Strona 1 z 1

Karta dojazdowa w OSP

: czw 10 sty 2013, 11:41
autor: BedBoy
Witam. Podczas kontroli gotowości operacyjnej przez PSP okazało się że w jednostce brakuję "Karty dojazdowej". Pragniemy to nadrobić. Jednakże po rozpytaniu druhów i przeszukaniu internetu nie znalazłem żadnej informacji jak takowa karta ma wyglądać.
Macie w swoich jednostkach takie karty??
Może jednak jest gdzieś w internecie wzór lub gotowa karta jakiejś z jednostek??
Lub też może macie taką kartę na kompie i możecie wysłać..

Re: Karta dojazdowa w OSP

: czw 10 sty 2013, 12:26
autor: Artur
Kolego, KARTA DOJAZDOWA jest to dokument operacyjny określający trasę dojazdu od strażnicy do każdej ulicy znajdującej się w rejonie działania. Miałem też kontrole gotowości bojowej w OSP i o niczym takim nie wspominali z komendy. Z dokumentów jakie sprawdzali według protokołu inspekcyjnego to ma być:
Dokumentacja operacyjna (zgodnie z właściwym rozporządzeniem o ksr-g)
Dokumentacja odwodowa (zgodnie z rozkazem właściwego kw PSP)
Mapa terenu działania
Ewidencja wyszkolenia
Dane radiowe
Instrukcja przyjęcia śmigłowca LPR

Re: Karta dojazdowa w OSP

: czw 10 sty 2013, 12:40
autor: BedBoy
Znam definicję "Karty Dojazdowej" :)
U nas w trakcie kontroli wspomnieli, iż taka karta powinna być, jednakże nie czepiali się o to.. Mówili że prawie nikt czegoś takiego nie posiada :)
Ale z ciekawości i dużej ilości wolnego czasu (zwolnienie lekarskie) szukam informacji na ten temat, a żeby sporządzić takową kartę..
Interesuje mnie czy ktoś wie jak ma to wyglądać.. Po prostu jakiś przykład..

Re: Karta dojazdowa w OSP

: czw 10 sty 2013, 12:47
autor: Naczelnik Grzesiek
Ale jaki problem widzisz. Jeżeli wiedzą że taka karta powinna być to niech Ci ją udostępnią. Jedź do swojej PSP zgłoś się do naczelnika operacyjnego i on powinien udostępnić Ci wszystkie wzory dokumentów jakie powinieneś mieć w aucie. W niektórych będziesz musiał co najwyżej pozmieniać nagłówek z PSP na OSP.

Re: Karta dojazdowa w OSP

: czw 10 sty 2013, 13:00
autor: BedBoy
Miałem nadzieję że ktoś będzie miał wzór czegoś takiego..
ale jeżeli jedynym wyjściem jest udanie się do PSP to tak zrobię..

Dziękuję za informacje. pozdrawiam.

Re: Karta dojazdowa w OSP

: czw 10 sty 2013, 13:26
autor: Naczelnik Grzesiek
BedBoy pisze:Miałem nadzieję że ktoś będzie miał wzór czegoś takiego..
ale jeżeli jedynym wyjściem jest udanie się do PSP to tak zrobię..

Dziękuję za informacje. pozdrawiam.

Bez urazy, nie to żebym się czepiał. Po prostu udaj się do nich i to jest ich obowiązkiem udostępnić Ci chociaż wzór takiego dokumentu. Ja bynajmniej u nas nie mam takiej karty i u nas nie jest ona wymagana. Na kontroli gotowości ocenę uzyskaliśmy 5.0.
Jedynie wspominali czy posiadam instrukcję przyjęcia LPR powiedziałem im że tak ale w wozie zacznę ją wozić jak zorganizują takie szkolenie dla druhów w naszej gminie.

Re: Karta dojazdowa w OSP

: czw 31 sty 2013, 09:06
autor: m400
NA KONTROLI GOTOWOŚCI OCENĘ UZYSKALIŚMY 5.0 Bez urazy,
na wszystko mieliście certyfikaty CNBOP?

Re: Karta dojazdowa w OSP

: pt 01 lut 2013, 17:40
autor: Naczelnik Grzesiek
m400 pisze:NA KONTROLI GOTOWOŚCI OCENĘ UZYSKALIŚMY 5.0 Bez urazy,
na wszystko mieliście certyfikaty CNBOP?

Co wy z tymi certyfikatami CNBOP, Niedługo to i szkolenie strażaka trzeba będzie potwierdzić takim certyfikatem. Pożyjemy zobaczymy. Narazie PSP nie sprawdza certyfikatów. Sprzęt i wyposażenie na chwilę obecną mam w miarę nowy (oprócz samochodu) i sukcesywnie wymieniany. Ale za bardzo odbiegamy od tematu wądku.

Re: Karta dojazdowa w OSP

: ndz 03 lut 2013, 12:19
autor: Rafal998
Bierzesz mapę swojej miejscowości najlepiej czarno-białą, potem zaznaczasz swoją remizę na tej mapie, następnie po kolei rysujesz jakimś kolorem najkrótszy dojazd z remizy do ulicy, i tak do każdej ulicy robisz w twojej miejscowości, karty numerujesz po kolei w górnym lub dolnym rogu potem wsadzasz do skoroszytu i dajesz spis treści z przodu np. Ul. Mickiewicza strona nr 3 itd..., działa to w taki sposób że potrzebujesz pilnie zobaczyć do jakiej ulicy masz dojechać z jednostki np ul. Czereśniowa nie wiesz np. gdzie ona jest bo w Twojej miejscowości jest dużo ulic, lecisz wg alfabetu po spisie treści i znajdujesz ją np jest napisane że jest na str 35 szybko szukasz strony i już masz jasno określone jak ma wyglądać trasa dojazdu do danej ulicy.
Pozdro

Re: Karta dojazdowa w OSP

: ndz 03 lut 2013, 19:33
autor: Sylwek
Takie karty to benedyktyńska robota.
To nie lepiej zatrudnić jakąś nawigację samochodową? Akurat my jeździmy do dużego miasta i nie wyobrażam sobie robienia i aktualizowania takich kart dojazdowych.
Nawigacje już nie kosztują bardzo drogo, problem, że ciężko znaleźć taką z dobrym pokryciem ulic w małych miejscowościach. Dodatkową zaletą jest to, że można zapisać sobie charakterystyczne punkty, my np mamy zapisane hydranty w naszej miejscowości.
Wiele osób ma całkiem dobre nawigacje w telefonach komórkowych.
Aktualne mapy gmin z wszystkimi drogami i ulicami czasem są trudne do zdobycia a już z numerami domów są praktycznie nieosiągalne.