Stosunki między Zarządem Gminnym a OSP

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
Maneri
Posty: 70
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 19 sty 2006, 21:15
Kontakt:
Status: Offline

Stosunki między Zarządem Gminnym a OSP

Post autor: Maneri »

Chciałbym Wam przedstawić sytuację w jakiej znalazła się nasza jednostka i poznać Wasze zdanie na ten temat.
Na początku lutego odbyło się u Nas zebranie sprawozdawczo-wyborcze i wybrano nowy Zarząd w skład którego weszło 3 nowych, młodych chłopaków, w tym Prezes i Gospodarz OSP. Tydzień później na jaw wyszła sprawa, iż Prezes Zarządu Gminnego kupywała sprzęt na fakturę wystawianą na naszą jednostkę ( na 5000 zł ) sprzęt pożarniczy oraz umundurowanie, które nie trafiało do Nas tylko do jej OSP nie będącej w KSRG. Nowy Zarząd nie wiadział nic o tym. Pani Prezes rząda od Nas zwrotu sprzętu, który zabraliśmy z Zarządu Wojewódzkiego. Chciałbym Wam powiedzieć, że w naszej gminie są dwie jednostki w KSRG i trzy nie, a w tamtym roku ze sprzętu z budżetu gminy dostaliśmy 5 tłumic za łączną kwotę 100 zł.
Co o tym sądzicie? JAk powinniśmy teraz postąpić? Proszę o rady i propozycje...

JarekW
Posty: 3
Rejestracja: pt 17 lut 2006, 13:02
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: JarekW »

1 czy stary zarząd coś o tym wiedział?
2. Jeżeli nie to burdel niesłychany.
Zarząd gminny (czy ktokolwiek inny) nie może dokonywać zaskupów w czyims imieniu bez jego wyraźnej zgody. Jednostki OSP w KSRG otrzymują pieniądze na wydatki celowe i tylko one powinny sic!!! nimi dysponować (chyba że postanowią inne rozwiązanie). Jeżeli sprzęt jest zakupiony na Waszą jednostkę to należy on do Was a to dlatego też że Wy z niego musicie się rozliczać (rozliczyć zakupy w swojej dokumentacji księgowej, rozliczyć zakupy w ramach KSRG w KP PSP), wprowadzić je na stan itd, itp.
A pani prezes zarządu gminnego ---- no cóż , już nie długo wybory i czas robić porządek
z poważaniem
.........Jarek

Topic author
Maneri
Posty: 70
Rejestracja: czw 19 sty 2006, 21:15
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Maneri »

Ad. 1 Ustępujący Prezes wywinął nam taki numer 29.12.2005r !!!
Ad. 2 Ja jestem osobą otwartą na szczere i konkretne rozmowy, Pani Prezes była u Nas na zebraniu wraz z Burmistrzem i widząć, że został wybrany prawie całkiem nowy Zarząd nic na ten temat nie wspomniała. A My na pewno nie robilibyśy problemów, gdyby chciała zakupić jakiś wąż na jednostkę nie będącą w KSRG, bo przecież tworzymy jedną rodzinę i mamy się wspierać a nie konkurować, prawda ?
Ad. Zjazdu Gminnego - niestety, ale zmiana będzie nie możliwa ponieważ moja jednostka choć w KSRG ma tylko 2 mandaty, a pozostałe trzy trzymające stronę Pani Prezes po 5, więc sami widzicie - marne szanse... :(

_________________________
Zapraszamy na www.ospjarszewo.republika.pl
"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

prezesbogdan
Posty: 26
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 10:51
Lokalizacja: OSP Ścinawka Dolna
Status: Offline

zakup

Post autor: prezesbogdan »

nie piszesz kto zapłacil za ten sprzęt i z jakich pieniędzy. W gminach stosuje się nieraz taki wybieg że jednostka z KSRG posiadajaca rachunek bankowy zakupuje sprzęt dla całej gminy z 7% VAT .Musi być jednak podpisana stosowna umowa o przekazaniu środków z budżetu gminy dla tej OSP wyszczególnienie jaki sprzęt ma być kupiony i dla kogo oraz sposób przekazania na poszczególne OSP .
Prezes Zarządu Gminnego nie może w waszym imieniu dokonywać zakupów dla waszej jednostki bez wiedzy zarządu.[/url]

Topic author
Maneri
Posty: 70
Rejestracja: czw 19 sty 2006, 21:15
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Maneri »

Pieniądze pochodziły z budżetu gminy; zapłaciła Pani Prezes; u Nas jest takie zacofanie, ze jesteśmy w takich sprawach 100 lat za Afryką..., aż ręce opadają...

Mam nadzieję, że nie długo, chociaż w małym stopniu dogonimy Wasz poziom organizacji...

____
Zapraszam: www.ospjarszewo.republika.pl
"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

prezesbogdan
Posty: 26
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 10:51
Lokalizacja: OSP Ścinawka Dolna
Status: Offline

faktura

Post autor: prezesbogdan »

ciekawe jak w urzędzie rozliczyli te pieniądze skoro na was faktura była wystawiona. W takim przypadku musi być zawarta umowa pomiędzy gminą a OSP , jak jej nie było to jest pole do popisu dla RIO.

Topic author
Maneri
Posty: 70
Rejestracja: czw 19 sty 2006, 21:15
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Maneri »

Szczerze mówiąc, to sam się nad tym zastanawiam..., ale to ich problem nie mój...
Właśnie tak jest gdy osoby zabierają się za coś czego się nie znają...
przykre, ale prawdziwe...
"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

piotrkruk
Posty: 86
Rejestracja: pt 08 paź 2004, 17:30
Status: Offline

Post autor: piotrkruk »

Wygląda na to, że macie w "oddziale gminnym" klikę która rozdaję karty i robi co chce. ja miałem tak u siebie i po kilku latach walki (chociaż mi nikt na początku nie wierzył i byłem sam) wygrałem i udowodniłem swoje racje, oczywiście nie jest jeszcze idealnie ale wprowadzam nowe porządki stopniowo w życie.... - nie poddawajcie się. sprawdź kto podpisywał w waszym imieniu te faktury, jeżeli pani prezes to ma ciepło. macie ją w garści...

Topic author
Maneri
Posty: 70
Rejestracja: czw 19 sty 2006, 21:15
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Maneri »

Zapraszam na stronę internetową naszej OSP: www.ospjarszewo.republika.pl Znajduje się na niej oświadczenie Zarządu OSP w sprawie skandalu z zakupami sprzętu ppoż. Prosimy o Wasze opinie... na maneri@wp.pl.
"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat