Strona 1 z 3

Ekonomiczne ogrzewanie garażu

: czw 27 gru 2012, 14:33
autor: lynx338
Witam. Szanowni druhowie czym dogrzewacie swoje boksy garażowe, żeby woda w naszych poczciwych wozidłach nie zamarzła?
My ogrzewamy grzejnikami elektrycznymi, ale władze gminy kazały nam poszukać czegoś bardziej ekonomicznego. Macie jakieś doświadczenia z nagrzewnicami gazowymi itd? Nada się to do garażu? Teraz zużywamy ok 40 kW na dobę. Czy jest jakiś sposób aby było taniej? Pozdrawiam :)

Re: Ekonomiczne ogrzewanie garażu

: czw 27 gru 2012, 14:50
autor: OSP Hołuczków
My w naszym garażu mamy dwa małe grzejniki elektryczne które utrzymują temperaturę około 9 stopni. Dogrzewają otoczenie do tej temperatury i się wyłączają. Gmina nie ma nic przeciwko a jednocześnie jest zadowolona że nasz star jest ciągle w gotowości bojowej.

Re: Ekonomiczne ogrzewanie garażu

: czw 27 gru 2012, 15:43
autor: slawek.998
40 Kw na dobę to niezłe piece tam macie. Czy macie nocną taryfe bo to zawsze taniej.Kiedyś też ogrzewaliśmy remize piecami akumulacyjnymi podłączonymi pod nocną (2)taryfe , koszty były duże w porównaniu do efektów a gmina zawsze niezadowolona że duże rachunki za prąd. Dziś mamy ogrzewanie gazowe 18 stopni w remizie i 14 w boksie. Wiadomo jest to spora inwestycja ale i luksus.Koszty też są niższe.

Re: Ekonomiczne ogrzewanie garażu

: czw 27 gru 2012, 15:49
autor: lynx338
Piecyki mamy malutkie naścienne, a ciagną jak widzisz. Gazowe odpada u nas. Na wsi nie mamy instalacji gazowej:(

Re: Ekonomiczne ogrzewanie garażu

: czw 27 gru 2012, 15:56
autor: XCerber
przy rozubowie jednego z boksow zrobilismy kotlownie i mamy centralne zrobionone na paliwa stale, zawsze jest cieplo:) tylko trzeba tego ognia pilnowac:) i jest grawitacyjnie, wiec bez pracu dalej bedzie woda dalej ogrzewala

Re: Ekonomiczne ogrzewanie garażu

: czw 27 gru 2012, 16:50
autor: damian_osp
U nas delikatnie pali się piecyk gazowy. Chodzi tylko o to żeby temperatura w garażu nie spadła poniżej 0 stopni.

Re: Ekonomiczne ogrzewanie garażu

: czw 27 gru 2012, 18:02
autor: ospglinik
40 kw no to nieźle dajecie jakżescie to obliczyli ,pewnie macie ze 20 stopni w garażu , my mamy gazowe ogrzewanie wsadzili nam jeden grzejnik wiadome że niema luksusów ale temperature łamie ,może poszukajcie elektrycznych co mają mniejsze zużycie z termostatem ,np ze 3 sztuki mniejsze a rozmieszczone w trzech miejscachhttp://glinik.osp.org.pl

Re: Ekonomiczne ogrzewanie garażu

: czw 27 gru 2012, 18:06
autor: Raku
Ja od siebie powiem tyle, że z ogrzewaniem jest różnie. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim budynek remizy(grubość ścian, wielkość w m2) jeżeli jest nieocieplony to wtedy żadne ogrzewanie nie będzie "tanie". Po drugie trzeba wziąć pod uwagę sposób ogrzewania tzn jednym będzie pasować w remizie 7-8 stopni innym 15... jednak im więcej stopni tym większe rachunki. Ja osobiście preferuję ogrzewanie elektryczne, wygodne i bezpieczne (piec akumulacyjny dynamiczny). Co do narzekania gminy... czy faktycznie wyjdzie taniej zmienianie całego ogrzewania na inne i np faktura na zakup 5 ton koksu ;p ?

Re: Ekonomiczne ogrzewanie garażu

: czw 27 gru 2012, 19:04
autor: Kamis
damian_osp pisze:U nas delikatnie pali się piecyk gazowy. Chodzi tylko o to żeby temperatura w garażu nie spadła poniżej 0 stopni.
Zalóżmy że w garażu macie +4 stopnie, a na zewnątrz jest -10 stopni, przecież zanim dojedziecie do miejsca zdarzenia woda zamarznie , jeśli nie w całym zbiorniku to na pewno przyłapie przy zaworach.

Re: Ekonomiczne ogrzewanie garażu

: czw 27 gru 2012, 19:44
autor: Raku
Jeżeli będą mieli nawet +20 w remizie to i tak zawory mogą zamarznąć, w zimnie nie jeździ się do trawy itp tylko w większości do pożarów budynku ,mieszkań (złe ogrzewanie :wink: ), wypadków drogowych które trwają naprawdę sporo czasu. Tu wszystko rozbija się o to ,żeby woda była na aucie a nie w hydrancie ;) bo po pierwsze co to za OSP która najpierw tankuje wodę 10 min a dopiero potem jedzie, a po drugie jakie hydranty mamy w Polsce każdy wie...

Re: Ekonomiczne ogrzewanie garażu

: czw 27 gru 2012, 20:00
autor: Sylwek
lynx338 pisze:Piecyki mamy malutkie naścienne, a ciagną jak widzisz. Gazowe odpada u nas. Na wsi nie mamy instalacji gazowej:(
Oprócz sieci gazowniczej macie jeszcze możliwość instalacji zbiornika na LPG albo na olej opałowy.
Do tego różne paliwa stałe i podajniki. Wszystko to są poważne inwestycje ale z czasem się zwracają.

Tak jak koledzy radzą trzeba zacząć od docieplenia remizy - ściany, wymiana okien i bram.
Teoretycznie najszybciej można zmniejszyć rachunki zmieniając licznik na dwutaryfowy ale jeśli straty są duże to ogrzewanie będzie się musiało włączać też na taryfie dziennej - droższej niż przy jednej taryfie i może nie być oszczędności.

Trzeba usiąść, policzyć (firmy zakładające CO mają ciekawe przeliczniki do doboru ogrzewania i zużycia energii w zależności od technologii budynku), pokazać wyliczenia w gminie i na ich podstawie zdecydować jak zmieniać ogrzewanie.

Re: Ekonomiczne ogrzewanie garażu

: czw 22 maja 2014, 12:53
autor: RockStage
Ja mam w garażu grzejnik elektryczny tego typu http://www.panele-grzewcze-podczerwien.pl. Garaż 18 m2, dom pasywny, ogrzewam już drugi sezon zimowy. Opłaty są niewielkie bo co dwa miesiące rachunki za prąd zwiększyły się jedynie o +/- 70 zł w sezonie zimowym, więc moim zdaniem małe. Zdecydowanie nie polecam akumulacyjnych, bo korzystałem z nich wcześniej i były pożeraczami prądu.

Re: Ekonomiczne ogrzewanie garażu

: wt 28 lip 2015, 10:23
autor: totak
Ja ogrzewam dom jak i garaż gazem.Jakiś czas temu przestawiliśmy się z ogrzewania piecem właśnie na ogrzewanie gazowe i jesteśmy zadowoleni. To,że jest drogie to mit. Ogrzewanie takie jest tanie i bardzo wygodne.
Kocioł gazowy można sobie zamówić w dobrej cenie w sieci. Na przykład: http://sklep.vinstal.pl/ ( w sklepie mają systemy ogrzewania).Bardzo dobrze sprawuje się w przypadku ogrzewania garażu.
Wprawdzie mozna jeszcze zastanowić się nad ogrzewaniem elektrycznym ale jest ono znacznie droższe niż ogrzewanie gazowe.

Re: Ekonomiczne ogrzewanie garażu

: wt 04 sie 2015, 17:03
autor: gierek2000
Ciężko jest wybrać najbardziej ekonomiczny sposób ogrzewania, zazwyczaj każdy jest drogi;/Jednak faktycznie,wszystko zależy od tego jaką temperaturę chcemy utrzymać.

Re: Ekonomiczne ogrzewanie garażu

: wt 04 sie 2015, 17:14
autor: cegula
Ja już sama nie wiem czym jest taniej