Strona 1 z 1

DSP-50

: śr 27 mar 2013, 09:05
autor: lovek
Witam :) Moja jednostka posiada system DSP-50. Na stacji obiektowej są dwa przyciski TEST i KASOWANIE oraz 6 przycisków ponumerowanych od 1 do 6. Mógłby mi ktoś przesłać instrukcje albo wytłumaczyć o co chodzi z tymi numerkami. Ogólnie jest tak jeśli chcemy uruchomić syrenę przyciskiem to wciskamy KASOWANIE ,a nie TEST... Pozdrawiam może mi ktoś wytłumaczy :)

Re: DSP-50

: śr 27 mar 2013, 09:08
autor: JakubZ
Ogólnie tych przycisków "nigdy" nie użyjesz. A jak sama nazwa mówi test to test - ile trzymasz tyle wyje. Kasowanie to kasowanie syreny jak włączysz przez selektywne, a przytrzymanie kasowania to włączenie sekwencji trzech syren.

Re: DSP-50

: śr 27 mar 2013, 09:10
autor: lovek
Dzięki :) A wiesz do czego te przycisku numeryczne służą? Zżera mnie ciekawość :)

Re: DSP-50

: śr 27 mar 2013, 09:16
autor: Intercooler
Ogólnie te przyciski są puste, służą potem do dodatkowych funkcji, na przykład gdy masz pod DSP podpięty kompresor który się załącza automatycznie po załączeniu syreny możesz go osobno załączyć wciskając jeden z przycisków. Gdy podpinasz pod DSP terminal DTG (powiadamianie sms) pod przyciskami masz wtedy podpięte wysyłanie smsów z pominięciem syreny, np. przycisk 1 wysyła smsy "ALARM POŻAROWY", przycisk 2 "ZBIÓRKA", przycisk 3 "ĆWICZENIA" i tak dalej. Ogólnie zależy to od Ciebie do czego będą służyły te przyciski. Oczywiście nie podpinaj nic sam raczej, lepiej niech zrobi to serwis.

Re: DSP-50

: śr 27 mar 2013, 14:37
autor: kamil237
A u mnie na przykład te przyciski od 1-6 wywołują konkretne pagery osób funkcyjnych. np. po wciśnięciu 1 zaczyna "bipczeć" mój pager, 2 to naczelnik i tak dalej.

Re: DSP-50

: śr 27 mar 2013, 15:05
autor: DanielOSP
kamil237 pisze:A u mnie na przykład te przyciski od 1-6 wywołują konkretne pagery osób funkcyjnych. np. po wciśnięciu 1 zaczyna "bipczeć" mój pager, 2 to naczelnik i tak dalej.
U nas jest tak samo. Przyciski numeryczne są do pagerów.

Re: DSP-50

: ndz 31 mar 2013, 18:56
autor: pietras112
Koledzy a podpowie ktos jakie pagery sa najlepsze do DSP-50 i tak w normalnej cenie ?? gdybym mogl prosci o jakiegos linka do jakiejs firmy byl bym wdzieczny...

Re: DSP-50

: ndz 31 mar 2013, 23:28
autor: JakubZ
Kolego zamiast pagerów polecam Ci alarmowanie.pl Powiadomienia dostają wszyscy druhowie, a nie tylko część. Dokup sobie tylko jakiś terminal gsm i Ci będzie puszczał szczały do alarmowania.pl, a ten będzie już alarmował wszystkich druhów naraz poprzez dzwonienie na telefony. Nie jest duży koszt, a bardzo pomaga. Ewentualnie terminal od nich, ale jest u nich "nie tani".

Re: DSP-50

: pn 01 kwie 2013, 20:18
autor: pietras112
JakubZ my mamy system gsm ale ja z kilkoma kumplami chcmy pagery i dlatego pytam w tym systemei ktore pagery sa najlepsze bo chcemy byc troszke jeszcze szybciej informowani poniewaz kazda sekunda sie liczy i u nas gsm wolno dochodza... mozecie koledzy troszke podpowiedziec ???

Re: DSP-50

: pn 01 kwie 2013, 21:44
autor: Sylwek
Clipy z Alarmowanie.pl dochodzą bardzo szybko i równocześnie do wszystkich zapisanych. To nie są smsmy, które dochodzą po kolei i mają niski priorytet w sieci więc jak sieć jest obciążona to mogą być opóźnienia.
Dzwonienie ma wysoki priorytet.
Oczywiście niezawodność systemu Alarmowanie.pl jest uzależniona od operatorów którzy są po drodze ale generalnie dobrze to wychodzi.

Jeśli chodzi o pagery to jedyne dedykowane do DSP sprzedaje Digitex http://www.digitex.pl/produkty/zintegro ... agery.html Uruchamia je instalator Platana, on też poda Ci aktualny koszt. Kilka lat temu było ok 400 PLN/sztukę.

Re: DSP-50

: śr 03 kwie 2013, 19:36
autor: acer
Moje jednostka ma również DSP 50. Mam pytanie jeżeli trzymam przycisk TEST TO SYRENA WYJE TYLE ILE TRZYMAM I JAK MIEDZY CZASIE WCISNE NP 1 pod jedynka mam sms ALARM POZAROWY to sms nie lecą do nikogo dopóki nie pusze przycisku TEST nie wiecie dlaczego tak jest ? ręczne wycie syrena może zatrzymac wysyłanie smsów ? a jak przytrzymam kasowanie to uruchomie sekwencje trzech syren i jak miedzy czasie wcisne 1 mam pod tym przyciskiem sms ALARM POŻAROWY to smsmy poleca do wszystkich ?

Re: DSP-50

: pt 05 kwie 2013, 01:00
autor: JakubZ
acer pisze:Moje jednostka ma również DSP 50. Mam pytanie jeżeli trzymam przycisk TEST TO SYRENA WYJE TYLE ILE TRZYMAM I JAK MIEDZY CZASIE WCISNE NP 1 pod jedynka mam sms ALARM POZAROWY to sms nie lecą do nikogo dopóki nie pusze przycisku TEST nie wiecie dlaczego tak jest ? ręczne wycie syrena może zatrzymac wysyłanie smsów ? a jak przytrzymam kasowanie to uruchomie sekwencje trzech syren i jak miedzy czasie wcisne 1 mam pod tym przyciskiem sms ALARM POŻAROWY to smsmy poleca do wszystkich ?
Chyba lepiej sprawdzić u siebie czy pójdą sms podczas kasowania niż zadawać pytania. Jest w polsce wielu programatorów i trudno powiedzieć jak Ci serwisant zaprogramował Twoją DSP.

Re: DSP-50

: pt 05 kwie 2013, 13:46
autor: Józek22
dtg-53 Z platana kosztuje wraz z montażem coś ok.1600zł,wstawialiśmy w lutym więc wiem na bierząco, tylko trzeba kupic sim dobrego operatora który w waszej okolicy nie jest przeciążony,u nas jest play i czasami się zdaży, że jak wyleci z sieci to już się nie zaloguje z powrotem,potrzebny jest reset,lepiej kup coś na komórki,każdy ma przy sobie i jedno pilnowanie ładowania baterii mniej,
Klawiatura do stacji obiektowej
to masz ze strony digitexa informację a pod spodem link do producenta i możesz resztę sobie poszukać
Klawiatura 6-przyciskowa wbudowana w pokywę stacji obiektowej DSP-52BS stanowi opcjonalne wyposażenie (do nowej stacji obiektowej) zwiększające jej funkcjonalność.
Istnieje możliwość doposażenia już zamontowanej stacji DSP-52BS w klawiaturę po przesłaniu do naszej firmy samej pokrywy stacji.
Funkcje klawiatury:
do ręcznego wywoływania pagerów
do powiadamiania na telefony komórkowe (przy współpracy z DTG-53)
do obsługi wewnętrznej centralki alarmowej stacji DSP-52BS
http://www.digitex.pl/produkty/zintegro ... sp-50.html