Czy warto byæ w OSP.

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Kornel
Posty: 29
Rejestracja: śr 09 lis 2005, 12:03
Lokalizacja: woj pomorskie
Status: Offline

Post autor: Kornel » wt 16 maja 2006, 08:11

Kazik pisze:Szanowni Druhowie być strażakiem Ochotnikiem to " zaszczyt" , trzeba mieć to we krwi, - z tym się całkowicie zgadzam. Natomiast "Nikt - Nikt" działalności tej nie docenia, ani posłowie, ani Związek OSP RP, ani nasi samorządowcy. Nikt z działaczy OSP nie wyżywi rodziny dobrymi czynami i opowieściami jak to było podczas akcji ratowniczych. Jestem członkiem OSP od ponad 40 lat , działaczem Związku już nie jestem bo nie potrafię okłamywać kolegów i społeczników. Brałem swego czsu udział w akcjach gaśniczych jako dowódca plutonu pod Olkuszem i w lasach Kuźni Raciborskiej. Po utworzeniu nowych województw w 1999 roku w Związku "usunięto niewygodnych działaczy w ramach reformy i reorganizacji w Związku" niewygodnych w różny sposób niszczono - np. mnie wiceprezydent miasta poinformował że muszę odejść bo działałem na szkodę miasta?.... Dlatego Szanowni Druchowie jak przyjmujecie w swoje szeregi nowych członków,lub działaczy dla dobra ?... sprawdzajcie ich kilka razy, byście sie na nich nie zawiedli tak jak MY.
sorki nie wiem jak u was u nas sa strażacy bardzo docenieni zarząd gminny wraz z burmistrzem organizują imprezy dla strażaków przynajmniej dwa razy do roku a ze u nas przynajmnie 3 jednostki dorobią się nowego sprzetu w ciągu roku to i okazji do spotkań jest więcej :wink: :wink:
ODPOWIEDZ