-pomysł dobry,ale trudny do realizacji-nasi rządzący potrafią tylko zabierać przywileje i pozostaje problem jakie warunki należało by brać pod uwagę.Moim zdaniem mogłoby to prowadzić do kolejnych patologi.

Topic author
Prezes_112
Posty: 9
Rejestracja: sob 21 sty 2012, 23:11
OSP (gm., woj.): Nowotarski, Raba Wyżna
Status: Offline

Re: Apel do Władz „Związku” ws. naszych dodatków do emerytur

Post autor: Prezes_112 »

Odpowiadając koledze „kronikarzowi” :idea:

przez kronikarz środa, 4 kwi 2012, 07:27 :oops:
„Szanowni koledzy pisanie pism do ZG nic nie pomoże”


Nie bardzo sie mogę zgodzić z tą w/w tezą , gdyż jeśli tak pojmujemy nasza aktywność, że od nas nic nie zależy to faktycznie lepiej z każdą sprawą czy problemem, który "niby" nasz przerasta dać sobie spokój ( święty spokój)..... może to za nas zrobią inni - my może lepiej sie nie wychylajmy , siedźmy cicho …..:!:

A tak na marginesie, to chcę tylko przypomnieć wszystkim druhnom i druhom, iż dzięki tylko oddolnej inicjatywie strażackiej w 2003 roku (której byłem jednym z współorganizatorów) udało się zmienić zapisy ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i podatku VAT , którymi wówczas Rząd Leszka Millera chciał obciążyć OSP , gdzie wówczas w ostatnim momencie udało sie zmienić zapisy korzystne OSP ( a przy tej okazji skorzystały wszystkie organizacje społeczne przeznaczające zysk na działalność statutową )
Teraz z tego przywileju korzystają wszyscy , lecz nie wszyscy wówczas byli chętni poprzeć ten protest !

Dla zobrazowania przebiegu tych wydarzeń załączam krótki materiał archiwalny z tego protestu: :arrow:

Sorry ale za mało miejsca na taki plik w tym forum , więc jesli ktoś chciałby się zapoznać z tym materialem to proszę podesłać e-maila, na adres : prezes_112@op.pl , to zwrotnie prześlę.
Ostatnio zmieniony sob 07 kwie 2012, 00:48 przez Prezes_112, łącznie zmieniany 2 razy.

naczelnik28
Posty: 12
Rejestracja: ndz 13 lut 2011, 22:13
OSP (gm., woj.): niebieszczany gm. sanok
Status: Offline

Re: Apel do Władz „Związku” ws. naszych dodatków do emerytur

Post autor: naczelnik28 »

Witajcie Druhny i Druhowie.
Na dzień dzisiejszy o jakimkolwiek dodatku do renty czy emerytury możemy sobie tylko pomarzyć . Wiemy wszyscy doskonale co się obecnie dzieje z reformą emerytalną i nie wierzę w cuda, że komuś uda się taki pomysł przeforsować z obecnie rządzących ale myślę, że i opozycja jeśli by była przy władzy nic w tym temacie nie zrobi. Zresztą mieli wcześniej taką możliwość i jakoś nic z tego nie wyszło. Moje przypuszczenia podczas III Zjazdu Wojewódzkiego na podkarpaciu potwierdził Prezes Pawlak obecny na zjeździe w Głogowie Młp., który otwarcie powiedział, że w obecnej sytuacji nie ma szans na dodatki dla ochotników.
Jeśli chodzi o ekwiwalent to nie zgodzę się z tym, że strażacy ochotnicy tylko czekają żeby coś podpalić za kasę. Zakała w każdej społeczności się znajdzie, również wśród braci strażackiej. kilka lat wcześniej nikt nie brał ekwiwalentu a podpalacze również działali, więc myślę , że zabranie tych kilku groszy które większość strażaków i tak przeznacza na swoje jednostki nic nie zmieni.
Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowych, pogodnych i radosnych Świąt Wielkanocnych spędzonych w gronie najbliższych.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat