Szansa dla OSP? - wojsko wymienia samochody

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
Fistach
Posty: 919
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Szansa dla OSP? - wojsko wymienia samochody

Post autor: Fistach »

Może jest szansa dla biedniejszych OSP aby pozyskać samochody z Wojska, które przymierza się do wielkiej wymiany.

Link do rmf24.pl:

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-a ... nId,930611

uka
Posty: 109
Rejestracja: czw 16 cze 2011, 07:34
Status: Offline

Re: Szansa dla OSP? - wojsko wymienia samochody

Post autor: uka »

A czy takimi samochodami nie powinien zainteresować się Związek aby pozyskać, skarosować i wspomóc jednostki? Cy panowie na to?

DanielOSP
Posty: 255
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 20:03
OSP (gm., woj.): warmińsko-mazurskie
Status: Offline

Re: Szansa dla OSP? - wojsko wymienia samochody

Post autor: DanielOSP »

Przecież to nie lata to wątpię żeby się tym zainteresowali :D Poza tym CNBOP...

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: Szansa dla OSP? - wojsko wymienia samochody

Post autor: marcin_op »

A co to OSP to złomiarze ?? To jest poniżające że My cały czas musimy brać złomy/używki od kogoś i jeszcze wielce dziękować.

chyba każdemu marzyłby się taki nagłówek: "OSP wymienia samochody na nowe"
Skoro wojsko może, dlaczego Państwo i nam nie pomoże ??

DanielOSP
Posty: 255
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 20:03
OSP (gm., woj.): warmińsko-mazurskie
Status: Offline

Re: Szansa dla OSP? - wojsko wymienia samochody

Post autor: DanielOSP »

marcin_op, masz absolutną rację. Tylko, że póki ktoś nie zawalczy o nasze interesy to nic się nie zmieni. To jest żenujące, że musimy prosić o każdą złotówke jakby to były miliony a większość jednostek może tylko pomarzyć o nowych samochodach. Politycy przypominają sobie o nas tylko w kampaniach wyborczych a potem.... Nasze władze ZOSP też nie robią nic w kierunku poprawy sytuacji OSP. Już ZOW ZOSP wiecej robią niż ZG a tak być nie powinno, ludzie mają fuchy i są zadowoleni. A nie, sorry, wiatrakowce wspaniałe kupują...
Awatar użytkownika

rajczak
Posty: 85
Rejestracja: sob 30 maja 2009, 17:40
Status: Offline

Re: Szansa dla OSP? - wojsko wymienia samochody

Post autor: rajczak »

wiatrakowce poszły do jednostek szych z zarządu głównego...a nie były potrzebne w ogóle. Za tą kasę można było kupić kilkanaście nowych aut które w odróżnieniu od tych helikopterków ratowały by życie, a co do starów z wojska, to myślę że skoro wojsko je wycofuje to znaczy że już nie opłaca się ich eksploatować więc nie ma sensu żeby ten problem przeszedł teraz na OSP

uka
Posty: 109
Rejestracja: czw 16 cze 2011, 07:34
Status: Offline

Re: Szansa dla OSP? - wojsko wymienia samochody

Post autor: uka »

rajczak pisze:wiatrakowce poszły do jednostek szych z zarządu głównego...a nie były potrzebne w ogóle. Za tą kasę można było kupić kilkanaście nowych aut które w odróżnieniu od tych helikopterków ratowały by życie, a co do starów z wojska, to myślę że skoro wojsko je wycofuje to znaczy że już nie opłaca się ich eksploatować więc nie ma sensu żeby ten problem przeszedł teraz na OSP
śmiem twierdzić po twoim wpisie i twojej wiedzy że w wojsku nie byłeś!

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: Szansa dla OSP? - wojsko wymienia samochody

Post autor: marcin_op »

TO może się zamieńmy....
Niech zbiorą wszystkie wyeksploatowane samochody z OSP i przekażemy je wojsku - niech oni sobie je wyremontują, skarosują i przystosują a nam niech dadzą nowe.
Wojny u nas nie ma więc te samochody i tak tam w większości nic nie robią pożytecznego, a my ? my ratujemy na codzień....
W czym oni są lepsi ?
Awatar użytkownika

czester0
Posty: 252
Rejestracja: pt 30 sty 2009, 22:31
Status: Offline

Re: Szansa dla OSP? - wojsko wymienia samochody

Post autor: czester0 »

A świadectwo dopuszczenia wystawi na te samochody pan generał ?

karol1118
Posty: 501
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 18:10
Status: Offline

Re: Szansa dla OSP? - wojsko wymienia samochody

Post autor: karol1118 »

gdzieś słyszałem ze nie ma już dotacjii na karosacje.
Piękniejszy od ciszy jest tylko dźwięk syreny
Awatar użytkownika

MikPl
Posty: 23
Rejestracja: wt 08 mar 2011, 19:20
OSP (gm., woj.): Tyczyn, Podkarpackie
Status: Offline

Re: Szansa dla OSP? - wojsko wymienia samochody

Post autor: MikPl »

Radziłbym dokładnie policzyć wszystkie koszty z tym związane tzn. karosaż, remont, wasz czas, koszty dojazdów i inne, a przede wszystkim podatek strażacki czyli świadectwo CNBOP za które w tym przypadku to Wy zapłacicie (więcej w tym temacie na stronie http://www.zosprp.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=6461).
Bo może się okazać, że to gra nie warta świeczki, nawet jeśli te auta będą w bardzo dobrym stanie, gdyż za nie dużo większe pieniądze kupicie może mniejszy ale nowy.
Pozdrawiam Mik.

mateusz23
Posty: 22
Rejestracja: pt 11 sty 2013, 20:41
OSP (gm., woj.): Kałuszyn woj. Mazowieckie
Status: Offline

Re: Szansa dla OSP? - wojsko wymienia samochody

Post autor: mateusz23 »

dla mnie to jest chore wymieniają samochody na nowe które te stare mają po 10.000km przejechane i gniły po 20-30 lat w hangarach nie wiem wogle po co im to i do czego rozumiem jak by zmieniali po jednym albo po dwa a nie wszystkie a nas najlepiej zapchać tam a co do karosażu to nie można już karosować używanych samochodów tzn marszałek nie chce i to wogle nie wchodzi w gre tak nam odpowiedział bo chcieliśmy stara 266 z wojska skarosować i na początku już się zgodził ale jak się dowiedział że to używany to odrazu odwołał wszystko

mateusz23
Posty: 22
Rejestracja: pt 11 sty 2013, 20:41
OSP (gm., woj.): Kałuszyn woj. Mazowieckie
Status: Offline

Re: Szansa dla OSP? - wojsko wymienia samochody

Post autor: mateusz23 »

Druhowie mam pytanie dzwoniłem do MONu w sprawie samochodu bo składaliśmy wniosek o przekazanie samochodu i człowiek z którym gadałem powiedział że mają dla nas mercedesa i pytałem się go co to za mercedes ale on sam nie wie wiecie może co to może być za model?

wm71
Posty: 38
Rejestracja: wt 17 sty 2012, 11:28
Lokalizacja: ZSP "ORLEN" Płock
Status: Offline

Re: Szansa dla OSP? - wojsko wymienia samochody

Post autor: wm71 »

Może chodzic o takiego terenowego Mercedesa G.
Załączniki
300px-Mercedes-Benz_G-class_Polish_Land_Forces.jpg
300px-Mercedes-Benz_G-class_Polish_Land_Forces.jpg (20.66 KiB) Przejrzano 4002 razy

mateusz23
Posty: 22
Rejestracja: pt 11 sty 2013, 20:41
OSP (gm., woj.): Kałuszyn woj. Mazowieckie
Status: Offline

Re: Szansa dla OSP? - wojsko wymienia samochody

Post autor: mateusz23 »

Nie taki my składaliśmy wniosek o średni GBA ale nie mam pojęcia co to mogą być za mercedesy, trudno poczekam na lepsze informacje wtedy będzie wiadomo...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat