Zasady naboru na recertyfikację KPP w KIRACH

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
naczelnik28
Posty: 12
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 13 lut 2011, 22:13
OSP (gm., woj.): niebieszczany gm. sanok
Status: Offline

Zasady naboru na recertyfikację KPP w KIRACH

Post autor: naczelnik28 »

Witam wszystkich serdecznie.
Mam pytanko w sprawie recertyfikacji z KPP przeprowadzanej przez ośrodek w KOŚCIELISKU- KIRACH.
Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego nie chcą tam dopuścić do egzaminów ratowników którzy mają przerwę większą niż rok po upływie ważności uprawnień z KPP. Żadne z przepisów nic takiego nie mówią i w firmach komercyjnych które mają uprawnienia do organizowania kursów z KPP nikt nie robi problemu z tego, że np. strażak- ratownik któremu powiedzmy skończyły się ,,papiery'' 2 lata temu przystępuje do egzaminu. Czym kieruje się ośrodek w Kirach?
Może toś wie... ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Artur
Posty: 702
Rejestracja: sob 11 lis 2006, 07:00
OSP (gm., woj.): Stary Brus, lubelskie
Lokalizacja: Stary Brus
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zasady naboru na recertyfikację KPP w KIRACH

Post autor: Artur »

z tym pytaniem to trzeba chyba nam się zwrócić do Zarządu Głównego ZOSP RP. To co wymyślali by utrzymać ten ośrodek to jest jakąś paranoja, a jak mi opowiadał kolega który był nie dawno na recertyfikacji uprawnień to nie dopuścili 8 chłopaków bo im się skończyły uprawnienia wcześniej, oni chcą z ochotników zrobić lekarzy??? Człowiek rzuca wszystko by pojechać tam na trzy dni i przypomnieć sobie wiadomości i zaliczyć. Moje pytanie jest też do ZG ZOSP RP dlaczego nie można tego robić jak było wcześniej w komendach powiatowych PSP??? Czy na cały powiat 1 miejsce na kursie w Kirach to nie za dużo??? z tego co wiem to w naszym jest do recertyfikacji ponad 30 druhów a był tylko jeden i to z tego co słychać to tyle na ten rok. Może w końcu ktoś się zastanowi nad kosztami jakie musi pokrywać strażak ochotnik i nad tym czy to jest sen robienia takiego spędu ludzi na 3 dni do tego ośrodka. Rozumiem że ośrodek musi się utrzymać jakoś, tylko za tą kasę w komendach PSP przeszkolonych zostało by dużo więcej ochotników.
Komendant Gminny, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam na: http://www.stary-brus.osp.org.pl/ i http://osp-starybrus.blog.onet.pl/
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat