OSP przejmie zadania OC i NSR

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
uka
Posty: 109
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 16 cze 2011, 07:34
Status: Offline

OSP przejmie zadania OC i NSR

Post autor: uka »

Co ochotnicy myślicie projekcie likwidacji Obrony Cywilnej i Narodowych Sił Rezerwowych i nałożenie ich zadań OSP : http://www.tvp.pl/opole/aktualnosci/spo ... ie/7149642
Awatar użytkownika

fido
Posty: 73
Rejestracja: wt 13 gru 2011, 09:48
OSP (gm., woj.): Puńców (goleszów, śląskie)
Lokalizacja: Puńców
Status: Offline

Re: OSP przejmie zadania OC i NSR

Post autor: fido »

moim zdaniem pomysł ciekawy, trzeba się z zgodzić z opinią, że OC i NSR pochłaniają pieniądze podatników a OSP i tak bedą zawsze wzywani do pomocy a kataklizmach, więc jeśli się to przełoży na przesunięcie tych środków na sprzęt dla OSP to popieram w 100% ;)
"Idę tam, gdzie wszyscy inni uciekają przed śmiercią."

ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re: OSP przejmie zadania OC i NSR

Post autor: ospglinik »

moim zdaniem obrona cywilna to fikcja zawsze widzę tylko osp ,wojsko i inne służby
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: OSP przejmie zadania OC i NSR

Post autor: podymacz »

Uważam że powinni zrobić tak, że kasę z OC i NSR powinni przeznaczyć na wzmacnianie KSRG np. poprzez powiększanie liczby jednostek włączanych do systemu.
Awatar użytkownika

hubertus33
Posty: 45
Rejestracja: czw 03 lut 2011, 10:47
OSP (gm., woj.): Lisów, Skołyszyn, podkarpacie
Status: Offline

Re: OSP przejmie zadania OC i NSR

Post autor: hubertus33 »

jeśli faktycznie te pieniądze przeznaczone zostaną na sprzęt dla nowych jednostek w KSRG lub na doposażenie jednostek poza systemem to myślę ze każdy STRAŻAK będzie za:D ale czy tak się stanie... ogólnie pomysł ciekawy:)

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: OSP przejmie zadania OC i NSR

Post autor: Fistach »

podymacz pisze:Uważam że powinni zrobić tak, że kasę z OC i NSR powinni przeznaczyć na wzmacnianie KSRG np. poprzez powiększanie liczby jednostek włączanych do systemu.
Tylko wiesz jak będzie. Tak jak z dołożeniem obowiązku opłcania pzedszkoli przez wójtow - szkoda, że nie dali im na to dodatkowych pieniędzy.

pudzian7771
Posty: 287
Rejestracja: sob 03 kwie 2010, 17:35
OSP (gm., woj.): marynowy gm. nowy dwór gdański
Status: Offline

Re: OSP przejmie zadania OC i NSR

Post autor: pudzian7771 »

a ja mam takie pytanie dlaczego na jednostki ksrg a nie na wszystkie.

bogdanskarbnik
Posty: 178
Rejestracja: sob 13 lut 2010, 18:02
OSP (gm., woj.): kielnarowa podkarpackie
Status: Offline

Re: OSP przejmie zadania OC i NSR

Post autor: bogdanskarbnik »

Stad pomysł, aby pieniądze te przeznaczyć na poszerzenie krajowego systemu ratowniczego. Opiera się w głównej mierze o działania strażaków ochotników. W systemie już funkcjonuje blisko 4 tysiące jednostek OSP.
A zwykłych jednostek jest ok 10 tyś. czy nie można by złagodzić kryteriów włączania do KSRG (np. 2 samochody)i zlikwidować podział na lepsze i gorsze? Podział "spadku "po OC i NSR byłby sprawiedliwszy

donek
Posty: 7
Rejestracja: śr 23 mar 2011, 13:31
Status: Offline

Re: OSP przejmie zadania OC i NSR

Post autor: donek »

Mi ten pomysł się podoba, tylko faktycznie , oby za tym pomysłem poszły też pieniądze. Ja zacząłbym od doprowadzenia wszystkich KSRG do naprawde dobrych stanów,( szczególnie te będące w KSRG od dawna i mające problem z współpracą z gminami) lub tak jak niedawno słyszałem w mojej KP PSP, wyspecjalizowania jednostek KSRG (np. jednostki w terenie zagrożonym częstymi powodziami, doposażenia w łodzie, quady, namioty itd, itp) a potem dopiero poszerzanie KSRG o nowe jednostki. Więc najpierw polepszyc, potem poszerzac. Chyba ?

PS: W mojej gminie jest OC składające się z kierownika OC i kilku fikcyjnych czlonkow na papierze którzy magazynu w życiu nie widzieli na oczy. Podczas powodzi 2 lata temu siłą ruszyliśmy z magazynu OC 2 pary woderów, reszta nie dotknięta, bo NIE MOŻNA !!! i tyle. TRAGEDIA!

Topic author
uka
Posty: 109
Rejestracja: czw 16 cze 2011, 07:34
Status: Offline

Re: OSP przejmie zadania OC i NSR

Post autor: uka »

Panowie!
Nic w projekcie ustawy nie ma mowy o poszerzeniu KSRG która mówi jasno iż za ochronę ludności cywilnej odpowiedzialne będą min:
-podmioity KSRG
-Jednostki OSP nie wchodzące w skład KSRG
pozostałe podmioty których nie będę wymieniał.
Za utrzymanie gotowości i szkolenie tych podmiotów odpowiedzialna będzie gmina!
Awatar użytkownika

wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: OSP przejmie zadania OC i NSR

Post autor: wujo2010 »

U mnie w gminie już się zaczęło przekazywanie obowiązków OC na OSP, mam nadzieję że pójdą też za tym jakieś środki :?

Kamis
Posty: 184
Rejestracja: sob 11 lut 2012, 22:45
Status: Offline

Re: OSP przejmie zadania OC i NSR

Post autor: Kamis »

Tzn jak wygląda to przekazywanie obowiązków?
STAR POWER
Awatar użytkownika

wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: OSP przejmie zadania OC i NSR

Post autor: wujo2010 »

Na początek mamy przyjść do gminy podpisać karty mobilizacyjne a potem jakieś ćwiczenia w gminie mają się odbyć . A jak to będzie w praktyce to zobaczymy, bo sam jestem ciekawy.
Awatar użytkownika

sekretaż
Posty: 63
Rejestracja: wt 29 lis 2005, 16:06
OSP (gm., woj.): zachodniopomorskie
Status: Offline

Re: OSP przejmie zadania OC i NSR

Post autor: sekretaż »

W planach KG PSP jest zwiększenie liczby jednostek w KSRG po roku 2014.
http://www.straz.gov.pl/data/other/rozw ... wo-ilo.pdf
Strona 11 , jedynie w śląskim i zachodniopomorskim nie ma planów na rozszerzenie systemu.

faral1977
Posty: 31
Rejestracja: wt 14 cze 2011, 15:58
OSP (gm., woj.): Kwapinka,gm.Raciechowice
Status: Offline

Re: OSP przejmie zadania OC i NSR

Post autor: faral1977 »

Puki co u nas KSRG tworzy się wg zasady cyrkla czyli jednostka KSRG i w promieniu do 10km żadna jednostka nie dostanie się do systemu chociażby nie wiem jakie miała wyposażenie.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat