"alarmowanie.pl" co o tym myślicie?

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.
Awatar użytkownika

Topic author
rajczak
Posty: 85
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 30 maja 2009, 17:40
Status: Offline

"alarmowanie.pl" co o tym myślicie?

Post autor: rajczak »

Witam, zapoznałem się ostatnio z systemem "alarmowanie.pl". Z tego co pisze na ich stronie to ciekawe rozwiązanie, chciałbym się jednak dowiedzieć co Wy o tym sądzicie? Czy jest to niezawodne i zdaje u Was egzamin? I jeszcze jedno odnośnie tego systemu: Czy nie mając zdalnego uruchamiania syreny, można zakupić jakieś urządzenie z kartą SIM, które to urządzenie uruchomiłoby syrenę kiedy system "alarmowanie.pl" zadzwoniłby na numer karty SIM (numer tej karty byłby podany do systemu jako numer jednego z alarmowanych strażaków) umieszczonej w tym urządzeniu?

OSP Hołuczków
Posty: 42
Rejestracja: wt 23 paź 2012, 19:25
OSP (gm., woj.): OSP Hołuczków Gmina Tyrawa Wołoska woj. Podkarpackie
Status: Offline

Re: "alarmowanie.pl" co o tym myślicie?

Post autor: OSP Hołuczków »

polecam firmę domitronik ma ciekawszy system i dyżurny z PSK po zdalnym uruchomieniu syreny wysyła jednocześnie sms o alarmie, nie kosztuje to dużo i jest nie zawodne a koszty utrzymania są minimalne
Awatar użytkownika

artur_wyszonki
Posty: 272
Rejestracja: wt 10 sty 2012, 16:30
OSP (gm., woj.): OSP Wyszonki Kościelne (gm. Klukowo woj. podlaskie)
Lokalizacja: Wyszonki Kościelne (Podlaskie)
Status: Offline

Re: "alarmowanie.pl" co o tym myślicie?

Post autor: artur_wyszonki »

alarmowanie.pl jak najbardziej spoko:) mam u siebie i jest nie zawodne, terminale tez maja w ofercie, zadzwon i wszystko Ci wytłumaczą. A co do wypowiedzi kolegi powyżej to należy pamiętać że połączenie ma w sieci pierwszeństwo przed smsem i smsy sa wysylane po kolei wg listy a w przypadku alarmowania dzwoni do wszystkich jednocześnie, no i cena :D polecam alarmowanie.pl :)
Awatar użytkownika

Topic author
rajczak
Posty: 85
Rejestracja: sob 30 maja 2009, 17:40
Status: Offline

Re: "alarmowanie.pl" co o tym myślicie?

Post autor: rajczak »

OSP Hołuczków pisze:polecam firmę domitronik ma ciekawszy system i dyżurny z PSK po zdalnym uruchomieniu syreny wysyła jednocześnie sms o alarmie, nie kosztuje to dużo i jest nie zawodne a koszty utrzymania są minimalne
No ciekawą mają ofertę, wysłałem zapytanie w kwestii kosztów gdyż uzależnione są one od funkcji systemu.
artur_wyszonki pisze:alarmowanie.pl jak najbardziej spoko:) mam u siebie i jest nie zawodne, terminale tez maja w ofercie, zadzwon i wszystko Ci wytłumaczą. A co do wypowiedzi kolegi powyżej to należy pamiętać że połączenie ma w sieci pierwszeństwo przed smsem i smsy sa wysylane po kolei wg listy a w przypadku alarmowania dzwoni do wszystkich jednocześnie, no i cena :D polecam alarmowanie.pl :)
Dzięki, zależy mi właśnie na alarmowanie w formie dzwonienia bo sygnał sms potrwa chwilę i może nie być usłyszany a połączenie trwa długo w przypadku "alarmowanie.pl" dwukrotnie i w większości telefonów to konkretnego numeru można przypisać specyficzny dźwięk (np. syrena) no i ważna funkcja jednoczesnego telefonowania na wiele numerów to też duży plus :) i a czy tym właśnie urządzeniem o którym mówiłem w temacie jest terminal? i czy koszty dzierżawy zawarte na stronie alarmowanie.pl są właśnie cenami dotyczącymi tych urządzeń?

Raku
Posty: 204
Rejestracja: śr 30 lis 2011, 14:02
OSP (gm., woj.): Bierna, Sulików, Dolnośląskie
Status: Offline

Re: "alarmowanie.pl" co o tym myślicie?

Post autor: Raku »

artur_wyszonki pisze:alarmowanie.pl jak najbardziej spoko:) mam u siebie i jest nie zawodne, terminale tez maja w ofercie, zadzwon i wszystko Ci wytłumaczą. A co do wypowiedzi kolegi powyżej to należy pamiętać że połączenie ma w sieci pierwszeństwo przed smsem i smsy sa wysylane po kolei wg listy a w przypadku alarmowania dzwoni do wszystkich jednocześnie, no i cena :D polecam alarmowanie.pl :)
Czy ja dobrze rozumiem ? Ta sama cena co przy zwykłym selektywnym ? Wytłumaczcie mi jak to jest. Trzeba mieć kartę SIM, żeby selektywne działało z alarmowanie.pl ? Jeśli tak to raczej nie są takie same koszty ;) Bo utrzymaniu karty czyli przedłużanie jej to 50 zł na kwartał dodatkowo do tego umowa z alarmowanie.pl powiedzmy 36-miesięczna to jest 36,90 zł(tańsza opcja) razem daje nam to 86,90 zł na kwartał, rocznie wychodzi 347,60 zł przy 200 zł bez alarmowanie.pl :P Jeżeli jestem w błędzie to poprawcie mnie. Fakt faktem że dzwonienie jest 100x lepsze od SMS-ów, jednak czy każdą jednostkę na to stać.
Awatar użytkownika

Topic author
rajczak
Posty: 85
Rejestracja: sob 30 maja 2009, 17:40
Status: Offline

Re: "alarmowanie.pl" co o tym myślicie?

Post autor: rajczak »

Raku pisze: Czy ja dobrze rozumiem ? Ta sama cena co przy zwykłym selektywnym ? Wytłumaczcie mi jak to jest. Trzeba mieć kartę SIM, żeby selektywne działało z alarmowanie.pl ? Jeśli tak to raczej nie są takie same koszty ;) Bo utrzymaniu karty czyli przedłużanie jej to 50 zł na kwartał dodatkowo do tego umowa z alarmowanie.pl powiedzmy 36-miesięczna to jest 36,90 zł(tańsza opcja) razem daje nam to 86,90 zł na kwartał, rocznie wychodzi 347,60 zł przy 200 zł bez alarmowanie.pl :P Jeżeli jestem w błędzie to poprawcie mnie. Fakt faktem że dzwonienie jest 100x lepsze od SMS-ów, jednak czy każdą jednostkę na to stać.
Selektywne to jest to że dyspozytor w PSP wciska guzik i w remizie OSP syrena wyje, do syreny podłącza się właśnie terminal (SIM) który uruchomienie syreny traktuje jako polecenie wysyłania smsów albo dzwonienie. Jednak na selektywne (czyli sama syrena włączana przez dyspozytora) nie stać każdej jednostki gdyż są to koszta ok. 5500-6000zł. Dlatego szukam czegoś taniego jak właśnie alarmowanie.pl, który to system uruchamia procedurę alarmowania strażaków po tym jak ktoś zadzwoni na jego numer. A mi chodzi jeszcze o coś takiego aby do telefonowania do strażaków system uruchomił także syrenę.
Czyli miałoby to działać mniej więcej tak:
Dyspozytor dzwoni do dowódcy OSP (przekazuje informacje o zagrożeniu, lokalizację itp.) dowódca dzwoni na numer systemu "alarmowanie.pl" a system dzwoni jednocześnie do strażaków uwzględnionych w systemie i włącza syrenę

Tak więc przy alarmowanie.pl koszt utrzymania usługi samego dzwonienia do członków (bez syreny) to ok. 440zł/3lata

v-ce marcin
Posty: 80
Rejestracja: pt 28 paź 2011, 23:07
OSP (gm., woj.): krzemienica, czarna, podkarpackie
Status: Offline

Re: "alarmowanie.pl" co o tym myślicie?

Post autor: v-ce marcin »

rajczak pisze: Czyli miałoby to działać mniej więcej tak:
Dyspozytor dzwoni do dowódcy OSP (przekazuje informacje o zagrożeniu, lokalizację itp.) dowódca dzwoni na numer systemu "alarmowanie.pl" a system dzwoni jednocześnie do strażaków uwzględnionych w systemie i włącza syrenę
Wygląda to inaczej niż opisałeś.
Dyspozytor dzwoni na numer karty sim umieszczonej w terminalu w OSP, czym włącza syrenę, terminal automatycznie rozsyła smsy lub dzwoni do wszystkich strażaków zapisanych w terminalu (max 30 numerów ,- dyspozytor,- serwisant, pozostaje 28 miejsc na numery strazaków). Do tego można podłączyć uruchamianie oświetlenia w garażach, sprężarkę do nabijania powietrza do układu i co Ci jeszcze przyjdzie do głowy. Jak na razie u nas system działa bez zarzutu od ponad roku.

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: "alarmowanie.pl" co o tym myślicie?

Post autor: jerzy988 »

wejdź na stronę alarmowanie pl lub do nich napisz wszystkiego się dowiesz i odpowiedzą ci dokładnie ale syreny to chyba nie włączą
Awatar użytkownika

Topic author
rajczak
Posty: 85
Rejestracja: sob 30 maja 2009, 17:40
Status: Offline

Re: "alarmowanie.pl" co o tym myślicie?

Post autor: rajczak »

do kolegi v-ce marcin, a gdzie się pomyliłem, bo wydawało mi się że jest tak jak napisałem ale jak coś nie tak to popraw mnie kolego, bo może po prostu mamy to samo na myśli ale nie jasno napisałem :)
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: "alarmowanie.pl" co o tym myślicie?

Post autor: damian_osp »

alarmowanie.pl
jest bardziej na zasadzie programowej, czyli jednostka dostaje numer telefonu. Dyspozytor dzwoni na ten numer po czym aktywuję się dzwonienie do wszystkich wpisanych członków. Nie ma żadnego urządzenia do tego. Tylko opłacacie abonament.

Zalety:
-niska cena
-dzwonienie ma pierwszeństwo nad sms
Wady:
- brak zdalnego uruchamiania syreny, kompresora itp
- w przypadku odebrania nabija wam dodatkową kase (A co się stanie jak w nocy złapię cię poczta?)

Domitronik
Montowany jest moduł który działa w oparciu sieci komórkowej. Używa zwykłej karty SIM. Dyspozytor dzwoni na ten numer i uruchamia zdalnie syrene i rozsyłają się sms do max 30 os.
Dodatkowo możecie:
- uruchamiać sobie np syrene okolicznościowo (pogrzeb itp) przez telefon na określony czas
- rozsyłać smsy o własnej treści, np o jakiś zbiórkach
- sterować telefonem ogrzewaniem, alarmem, wykrywaniem gazu, miernikiem temperatury i co wam się zamarzy
Cena u nas była 1800zł + zabezpieczenie jeśli ktoś ma stare.
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek
Awatar użytkownika

Topic author
rajczak
Posty: 85
Rejestracja: sob 30 maja 2009, 17:40
Status: Offline

Re: "alarmowanie.pl" co o tym myślicie?

Post autor: rajczak »

damian_osp pisze: - w przypadku odebrania nabija wam dodatkową kase (A co się stanie jak w nocy złapię cię poczta?)
Przy odebranym połączeniu to 1gr+23%vat --->http://www.alarmowanie.pl/pytania.html

Myślę to to śmieszne koszty :)

romek646
Posty: 4
Rejestracja: czw 19 maja 2011, 21:14
OSP (gm., woj.): Słajszewo,Choczewo,Pomorskie
Status: Offline

Re: "alarmowanie.pl" co o tym myślicie?

Post autor: romek646 »

Posiadamy Alarmowanie pl. i jesteśmy zadowoleni w strażnicy jest terminal i jeśli syrena jest załączana uruchamia się alarm również naczelnik może dzwoniąc na podany nr, można kompresor podłączyć .bramy są różne opcje i bardzo małe koszta.U nas się sprawdza polecamy
Awatar użytkownika

Topic author
rajczak
Posty: 85
Rejestracja: sob 30 maja 2009, 17:40
Status: Offline

Re: "alarmowanie.pl" co o tym myślicie?

Post autor: rajczak »

kolego romek646, czyli dyspozytor z PSK włącza syrenę, a syrena terminal który dzwoni do strażaków. Czy macie tak że ktoś dzwoni na numer terminala, a ten załącza syrenę i dzwoni do strażaków? bo nie bardzo rozumiem

romek646
Posty: 4
Rejestracja: czw 19 maja 2011, 21:14
OSP (gm., woj.): Słajszewo,Choczewo,Pomorskie
Status: Offline

Re: "alarmowanie.pl" co o tym myślicie?

Post autor: romek646 »

Może syrena uruchomić alarm jak również można uruchomić dzwoniąc na podany nr.
Awatar użytkownika

Topic author
rajczak
Posty: 85
Rejestracja: sob 30 maja 2009, 17:40
Status: Offline

Re: "alarmowanie.pl" co o tym myślicie?

Post autor: rajczak »

dzięki kolego o to mi chodziło
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat