energia elektryczna opłaty

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Reginald
Posty: 4
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 25 maja 2022, 21:02
Status: Offline

Re: energia elektryczna opłaty

Post autor: Reginald »

Zawsze można spróbować kogoś innego

Zagiew
Posty: 4
Rejestracja: czw 02 cze 2022, 18:40
Status: Offline

Re: energia elektryczna opłaty

Post autor: Zagiew »

No tak, prąd drożeje, ale nie każdy dostawca aż tak windował ceny. Warto się rozeznać jak wygląda rynek energii i gdzie można znaleźć lepsze stawki.

Olek36
Posty: 304
Rejestracja: pn 17 sty 2022, 12:25
Status: Offline

Re: energia elektryczna opłaty

Post autor: Olek36 »

To prawda i przeraża Mnie to jak szybko ten prąd drożeje.

mareku
Posty: 591
Rejestracja: pt 13 sie 2021, 17:29
OSP (gm., woj.): Bitom Bitom Bitom
Status: Offline

Re: energia elektryczna opłaty

Post autor: mareku »

:)
Ostatnio zmieniony pt 26 sie 2022, 18:13 przez mareku, łącznie zmieniany 1 raz.

kikak
Posty: 863
Rejestracja: wt 23 maja 2017, 14:33
Status: Offline

Re: energia elektryczna opłaty

Post autor: kikak »

W obecnych czasach wszystko niestety idzie w górę dlatego trzeba się rozglądać za odnawialnymi źródłami energii jak np. fotowoltaika.
Mam teraz na oku firmę https://www.econowator.pl/instalacja-pa ... -lodz.html która działa na terenie mojego miasta i zastanawiam się czy warto skorzystać? Co prawda na początku jest to trochę inwestycja, ale w perspektywie czasu chyba się zwraca, prawda?
Zachęcam Was do dyskusji.

Olek36
Posty: 304
Rejestracja: pn 17 sty 2022, 12:25
Status: Offline

Re: energia elektryczna opłaty

Post autor: Olek36 »

Niestety ale opłaty cały czas tylko rosną.

elabarbara
Posty: 1578
Rejestracja: wt 23 maja 2017, 14:55
Status: Offline

Re: energia elektryczna opłaty

Post autor: elabarbara »

Teraz to wszystko ma tyle kosztować, że to ogólnie głowa mała, dlatego zerkam sobie tutaj https://weztingremo.pl/ na to, jakie nowocześniejsze maszyny mogę wymienić. Dostałam dotację firmową, to mogę korzystać. A dodatkowo będę się mogła się zdecydować na coś, co sprawi, że firma będzie działała sprawniej. Nie jest to dla mnie niczym dziwnym.

Czarek_82
Posty: 1
Rejestracja: śr 21 wrz 2022, 23:46
Status: Offline

Re: energia elektryczna opłaty

Post autor: Czarek_82 »

Czy poza fotowoltiką znacie jakiś dobry sposób na oszczędzanie energii elektrycznej?

lolka
Posty: 261
Rejestracja: śr 11 sie 2021, 16:01
OSP (gm., woj.): wojewodztwo slaskie
Status: Offline

Re: energia elektryczna opłaty

Post autor: lolka »

Planuję założyć własną działalność gospodarczą i szukam firmy, która zaopatrzy mnie w prąd i gaz. Z tego co słyszałem, to ten dostawca energii jest naprawdę polecane wśród moich znajomych więc chyba sama się z nim skontaktuję i żeby poznać więcej szczegółów.

leszekk
Posty: 32
Rejestracja: pn 27 wrz 2021, 15:35
Status: Offline

Re: energia elektryczna opłaty

Post autor: leszekk »

Olek36 pisze: czw 02 cze 2022, 21:51 To prawda i przeraża Mnie to jak szybko ten prąd drożeje.
Dokładnie dlatego warto już dzisiaj rozważyć opcje, które w przyszłości pomogą obniżyć miesięczne koszty. Nie bez powodu samodzielna produkcja energii ze słońca zyskuje coraz większą popularność zarówno w Polsce jak i na świecie. Panele fotowoltaiczne są dzisiaj bardziej wydajne i przystępne cenowo niż kiedykolwiek wcześniej, trzeba jedynie rozsądnie podejść to kwestii realizacji takiego projektu. O dobór odpowiedniego zestawu można zapytać na https://www.hewalex.pl/oferta/fotowolta ... oltaiczne/, bo wielkość i rodzaj instalacji będzie zależał między innymi od położenia geograficznego, orientacji dachu i aktualnego zużycia energii elektrycznej Waszego domu.

elabarbara
Posty: 1578
Rejestracja: wt 23 maja 2017, 14:55
Status: Offline

Re: energia elektryczna opłaty

Post autor: elabarbara »

Wszystko dzisiaj jest bardzo drogie, nie da się tego ukryć. Ogólnie to warto sobie porównać oferty i wybrać najkorzystniejszą, ja tak zrobiłam i czeka mnie zmiana sprzedawcy energii na Veolia. Oni oferują energię tanią, niezawodną i można na nich polegać w najróżniejszych kwestiach. Także uważam, że będzie to najlepszy mój wybór.

Ideks23
Posty: 311
Rejestracja: czw 22 cze 2017, 08:44
Status: Offline

Re: energia elektryczna opłaty

Post autor: Ideks23 »

No niestety, prąd jak wszystko drożeje. Ale mamy możliwość kontrolowania naszych wydatków w tym temacie. Wystarczy poobserwować trochę swoje gospodarstwo domowe i dobrać taryfę odpowiednią do swoich potrzeb. W przypadku większości gospodarstw idealnie sprawdzi się taryfa G11, która pozwala na korzystanie z prądu w tej samej cenie, przez całą dobę. Jeśli do tego dojdzie dobra cena za taki prąd, a taką ma np. E.ON, to jest szansa na kontrolę wydatków. Zresztą zostawiam namiar na ciekawy artykuł na temat tej taryfy https://eon.pl/dla-domu/portal-o-energi ... taryfa-g11

Kosciel
Posty: 420
Rejestracja: czw 06 sty 2022, 17:41
Status: Offline

Re: energia elektryczna opłaty

Post autor: Kosciel »

Niestety, ceny prądu są naprawdę wysokie i wielu ludzi musi płacić strasznie wysokie sumy za energię elektryczną. Wiele zależy od tego jakiego mamy dostawcę i ofertę, trzeba pamiętać, że i to, i to można zmienić, tylko to zależy tylko od nas, bo przecież wielkie firmy energetyczne się tym nie zainteresują. Warto zatem popatrzeć na oferty innych dostawców, sprawdzić jacy są dostępni w naszej okolicy i jak wyglądają warunki przyłączenia do sieci Być może gdzieś czekają znacznie lepsze oferty, trzeba tylko się rozejrzeć.

wiktoria01
Posty: 81
Rejestracja: śr 03 lis 2021, 19:31
Status: Offline

Re: energia elektryczna opłaty

Post autor: wiktoria01 »

Jedna rzecz to opłaty, a druga - ochrona klimatu. W kontekście energii elektrycznej warto myśleć o efektywności energetycznej. To istotny temat. W sieci jest wiele ciekawych artykułów na ten temat. Tutaj https://kolektoryzdotacji.pl/2023/06/ef ... zyszlosci/ macie namiar na jeden z nich.

Andrew
Posty: 1
Rejestracja: pt 06 paź 2023, 21:23
Status: Offline

Re: energia elektryczna opłaty

Post autor: Andrew »

Da się coś z tym zrobić?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat