wat 23%

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.
Awatar użytkownika

Curahee
Posty: 164
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 03 wrz 2007, 12:56
Lokalizacja: WLKP
Status: Offline

Re: wat 23%

Post autor: Curahee »

Podoba mi się wersja ze strajkiem... Prześcieradło czy wycofanie wozu - nieważne - ważna jest akcja, bo z forum nikt nie usłyszy naszego wołania. Nagłośnienie sprawy jest ważne, wiadomo że media a szczególnie niebieskie kółko na pomarańczowym tle bardzo lubi sensacje... ale daje sobie rękę odciąć, że bez jakiegoś spektakularnego udziału jednostki lub strażaka ochotnika, biorąc pod uwagę globalny problem, nikt się sprawą nie zainteresuje - w najlepszym przypadku będzie jak z problemem głodu w Afryce - wszyscy o tym wiedzą ale i wszyscy mają to w dupie.
A i ja, szczerze mówiąc, powoli mam również dość użerania się z papierologią, urzędami i przepisami w imię przestarzałego sprzętu i zawyżonych (często nierealizowanych) wymagań.
Piekło: przyszłe miejsce pobytu tych wszystkich, którzy lubią igrać z ogniem.

gminny komendant
Posty: 6
Rejestracja: wt 29 paź 2013, 08:39
OSP (gm., woj.): Przedbórz, Łódź
Status: Offline

Re: wat 23%

Post autor: gminny komendant »

Witam drodzy druhowie, chciałbym się dołączyć do waszej dyskusji na temat podatku WAT. Rozważaliście w swoich wypowiedziach możliwość strajku poprzez wycofanie samochodów, tylko kto to odczuje pan Minister Rostowski czy nasz sąsiad, który w tym czasie potrzebowałby naszej pomocy. Była propozycja oplakatowania samochodów tylko, że w większości jednostek samochody więcej stoją w garażach niż jeżdżą i kto to będzie widział.Ja dzisiaj podjąłem inne działania, to znaczy zadzwoniłem do redakcji TVN 24 i zwróciłem się do nich o nagłośnienie tego faktu bo jak na razie w mediach jest cisza, a sprawa ta nie dotyka tylko nas strażaków, ale wszystkich Polaków, gdyż możliwość uzupełniania i zakupu nowego sprzętu obniży się o 15 procent .A na razie to proponuje zawieszenie flag związkowych na masztach i opuszczenie ich do połowy masztów jako oznaki powolnej śmierci Straży Pożarnych. Do tego namówiłbym też kolegów z PSP.
Awatar użytkownika

wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: wat 23%

Post autor: wujo2010 »

U nas w PSP flagi wiszą od miesięcy i nik z tego nic sobie nie robi , ale nagłośnienie problemów OSP jest bardzo dobrym pomysłem.

michcio1521
Posty: 100
Rejestracja: pn 22 paź 2012, 17:44
Status: Offline

Re: wat 23%

Post autor: michcio1521 »

Też wysłałem wiadomość do TVN :) Wy też napiszcie a może uda się jeszcze coś ugrać.. podaje meila twojauwaga@tvn.pl
Awatar użytkownika

Curahee
Posty: 164
Rejestracja: pn 03 wrz 2007, 12:56
Lokalizacja: WLKP
Status: Offline

Re: wat 23%

Post autor: Curahee »

Informacja potwierdzona na Oboźnej - od stycznia 23%... kto jeszcze nie mailował?
Piekło: przyszłe miejsce pobytu tych wszystkich, którzy lubią igrać z ogniem.

janka_strażak
Posty: 3
Rejestracja: pn 04 lis 2013, 22:04
OSP (gm., woj.): Imielno woj. Świętokrzyskie
Status: Offline

Re: wat 23%

Post autor: janka_strażak »

Cześć Strażacy,

jestem strazakiem a do tego pracuje jako przedstawiciel handlowy idostarczam strazom sprzęt. Z tego co wiem, to budżet musi być zatwierdzany 3msc przed, a w nim bierze się pod uwagę VAT, budżet został już uchwalony, więc nie mogą wprowadzić zwiększonego podatku VAT.

Jeśli jednak któś ma inne ifnormację, proszę o kontakt:)


Czuwaj!

GBA
Posty: 16
Rejestracja: wt 28 lut 2012, 18:34
Status: Offline

Re: wat 23%

Post autor: GBA »

Ten wyższy VAT wejdzie, ale nie od stycznia. Nie można takich zmian wprowadzać w dnia na dzień a dzieje się to tak jak napisano powyżej. Trwa to 3miesiące. Wy wierzycie pracownikom związkowym? Poczytajcie ten wątek od początku. Jak tu pisano o zwiększeniu stawki VAT to w związku mówili że coś sobie wymyślilismy. Teraz mówią nam ze od stycznia VAT do góry więc kupujcie u nas bo to ostatnia szansa. Nawet im do głowy nie przyszło by powalczyć o tą obniżoną stawkę.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat