sprawa

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
kondziu 998
Posty: 4
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 13 mar 2012, 19:56
OSP (gm., woj.): Lipa gm.Ryczywół woj. Wielkopolskie
Status: Offline

sprawa

Post autor: kondziu 998 »

Witam was wszystkich mam pytanie dotyczące zakupu samochodu gaśniczego z Niemiec.Powie mi ktoś czy to wygląda tak samo jak z samochodem osobowym czy jest to jakoś inaczej czy musi być zrobiony jakiś certyfikat polski proszę o odpowiedz :)
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: sprawa

Post autor: GLM »

kondziu 998 pisze:Witam was wszystkich mam pytanie dotyczące zakupu samochodu gaśniczego z Niemiec.Powie mi ktoś czy to wygląda tak samo jak z samochodem osobowym czy jest to jakoś inaczej czy musi być zrobiony jakiś certyfikat polski proszę o odpowiedz :)
:arrow: http://www.zosprp.pl/?q=content/informa ... towniczego
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

Topic author
kondziu 998
Posty: 4
Rejestracja: wt 13 mar 2012, 19:56
OSP (gm., woj.): Lipa gm.Ryczywół woj. Wielkopolskie
Status: Offline

Re: sprawa

Post autor: kondziu 998 »

dzięki za info a wie ktoś może ile takie badanie kosztuje..... (Dopuszczenia do użytkowania wyrobów w formie świadectwa dopuszczenia, wydają jednostki badawczo-rozwojowe Państwowej Straży Pożarnej, wskazane przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych. Jednostką tą jest Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego w Józefowie.)

szymek85
Posty: 84
Rejestracja: sob 03 lis 2012, 07:54
OSP (gm., woj.): woj. wielkopolskie
Status: Offline

Re: sprawa

Post autor: szymek85 »

nie wiem dokładnie ile to kosztuje ale gdzieś mi się odbiło o uszy, że sporo to kosztuje a kwota oscyluje w dziesiątkach tysięcy zł

slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: sprawa

Post autor: slawek.998 »

kondziu 998 pisze:dzięki za info a wie ktoś może ile takie badanie kosztuje..... (Dopuszczenia do użytkowania wyrobów w formie świadectwa dopuszczenia, wydają jednostki badawczo-rozwojowe Państwowej Straży Pożarnej, wskazane przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych. Jednostką tą jest Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego w Józefowie.)
Około 40 tys. zł.

fire45
Posty: 268
Rejestracja: pt 16 gru 2011, 16:43
Status: Offline

Re: sprawa

Post autor: fire45 »

Ostatnio od przedstawicieli firmy Bocar usłyszałem, że około 90 000 zł (jeżeli chodzi o fabrycznie nowy samochód z nową zabudową) ... ale nie wiem ile w tym prawdy.
Awatar użytkownika

Darek-Naczelnik
Posty: 265
Rejestracja: ndz 11 wrz 2011, 23:51
OSP (gm., woj.): pow.Łowicz, woj. łódzkie
Status: Offline

Re: sprawa

Post autor: Darek-Naczelnik »

fire45 pisze:Ostatnio od przedstawicieli firmy Bocar usłyszałem, że około 90 000 zł (jeżeli chodzi o fabrycznie nowy samochód z nową zabudową) ... ale nie wiem ile w tym prawdy.
Coś w tym musi byc bo ja słyszałem że od 80 000 w góre.

koguty
Posty: 2
Rejestracja: ndz 31 mar 2013, 10:37
Status: Offline

Re: sprawa

Post autor: koguty »

to co z Niemiec i Austrii samochody nie wchodzą w grę nawet te które są na oryginalnej zabudowie. :(

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: sprawa

Post autor: Fistach »

To jest koszt badań - nie oznacza to, że samochód dostanie dopuszczenie.
Awatar użytkownika

Artur
Posty: 702
Rejestracja: sob 11 lis 2006, 07:00
OSP (gm., woj.): Stary Brus, lubelskie
Lokalizacja: Stary Brus
Kontakt:
Status: Offline

Re: sprawa

Post autor: Artur »

Samochody pochodzące z innych krajów unii europejskiej tez mają świadectwa dopuszczenia. Niech mi ktoś odpowie na pytanie czy samochody które są w naszych jednostkach OSP czy też JRG po uzyskaniu świadectwa dopuszczenia w chwili produkcji do użytku przechodzą ponownie po okresie n[.5 lat bo zazwyczaj na tyle chyba dają takie świadectwo, ponowną kontrolę w Józefowie??? i następne przedłużenie świadectwa na kolejny okres??? Bo z tego co wiem to na pewno żaden samochód nie jeździ do nich na taką kontrole a jeśli świadectwo nawet wydadzą to na jakiej podstawie???
Moim zdaniem ktoś za bardzo wczuł się w rolę i nie zna się do końca na przepisach i wymyśla się nie wiadomo co. Koledzy mam jeszcze jedno pytanie dla przykładu czy 15 letni MERCEDES z zachodu jest w gorszym stanie niż nasze 25 letnie czy 30 letnie stary ??? Myślę że nie a takie firmy jak w Józefowie wzbogacają się dzięki straży i nie tylko
Ostatnio zmieniony wt 02 kwie 2013, 12:38 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Komendant Gminny, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam na: http://www.stary-brus.osp.org.pl/ i http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: sprawa

Post autor: slawek.998 »

A ja jestem ciekaw co na to UE. Gdzie by to nagłośnić żeby się tym zainteresowali? Wyobrażcie sobie sytuacje że nasz kraj zakazuje importu używanych samochodów osobowych , ale byłby dym.

Kamienie
Posty: 8
Rejestracja: wt 07 lut 2012, 21:14
OSP (gm., woj.): Pogwizdów Stary, Głogów Młp, podkarpackie
Status: Offline

Re: sprawa

Post autor: Kamienie »

Myśle, że certyfikacja/normy są konieczne dla zapewnienia odpowiedniej jakości i bezpieczeństwa w użytkowaniu sprzętu ale, tak jak napisali przedmówcy powinny być ujednolicone nasze normy z europejskimi, aby można było samochody i nie tylko sprowadzać/używać zgodnie z prawem.
No i sprawa druga, niestety jak wspomniano stare samochody Stary 244 albo Jelcze i wiele innych nie mają certyfikatu CNBOP co z nimi? wycofać z poddziału bojowego? - dlaczego władze związkowe nie zabierają głosu w tej sprawie i nie próbują problemu rozwiązać a tylko nas straszą... i przespały z politykami proces legislacyjny jak przy uprawnieniach dla kierowców - jakoś psp sobie "załatwiło" odłożenie na kolejne trzy lata, wejście nowych przepisów dla siebie.

koguty
Posty: 2
Rejestracja: ndz 31 mar 2013, 10:37
Status: Offline

Re: sprawa

Post autor: koguty »

Ciekawe co jeszcze nasze władze wymyślą najpierw kierowcy teraz certyfikaty podobno VAT ma iść na 23% i kto za to wszystko zapłaci. Normy oczywiście powinny być przyjęte ale jednolite bo przecież Polska jest w UE, a jeżeli sprzęt i samochody były użytkowane w innym Państwie UE to dlaczego nie może być używany w naszym Kraju. :?:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat