Akcja dla strażaków

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
ananas18
Posty: 44
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 23 lip 2012, 08:44
OSP (gm., woj.): woj.małopolskie>pow.gorlicki>gm.biecz>OSP Libusza
Status: Offline

Akcja dla strażaków

Post autor: ananas18 »

Witajcie :)
Myśleliście może nad zorganizowaniem czegoś w stylu WOŚP tyle że z przeznaczeniem pomocy dla OSP (a zwłaszcza OSP które nie są w KSRG)? Taką zbiórkę przeprowadzać by można w dzień Strażaka lub w pierwsza niedziele maja. Napisałem tutaj, że te środki finansowe lub sprzęt zakupiony za te pieniądze można by przeznaczac tylko OSP które nie są w KSRG.
Dlaczego KSRG nie? Ponieważ otrzymują oni więcej funduszy niż zwykłe OSP i przez to mają sprzęt nawet lepszy niż JRG.

Co myślicie na taka pomoc dla OSP? Jeśli my strażacy nie zadbamy o sprzęt i pomoc dla nas to nikt inny tego nie zrobi, a już w szczególności rząd.
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Akcja dla strażaków

Post autor: damian_osp »

zarząd główny powinien zrobić taką akcje ogólnopolską :D
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek
Awatar użytkownika

wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: Akcja dla strażaków

Post autor: wujo2010 »

Bardzo dobry pomysł zamiast narzekać wezmy się do roboty :D

OSP Hołuczków
Posty: 42
Rejestracja: wt 23 paź 2012, 19:25
OSP (gm., woj.): OSP Hołuczków Gmina Tyrawa Wołoska woj. Podkarpackie
Status: Offline

Re: Akcja dla strażaków

Post autor: OSP Hołuczków »

też jesteśmy za tym żeby zorganizować coś takiego. świetny pomysł bierzmy się do roboty:)
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: Akcja dla strażaków

Post autor: GLM »

ananas18 pisze:Witajcie :)
Myśleliście może nad zorganizowaniem czegoś w stylu WOŚP tyle że z przeznaczeniem pomocy dla OSP (a zwłaszcza OSP które nie są w KSRG)? Taką zbiórkę przeprowadzać by można w dzień Strażaka lub w pierwsza niedziele maja. Napisałem tutaj, że te środki finansowe lub sprzęt zakupiony za te pieniądze można by przeznaczac tylko OSP które nie są w KSRG.
Dlaczego KSRG nie? Ponieważ otrzymują oni więcej funduszy niż zwykłe OSP i przez to mają sprzęt nawet lepszy niż JRG.

Co myślicie na taka pomoc dla OSP? Jeśli my strażacy nie zadbamy o sprzęt i pomoc dla nas to nikt inny tego nie zrobi, a już w szczególności rząd.
">Ponieważ otrzymują oni więcej funduszy niż zwykłe OSP"< Wnaszej gminie wszyscy dostają po równo bez wyjątku od UG !!!">i przez to mają sprzęt nawet lepszy niż JRG."<

Sprzęt lepszy ??? to jest rzadkość żeby OSP/ KSRG miała lepszy sprzęt od PSP. Żeby coś naprawdę takiego miało sens (zbiórka), to by musiał się zając tym Owsiak , moze coś takiego wypalić na terenie gminy dla jednej jednostki . chcesz zdobic kase> idź do wójta/ burmistrza o pozwolenie na zbiórkę pieniężną po całym ternie gminy , i zasuwaj w każdą sobotę i niedziela po 4 godz (w koszarowych) od domu, do domu. My tak zrobiliśmy w 2011 i uzbieraliśmy przez rok 18500 , trzeba poświęcenia i zaangażowania / samo nie przyjdzie
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

Bart
Posty: 21
Rejestracja: wt 11 wrz 2012, 02:26
OSP (gm., woj.): Gmina Tomaszów Mazowiecki
Status: Offline

Re: Akcja dla strażaków

Post autor: Bart »

Druh GLM dobrze pisze.Trzeba wykazać trochę inicjatywy, a nie czekać aż ktoś zorganizuje akcje.Pomijam już ten wpis założyciela jak to OSP z KSRG ma lepiej od jednostki poza systemowej . Przytoczę może tylko cytat z "Kochaj albo rzuć " - "Ma ,jemu z nieba nakapało "

Topic author
ananas18
Posty: 44
Rejestracja: pn 23 lip 2012, 08:44
OSP (gm., woj.): woj.małopolskie>pow.gorlicki>gm.biecz>OSP Libusza
Status: Offline

Re: Akcja dla strażaków

Post autor: ananas18 »

Dobra dobra to można zrobić tak ze zbiórka i dla samych OSP oraz tez OSP KSRG :P

Tylko jak to zrobić ?

Ludzie pomóżcie :D

Bart
Posty: 21
Rejestracja: wt 11 wrz 2012, 02:26
OSP (gm., woj.): Gmina Tomaszów Mazowiecki
Status: Offline

Re: Akcja dla strażaków

Post autor: Bart »

No to kolega GLM podał ci przykład jak można działając lokalnie zebrać fundusze na rzecz swojej OSP. Żadna akcja ogólnopolska nie wchodzi w grę.Przede wszystkim trzeba uzmysłowić sobie że ludzie niezbyt chętnie podejdą do akcji ogólnopolskiej i nie spodziewałbym się w związku z tym oszałamiających kwot
.Podejrzewam kolego ananas że biorąc pod uwagę liczbę OSP w Polsce po podzieleniu tej zebranej sumy zostałoby przydzielone na daną jednostkę marne grosze nie warte całej biurokracji z tym związanej.Po drugie już wyobrażam sobie jakby te podziały wyglądały czyli "czemu ja mam mniej a tamten więcej " itd.
Tak więc trzeba ruszyć swoje cztery litery i samemu zacząć działać o poprawę sytuacji materialnej swojej jednostki .

uka
Posty: 109
Rejestracja: czw 16 cze 2011, 07:34
Status: Offline

Re: Akcja dla strażaków

Post autor: uka »

Na zbiórkę pieniędzy na zasadzie wośp mam swoje zdanie i to niestety negatywne, a mianowicie po ostatniej powodzi byla zorganizowana taka akcja przez sztab Jurka Owsiaka i zbierano pieniążki. Nasz zarząd gminny wystawił wszystkie jednostki podczas zbiórki a pompe dostała tylko jedna jednostka :) Smiać mi się chce z takich akcji. Jako jednostka braliśmy udział w powodzi na terenie całego powiatu, straciliśmy motopompę - do remontu sprzegło, siadła autopompa, 2 ubrania specjalne plus na kasa na wyżywienie strażaków. Potem była ogólnopolska akcja Jurka na sprzet dla strazaków, ze sprzeętem jakim dysponujemy dodatkowo na wpół sprawnym wraz z PSP robiliśmy pokazy przy centrum handlowym. Pompe dostala jedna jednostka z całej gminy, jednostka która co rok w styczniu robi zbiórki dla owsiaka. Gdy napisałem zapytanie do wośp na jakiej zasadzie przydzielali sprzęt to w odpowiedzi dostałem że na zasadzie wniosku ktory dostawała jednostka i należało go odesłać do wośp. krótko mówiąc ktoś sobie ze mnie jaja robi bo żadnego wniosku nie otrzymaliśmy. Dlatego na takie zbiórki nie patrzę z optymizmem. Wolimy jednostką np w okresie Bożego Narodzenia pójść z kolędom od domu do domu zebrać około 15tyś, przy tym usłyszec kilka miłych słów. I takim właśnie sposobem sobie radzimy, wyremontowaliśmy motopompę oraz autopompę, urząd gminy nam trochu dołozył piniędzy i na dniach będziemy w strażnicy mieć Meredesa Sprintera 4x4. I wcale nie jesteśmy w KSRG ale jakoś sobie radzimy.

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: Akcja dla strażaków

Post autor: marcin_op »

Heh z nami tak samo zrobili przy powodzi.
Nasza jednostka jako jedyna w gminie jest w miejscowości przez którą płynie odra. Podczas powodzi byliśmy przez 10 dni 24h na terenie zagrożonym - jak przyszło do dzielenia sprzętu z WOŚP - pompę dostała jednostka z sąsiedniej gminy przez którą nawet żaden strumyk nie przepływa, no ale dostali w ramach akcji powódź... bez sensu...

stefan
Posty: 66
Rejestracja: śr 02 mar 2011, 21:11
OSP (gm., woj.): województwo Śląskie
Status: Offline

Re: Akcja dla strażaków

Post autor: stefan »

Panowie wszędzie jest problem z pieniędzmi, ludzie sa wygodni "...płace podatki, żądam straży pożarnej itd..." Przecież co roku chodzicie z kalendarzami. jak będziemy nadmiernie brać pieniądze od społeczeństwa to w końcu się oburza bo oni sami nie mają.
Awatar użytkownika

Intercooler
Posty: 179
Rejestracja: śr 11 sty 2012, 16:50
OSP (gm., woj.): powiat tarnowski, województwo małopolskie
Status: Offline

Re: Akcja dla strażaków

Post autor: Intercooler »

Stefan ma rację. W większości miejscowości lokalne OSP jakoś te datki od mieszkańców zbierają, czy to przez kalendarze, czy jakieś zbiórki, nawet częściej niż raz do roku. A jak wiemy kryzys dotyka wszystkich. Moim zdaniem pomysł ogólnopolskiej akcji nie jest dobry. Z wieluuuu względów, ale szkoda się rozpisywać. Lepiej dalej działać lokalnie na swoich terenach.
Obrazek

Tiger
Posty: 124
Rejestracja: czw 18 gru 2003, 13:41
Kontakt:
Status: Offline

Re: Akcja dla strażaków

Post autor: Tiger »

uka pisze: Gdy napisałem zapytanie do wośp na jakiej zasadzie przydzielali sprzęt to w odpowiedzi dostałem że na zasadzie wniosku ktory dostawała jednostka i należało go odesłać do wośp. krótko mówiąc ktoś sobie ze mnie jaja robi bo żadnego wniosku nie otrzymaliśmy.
Szanowny druhu, przecież cała akcja była mocno nagłośniona - jednostki, które wysłały wnioski (pobrane z netu a nie dostarczone im nie wiadomo jakimi innymi drogami), w większości otrzymali pompy. Nie miało tutaj żadnego znaczenia zaangażowanie przy organizacji tej akcji "Stop powodziom". Nie wysłaliście żadnego wniosku, to nie miej pretensji do WOŚP. Ja wysłałem, sasiednia jednostka też no i mamy pompy.
O!polskie ratownictwo - http://ratownictwo.opole.pl

Szydłowski Marek
Posty: 29
Rejestracja: czw 03 lut 2005, 21:57
Lokalizacja: Płońsk woj.mazowieckie
Status: Offline

Re: Akcja dla strażaków

Post autor: Szydłowski Marek »

Witam. A ja wysłałem i wiele sąsiednich jednostek i nie dostał nikt!
Razem jesteśmy silniejsi!

faral1977
Posty: 31
Rejestracja: wt 14 cze 2011, 15:58
OSP (gm., woj.): Kwapinka,gm.Raciechowice
Status: Offline

Re: Akcja dla strażaków

Post autor: faral1977 »

My również dostaliśmy szlamówkę,podział sprzętu wyglądał tak że w zasadzie dostawały głównie jednostki gdzie mieści się urząd gminy my taką jednostką nie jesteśmy ale dostaliśmy w drugiej turze z kasy która została po przeprowadzeniu przetargu,wniosków było bodaj 1200 tylko tak że w sumie niewiele ale na pewno była szansa a że nie dla wszystkich wystarczyło? takie życie i tyle w każdym razie nie ma co psów wieszać na WOŚP bo jak by nie oni to guzik byśmy dostali a tak to zawsze paręset jednostek się wzmocniło i tyle w temacie
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat