Festyn/piknik strażacki

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
OSP_LUBOLA
Posty: 23
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 30 lip 2012, 13:10
OSP (gm., woj.): LUBOLA, ŁÓDZKIE
Status: Offline

Festyn/piknik strażacki

Post autor: OSP_LUBOLA »

Mam pytanko do jednostek które robiły pikniki strażackie: jakie atrakcje robiliście? skąd kase pozyskaliście na organizacje? jakie pieniądze są potrzebne na organizacje takiej imprezy?
I jeszcze jedno moglibyscie na priv przeslac mi harmonogram imprezy? :)

Adriano
Posty: 38
Rejestracja: wt 28 wrz 2004, 14:54
Lokalizacja: D±browa Górnicza
Status: Offline

Re: Festyn/piknik strażacki

Post autor: Adriano »

Są u ciebie w mieście bądź powiecie takie konkursy:

http://www.ngo.dabrowa-gornicza.pl/dotacje-um

Zorientuj się bo można dostać ciekawa kasę na np "Popularyzacja bezpiecznych zachowań w obliczu zagrożenia – festyn plenerowy/rodzinny", którą ogłasza Centrum Zarządzania Kryzysowego. M.in na nagrody w konkursach, środek pianotwórczy do pokazów, gaśnice, ulotki, poczęstunek.
Reszta bajerów jak ściana wspinaczkowa, trampoliny to najczęściej rozkładają się ludzie którzy pobierają za to opłaty od chętnych.
A scenariusz to ustalisz sobie wg posiadanych "atrakcji"
Pozdrawiam

http://www.facebook.com/ochotniczastrazpozarna.tucznawa
"Zapytaæ mo¿esz - wiedzieæ nie musisz"

kulek44
Posty: 71
Rejestracja: pt 07 maja 2010, 18:38
OSP (gm., woj.): Golczewo,zachpom
Status: Offline

Re: Festyn/piknik strażacki

Post autor: kulek44 »

Jeśli jest to typowy festyn strażacki proponuje zrobić przeciąganie węża strażackiego, cięcie kawałku drewna na stojaku piłą "moja-twoja" ,pokaz- mini zawody w prądo-piłke(kojarzysz taką grę?) . Loterie jakieś, zwijanie węży na czas, strącanie butelek z hydronetki. Zawsze to jakieś atrakcje i konkursy szczególnie dla młodych, jeśli chodzi o prądo piłke to bardziej do młodzieży ;)
www.golczewo.osp.org.pl "Bo życie poświęcone innym jest warte przeżycia"- Admin Serwisu OSP Golczewo

Topic author
OSP_LUBOLA
Posty: 23
Rejestracja: pn 30 lip 2012, 13:10
OSP (gm., woj.): LUBOLA, ŁÓDZKIE
Status: Offline

Re: Festyn/piknik strażacki

Post autor: OSP_LUBOLA »

Niestety Adriano nie ma u nas takich konkursów w UG. Z pieniędzmi jakimiś sobie jakoś poradzimy, bo mam już parę pomysłów. Ale jak macie ciekawe pomysły to dajcie (bo im więcej kasy tym większe możliwości i lepsza zabawa).
Tylko zmarwiło mnie PSP bo jak byłem u komendanta to powiedział że nie będą wstanie się włączyć bo to koniec powiatu i jechać na akcję ciężko by było jakby coś się stało, wiec żaden samochód z PSP nie przyjedzie.
Co do propozycji prądo-piłki to z tego co kojarze te zawody na stawie można zrobić, a akurat w miejscu imprezy nie ma. Planujemy zrobić zawody dla strażaków , ale nie te pospolite ale np scianka wspinaczkowa, bieg w spodniach dla 3 osób itp. Zawody w piłkę siatkową plażowa (bo mamy boisko), wystawę samochodów pożarniczych, może JW przyjedzie , policja, nadlesnictwo, falc ze swoimi samochodami. Ale to ciągle mało. Chcemy zrobić za....a impreze ponieważ ma być połączona z poświęceniem 2 wozów strażackich. A w naszej gminie w OSP nic się nie dzieje i chcemy to wreszcie ruszyć.
A scenariusz to mialem na myśli harmonogram imprezy kto kiedy wchodzi na scene co mówi itp.
A może jakaś jednostka jest zainteresowana przyjazdem na takie zawody? i pokazać przy okazji swój sprzęt (i jednocześnie rozpocząć współpracę między jednostkami). Impreza planowana jest czerwiec - lipiec okolice Sieradza, łódzkie. :D

Adriano
Posty: 38
Rejestracja: wt 28 wrz 2004, 14:54
Lokalizacja: D±browa Górnicza
Status: Offline

Re: Festyn/piknik strażacki

Post autor: Adriano »

Ma twoja PSP agregat piany lekkiej? Kup z 20 l środka i masz frajdę jak znalazł. Oczywiście na ciepłe dni.
Niestety mam daleko bo chętnie bym ci pomógł.

W strażaku SIEPRIEŃ 2012 na stronie 39 jest fajna atrapa domu. W tym roku zrobię taką i zamiast pachołków celem będzie właśnie taki "pożar domu".
Znasz kogoś z miejscowego harcerstwa? Niech zrobią pokaz KPP w ramach współpracy. Albo symulacja postępowania z poszkodowanymi po wypadku z czynnym udziałem dzieci jako "poszkodowanych".


Obrazek


Obrazek

Obrazek
"Zapytaæ mo¿esz - wiedzieæ nie musisz"

Topic author
OSP_LUBOLA
Posty: 23
Rejestracja: pn 30 lip 2012, 13:10
OSP (gm., woj.): LUBOLA, ŁÓDZKIE
Status: Offline

Re: Festyn/piknik strażacki

Post autor: OSP_LUBOLA »

Adriano niestety nie mamy do agregatu do piany. A juz widzialem to i bardzo mi sie podobalo. U nas charcerstwa nie ma, ale o pierwsza pomoc to poprosze falc a jak nie to moze jakas firme zajmująca się pokazami zatrudni. Wlasnie o symulacji myslalem. Wypadek - rozcinianie auta - piersza pomoc. Ale PSP mi nawalilo. Chyba ze nasza jednostka z KSRG by sie zaangazowala i przecinke zrobila. Bedziemy rozmawiac. Powiedz mi jak robiles taka impreze, jaka kwota jest potrzebna??

Adriano
Posty: 38
Rejestracja: wt 28 wrz 2004, 14:54
Lokalizacja: D±browa Górnicza
Status: Offline

Re: Festyn/piknik strażacki

Post autor: Adriano »

3000 - 5000 zł, zależy jakie ilości i co chcesz kupić. Tak jak pisałem: poczęstunek, nagrody, środek pianotwórczy, plakaty, ulotki z ciekawymi informacjami, nagłośnienie, gaśnice.

A tutaj pierwsza strona ulotki aby jakiś ślad pozostał.

Obrazek

W tym roku robię podobna imprezę z dotacji Wydziału Ekologii w temacie ochrony środowiska (m.in. sadzonki drzew uzyskane od Nadleśnictwa za zbierane surowce wtórne). Ale nie zabraknie elementów strażackich.

Nie musisz od razu ciąć karoserii, tylko improwizować z 4 krzesłami. A jakaś OSP w KSRG mająca taki sprzęt może go pokazać i dla przykładu niech tną beczkę czy inne żelastwo.

PSP nie ma agregatu piany lekkiej???
"Zapytaæ mo¿esz - wiedzieæ nie musisz"

Topic author
OSP_LUBOLA
Posty: 23
Rejestracja: pn 30 lip 2012, 13:10
OSP (gm., woj.): LUBOLA, ŁÓDZKIE
Status: Offline

Re: Festyn/piknik strażacki

Post autor: OSP_LUBOLA »

PSP ma, ale oni nie chca zaangazowac samochodu, sprzetu i strazaków, bo sie boją że jak będzie wyjazd i trzeba będzie użyc tego sprzętu to wyjdzie afera. Więc nie sa zainteresowani i to mnie zabolalo od samego początku. Chcę zrobic porządna imprezę, dlatego na silę będę chciał ciąć karoserię. Mam nadzieję że z osobą z auto złomu się dogadamy i za niewielką odpłatność przekaże nam do tego celu stary samochód (a może w ramach sponsoringu za darmo a jezeli nie to mozemy rowniez ciąć naszego żuka, bo mamy go na złom oddac). Jak możesz wrzuć jeszcze 2 strone ulotki :)
Powiedz mi a do czego gaśnice wykorzystywałeś? jakieś gaszenie, pokazy użycia czy jak??
Zespoły ludowe, orkiestra dęta zagrają za darmo, jakiś dj na koniec imprezy. Sądziłem że 5 tys to mało, ale jak w tych kosztach da się zrobić to się cieszę. Uspokoiłeś mnie trochę :)

Adriano
Posty: 38
Rejestracja: wt 28 wrz 2004, 14:54
Lokalizacja: D±browa Górnicza
Status: Offline

Re: Festyn/piknik strażacki

Post autor: Adriano »

Drugiej strony ci nie dam (prawa autorskie i mój poświęcony czas :wink: ).
Co do występów artystycznych to w ramach mojej szeroko zakrojonej działalności przychylne są mi organizacje które chętnie wystawiają swoich podopiecznych na występy amatorskie (nagłośnienie obowiązkowe). Nie wspomnę już o KGW które oprócz śpiewu przygotowały za własne środki ciasteczka czy też paszteciki.
Zobacz sobie ten numer strażaka o którym pisałem i niech leja wodę mieszkańcy (np. rodzic z dzieckiem) na czas do tego celu.
Poszukaj w okolicy różnych instytucji czy organizacji które będą się chciały pokazać czy tez zareklamować, nie zawsze wszystko musi być w temacie straży (choćby nawet pszczelarze). Może nadleśnictwo prowadzi jakieś akcje o bezpieczeństwie i maja jakieś foldery do rozdania czy inne pamiątki.
Ja ci opisałem mój trzyletni dorobek więc wydaje się że trzeba dużo kasy. Niestety trzeba tez od niektórych chęci pokazania i zrobienia czegoś za darmo (bądź za kiełbaskę z piwkiem).
Poszukaj, wyslij maile z zapytaniem, pogadaj telefonicznie. Nie wszystko się wokół kasy kręci.

Znalazłem:

Imprezy kulturalne:
- Regionalne Święto Ryby w Pęczniewie
- Regaty Żeglarskie w miejscowości Pęczniew-Wylazłów
- Dzień Matki połączony z dniem Dziecka w Luboli,
- Gminne Święto Plonów
- Przegląd Nadwarciańskich Wiejskich Zespołów Śpiewaczych w Brzegu.

Zespoły ludowe:
- Zespół Pieśni Dawnej „Jarzębina” z Brzega,
- Ludowy Zespół Śpiewaczy „Lubolanki” z Luboli,
- Zespół Śpiewaczy „Sobótki” z Brodni.

Orkiestry Dęte:
- Orkiestra Dęta przy OSP Siedlątków,
- Orkiestra Dęta przy OSP Drużbin.

Na terenie Gminy Pęczniew działają następujące organizacje pozarządowe:

- OSP Brzeg,
- OSP Brodnia,
- OSP Lubola,
- OSP Jadwichna,
- OSP Rudniki,
- OSP Pęczniew,
- OSP Drużbin,
- OSP Siedlątków,
- OSP Księże Młyny,
- OSP Księża Wólka,
- Stowarzyszenie „MY-DLA PĘCZNIEWA,
- Stowarzyszenie Seniorów ”Bliżej Siebie”,
- Ludowy Klub Sportowy „Sazan Pęczniew”,
- Stowarzyszenie „Bieg nad Jeziorskiem”,
- Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Brzeg.
Ostatnio zmieniony pn 04 lut 2013, 21:51 przez Adriano, łącznie zmieniany 1 raz.
"Zapytaæ mo¿esz - wiedzieæ nie musisz"

Kamis
Posty: 184
Rejestracja: sob 11 lut 2012, 22:45
Status: Offline

Re: Festyn/piknik strażacki

Post autor: Kamis »

http://www.ekutno.pl/wiadomosci,16925-o ... i-kalkowej

Tutaj jest relacja z naszego stulecia, ktore było organizowane w formie festynu strażackiego http://www.ekutno.pl/wiadomosci,16866-1 ... k-drobiowy :)

Co do sprzętu z PSP to my napisaliśmy wniosek o to żeby przyjechali z drabiną i jak sami widzicie na zdjęciach - nie było problemu :)
Ostatnio zmieniony pn 04 lut 2013, 22:05 przez Kamis, łącznie zmieniany 1 raz.
STAR POWER

Topic author
OSP_LUBOLA
Posty: 23
Rejestracja: pn 30 lip 2012, 13:10
OSP (gm., woj.): LUBOLA, ŁÓDZKIE
Status: Offline

Re: Festyn/piknik strażacki

Post autor: OSP_LUBOLA »

Dzieki wielkie :) wiem o tym ze pisac, pisac i pisac. Oczywiscie znam wszystkie instytucje i imprezy o których napisałes. Tj pisalem zespoly ludowe sa juz zalatwione :)
Jestesmy mlodym zarzadem, ale w ciagu roku zalatwilismy sprzet za 50 tys zl dla jednostki. A teraz ten festyn ma byc miejscem pokazania naszych dokonan, ktore napewno sie nie skoncza.
Oczywiscie skontaktuje sie z Toba pozniej i dam Ci znac co i jak. Moze uda mi się Tobie coś podpowiedzieć później.
Mam nadzieje ze ktos się jeszcze z nami podzieli swoimi dokonaniami i pomysłami :)
Kamis powiedz skąd wzieliście załatwiliście psy ratownicze??

Kamis
Posty: 184
Rejestracja: sob 11 lut 2012, 22:45
Status: Offline

Re: Festyn/piknik strażacki

Post autor: Kamis »

Grupa Poszukiwawczo Ratownicza z Łodzi - spoko chłopaki część z tych co byli u nas była nawet na misji na Haiti po trzęsienu ziemi

http://www.straz.lodz.pl/serwis/index.php?str=252
STAR POWER

Topic author
OSP_LUBOLA
Posty: 23
Rejestracja: pn 30 lip 2012, 13:10
OSP (gm., woj.): LUBOLA, ŁÓDZKIE
Status: Offline

Re: Festyn/piknik strażacki

Post autor: OSP_LUBOLA »

Bez problemu udało wam się ich namówić na taką akcję? przyjechali w formie społecznej? Bo to też nasze województwo więc pytam się. Fajny pomysł :D

czubaOSP
Posty: 3
Rejestracja: wt 28 cze 2011, 23:56
OSP (gm., woj.): Paruszowice Byczyna,Opolskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Festyn/piknik strażacki

Post autor: czubaOSP »

Warto pomyśleć o namiocie, nic nigdy nie wiadomo jak z pogodą a zabawa pod chmurką ryzyko, podczas organizacji 60-lecia naszej OSP przekonaliśmy sie o tym w pierwszym dniu, co sprawiło że sobotnia zabawa nam nie wyszła. na szczęście niedziela była słoneczna 8)

A myślałeś może o o policji a konkretniej o pokazie psów policyjnych, ciekawa sprawa. Albo zjazd motocykli na pewno znajdzie sie grupka chętnych :D a jak masz dużo miejsca to zjazd ciężarówek :D

Topic author
OSP_LUBOLA
Posty: 23
Rejestracja: pn 30 lip 2012, 13:10
OSP (gm., woj.): LUBOLA, ŁÓDZKIE
Status: Offline

Re: Festyn/piknik strażacki

Post autor: OSP_LUBOLA »

Zjazd motocykli - myślalem o tym. Będu musiał poszukać jakis fanatyków w naszej okolicy. Miejsca mamy sporo, wiec dużo rzeczy się zmieści dlatego prosze o pomoc. Namiot oczywiscie, ale przecież i tak wszyscy się nie zmieszczą. O psach policyjnych nie myslalem, nie sądze aby nasza mała komenda powiatowa miala. Z psami to jak Kamis wspomniał pojade do GPR do Łodzi. Mam nadzieję że się przyłączą
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat