OSP Ożarów Mazowiecki - porażka.

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
Zapaleniec
Posty: 14
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 26 sie 2012, 11:10
Status: Offline

OSP Ożarów Mazowiecki - porażka.

Post autor: Zapaleniec »


ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re: OSP Ożarów Mazowiecki - porażka.

Post autor: ospglinik »

jakiś nawiedzony ten kierujący działaniami ratowniczymi,a w dodatku na takiej drodze powinni być ubrani od stóp do głów,u kolegów ostatnio którzy są w ksrg pojechali nna drogę wojewódzką do zabezpieczenia i wyciągnięcia samochodu z rowu,i to za samym zakrętem ledwo wysiedli ,a dostali strzała w samochód cud że nikt nie ucierpiał

http://www.reportergazeta.pl/index.php? ... &Itemid=98

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: OSP Ożarów Mazowiecki - porażka.

Post autor: Fistach »

Zapaleniec pisze:Nic dodać, nic ująć.
Tragedia. Ciekawe czy od tamtego czasu się wyrobili i się już potrafią ubrać. Rozumiem jakby nie było czasu ale spora część druhów z Ożarowa Maz. mieszka... w budynku remizy!!! Ale nie, lepiej wyjechać 15 s wcześniej niż się ubrać porządnie - dopóki coś się nie stanie.

karol1118
Posty: 501
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 18:10
Status: Offline

Re: OSP Ożarów Mazowiecki - porażka.

Post autor: karol1118 »

Wyjaśnij proszę dlaczego wg. Ciebie to porażka ...? może dlatego ,że byli nie kompletnie ubrani co niektórzy ? Wg. mnie to normalny prawdziwy wyjazd jakoś specjalnie nie reżyserowany....
Piękniejszy od ciszy jest tylko dźwięk syreny

Topic author
Zapaleniec
Posty: 14
Rejestracja: ndz 26 sie 2012, 11:10
Status: Offline

Re: OSP Ożarów Mazowiecki - porażka.

Post autor: Zapaleniec »

Jezeli dla Ciebie normalnym podczas wyjazdu jest zalozenie czapki zimowej i gory od nomexa to gratuluje. Brak zapezpieczenia miejsca zdarzenia. Wypraszanie osoby uczestniczacej w kolizji na trawnik gdzie mimo tego, ze niby nic jej nie jest powinna byc pod stala opieka (chociazby z racji na wiek). Ogolny chaos.

zielu900
Posty: 117
Rejestracja: czw 08 paź 2009, 15:21
OSP (gm., woj.): OSP Droszewo gm.Biskupiec woj.Warminsko-Mazurskie
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie ok.Biskupca
Status: Offline

Re: OSP Ożarów Mazowiecki - porażka.

Post autor: zielu900 »

Co do ubioru to podobnie jest na innych ich filmikach....Po wyposażeniu widać że jednostka ogarnięta,mają cobre ,narzedzia ratownicze resqtec no i wielozadaniowe hełmy...które nie wszyscy noszą... :shock:

karol1118
Posty: 501
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 18:10
Status: Offline

Re: OSP Ożarów Mazowiecki - porażka.

Post autor: karol1118 »

nie jestem związany z ta jednostka ale wiem ,że to bardzo dobra i mobilna jednostka i skaczcie z tymi komentarzami jak byli ubrani bo to jest śmieszne będziecie tyle jeździć co ta osp to Wam sie znudzi ubierać od stóp do głowy
Piękniejszy od ciszy jest tylko dźwięk syreny

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: OSP Ożarów Mazowiecki - porażka.

Post autor: Fistach »

karol1118 pisze:nie jestem związany z ta jednostka ale wiem ,że to bardzo dobra i mobilna jednostka i skaczcie z tymi komentarzami jak byli ubrani bo to jest śmieszne będziecie tyle jeździć co ta osp to Wam sie znudzi ubierać od stóp do głowy
HAHAHAHAHAHA.

bobson
Posty: 111
Rejestracja: pn 28 maja 2012, 20:49
OSP (gm., woj.): MOSP Kowal gm. Kowal woj. kuj-pom
Status: Offline

Re: OSP Ożarów Mazowiecki - porażka.

Post autor: bobson »

No tak super jednostka, brala udzial nawet w programie telewizyjnym. i tam bylo wszystko jak sie nalezy a w filmach yt widac jak jest. powinni wykorzystac potencjał a nie robią tego....

karol1118
Posty: 501
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 18:10
Status: Offline

Re: OSP Ożarów Mazowiecki - porażka.

Post autor: karol1118 »

Fistach pisze:
karol1118 pisze:nie jestem związany z ta jednostka ale wiem ,że to bardzo dobra i mobilna jednostka i skaczcie z tymi komentarzami jak byli ubrani bo to jest śmieszne będziecie tyle jeździć co ta osp to Wam sie znudzi ubierać od stóp do głowy
HAHAHAHAHAHA.
z czego "ha" ktoś dodaje filmik i pisze porażka ?? Bo ktoś czapkę miał inna ? z czego wy robicie sensacje..??? Ten film nie posłuży jako materiał szkoleniowy ani jako przykład .Oby wszystkie OSP w Polsce tak wyjeżdżały do akcji to będzie dobrze . Proponuje by każdy wstawił prawdziwy film z wyjazdu swojej OSP i zobaczymy czy obejdzie sie bez słowa "porażka" ????
Piękniejszy od ciszy jest tylko dźwięk syreny

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: OSP Ożarów Mazowiecki - porażka.

Post autor: Fistach »

karol1118 pisze: z czego "ha" ktoś dodaje filmik i pisze porażka ?? Bo ktoś czapkę miał inna ? z czego wy robicie sensacje..??? Ten film nie posłuży jako materiał szkoleniowy ani jako przykład .Oby wszystkie OSP w Polsce tak wyjeżdżały do akcji to będzie dobrze . Proponuje by każdy wstawił prawdziwy film z wyjazdu swojej OSP i zobaczymy czy obejdzie sie bez słowa "porażka" ????
przecież wyraźnie zaznaczyłem, że śmiałem się z Twojej wypowiedzi (w końcu ją zacytowałem). U nas na pewno posłuży jako materiał szkoleniowy - nt. jak się nie ubierać do akcji R-G.

dh.michal
Posty: 232
Rejestracja: śr 03 sie 2011, 00:34
OSP (gm., woj.): Żebry,gm.Wąsosz,woj.Podlaskie
Lokalizacja: Żebry
Kontakt:
Status: Offline

Re: OSP Ożarów Mazowiecki - porażka.

Post autor: dh.michal »

Ty proponujesz żeby wszyscy wrzucali filmiki i zobaczymy, tylko pamiętaj że nie każdego stać więc nie wszyscy mają umundurowanie takie jak być powinno, a moja propozycja to jak ktoś ma umundurowanie a jego nie zakłada (albo tylko część) to nie ma co pokazywać więc niech nie wrzuca filmików z akcji yt. Fajnie te filmiki wyglądają sprzęt także fajny mają ale mogą przecież zakładać umundurowanie. Bo pierwszy obowiązek przy udzielaniu pomocy to : Zadbać o bezpieczeństwo własne, choć wiadomo że dla nas strażaków najważniejsze jest to żeby pomóc innym. Ale nie pomożemy innym gdy sami będziemy potrzebowali pomocy.
„Idę tam,skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią”

http://www.osp.wies-zebry.pl

karol1118
Posty: 501
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 18:10
Status: Offline

Re: OSP Ożarów Mazowiecki - porażka.

Post autor: karol1118 »

Ci ,którzy bezpośrednio brali udział byli umundurowani odpowiednio ..kierowca miał tylko kamizelkę dowódca chyba nie byl w pełni ubrany oraz ten starszy pan z drugiego rzutu troszkie im brakowało ale zamiatanie jezdni to nie typowa akcja gaśnicza...Nie będę już więcej tego komentował bo mija się to z celem . Macie wielką sensacje to sobie popiszcie jak to u Was jest wszystko na 100% a tu takie oszołomy przyjechali w czapkach zamiast hełmów...
Piękniejszy od ciszy jest tylko dźwięk syreny

Topic author
Zapaleniec
Posty: 14
Rejestracja: ndz 26 sie 2012, 11:10
Status: Offline

Re: OSP Ożarów Mazowiecki - porażka.

Post autor: Zapaleniec »

Gratuluje zdrowego rozsądku i obiektywizmu. Na pewno nie jestes z tej jednostki ;) Nikt nie jest alfa i omega - ja tez, ale podstawowym obowiazkiem strazaka jadacego do zdarzenia jest pelne umundurowanie! Jak to zwykle w Polsce bywa... wszystko jest do czasu. Nikomu nie zycze nieszczescia podczas akcji, ale zastanowcie sie po co jedziecie do akcji. Jedziecie ratowac drugiego czlowieka lub jego mienie. Jesli wam cos sie stanie ( co jest duzo bardziej prawdopodobne przy niekompletnym umundurowaniu) to juz nikomu nie pomozecie. Pamietaj, ze w pierwszej kolejnosci najwazniejsze jest bezpieczenstwo ratownikow.

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: OSP Ożarów Mazowiecki - porażka.

Post autor: Fistach »

Dość dodać, że jak strażacy muszą ratować kolegę to w zasadzie nie ma już nikogo kto mógłby ratować innych, do których w pierwszej kolejności jechaliśmy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat