Walne zebranie sprawozdacze - termin i nowy statut

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.
Awatar użytkownika

Topic author
kamil237
Posty: 472
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Walne zebranie sprawozdacze - termin i nowy statut

Post autor: kamil237 »

Cześć.
mam 2 sprawy.
1. orientujecie się może czy jest jakiś odgórnie ustalony termin do kiedy muszą odbyć się walne zebrania? Chodzi mi o konkretny przepis. Czy może jest to nasza sprawa czy zebranie będzie w lutym czy w sierpniu.
2. zabieramy się do pracy nad naszym statutem aktualnie wzorcowym ale chcemy to zmienić. I tutaj jest prośba do kolegów którzy pracują na nie standardowych statutach o przesłanie kopii, szukamy po prostu jakiejś inspiracji bo tak z głowy to ciężko będzie wszystko ogarnąć a chcielibyśmy zrobić to raz a dobrze. Jeżeli ktoś ma jakieś ciekawe pomysły, sugestie co warto zapisać w statucie to również będę wdzięczny.
Mój mail: kamil237@wp.pl
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Walne zebranie sprawozdacze - termin i nowy statut

Post autor: damian_osp »

O terminach zebrań powinien was poinformować zarząd gminny. Chyba do końca marca powinny odbyć się wszystkie zebrania OSP
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek
Awatar użytkownika

Topic author
kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: Walne zebranie sprawozdacze - termin i nowy statut

Post autor: kamil237 »

A na jakiej podstawie zarząd gminny ma decydować kiedy niezależne stowarzyszenie zwoła zebranie walne?
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: Walne zebranie sprawozdacze - termin i nowy statut

Post autor: podymacz »

Nie wiem, ale chyba Zarządy Wojewódzkie mają jakieś tam terminy na przyjęcie protokołów z zebrań, przetworzenie i wysłanie dalej. Wiem że jakoś jest że zebrania powinny się zakończyć w Gminach do końca marca.
Awatar użytkownika

artur_wyszonki
Posty: 272
Rejestracja: wt 10 sty 2012, 16:30
OSP (gm., woj.): OSP Wyszonki Kościelne (gm. Klukowo woj. podlaskie)
Lokalizacja: Wyszonki Kościelne (Podlaskie)
Status: Offline

Re: Walne zebranie sprawozdacze - termin i nowy statut

Post autor: artur_wyszonki »

kamil237 pisze:A na jakiej podstawie zarząd gminny ma decydować kiedy niezależne stowarzyszenie zwoła zebranie walne?
Do zarządu gminnego należą druhowie z wszystkich jednostek w gminie, i na posiedzeniu ustala się terminy zebrań tak żeby nie były w tych samych dniach (żeby np. wójt/burmistrz mógł być na wszystkich zebraniach).
Awatar użytkownika

Topic author
kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: Walne zebranie sprawozdacze - termin i nowy statut

Post autor: kamil237 »

No widzisz może u was tak jest :)
A do mnie 2 dni temu zadzwonił komediant gminny żebym mu powiedział kiedy będzie u nas zebranie, wczoraj zrobiłem posiedzenie zarządu i tak się właśnie zastanawialiśmy czy są jakieś ramy czasowe bo nam najlepiej by pasowało zebranie w 2 połowie maja. Ustawa prawo o stowarzyszeniach nic o tym nie wspomina, nasz statut mówi tylko że zebranie ma być raz w roku, więc idąc dalej wychodzi że sami mamy sobie zdecydować kiedy nam pasuje. Wydaje się to logiczne... Ale przecież "logiczne" nie dotyczy związku.
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!
Awatar użytkownika

Artur
Posty: 702
Rejestracja: sob 11 lis 2006, 07:00
OSP (gm., woj.): Stary Brus, lubelskie
Lokalizacja: Stary Brus
Kontakt:
Status: Offline

Re: Walne zebranie sprawozdacze - termin i nowy statut

Post autor: Artur »

terminy zebrań ustala się na zebraniu zarządu gminnego, do końca marca muszą się odbyć i dokumenty przekazać do zarządu powiatowego. Zarząd gminny musi też wklepać do SYSTEMU OSP wszystko z zebrań, nic na to nie poradzimy że tak jest
Komendant Gminny, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam na: http://www.stary-brus.osp.org.pl/ i http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

kronikarz
Posty: 244
Rejestracja: ndz 23 sie 2009, 12:08
Status: Offline

Re: Walne zebranie sprawozdacze - termin i nowy statut

Post autor: kronikarz »

Co do zebrań to jak stwierdziłeś jesteście stowarzyszeniem i możecie ustalać sobie termin zebrań ale chyba jeszcze dodatkowo jesteście w Związku OSP? Jeżeli tak to właśnie wytyczne związku zobowiązują do określonych zachowań i terminów. Jeżeli chcecie istnieć sami sobie to daleko nie zajedziecie.
Natomiast co do statutu to proponuję:
1. Umieścić zapis o wieku dla młodzieży przyjmowanej np. od 10 lat.
2. My mamy zapis o okresie jednego roku dla kandydata do OSP jako okres sprawdzający. Po złożeniu deklaracji o wstąpieniu w szeregi OSP osoba jest kandydatem i musi się wykazać że jest zainteresowana na poważnie. Po roku podejmowana jest decyzja o przyjęciu i zalicza się okres kandydata.
3. Można zamieścić zapis że osoba starająca się o przyjęcie w szeregi OSP nie może być karalna.
4. Jasno i precyzyjnie opisać sprawy dotyczące wykreślenia z szeregów OSP. Na jakiej podstawie i w jakich sytuacjach strażak zostaje wykreślony.
5. Można umieścić zapis o zawieszeniu w działalności członka który np. dokonał przestępstwa i jest prowadzone postępowanie w jego sprawie do czasu zakończenia postępowania i wyjaśnienia sprawy, strażaka, który swoją postawą i zachowaniem doprowadza do utraty godności OSP itp.

pudzian7771
Posty: 287
Rejestracja: sob 03 kwie 2010, 17:35
OSP (gm., woj.): marynowy gm. nowy dwór gdański
Status: Offline

Re: Walne zebranie sprawozdacze - termin i nowy statut

Post autor: pudzian7771 »

Do końca marca musi się odbyć zebranie w OSP. Potem zarząd gminny ma określony czas na wysłanie raportów.

Szydłowski Marek
Posty: 29
Rejestracja: czw 03 lut 2005, 21:57
Lokalizacja: Płońsk woj.mazowieckie
Status: Offline

Re: Walne zebranie sprawozdacze - termin i nowy statut

Post autor: Szydłowski Marek »

Obowiązki w stosunku do związku to jedna sprawa. Natomiast druga jest bardziej poważna. Rozliczenie z Urzędem Skarbowym CIT-8 ( tu są konkretne sankcje karne). Aby dokonać rozliczenia , chyba ostateczny termin do końca kwietnia, musi się odbyć prawomocne walne zebranie, zatwierdzone sprawozdania (sprawozdanie finansowe , które jest załącznikiem do CIT-8). W związku z tym nie możesz odbyć zebrania w maju. Teoretycznie 29 kwietnia to ostateczny termin aby 30 kwietnia złożyć do US sprawozdanie.
Razem jesteśmy silniejsi!

ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re: Walne zebranie sprawozdacze - termin i nowy statut

Post autor: ospglinik »

zebrania odbywają się do 31 marca,zarząd wojewódzki podejmuje uchwalę o ustaleniu zebrań jednostek osp,przekazuje do zarządów gminnych one ustalają same terminy lub dzwonią do jednostek osp żeby podały terminu nas na każdym zebraniu jest wójt więc każde zebranie nie może się dublować
Awatar użytkownika

Topic author
kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: Walne zebranie sprawozdacze - termin i nowy statut

Post autor: kamil237 »

ODŚWIEŻAM :)
2. zabieramy się do pracy nad naszym statutem aktualnie wzorcowym ale chcemy to zmienić. I tutaj jest prośba do kolegów którzy pracują na nie standardowych statutach o przesłanie kopii, szukamy po prostu jakiejś inspiracji bo tak z głowy to ciężko będzie wszystko ogarnąć a chcielibyśmy zrobić to raz a dobrze. Jeżeli ktoś ma jakieś ciekawe pomysły, sugestie co warto zapisać w statucie to również będę wdzięczny.
Mój mail: kamil237@wp.pl
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!

ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re: Walne zebranie sprawozdacze - termin i nowy statut

Post autor: ospglinik »

kamil237 pisze:ODŚWIEŻAM :)
2. zabieramy się do pracy nad naszym statutem aktualnie wzorcowym ale chcemy to zmienić. I tutaj jest prośba do kolegów którzy pracują na nie standardowych statutach o przesłanie kopii, szukamy po prostu jakiejś inspiracji bo tak z głowy to ciężko będzie wszystko ogarnąć a chcielibyśmy zrobić to raz a dobrze. Jeżeli ktoś ma jakieś ciekawe pomysły, sugestie co warto zapisać w statucie to również będę wdzięczny.
Mój mail: kamil237@wp.pl
nad statutem pracujcie ale zmieńcie go przy zebraniu sprawozdawczo-wyborczym,bo dwa razy na tym stracicie np; przy krs moga wam opłatę naliczyć
Awatar użytkownika

Topic author
kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: Walne zebranie sprawozdacze - termin i nowy statut

Post autor: kamil237 »

Do wyborczego jest jeszcze za dużo czasu, jakoś damy sobie radę z tą dodatkową opłatą.
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!

ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re: Walne zebranie sprawozdacze - termin i nowy statut

Post autor: ospglinik »

w punkcie ostatnim zmiana statutu rozwiązanie osp możecie napisac że sprzęt który jest własnoscia osp przechodzi np; na cele miejscowości x lub gminy y lub cele miejscowości
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat