Festyn-Konkurencje

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
Patryk93
Posty: 2
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 01 mar 2013, 10:45
OSP (gm., woj.): Ochotnicza Straż Pożarna w Markach
Status: Offline

Festyn-Konkurencje

Post autor: Patryk93 »

Witajcie Druhowie.
Jestem nowy na tym forum także nie wiem czy to odpowiedni dział ale mam do Was pytanie odnośnie konkurencji podczas festynu organizowanego przez przedszkole dla dzieciaków. Dostałem zadanie wymyślenia max 7 konkurencji dla dzieciaków związanych z pożarnictwem, na razie mamy pomysł na przeciąganie odcinka, strącanie butelek za pomocą szybkiego natarcia, czy macie jakieś pomysły jakby to można było usprawnić i wzbogacić o kilka jakiś fajnych konkurencji? Za wszelkie pomysły z góry dziękuję i pozdrawiam ;)

jarek.osp
Posty: 36
Rejestracja: czw 17 maja 2012, 12:09
OSP (gm., woj.): Łodygowice (Śląskie)
Status: Offline

Re: Festyn-Konkurencje

Post autor: jarek.osp »

Co do strącania to lepiej hydronetka, pachołki i piłeczki :)
zwijanie odcinka na czas albo na ósemkę albo normalnie

DanielOSP
Posty: 255
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 20:03
OSP (gm., woj.): warmińsko-mazurskie
Status: Offline

Re: Festyn-Konkurencje

Post autor: DanielOSP »

Jeśli będzie to festyn dla dzieci z przedszkola to także odradzam szybkie natarcie. Tak jak jarek podpowiedział hydronetka bardziej wskazana. Jeśli chodzi o zwijanie odcinka to proponuje W-25 bo z 52 to dzieciakom za ciężko. Co do konkurencji to można dodać np. bieg z kubkiem wody (w określonym czasie należy przebiec odległość np. 10 m. z kubkiem wody. Kto będzie mkiał na mecie więcej wody ten wygrywa). Ponadto krótki pokaz sprzętu dla dzieci a potem dzieci muszą podać prawidłową nazwę sprzętu (coś podobnego jak na zawodach MDP). Na koniec dla dzieciaków warto zorganizować jakieś pamiątkowe dyplomy za udział w festynie. Zawsze to jakaś pamiątka

michcio1521
Posty: 100
Rejestracja: pn 22 paź 2012, 17:44
Status: Offline

Re: Festyn-Konkurencje

Post autor: michcio1521 »

Wpisz w google Zlot MDP i pooglądaj zdjęcia może wpadnie Ci w oko jakaś konkurencja :)
Awatar użytkownika

bohun
Posty: 192
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 08:11
OSP (gm., woj.): (pow. olkuski, małopolskie)
Status: Offline

Re: Festyn-Konkurencje

Post autor: bohun »

Tu masz fotorelacje ze zlotu MDP W Rabsztynie koło Olkusza:
http://olkuszanin.pl/galeria/osp-olkusz ... p-rabsztyn

Tak jak koledzy radzili hydronetka zamiast szybkiego natarcia no chyba że jakiś strażak bedzie trzymał węża a dziecko przy nim ale to i tak może byc niebezpieczne. Nigdy nie przewidzisz co się może stać. Przy okazji pokaz samochodów i gaszenia ogniska. Zapoznanie z numerami alarmowymi straży 998 i 112. Sprwianie lini gaśniczej z węży w25. Nazywnie sprzętu gaśniczego. Na koniec można zrobić pamiątkowe zdjęcia.
Awatar użytkownika

rajczak
Posty: 85
Rejestracja: sob 30 maja 2009, 17:40
Status: Offline

Re: Festyn-Konkurencje

Post autor: rajczak »

ja proponuję coś takiego: powiedzmy 2 drużyny po np 5 dzieciaków. i dać im jakieś wiaderka na miarę ich sił. i ustawić dwa zbiorniki. np. jeden taki jak na zawodach z którego drużyny będą czerpać wodę i po jednym mniejszym dla każdej z drużyn do napełnienia i która szybciej napełni ta wygrywa. proponuję też przeciąganie węża (liny) ciekawe mogło by też być przenoszenia sprzętu z miejsca na miejsce, mam na myśli węże prądownice itp. inną konkurencją po zapoznaniu ze sprzętem mogło by być coś takiego że strażak (sędzia) losuje karteczki z nazwami sprzętu dla każdej z drużyn. Następnie podaje co jest na tych karteczkach i na komendę start przedstawiciel każdej z drużyna ma jak najszybciej przynieść z podestu sprzęt z karteczki. po za tym jakiś ciekawy pokaz, możliwość zrobienia sobie zdjęcia w hełmie albo w wozie strażackim itp.

Topic author
Patryk93
Posty: 2
Rejestracja: pt 01 mar 2013, 10:45
OSP (gm., woj.): Ochotnicza Straż Pożarna w Markach
Status: Offline

Re: Festyn-Konkurencje

Post autor: Patryk93 »

No Panowie bardzo serdecznie Wam dziękuję za podpowiedzi, dzięki Waszej pomocy będziemy mogli urozmaicić zabawę dzieciakom ale może się też coś dla starszych zrobi.

Dzięki wielkie WAM !!!
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat