Odznaka Za Zasługi we Współzawodnictwie Przeciwpożarowym

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
Zipo
Posty: 78
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 11 lip 2005, 00:42
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Odznaka Za Zasługi we Współzawodnictwie Przeciwpożarowym

Post autor: Zipo »

Na początek witam po dłuższej nieobecności. Jako że nie znalazłem lepszego działu umieszczam ten temat w tym.

Bardzo proszę wszystkich o pomoc. Chodzi mi o wszelkie informacje, materiały [ najlepiej w wersji elektronicznej ] dotyczące tytułowej odznaki a mianowicie "Za Zasługi we Współzawodnictwie Przeciwpożarowym". Przejżałem regulamin odznaczeń ZOSP RP ale nic nie znalazłem, jak również w internecie nic interesującego nie znalazłem. Dotychczas wiem tylko w którym miejscu się ją nosi :wink: Rozmowy ze starszymi druhami również nic nie dały. Chodzi mi m. in. o takie kwestie:
- Czy nadal jest przyznawana a jeśli nie to w jakich latach była ?
- Za co można ją było otrzymać, jakie były kryteria ?
- Kto ją przyznawał ?

Za wszelką pomoc, nawet cząstkową z góry dzienkujem.
'czasami poprostu brakuje kamieni..."

prezesbogdan
Posty: 26
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 10:51
Lokalizacja: OSP Ścinawka Dolna
Status: Offline

odznaka

Post autor: prezesbogdan »

Tej odznaki nie ma już długo chyba od 1991 roku. Kiedyś była nadawana Ochotniczej Straży Pożarnej za współzawodnictwo.Brane było pod uwagę wszystko: udział a akcjach, Cwiczeniach organizowanych przez komendy rejonowe, zawodach, prowadzenie kroniki, orkiestry oraz od ilości członków. Odznakę przyznawał Zarząd Wojewódzki na wniosek Komisji współzawodnictwa dla każdej gminy.

Topic author
Zipo
Posty: 78
Rejestracja: pn 11 lip 2005, 00:42
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Post autor: Zipo »

Dzienki za odp. to chyba wszystko co chciałem wiedzieć względem tego tematu/zagadnienia :D
'czasami poprostu brakuje kamieni..."
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat