kasacja sprzętu przez gminę

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
mlodygniewny
Posty: 2
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 02 sty 2013, 18:56
OSP (gm., woj.): zachodniopomorskie
Status: Offline

kasacja sprzętu przez gminę

Post autor: mlodygniewny »

ps. proszę admina o przeniesienie tematu jeśli go powtarzam

pełniłem funkcje Prezes Gminnego OSP, w tym okresie wymieniłem stare Żuki na nowsze pojazdy uzyskane za darmo z policji

po dwóch latach Burmistrz zaczął oskarżać mnie o kradzież paliwa z kasowanych Żuków; w sumie około 50 litrów; kasacją pojazdów nie zajmowałem się ja tylko urzędnik, który nigdy nie miał pojęcia o OSP itp. złożyłem skargę administracyjną na niego ale Burmistrz mi ją odrzucił ponawiając tezę że to ja je kasowałem... co polecacie w takim wypadku uczynić? Burmistrz, wg prawa powinien powołać Komisję do kasacji tych pojazdów a tego nie zrobił - czy można złożyć skargę na niego do Gminnej Komisji Rewizyjnej??

z góry dziękuje za odpowiedzi
pozdrawiam

slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: kasacja sprzętu przez gminę

Post autor: slawek.998 »

Radze ci wyjaśnić sprawe po cichu a nie kopać się z koniem.

zając 38
Posty: 13
Rejestracja: śr 02 sty 2013, 20:29
OSP (gm., woj.): Łódź Łódzkie w Łódzkim
Status: Offline

Re: kasacja sprzętu przez gminę

Post autor: zając 38 »

Powinna być powołana Komisja Kasacyjna która ma prawo przedstawić wyniki pracy czyli protokół wybrakowania sprzętu z jednostek podległych twojemu Zarządowi. Protokół składany jest osobie odpowiedzialnej na terenie twojego miasta/gminy, a ten dalej już na podstawie protokułu działa.

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: kasacja sprzętu przez gminę

Post autor: marcin_op »

tyle hałasu o 50l paliwa ?
Ja ci coś powiem, kup z własnej kasy te 50l paliwa - zawieź w kanistrach prosto pod stołek burmistrza i niech burmistrz ci podpisze ze odebrał 50l paliwa...

Ja bym tak zrobił... gra nie warta świeczki, szkoda nerwów i szargania swojej opinii w lokalnym otoczeniu.

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: kasacja sprzętu przez gminę

Post autor: jerzy988 »

z paliwa rozlicza sie kierowca chyba zę byłeś kierowcą ale chyba nie wszystkich samochodów dlaczego prezes zajmował sie kasowaniem ?gdzie komendant ? kasuje i tak urząd jesli jest właścicielem na jakiejś podstawie,gdzie się tam wpakowałeś prezesie chciałes pomóc ? marcin ma racje kup i odnieś mu to paliwo jeśli temat aktualny niech pokwituje i ciekawe jak wprowadzi to na stan i zaksieguje?
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: kasacja sprzętu przez gminę

Post autor: damian_osp »

mlodygniewny pisze:ps. proszę admina o przeniesienie tematu jeśli go powtarzam
Hahahaha rozbawiło mnie to :D Tutaj nie ma admina :D
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat