Syrena

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Sernik
Posty: 170
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 31 sty 2007, 09:24
OSP (gm., woj.): woj. małopolskie
Status: Offline

Syrena

Post autor: Sernik »

Wiesz no tak to jest :) Oczywiście sami sobie syreny nie włączamy tylko włącza nam CPR Wieliczka lub Gminne Centrum Reagowania. Głównym problemem jest to że Wieliczka lub Gmina puszczają dobrze sygnały a ile zdąrzy zawyć to już nie wiadomo. Na pogrzebie wyjemy ręczną syreną. Marzymy o jakimś terminalu GSM lub dokładce na pagery ale pieniądze ... w KSRG niestety nie jesteśmy bo tak to by się wygospodarowało kase, gmina ma nam zabezpieczyć niby działalnośc bojową, ale tak naprawde to wolimy kupić sprzęt gaśniczy za te pieniądze. Jak narazie nie zarzyło się żebyśmy nie odebrali chociaż najmniejszego zawycia syreny (najmniejszy to było wejście na obroty na 5 sekund). Teraz po remoncie syreny jest trochę lepiej - zamiast pół sygnału ostatnio było półtorej a nawet zdarzyło się trzy :D Przy remizie jest także skrzyneczka z włącznikiem syreny i jest ona podpięta pod TEST. Pozdrawiam !

Sernik
Posty: 170
Rejestracja: śr 31 sty 2007, 09:24
OSP (gm., woj.): woj. małopolskie
Status: Offline

Syrena

Post autor: Sernik »

Po kilku próbach i kilku wyjazdach stwierdziłem, że możliwe jest aby skończyły się już problemy z syreną - wyje dobrze, idą 3 całe sygnały po minucie każdy. Jak wspomniałem wcześniej, dziwne jest dla mnie ogłaszanie zbiórek syreną, myślę że syrena nie służy do ogłaszania zbiórek bo nie jesteśmy w epoce kamienia łupanego i są telefony od tego, poza tym syrena też denerwuje niektórych mieszkańców i jak słyszą syrenę i widzą że nic nie wyjeżdża to nie sądzę że ich reakcja jest spokojna - podsumowując - SYRENA ALARMOWA SŁUŻY DO OSTRZEGANIA MIESZKAŃCÓW I OGŁASZANIA ALARMU W RAZIE ZAGROŻENIA A NIE DO ZABAWY(zbiórki). Pozdrawiam !

lukaszkwiat
Posty: 78
Rejestracja: pt 19 lis 2004, 20:29
Lokalizacja: OSP CHARZYKOWY
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: lukaszkwiat »

W naszej jednostce nie używamy syreny do informowania o zbiórce czy też zebraniu. Naszych druhów informujemy za pomocą Terminala GSM wysyłając wiadomość na telefony komórkowe z treścią Zbiórka czy też Zebranie. A wracają do syreny i do tego co wspomniał dh Sernik dokładnie o naszych mieszkańcach naszej miejscowości ( a w zasadzie niektórych mieszkańcach !!!) Jakieś rok temu nasza syrena uległa uszkodzeniu dokładnie czujnik akustyczny i jednego dnia syrena wyła ponad 20 razy !!! (oczywiście przyjechał serwis który to w tracie naprawiał) czegoż to się nie nasłuchaliśmy od niektórych mieszkańców kiedy przychodzili do remizy z pretensjami :-) A jedna pani była na tyleż uprzejma że gazetę nasłała. Natomiast my grzecznie przeprosiliśmy mieszkańców odpowiedzieliśmy za jest awaria systemu selektywnego i jesteśmy w trakcie naprawy :-) Takiego dnia się nie zapomina :-)

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Sylwek »

20 razy to faktycznie ciekawie było - naprawdę nie ma co się dziwić ludziom, którzy blisko mieszkają, bo przy czymś takim można oszaleć... a wystarczyło wyłączyć zasilanie do czasu przyjazdu serwisu i, jeśli nie macie alarmu rezerwowego, zgłosić na stanowisko kierowania, żeby w razie czego powiadomili drogą radiową albo telefoniczną kogoś dyżurnego o zdarzeniu - wtedy można zawsze włączyć alarm ręcznie (w stacjach DSP Digitexa przycisk Kasuj przez kilka sekund trzeba przytrzymać, w innych nie wiem).

Jeśli jest awaria, że nie można włączyć syreny to ciężko cos poradzić ale żeby ja wyłączyć to można to zrobić na co najmniej kilka sposobów.

Jak bym mieszkał w pobliżu Waszej remizy to przy małym dziecku po pół godzinie przegryzłbym Wam chyba kabel zasilający gołymi zębami :)[/i]

osp-sikawa
Posty: 34
Rejestracja: śr 15 gru 2004, 20:32
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: osp-sikawa »

1 x ok 40-50sek - zbiorka
3 x ok 50sek - akcja

... Czasami syrena dalej wyje, a my juz jestesmy w drodze 8)
www.ospsikawa.republika.pl <---- Zapraszamy na nową stronę :P

lukaszkwiat
Posty: 78
Rejestracja: pt 19 lis 2004, 20:29
Lokalizacja: OSP CHARZYKOWY
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: lukaszkwiat »

Sylwek to nie tak z tym wyciem było jak myślisz Syrena wyła ponad 20 razy ale jak już był serwis który co chwila uruchamiał i dochodził co jest uszkodzone walczyli parę godzin walczyli aż sie udało :-).

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Sylwek »

lukaszkwiat pisze:Sylwek to nie tak z tym wyciem było jak myślisz Syrena wyła ponad 20 razy ale jak już był serwis który co chwila uruchamiał i dochodził co jest uszkodzone walczyli parę godzin walczyli aż sie udało :-).
a to przepraszam - nie zrozumiałem Cię do końca - tak mi to trochę nie pasowało, że uszkodzony czujnik akustyczny by wywoływał włączene syreny - przy uszkodzonym czujniku to tylko w PSP dostawali komunikat zwrotny, że syrena nie została prawidłowo uruchomiona ale reszta chyba powinna działac ok
jeszcze raz przepraszam, za nieporozumienie
Awatar użytkownika

JacekD
Posty: 12
Rejestracja: ndz 22 sty 2006, 23:23
Lokalizacja: OSP Karsy
Status: Offline

Post autor: JacekD »

Tam gdzie nadal alarm pożarowy ogłaszany jest syreną, myślę że powinny to być 3 sygnały ale nie po 45 lub 1 min., trzeba czekać na 2 i 3 sygnał żeby stwierdzić że to alarm. U nas są to 3 sygnały po 30 sek. zprzerwami 5 sek.

Sernik
Posty: 170
Rejestracja: śr 31 sty 2007, 09:24
OSP (gm., woj.): woj. małopolskie
Status: Offline

Syrena

Post autor: Sernik »

W sąsiedniej miejscowości strażacy rozwiązali sprawę inaczej - otóż mają 2 syreny jedną słabszą drugą mocniejszą i wyją po 30 sekund naprzemiennie, jednej dźwięk opada to druga się włącza i tak przez bodajże 3 minuty - niestety nie wiem jak oni to wymyślili ale działa i nie mają problemów typu że to jechał kombajn albo leciał samolot :) U mnie w jednostce są 3 sygnały po minucie każdy - jak już wcześniej wspomniałem nie przywołujemy na zbiórki syreną - wyje syrena = wyjazd do akcji i nie ma kłopotu !!

fireman 998
Posty: 19
Rejestracja: śr 03 sty 2007, 20:53
Lokalizacja: Łubnice City
Status: Offline

Post autor: fireman 998 »

@sernik dokładnie...... ja też myśle ze syrena służy do jednego.... DO ALARMOWANIA..... :!:

buli
Posty: 16
Rejestracja: śr 25 kwie 2007, 16:31
Status: Offline

Post autor: buli »

U nas to samo syrena służy tylko do jednego celu którym jest alarm. Uzywamy jej takze np podczas pogrzebów członków OSP ale w tym przypadku raczej wszyscy wiedzą co sie dzieje.

Blaufox
Posty: 31
Rejestracja: śr 01 lut 2006, 20:45
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Blaufox »

U nas sygnał ciągły - około minuty to wezwanie do akcji, pożaru, powodzi.... itp. Potrójny sygnał modulowany każdy po około 5-7 sekund to zbiórka. No i długi sygnał modulowany to wtedy, kiedy żegnamy + jakiegoś druha. Ale wtedy i tak wszyscy wiedzą o co chodzi.

Na akcje wyjazdowe (pożar) sygnał uruchamiany jest albo bezpośrednio z remizy, jeśli pożar mamy na przykład w najblizszym otoczeniu albo - i tak jest najczęściej - przez jednostkę zawodową (jesteśmy w systemie), która otrzymuje wezwanie telefoniczne.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat