Nowy numer Strażaka

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.
Awatar użytkownika

Topic author
PiotrPrezes
Posty: 47
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 12 sty 2012, 09:12
OSP (gm., woj.): Pomorskie Pomorskie
Status: Offline

Nowy numer Strażaka

Post autor: PiotrPrezes »

Chciałbym polecić artykuł z nowego numeru strażaka , jest to wywiad z naszym prezesem zarządu głównego . Podkreśla tam zamiary związku na rok 2013 , że OSP potrzebują tabletów , wiatrakowców i innych bzdetów . Brawo naprawdę nam się to przyda . Nie które jednostki niemają ubrań bojowych ani butów do działań a my mamy kupować wiatrakowce i to jeszcze na osiem jednostek , więcej będzie kosztowało przemieszczanie tego wiatrakowca z jednostki do jednostki niż to warte . Chyba czas na zmiany !!!

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: Nowy numer Strażaka

Post autor: marcin_op »

Owszem - Czas na zmiany ale... to czas na zmianę Pawlaka !!

janek_65_2011
Posty: 8
Rejestracja: wt 22 sty 2013, 11:37
OSP (gm., woj.): gm szadek woj łódzkie
Status: Offline

Re: Nowy numer Strażaka

Post autor: janek_65_2011 »

już chyba całkiem tym wiatrolotem odleciał w obłoki;tylko nich uważa na lądowanie bo może być twarde i d--a zaboli

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: Nowy numer Strażaka

Post autor: Sylwek »

Zapomniałeś dodać, że podstawą na zakupy w OSP (np jedna jednostka podobno kupiła lekki) jest akcja promocyjna 1% z którego aż 85% trafi do jednostki. Ciekawe na co idzie pozostałe 15%?

Widzę, że nie tylko ja się podłamałem po przeczytaniu wizji. To o tym, żeby mieć wiatrakowca za 1/8 ceny przez 1/8 roku to też warte zapamiętania. No i oczywiście tablety - wiadomo tablet w straży to podstawa.

Na to skąd brać młodych ludzi, jak ich szkolić, jak zachęcać, jak przekonywać pracodawców, że strażak OSP to nie tylko problemy, skąd brać kasę na badania, jak zdobywać kierowców już miejsca nie starczyło w wywiadzie.

Niagara 998
Posty: 43
Rejestracja: pt 03 sie 2012, 15:15
OSP (gm., woj.): Dzierżoniów,woj Dolnośląskie
Status: Offline

Re: Nowy numer Strażaka

Post autor: Niagara 998 »

Nie kupować tej TRYBUNY LUDU,nie będzie gdzie udzielać chorych wywiadów i pomału samo się samo rozpadnie.
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Nowy numer Strażaka

Post autor: damian_osp »

Prezes stawia chyba tylko na mocne jednostki a o reszcie zapomniał.
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek
Awatar użytkownika

hubertus33
Posty: 45
Rejestracja: czw 03 lut 2011, 10:47
OSP (gm., woj.): Lisów, Skołyszyn, podkarpacie
Status: Offline

Re: Nowy numer Strażaka

Post autor: hubertus33 »

czy jednostka OSP moze wystapic ze zwiazku OSP RP i podlegac tylko pod gmine i KP PSP?? 'naszym' zwiazkowcom juz sie calkiem w d-pach poprzewracalo!!!

mikele
Posty: 214
Rejestracja: pt 18 lut 2011, 09:00
Status: Offline

Re: Nowy numer Strażaka

Post autor: mikele »

Sylwek pisze:Ciekawe na co idzie pozostałe 15%?
15% zabiera związek (po 5% dla ZG, ZOW, ZOP)
http://www.zosprp.pl/files/1proc12/REGULAMIN.pdf
Awatar użytkownika

rajczak
Posty: 85
Rejestracja: sob 30 maja 2009, 17:40
Status: Offline

Re: Nowy numer Strażaka

Post autor: rajczak »

Myślę że polityka w OSP to poważny problem, i to na każdym szczeblu w OSP. Według mnie ludzie pełniący funkcje polityczne nie powinni pełnić najwyższych funkcji w zarządach OSP, gdyż działalność takich osób jest w większości ukierunkowana pod własne interesy polityczne a nie dobro OSP, a jeśli już to tylko wybranych jednostek.

kulek44
Posty: 71
Rejestracja: pt 07 maja 2010, 18:38
OSP (gm., woj.): Golczewo,zachpom
Status: Offline

Re: Nowy numer Strażaka

Post autor: kulek44 »

Zamiast kupno wiatrakowców i pieprzonych tabletów, które są nam nie potrzebne na dzień dzisiejszy bo takie wybryki może sobie kupować szkoła... należało by zauważyć i rozpatrzeć ranking najbardziej potrzebujących jednostek biorąc pod uwagę teren,rejon działań i zacząć w nie inwestować. Wiem że w Polsce są takie obszary gdzie większość w powiecie(a może liczyć nawet naście jednostek w KSRG) jeździ do akcji starami z oryginalną zabudową lub te karosowane. Fakt faktem zmienił bym już ten K***idołek tam na górze. Według mnie powinno być tak samo jak jest ustroju politycznym w Szwajcarii aby każdy miał szanse ze swojego regionu -> np. Przewodniczący izby parlamentarnej każdej wybierany na jeden rok bez możliwości powrotu. U nas mogło by być podobnie i myślę że każdy zakątek polski by na tym skorzystał jak by nie było co roku tych samych osób w zarządzie głównym...
www.golczewo.osp.org.pl "Bo życie poświęcone innym jest warte przeżycia"- Admin Serwisu OSP Golczewo

Hirek Boćko
Posty: 2
Rejestracja: czw 14 lut 2013, 11:42
Status: Offline

Re: Nowy numer Strażaka

Post autor: Hirek Boćko »

Prezes stracił kontakt z rzeczywistością, a może nigdy go nie miał. Po przeczytaniu tego wywiadu nie mam już wątpliwości,że Związek potrzebuje rewolucyjnych zmian. Ci ludzie czyli Pawlak, Maciak i spółka są dyletantami [albo ignorantami]. Na szczęście jest jeszcze Golański, który rzeczywiście odwala kawał dobrej roboty, ale reszta - do wymiany.
Zeszłoroczne wybory to była fikcja. Byłem delegatem na zjazd wojewódzki. Zebrano nas jednego dnia w zarządzie i wszystkim przykazano jak głosować. Broń boże żeby ktoś chciał zabrać głos na zjeździe. Taki są realia ZOSP RP.
Na tym forum niczego nie zmienimy, ale czas zebrać się i coś z tym zrobić.
Bo wierzę że są działacze, którzy wiedzą czego potrzeba OSP bo na pewno nie wiatrakowców, tabletów i googlemapy.

P.S

A co do współwłasności to proponuje współdzielenie ubraniami ochronnymi. W poniedziałki ja mam hełm a ty nomex. We wtorki zamiana.
Awatar użytkownika

Kamil21
Posty: 56
Rejestracja: pn 29 sie 2011, 14:10
OSP (gm., woj.): Balków.Piątek, łódźkie
Status: Offline

Re: Nowy numer Strażaka

Post autor: Kamil21 »

"Zebrano nas jednego dnia w zarządzie i wszystkim przykazano jak głosować. Broń boże żeby ktoś chciał zabrać głos na zjeździe"

A co by Ci zrobili jak byś inaczej zagłosował? Dla mnie to jest śmieszne że ktoś Ci kazał robisz jak uważasz i jeśli widzisz potrzebę zabrania głosu to mówisz. U nas niedługo jest zebranie na które są zaproszeni osoby z zarządu głównego czy też delegaci i zamierzam przedstawić im ten artykuł i co oni o tym sądzą zeby zakupić tablety dla jednostek.

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Nowy numer Strażaka

Post autor: Fistach »

Kamil21 pisze:"Zebrano nas jednego dnia w zarządzie i wszystkim przykazano jak głosować. Broń boże żeby ktoś chciał zabrać głos na zjeździe"

A co by Ci zrobili jak byś inaczej zagłosował? Dla mnie to jest śmieszne że ktoś Ci kazał robisz jak uważasz i jeśli widzisz potrzebę zabrania głosu to mówisz. U nas niedługo jest zebranie na które są zaproszeni osoby z zarządu głównego czy też delegaci i zamierzam przedstawić im ten artykuł i co oni o tym sądzą zeby zakupić tablety dla jednostek.
Jak możesz nagraj zebranie na kamerę!

Hirek Boćko
Posty: 2
Rejestracja: czw 14 lut 2013, 11:42
Status: Offline

kamil21

Post autor: Hirek Boćko »

Kamil, oczywiście,że możesz mówić i głosować jak chcesz.
Ale jak zapewne wiesz zarząd przyznaje też środki finansowe dla OSP. Znam przypadki odmowy udzielenia dotacji dla tych co "się wychylają".
Będąc działaczem w OSP, a także w innych organizacjach, musisz niestety mówić i robić rzeczy, w które nie wierzysz, bo inaczej nic nie zdziałasz. Ale to świadczy tylko o władzach związku..

pudzian7771
Posty: 287
Rejestracja: sob 03 kwie 2010, 17:35
OSP (gm., woj.): marynowy gm. nowy dwór gdański
Status: Offline

Re: Nowy numer Strażaka

Post autor: pudzian7771 »

Ja nie staje po jego stronie ale może niech niektórzy zaczną od zarządów gminnych, powiatowych i wojewódzkich a na górze na pewno się by dużo zmieniło. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat