Porządek zebrania Sprawozdawczego...

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

jerzyski2
Posty: 49
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 30 paź 2011, 14:34
OSP (gm., woj.): ochotnicza Straż Pożarna
Status: Offline

Re: Porządek zebrania Sprawozdawczego...

Post autor: jerzyski2 »

Ja także mam pytanie odnośnie organizacji walnego zebrania sprawozdawczego, a mianowicie chodzi mi o wybór poszczególnych komisji walnego zebrania sprawozdawczego. Na protokole w ogólnym programie zebrania (druk ZOSP RP)widnieje zapis iż wybiera się tylko komisję uchwał i wniosków, szukałem także w internecie ale i tam wszędzie w innych scenariuszach wybierane są tylko komisje uchwał i wniosków. Wiem że podczas zebrania wyborczego wybierane są inne pozostałe komisje (komisja mandatowa, oraz komisja skrutacyjna) natomiast nie rozumie dlaczego w takim razie na stronie głównej związku widnieją do ściągnięcia materiały dotyczące zebrań sprawozdawczych w których to wyraźnie widnieją druki - protokoły dotyczące prac wszystkich komisji OPATRZONE NAGŁÓWKIEM IŻ SA TO PROTOKOŁY NA ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE??
Czy mógłby mi ktoś zatem wytłumaczyć i uściślić jakie komisje wybieramy na walnym zebraniu sprawozdawczym i czy nie będzie kiedyś problemu że pozostałych komisji się nie wybrało?
Z góry dziękuje za podpowiedzi

ospzakrzowek
Posty: 14
Rejestracja: czw 11 mar 2010, 10:21
OSP (gm., woj.): Zakrzówek - Zakrzówek - lubelskie
Status: Offline

Re: Porządek zebrania Sprawozdawczego...

Post autor: ospzakrzowek »

Wszystkie wzory druków na Walne zebranie sprawozdawcze wraz z porządkiem obrad masz stronie
http://www.zosprp.pl/?q=content/clone-o ... -2014-roku
A komisję wybiera się uchwał i wniosków, a pozostałe w zależności od potrzeb i tak :
1. Komisja Mandatowa - określa qworum - obecność na Walnym i czy jest ważne do podejmowania uchwał - może to zrobić nawet przewodniczący zebrania na podstawie listy obecności .
....na podstawie listy obecności uprawnionych do głosowania komisja stwierdza, że na ogólną liczbę ___________ członków OSP i MDP – w walnym zebraniu sprawozdawczym uczestniczy _________, co stanowi ____________ %.
Na podstawie powyższego walne zebranie sprawozdawcze jest prawomocne /nieprawomocne* do podejmowania uchwał.
Trzeba też znać statut.

2. Komisja Skrutacyjna - liczy głosy za podjęciem uchwały czy innej sprawy ./ jest protokół w tych wzorach komisje ta powołuje się gdy mamy głosowanie tajne, która przygotowuje karty do głosowania i podlicza głosy a przy głosowaniu jawnym może to zrobić przewodniczący zebrania no chyba że jest bardzo dużo członków i są trudności z policzeniem głosów.

3. Komisja Statutowa - jeżeli w porządku obrad masz temat zmiany lub uchwalenie statutu to taką komisję należy powołać. ( w zależności od potrzeb ) Nie proponuję robić zmian w statucie z "marszu" to musi być dobrze przygotowane i przeprowadzone właśnie przez tą komisję statutową.
Pozdrawia i życzę powodzenia

Uwagi końcowe.
Wszelkie uwagi i zgłoszone wnioski na Walnym wypracuje właśnie Komisja Uchwał i Wniosków Walnego Zebrania i to ona nada bieg sprawom do załatwienia czy wykonania w przedłożonej uchwale , nad którą będzie głosowanie. Patrz statut.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt 28 lut 2014, 21:25 przez ospzakrzowek, łącznie zmieniany 2 razy.

jerzyski2
Posty: 49
Rejestracja: ndz 30 paź 2011, 14:34
OSP (gm., woj.): ochotnicza Straż Pożarna
Status: Offline

Re: Porządek zebrania Sprawozdawczego...

Post autor: jerzyski2 »

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedz, dodam że bardzo pomocną, która naświetliła mi cały obraz dotąd nie do końca zrozumiałej sytuacji.
Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam

prezio
Posty: 50
Rejestracja: ndz 11 lis 2012, 10:16
Status: Offline

Re: Porządek zebrania Sprawozdawczego...

Post autor: prezio »

Nikt nie wspomina komisji wyborczej a takowa również powinna być powołana na sprawozdawczo-wyborczym do przeprowadzenia wyborów
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat