obfite opady śniegu

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
star
Posty: 88
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 19 lut 2012, 11:28
Status: Offline

obfite opady śniegu

Post autor: star »

witam serdecznie.chciał bym zapytać jak uwas wygląda sytuacja ze śniegiem.unas (woj.lubelskie) śniegu jest z pół metra na całości i zą miejsca gdzie zaspy sięgają 2metrów...zaczeły się pierwsze zalane piwnice i podpiwniczenia....jak nadają w pogodzie po niedzieli ma być +18....czy myślicie że grozi nam powódz zimowo wiosenna..czy ziemia przyjmie tyle wody...temat troche nie namiejscu ale ludzie zaczynają przemyślać.pozdrawiam

XCerber
Posty: 421
Rejestracja: czw 31 maja 2012, 12:04
OSP (gm., woj.): Pinczyn, Zblewo, Pomorskie
Status: Offline

Re: obfite opady śniegu

Post autor: XCerber »

wg mnie to to ziemia juz przestala przyjmowac wode, u nas (pomorskie) ziemia jest rozmoczona a co sie roztapia to sobie male strumyczki robie, takze bedzie trzeba sie przygotowac na pompowania ;/
Awatar użytkownika

michanio
Posty: 50
Rejestracja: śr 22 lut 2012, 15:06
Status: Offline

Re: obfite opady śniegu

Post autor: michanio »

U mnie w gminie w powiecie zamojskim tak od 3 dni ziemia przestała "wpijać" wodę. U mnie na miejscowości jest średnio ok1m sniegu więc zagrożenie jest. Szlamówka naszykowana w razie W (aby nie była potrzebna).

banan998
Posty: 146
Rejestracja: pn 27 gru 2010, 12:04
OSP (gm., woj.): węgorzyno zachodniopomorsie
Status: Offline

Re: obfite opady śniegu

Post autor: banan998 »

u mnie zachodnio-pomorskie powiat łobez już praktycznie śniegu nie ma. na polach i w lasach jeszcze po kilka centymetrów śniegu leży. ale tak na ogół spokój. żadnych zalań i podtopień brak. nawet już nie spodziewamy się pożarów traw, gdyż zaraz wyjdzie zielona trawa. ale i tak na wszystko jesteśmy przygotowani.

strażak recz
Posty: 25
Rejestracja: ndz 18 mar 2012, 10:07
OSP (gm., woj.): OSP Recz zach-pom.
Status: Offline

Re: obfite opady śniegu

Post autor: strażak recz »

Popieram banan998 predzej spodziewam się pożaru traw niż powodzi
Awatar użytkownika

Charlie
Posty: 102
Rejestracja: czw 13 sty 2011, 12:10
OSP (gm., woj.): Śląskie, Koniecpol
Status: Offline

Re: obfite opady śniegu

Post autor: Charlie »

Wszystko zależy od temperatury, jeśli rzeczywiści będzie ona tak wysoka jak pisał "star" to prawdopodobieństwo może nie powodzi, ale lokalnych podtopień będzie duże.

Co do pożaru traw to raczej nic się nie zmieni niestety...

cichy9851
Posty: 13
Rejestracja: czw 08 mar 2012, 20:21
OSP (gm., woj.): OSP Dąbrowa (gm. Wieluń, woj. łódzkie)
Status: Offline

Re: obfite opady śniegu

Post autor: cichy9851 »

Witam. U mnie w województwie łódzkim, w gminie Wieluń jest różnie. Są miejsca gdzie śniegu leży dość sporo, ale są również miejsca gdzie go w ogóle nie ma. Poziom wody w pobliskiej rzece, w Pysznej (dopływ Oleśnicy-Warty) uległ podniesieniu. Można się spodziewać podtopień jak podczas powodzi w 2010 roku, ale dokładnie czas pokaże. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat