Strona 1 z 1

Sprzęt do zabezpieczania wypadków.

: czw 14 mar 2013, 20:13
autor: lovek
Wiecie może jak sformułować wniosek o sprzęt do zabezpieczeń miejsc wypadków? Mam na myśli, żeby taki wniosek skierować do WORD'u. Jak myślicie uda się pozyskać taki sprzęt?

Re: Sprzęt do zabezpieczania wypadków.

: czw 14 mar 2013, 21:53
autor: Intercooler
Skopiuję swoją wypowiedź z poprzedniego wątku.

We wniosku o kasę na sprzęt do zabezpieczenia miejsca czy też coś innego służącego do usuwania skutków wypadku musisz kłaść nacisk na ważniejsze drogowe szlaki komunikacyjne na których Twoja OSP interweniuje(ale niekoniecznie, wystarczy sam fakt ich istnienia), jaki procent wszystkich interwencji stanowią wypadki drogowe/kolizje, po jakim czasie Twoja OSP dociera na miejsce i po ilu dociera JRG, że do tej pory nie posiadacie odpowiedniego sprzętu, który pozwoli na dobre zabezpieczenie miejsca zdarzenia, które zapewni bezpieczeństwo ratownikom i ratowanym oraz zniweluje ryzyko powstania kolejnego zdarzenia w wyniku np. najechania, i tak dalej i tak dalej. Warto dodać magiczne sformułowanie typu "zapewniamy iż zakup tego sprzętu znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drogach w naszym regionie" czy coś w tym stylu.


Ja próbowałem. Niestety dostałem odpowiedź o braku możliwości dofinansowania, ponieważ nie mieści się to w planie finansowym wydatków.

Re: Sprzęt do zabezpieczania wypadków.

: pt 15 mar 2013, 18:57
autor: jacek4
Jeśli chcecie pisać do WORD to piszcie o sprzęt. Dokładnie , żeby zakupili i przekazali nieodpłatnie waszej jednostce. Ja pisałem 3 wnioski do WORD-u i wszystkie były pozytywne, na piłę spalinową, na torbe medyczną i na zestaw zabezpieczania miejsc wypadków. 12 marca razem z prezesem odebraliśmy zestaw do zabezpieczania miejsc wypadków. Piszcie od siebie mnie nikt nie podpowiadał, napisałem co myślałem i wyszło. Teraz będe pisał o maszt oświetleniowy i agregat prądotwórczy. Powodzenia.