Ilośc aut w KSRG

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
jolkipolki101
Posty: 58
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 20 paź 2011, 15:12
OSP (gm., woj.): woj. podkarpackie
Status: Offline

Ilośc aut w KSRG

Post autor: jolkipolki101 »

Panowie jak to w końcu jest: jednostka należąca do KSRG musi mieć dwa auta na stanie, czy wystarczy jedno? Kiedyś było tak, że miały być dwa i to przynajmniej średnie. Jak się to ma do JOTu? My jesteśmy w KSRG i mamm JOT kat. 3. Wg wytycznych dla naszej kategorii JOT wystarczy jedno średnie auto.. Pytam, bo mamy teraz dwa średnie auta, ale jeden już niestety idzie do likwidacji (jelcz, 35 lat... może na sprzedaż, jak będą chętni :) Pod względem naszych potrzeb i terenu działania przydał by się nam nowy lekki wóz, typowo techniczny. Zastanawiam się teraz, czy możemy się o taki starać? Czy musimy zabiegać o drugi średni? Zależy mi na podstawie prawnej regulującej te kwestie.
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: Ilośc aut w KSRG

Post autor: GLM »

jolkipolki101 pisze:Panowie jak to w końcu jest: jednostka należąca do KSRG musi mieć dwa auta na stanie, czy wystarczy jedno? Kiedyś było tak, że miały być dwa i to przynajmniej średnie. Jak się to ma do JOTu? My jesteśmy w KSRG i mamm JOT kat. 3. Wg wytycznych dla naszej kategorii JOT wystarczy jedno średnie auto.. Pytam, bo mamy teraz dwa średnie auta, ale jeden już niestety idzie do likwidacji (jelcz, 35 lat... może na sprzedaż, jak będą chętni :) Pod względem naszych potrzeb i terenu działania przydał by się nam nowy lekki wóz, typowo techniczny. Zastanawiam się teraz, czy możemy się o taki starać? Czy musimy zabiegać o drugi średni? Zależy mi na podstawie prawnej regulującej te kwestie.
Na co tworzyc jeszcze JOT / jednostka w jednostce /? jeden wóz starczy (średni) by byc w KSRG
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

Raku
Posty: 204
Rejestracja: śr 30 lis 2011, 14:02
OSP (gm., woj.): Bierna, Sulików, Dolnośląskie
Status: Offline

Re: Ilośc aut w KSRG

Post autor: Raku »

Starczy pod warunkiem, że jest to GBARt/GBMRt i ma bodajże nie więcej niż 20 lat.

kondziu 998
Posty: 4
Rejestracja: wt 13 mar 2012, 19:56
OSP (gm., woj.): Lipa gm.Ryczywół woj. Wielkopolskie
Status: Offline

Re: Ilośc aut w KSRG

Post autor: kondziu 998 »

samochód nie jest najważniejszy tylko to co się w nim znajduje moja jednostka jest w KSRG i mamy starego poczciwego STARA 200 ale za to jest dobrze wyposażony i nikt się do nas nie czepia pod względem samochodu :roll: :P

kom.gminny
Posty: 22
Rejestracja: wt 24 sty 2012, 12:19
OSP (gm., woj.): skawa raba wyżna małopolskie
Status: Offline

Re: Ilośc aut w KSRG

Post autor: kom.gminny »

Tutaj jest odpowiedź na twoje pytanie
http://www.straz.gov.pl/data/other/rozw ... wo-ilo.pdf
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: Ilośc aut w KSRG

Post autor: GLM »

Raku pisze:Starczy pod warunkiem, że jest to GBARt/GBMRt i ma bodajże nie więcej niż 20 lat.
Doskonale wiem o tym, o wyposarzeniu nie wspominałem . dla zaciekawionych tematem dh. komendant . gminny wrzucił linka
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: Ilośc aut w KSRG

Post autor: slawek.998 »

,,Na co tworzyc jeszcze JOT / jednostka w jednostce /? jeden wóz starczy (średni) by byc w KSRG[/quote],,


GLM - twoja wypowiedż brzmi jak wypowiedż wyroczni - gdybyś znał przepisy wiedziałbyś że jednostki w KSRG z jednym samochodem miały starać się o drugi bo takie są wymogi a naco JOT no tym to już mnie rozbawiłeś.
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: Ilośc aut w KSRG

Post autor: GLM »

Sławek my jesteśmy od początku powołania KSRG z 1 wozem w tej chwili moduł techniczny GBA i nikt nigdy nie nalegał że koniecznie musimy mieć drugi , choc mamy zakupiony za własne pieniądze (ford) Jęśli chodzi o JOT panie sławku kto chce niech powołuje sobie u nas do tej pory nie ma cho powinno byc bo jesteśmy w KSRG i w innych jednostkach nie ma, w innych gminach co wiem też nie ma jak nasz nie cisną to nie wprowadzamy tego , bo dużo problemu z tym
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

Topic author
jolkipolki101
Posty: 58
Rejestracja: czw 20 paź 2011, 15:12
OSP (gm., woj.): woj. podkarpackie
Status: Offline

Re: Ilośc aut w KSRG

Post autor: jolkipolki101 »

Bardzo dziekuję za odpowiedzi. nasz poczciwy średni star jest tak doposażony, że w zupełności spełniamy z nim warunki opisane w wytycznych. Dzieki temu po praz pierwszy w tym roku będziemy mogli przeznaczyć dotację z KSRG na bieżace potrzeby, a nie na to co trzeba było by osiągnąc wymagany poziom wyposażenia narzucony przez KSRG. Ale nie znaczy to ze nie będziemy się starać o drugie auto. Funkcjonowanie jedynej jednostki w gminie KSRG, najlepiej doposażonej, w trudnym terenie (bieszczady wysokie) z oddaleniem psp o 25 km od nas a nawet do 60 km do najdalszych regionów gminy, w oparciu o jedno 24 letnie auto daje ku temu solidne podstawy. Tym bardziej, że inne jednostki osp z gminy nie mają auta z wodą..
Nie rozumiem kolegów śmiejących z JOT. Po prostu mamy wydzieloną grupę osób które sa uprawnione do udziału w akcji i tyle... Wszystkie ich papiery w osobnych segregatorach... Wydaje mi sie, że ci co oficjalnie JOTow nie maja , tak jakby tez je w swoich jednostkach maja... Bo papiery związane z działalnością ratowniczą wszyscy robimy.. A że mamy osobny rejestr badań i szkolen tych co jeżdża do akcji - rzecz normalna. Ze wykaz uprawnionych do wyjazdów wisi w remizie - też tak powinno być. A łatwiej zapanować nad papierami tych np 20 co są w JOT, niż szukać ich pośród papierów wszystkich członków
osp. tak mi się wydaje :)

kom.gminny
Posty: 22
Rejestracja: wt 24 sty 2012, 12:19
OSP (gm., woj.): skawa raba wyżna małopolskie
Status: Offline

Re: Ilośc aut w KSRG

Post autor: kom.gminny »

Zapraszam bo lektury. W tym linku informacje dotyczące JOT-ów i jak to sie ma do KSRG
http://www.zosprp.pl/?q=node/368 :roll:
Kategoryzacja JOT-ów jest analogiczna do jednostek OSP
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat