Podpalacz i reszta druhów

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
banan998
Posty: 146
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 27 gru 2010, 12:04
OSP (gm., woj.): węgorzyno zachodniopomorsie
Status: Offline

Podpalacz i reszta druhów

Post autor: banan998 »


slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: Podpalacz i reszta druhów

Post autor: slawek.998 »

Chyba żaden statut nie przewiduje takiej kary dla strażaka - zawieszenie w prawach członka OSP.

prezio
Posty: 50
Rejestracja: ndz 11 lis 2012, 10:16
Status: Offline

Re: Podpalacz i reszta druhów

Post autor: prezio »

u mnie w jednostce jak opracowywalismy nowy statut pod OPP to równiez napisalismy regulamin postepowania dyscyplinarnego i wpisalismy w statucie ze za działanie na szkode jednostki bedzie sie odpowiadało wg. regulaminu

JakubZ
Posty: 132
Rejestracja: pt 29 kwie 2011, 00:20
OSP (gm., woj.): Pilzno, woj. Podkarpackie
Lokalizacja: Pilzno
Kontakt:
Status: Offline

Re: Podpalacz i reszta druhów

Post autor: JakubZ »

Moim zdaniem zarząd ma racje - temu druhowi nic nie udowodniono. Sprawą napewno zajmowała się policja, która nic nie udowodniła mu (tak wynika z artykułu). Przypuszczenia innych, że to on podpala nie są podparte dowodami tylko przypuszczeniami. Zarząd trochę za bardzo poszedł do produ zawieszając ich. Moje zdanie - niechcą niech nie jeżdzą nikt ich nie zmusi do jazdy. A sprawę i przypuszczenia powinni zgłosić na policję - niech oni mu udowodniają.
Obrazek

Grafi
Posty: 32
Rejestracja: wt 30 mar 2010, 22:03
OSP (gm., woj.): woj.wielkopolskie
Status: Offline

Re: Podpalacz i reszta druhów

Post autor: Grafi »

Witam.Czy może ktoś mi podpowiedzieć co można zrobić z druhem w OSP,który okrada jednostkę?Piszę tutaj,bo nie chcę zakładać nowego wątku.Posiada on klucz do remizy i moim zdaniem Zarząd powinien zabrać mu ten klucz,ale nie wiem czy to wystarczy?

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Podpalacz i reszta druhów

Post autor: Fistach »

Rozumiem, że macie pewność, że kradnie? Czy to tylko przypuszczenia?

Bo jak macie pewność to zabieracie klucz + sprawa na policję (no chyba, że kradnie po butelce wody mineralnej). Jeżeli tylko go podejrzewacie to musicie go przyłapać.

darek1688
Posty: 14
Rejestracja: ndz 27 sty 2013, 23:10
Status: Offline

Re: Podpalacz i reszta druhów

Post autor: darek1688 »

Grafi pisze:Witam.Czy może ktoś mi podpowiedzieć co można zrobić z druhem w OSP,który okrada jednostkę?Piszę tutaj,bo nie chcę zakładać nowego wątku.Posiada on klucz do remizy i moim zdaniem Zarząd powinien zabrać mu ten klucz,ale nie wiem czy to wystarczy?
Jeśli macie pewność, że okrada to najlepiej się go pozbyć. Ale najpierw trzeba to udowodnić.

Grafi
Posty: 32
Rejestracja: wt 30 mar 2010, 22:03
OSP (gm., woj.): woj.wielkopolskie
Status: Offline

Re: Podpalacz i reszta druhów

Post autor: Grafi »

Po 8 miesiącach czuwania i pilnowania został chwycony na gorącym uczynku.

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Podpalacz i reszta druhów

Post autor: Fistach »

Grafi pisze:Po 8 miesiącach czuwania i pilnowania został chwycony na gorącym uczynku.
No to zwołajcie zebranie i wywalcie go przegłosowując sprawę. Wtedy musi oddać klucze. W przypadku gdy ukradł coś wartościowego to zastanówcie się czy nie złożyć sprawy na policję.

Naczelnik Grzesiek
Posty: 88
Rejestracja: wt 01 lut 2011, 19:37
OSP (gm., woj.): OSP Zagościniec
Status: Offline

Re: Podpalacz i reszta druhów

Post autor: Naczelnik Grzesiek »

Klucz to małe piwo. Można sobie dorobić. Wymieńcie wkładki i po sprawie, a z gościem się pożegnajcie.

Józek22
Posty: 90
Rejestracja: śr 03 mar 2010, 10:38
Lokalizacja: woj.lubelskie
Status: Offline

Re: Podpalacz i reszta druhów

Post autor: Józek22 »

polecam klucze tzw. nawiercane płaskie,nie wszędzie idzie go dorobić a koszt spory,tylko jak co to kupujcie wkładkę z 5 kluczami(koszt.ok.35 zł),a tego gościa kopa w 4 litery,działanie na szkodę jednostki,statut wzorcowy OSP, rozdział 3 paragraf 14 punk 3 podpunkt B

jarek.osp
Posty: 36
Rejestracja: czw 17 maja 2012, 12:09
OSP (gm., woj.): Łodygowice (Śląskie)
Status: Offline

Re: Podpalacz i reszta druhów

Post autor: jarek.osp »

a co do tematu to trzech druhów zostało skreślonych z listy członków:
http://ospsianow.wordpress.com/2013/02/ ... -rok-2012/
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat