Członek honorowy

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.
Awatar użytkownika

Topic author
czarny92
Posty: 65
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 11 lut 2010, 09:49
OSP (gm., woj.): ///wielkopolska///
Status: Offline

Członek honorowy

Post autor: czarny92 »

Witam druhów,mam takie pytanie odnośnie członka honorowego ZOGZOSP .Mamy 3 członków honorowych i nasz Prezes uparł sie aby ci członkowie brali udział we wszystkich zebraniach ZOG,mnie osobiscie nie podoba sie taka decyzja i wypowiedziałem sie w tej sprawie że mogą byc zaproszeni na zebranie noworoczne oraz podsumowujące, ale niestety Prezes postawił na swoim,zatem mam pytanie czy jest jakiś zapis regulujący te sprawy kto może byc obecny na takim zebraniu ZOG.

dh.michal
Posty: 232
Rejestracja: śr 03 sie 2011, 00:34
OSP (gm., woj.): Żebry,gm.Wąsosz,woj.Podlaskie
Lokalizacja: Żebry
Kontakt:
Status: Offline

Re: Członek honorowy

Post autor: dh.michal »

Druhu kolego a z jakiej okazji mają nie być zapraszani??? Członek Honorowy najczęściej jest zasłużony dla straży, więc chyba ma prawo na te zebranie zostać zaproszonym. A kolejna sprawa to to że jest członkiem honorowy a nie czynnym to nie znaczy że już nie należy do straży to tym bardziej powinien na takim zebraniu być. A pytanie do Ciebie w czym Ci druhowie Tobie przeszkadzają że tak ich nie chcesz na tych zebraniach?
„Idę tam,skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią”

http://www.osp.wies-zebry.pl
Awatar użytkownika

Topic author
czarny92
Posty: 65
Rejestracja: czw 11 lut 2010, 09:49
OSP (gm., woj.): ///wielkopolska///
Status: Offline

Re: Członek honorowy

Post autor: czarny92 »

Kiedyś jeden z nich był Prezesem i kotow nadarliśmy razem i sie ucieszyłem jak nastał nowy prezes a teraz zrobili go honorowym i znów ma sie historia powtarzać ? po co ?

kom.gminny
Posty: 22
Rejestracja: wt 24 sty 2012, 12:19
OSP (gm., woj.): skawa raba wyżna małopolskie
Status: Offline

Re: Członek honorowy

Post autor: kom.gminny »

Członek honorowy ma prawo uczestniczyć w posiedzeniach Zarządu jeśli tylko wyraża na to chęć. Może zabierać głos jako gość i występować jako ciało doradcze jednak jego opinie i sugestie nie są wiążące dla członków zarządu. Członkowie zarządu mogą a nie muszą brać ich pod uwagę. Ale mogę się mylić, swoja opinię wyraziłem na podstawie doświadczenia ze swojego podwórka
Pozdrawiam

prezio
Posty: 50
Rejestracja: ndz 11 lis 2012, 10:16
Status: Offline

Re: Członek honorowy

Post autor: prezio »

Nie wiem czy doczytaliście, że tu jest mowa o zebraniach Zarządu Oddziału Gminnego (tak napisał ZOGZOSP). No to na takie zebranie nie jest obowiązkiem nikogo zapraszać, chyba, że na Zjazd Gminny.
Awatar użytkownika

Topic author
czarny92
Posty: 65
Rejestracja: czw 11 lut 2010, 09:49
OSP (gm., woj.): ///wielkopolska///
Status: Offline

Re: Członek honorowy

Post autor: czarny92 »

Tak dokładnie ,,prezio" chodzi mi o Zarząd Oddziału Gminnego ,

prezio
Posty: 50
Rejestracja: ndz 11 lis 2012, 10:16
Status: Offline

Re: Członek honorowy

Post autor: prezio »

Przecież do ZOG są wybrani przedstawiciele wszystkich jednostek z terenu gminy i nikt inny nie ma prawa uczestniczyć w zebraniu bez zaproszenia (nieobowiązkowego) chyba, że jest w oficjalnym zastępstwie delegata ZOG, nie wspominając jakiego kolwiek zabierania głosu lub rządzenia

kom.gminny
Posty: 22
Rejestracja: wt 24 sty 2012, 12:19
OSP (gm., woj.): skawa raba wyżna małopolskie
Status: Offline

Re: Członek honorowy

Post autor: kom.gminny »

prezio pisze:Przecież do ZOG są wybrani przedstawiciele wszystkich jednostek z terenu gminy i nikt inny nie ma prawa uczestniczyć w zebraniu bez zaproszenia (nieobowiązkowego) chyba, że jest w oficjalnym zastępstwie delegata ZOG, nie wspominając jakiego kolwiek zabierania głosu lub rządzenia
A to dlaczego nie ma prawa nikt uczestniczyć. Każdego można zaprosić na takie posiedzenie a jak ktoś przyjdzie bez zaproszenia to go nikt nie wygoni i tu podam przykład np. dziennikarz prasy lokalnej itp. Na moim podwórku jak już mówiłem aby uhonorować długoletniego prezesa ZOG ZOSP RP uchwała ZG został nadany mu tytuł honorowego. Jest powiadamiany o zebraniach a to już od niego zależy czy będzie czy nie a reszta jak wyżej napisałem

dh.michal
Posty: 232
Rejestracja: śr 03 sie 2011, 00:34
OSP (gm., woj.): Żebry,gm.Wąsosz,woj.Podlaskie
Lokalizacja: Żebry
Kontakt:
Status: Offline

Re: Członek honorowy

Post autor: dh.michal »

Jeszcze raz dodam swoje trzy grosze. Druhu czarny 92, rozumiem że się z tymi członkami honorowymi za bardzo nie lubisz, tak? I nie chciałbyś aby byli oni na tych zebraniach,tak? Ale kim Ty jesteś na tych zebraniach? I jeżeli Ci druhowie (członkowie Honorowi) się sami wpraszają na wasze zebrania, to masz rację nie powinni tam być, ale jeżeli zostali zaproszenie przez Prezesa (czy to słownie czy listownie, nie ważne) to Mają Prawo być na tych zebraniach jeżeli mają na to ochotę. A jeżeli Tobie się to nie podoba, to na którymś z zebrań, wstań zgłoś to jako punkt do zebrania i niech zostanie demokratycznie przegłosowane czy mogą być czy nie. A jeżeli tylko Ty nie chcesz żeby byli, to niech nikt się tym nie przejmuje, bo rządzi większość, a nie mniejszość.
„Idę tam,skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią”

http://www.osp.wies-zebry.pl

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: Członek honorowy

Post autor: jerzy988 »

a czy wiesz że członkowie honorowi maja prawo wybierac i być wybieranym do władz związku ? nie opłacaja składek maja prawo nosić mundur i odznaczenia i być odznaczanym to wcale nie musi być '' dziadek'' najpierw sobie poczytaj lekturę osp
Awatar użytkownika

Topic author
czarny92
Posty: 65
Rejestracja: czw 11 lut 2010, 09:49
OSP (gm., woj.): ///wielkopolska///
Status: Offline

Re: Członek honorowy

Post autor: czarny92 »

Właśnie o tą lekturę mi chodzi ,wpierw chcę sie doinformować a potem zabierać głos w tej sprawie aby nikogo nie urazić,zatem możesz podać gdzie i w czym znajdę odpowiedz na te wątpliwości. :D

prezio
Posty: 50
Rejestracja: ndz 11 lis 2012, 10:16
Status: Offline

Re: Członek honorowy

Post autor: prezio »

Właśnie "może być wybierany" ale skoro nie został wybrany do Zarządu to nie ma prawa bez zaproszenia brać udziału w obradach

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: Członek honorowy

Post autor: jerzy988 »

lektura to statut danej osp lub danego związku
Awatar użytkownika

Topic author
czarny92
Posty: 65
Rejestracja: czw 11 lut 2010, 09:49
OSP (gm., woj.): ///wielkopolska///
Status: Offline

Re: Członek honorowy

Post autor: czarny92 »

jerzy988 tu jest mowa o zarządzie gminnym więc jaki statut ? ZOG ZOSP nie ma statutu przynajmniej u nas.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat