SMS od dyżurnego PSP o przyczynie alarmu..

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Niagara 998
Posty: 43
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 03 sie 2012, 15:15
OSP (gm., woj.): Dzierżoniów,woj Dolnośląskie
Status: Offline

Re: SMS od dyżurnego PSP o przyczynie alarmu..

Post autor: Niagara 998 »

Jak ja mam dysponować kilka zastępów do zdarzenia i się bawić myszka i wpisywać co się pali i w między czasie odbierać telefony to ja dziękuje za taki system,przyciskam guzik i po kłopocie,ktoś się zgłasza i go dysponuję,na psk przeważnie jest jeden dyspozytor i naprawdę trzeba to jak najszybciej ogarnąć.

Danonek
Posty: 153
Rejestracja: pt 19 sie 2011, 20:30
Status: Offline

Re: SMS od dyżurnego PSP o przyczynie alarmu..

Post autor: Danonek »

podymacz pisze:Ale zaczynacie już pisać farmazony...

Za sms od Stanowiska Kierowania nie płacicie jako jednostka. Już wspominałem że jest to system Zarządzania Kryzysowego i koszty abonamentu ponosi ZK. PSP jest tylko operatorem. Ten system nazywa się "MULTIINFO" (platforma).
Procedura wysyłania jest dziecinnie prosta:

Dyspozytor po otrzymaniu zgłoszenia sięga ręką po myszkę od komputera i klika na aktywną zakładkę z programem. Następnie wybiera gminę, potem zaznacza "ptaszkiem" (bez skojarzeń :lol: ) jednostki które chce alarmować i wpisuje tekst KRÓTKI I ZWIĘZŁY. Po kliknięciu wyślij nie dość żę idzie sms, to w dodatku w ten sposób załanczane jest selektywne! Alarmowanie trwa około 30 sekund! Wiem to bo widziałem to już dziesiątki razy. :wink:

Są same zalety tego systemu i żadne koszty. Nie musicie mieć modułu GSM w remizie, bo to jest inny system. Jednak może się zdarzyć sytuacja że dyspozytor zapomni, albo nie wpiszę treści i już nie ma informacji...

Dodam jeszcze że aby wpisać ekipę do systemu MULTIINFO trzeba wypełnić dokumenty, które potem są weryfikowane przez ZK.
podejrzewam że u nas też jest ten system. Tylko że wszystko jest już zautomatyzowane... Wpisując określone zdarzenia do "zdarzen online" automatycznie wszystko się dzieje ... Wybiera tylko wyłącznie jednostkę i automatycznie idą smsy. Tak mi się wydaje.
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: SMS od dyżurnego PSP o przyczynie alarmu..

Post autor: podymacz »

Niagara 998 pisze:Jak ja mam dysponować kilka zastępów do zdarzenia i się bawić myszka i wpisywać co się pali i w między czasie odbierać telefony to ja dziękuje za taki system,przyciskam guzik i po kłopocie,ktoś się zgłasza i go dysponuję,na psk przeważnie jest jeden dyspozytor i naprawdę trzeba to jak najszybciej ogarnąć.
Oj, kolega brzmi jak "leśny dziadek". Nie ma się co odcinać od nowości. :twisted:
Całość obsługi systemu jest banalnie prosta, uwierz mi na słowo. A dysponowanie kilku jednostek to zaznaczenie danej OSP i treści sms. W 30 sekund wszystkie jednostki z gminy, które są w multinfo (nawet wszystkie) mają rozesłane sms, oraz włączone selektywne! Ujmę to tak: Jeżeli włączenie 'guzika" zajmuje np. 15 sekund, to wysłanie sms + alarm przez DSP to 20 sekund.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat