wat 23%

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Naczelnik Grzesiek
Posty: 88
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 01 lut 2011, 19:37
OSP (gm., woj.): OSP Zagościniec
Status: Offline

Re: wat 23%

Post autor: Naczelnik Grzesiek »

Ja już dawno powiedziałem, zaczynamy od dołu i idziemy wyżej. Trzeba nam zmian, za trzy lata są wybory. Zacznijmy wymieniać ludzi w Zarządach Gminnych, Powiatowych, Wojewódzkich na Krajowym kącząc. Przecież to my wybieramy tych ludzi do reprezentowania naszych jednostek. I co nam to daje? Nic, tylko gadacie i gdybacie. Czas ze słów przejść w czyny. Tam na górze siedzą często emeryci którzy już się wypalili. Potrzeba jest żeby wpuścić troche świeżości i zrezygnować z tych chol.....ych wiatrakowców. Po co nam to. Niedługo nas w kosmos będą wysyłać. U nas w jednostce nic się nie działo za starego Zarządu, bo tylko były odpowiedzi a poco a naco nam ten kłopot. Przez to ludzie zaczeli rezygnować i się wypisywać. Ale koniec tych żalów bo nie tego się tyczy temat.
Powtarzam, zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany.

slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: wat 23%

Post autor: slawek.998 »

[quote="Naczelnik Grzesiek"]Ja już dawno powiedziałem, zaczynamy od dołu i idziemy wyżej. Trzeba nam zmian, za trzy lata są wybory. Zacznijmy wymieniać ludzi w Zarządach Gminnych, Powiatowych, Wojewódzkich na Krajowym kącząc. Przecież to my wybieramy tych ludzi do reprezentowania naszych jednostek. I co nam to daje? Nic, tylko gadacie i gdybacie. Czas ze słów przejść w czyny. Tam na górze siedzą często emeryci którzy już się wypalili. Potrzeba jest żeby wpuścić troche świeżości i zrezygnować z tych chol.....ych wiatrakowców. Po co nam to. Niedługo nas w kosmos będą wysyłać. U nas w jednostce nic się nie działo za starego Zarządu, bo tylko były odpowiedzi a poco a naco nam ten kłopot. Przez to ludzie zaczeli rezygnować i się wypisywać. Ale koniec tych żalów bo nie tego się tyczy temat.
Powtarzam, zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany.[/quote

Nagadałeś się i nic nowego nie wniosłeś w temacie zmian. Mam znajomego dziennikarza który lubi trudne tematy i prosze o jakieś konkrety którymi mógłbym go zainteresować.
Awatar użytkownika

wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: wat 23%

Post autor: wujo2010 »

Możesz mu powiedzieć że jak tak dalej będzie to sami sobie będą prowadzić akcje poszukiwawcze i powodziowe :
1. 23Vat na sprzęt dla OSP
2.wiatrakowce podczas gdy większość jesnostek ma wyslużone żuki , stary
3.CNBOP na używane auta ,kogo będzie stać na zrobienie tego badania(myśle tutaj o oryginalnych zabudawach)
4.kurs kierowców OSP i ciągłe zwiększanie kosztow utrzymania w końcu gminom nie starczy pieniędzy aby kupić sprzęt dla jednostek z poza systemu ( patrz punkt 1. )
5.w remizach auta bez wody ponieważ nie ma na ogrzewanie remiz

jeszcze ktoś ma jakieś konkrety ?
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: wat 23%

Post autor: damian_osp »

wujo2010 pisze:Możesz mu powiedzieć że jak tak dalej będzie to sami sobie będą prowadzić akcje poszukiwawcze i powodziowe :
1. 23Vat na sprzęt dla OSP
2.wiatrakowce podczas gdy większość jesnostek ma wyslużone żuki , stary
3.CNBOP na używane auta ,kogo będzie stać na zrobienie tego badania(myśle tutaj o oryginalnych zabudawach)
4.kurs kierowców OSP i ciągłe zwiększanie kosztow utrzymania w końcu gminom nie starczy pieniędzy aby kupić sprzęt dla jednostek z poza systemu ( patrz punkt 1. )
5.w remizach auta bez wody ponieważ nie ma na ogrzewanie remiz

jeszcze ktoś ma jakieś konkrety ?
6. Śmieszne przepisy dotyczące organizacji festynów. Kasa fiskalna, sanepid itp :/
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: wat 23%

Post autor: damian_osp »

wujo2010 pisze:Możesz mu powiedzieć że jak tak dalej będzie to sami sobie będą prowadzić akcje poszukiwawcze i powodziowe :
1. 23Vat na sprzęt dla OSP
2.wiatrakowce podczas gdy większość jesnostek ma wyslużone żuki , stary
3.CNBOP na używane auta ,kogo będzie stać na zrobienie tego badania(myśle tutaj o oryginalnych zabudawach)
4.kurs kierowców OSP i ciągłe zwiększanie kosztow utrzymania w końcu gminom nie starczy pieniędzy aby kupić sprzęt dla jednostek z poza systemu ( patrz punkt 1. )
5.w remizach auta bez wody ponieważ nie ma na ogrzewanie remiz

jeszcze ktoś ma jakieś konkrety ?
6. Śmieszne przepisy dotyczące organizacji festynów. Kasa fiskalna, sanepid itp :/
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek
Awatar użytkownika

wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: wat 23%

Post autor: wujo2010 »

7.Pomysł likwidacji OSP z poza systemu .
http://www.strazak.pl/forum/index.php/t ... 517.0.html
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: wat 23%

Post autor: GLM »

Byłem dziś na Chłodnej o Obożnej (dla wtajemniczonych ) ZW ZOSPRP i ZG ZOSPRP i nikt nic nie wie o żadny wacie 23% śmieli się , ktoś puścił kaczkę dziennikarską wcelu zrobienia zamieszania
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

Topic author
Niagara 998
Posty: 43
Rejestracja: pt 03 sie 2012, 15:15
OSP (gm., woj.): Dzierżoniów,woj Dolnośląskie
Status: Offline

Re: wat 23%

Post autor: Niagara 998 »

Może nie chcą wiedzieć,albo nie trafiłeś na osobę wtajemniczoną,skoro piszą o tym w gazetach i podpisany jest pod tym Minister Rostowski.
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: wat 23%

Post autor: GLM »

Niagara 998 pisze:Może nie chcą wiedzieć,albo nie trafiłeś na osobę wtajemniczoną,skoro piszą o tym w gazetach i podpisany jest pod tym Minister Rostowski.
W zarządzie głównym nic nie wiedzą bo byłem dzisiaj , to chyba jakieś przecieki by były u nich jak by coś takiego miało nastąpic wciągu 2 msc jak piszą te gazety
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

Muerte
Posty: 106
Rejestracja: wt 15 lip 2003, 09:28
Status: Offline

Re: wat 23%

Post autor: Muerte »

podczas ostatnich targów EDURA przekazana została informacja, że nowe stawki podatku VAT w wysokości 23% na zakup sprzętu ratowniczo-pożarniczego na 90% zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2014 r. Czynione są jeszcze starania, aby opóźnić wejście w życie tych zmian do 1 stycznia 2015 r., ale musi się na to zgodzić Komisja Europejska, co jest mało prawdopodobne. Ale uwaga! OSP Będą mogły odzyskać zapłacony podatek VAT (pomysł najwyższej władzy). Wystarczy zarejestrować się jako płatnik podatku VAT, otworzyć działalność gospodarczą i wystawia faktury np. za zabezpieczenie imprezy. Bo aby mieć możliwość odzyskania podatku od towaru i usług, to zakupione towary lub usługi muszą być wykorzystywane do prowadzenia czynności opodatkowanych takim podatkiem. Pomysł dobry, ale tylko w teorii. W praktyce niemal niemożliwy do zrealizowania przez OSP:
1. trzeba zarejestrować działalność gospodarczą, co niesie za sobą określone koszty (opłata w KRS, pełna księgowość itp.)
2. trzeba mieć środki finansowe aby zapłacić VAT i czekać na jego zwrot
3. dodatkowa papierologia i kontrole Urzędu Skarbowego
4. komu wystawiać faktury za usługi? Gminie, która nas finansuje? A może uczestnikom wypadku albo pogorzelcom?
Awatar użytkownika

Intercooler
Posty: 179
Rejestracja: śr 11 sty 2012, 16:50
OSP (gm., woj.): powiat tarnowski, województwo małopolskie
Status: Offline

Re: wat 23%

Post autor: Intercooler »

Ma ktoś jakieś świeższe info? Bo planuje zakupy na przyszły rok i nie wiem czy już liczyć wat 23% czy dalej 8%...
Obrazek

Kamis
Posty: 184
Rejestracja: sob 11 lut 2012, 22:45
Status: Offline

Re: wat 23%

Post autor: Kamis »

Mam info z dzisiejszego dnia, ze sklepu związkowego przysłali mi oferte na ich prdukty i pisza żeby zakupy zrobić przed końcem roku ponieważ: " Jest to podyktowane w głównej mierze zmiana przepisów dotyczących stawki VAT na towary przeznaczone na cele ochrony ppoż. w związku z przystosowaniem się Polski do Dyrektywy UE. Od stycznia 2014 r. preferencyjna *% stawka VAt na w/w asortyment ulegnie podwyższeniu do 23% co pociągnie za sobą podwyżkę cen o przynajmniej 15%.

Coraz gorzej się dzieje, faktycznie trzeba dusić gminę żeby zakupy planowane na przyszły rok dokonali pod koniec tego roku bo później będzie lipa.
STAR POWER
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: wat 23%

Post autor: seligow »

Siema. Dostaliśmy ostatnio pismo od Związku, że vat podnoszą do 23% od stycznia. Do nie dawna byłem pewien że to plotka, ale teraz zabolało :?
Jeszcze promocję zrobili w punktach sprzedaży na sprzęt "do wyczerpania zapasów"
Starszy sikawkowy

DanielOSP
Posty: 255
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 20:03
OSP (gm., woj.): warmińsko-mazurskie
Status: Offline

Re: wat 23%

Post autor: DanielOSP »

W przeglądzie pożarniczym też o tym było ostatnio.

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: wat 23%

Post autor: marcin_op »

A macie gdzieś jakiegoś linka do tego ? Bo podczas dyskusji nikt nie podał (poza jednym - ale nie działa).
Ja przeszukałem internet i nie znalazłem takiej informacji.
Ktoś pisze że dostał taką informację ze Związkowego sklepu - ale czy nie jest to dokładnie to samo co w zeszłym roku ? Sklepy już w zeszłym roku straszyły zmianą VAT-u a z tego wynikło tylko to że sklepy po prostu podchwyciły temat tylko po to żeby pozbyć się sprzętu z magazynów.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat