Pojazdy uprzywilejowane

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
Sympatyk OSP62
Posty: 2
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 09 kwie 2013, 14:12
OSP (gm., woj.): Racibórz,Śląskie
Status: Offline

Pojazdy uprzywilejowane

Post autor: Sympatyk OSP62 »

19 stycznia 2013 weszła w życie ustawa o kierujących pojazdami uprzywilejowanymi. Zgodnie z ta ustawą zezwolenia na prowadzenie pojazdów uprzywilejowanych wydaje Starosta.
Strażacy, którzy mieli ważne pozwolenia np. do 15 lutego nie mogą uzyskać pozwolenia na prowadzenie pojazdów uprzywilejowanych od wójta. I co dalej? jakie działania w tej sprawie podejmują władze związku? A może to jest temat dla parlamentarnego zespołu strażaków!!!!
Awatar użytkownika

maro_71
Posty: 40
Rejestracja: sob 21 lut 2009, 16:53
OSP (gm., woj.): gm. Golina woj.wielkopolskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pojazdy uprzywilejowane

Post autor: maro_71 »

Pozdrawiam:
Komendant Gminny ZOSP RP
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pojazdy uprzywilejowane

Post autor: damian_osp »

Sympatyk OSP62 pisze:19 stycznia 2013 weszła w życie ustawa o kierujących pojazdami uprzywilejowanymi. Zgodnie z ta ustawą zezwolenia na prowadzenie pojazdów uprzywilejowanych wydaje Starosta.
Strażacy, którzy mieli ważne pozwolenia np. do 15 lutego nie mogą uzyskać pozwolenia na prowadzenie pojazdów uprzywilejowanych od wójta. I co dalej? jakie działania w tej sprawie podejmują władze związku? A może to jest temat dla parlamentarnego zespołu strażaków!!!!
Obudziłeś się :P
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: Pojazdy uprzywilejowane

Post autor: GLM »

A skąd miał wiedzieć jak przystąpił do nas ( na forum) 9 kwietnia ? za tydzień może zapytać o podpisanie umowy między TVP :arrow: OSP , trzeba i takich instruować
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

banan998
Posty: 146
Rejestracja: pn 27 gru 2010, 12:04
OSP (gm., woj.): węgorzyno zachodniopomorsie
Status: Offline

Re: Pojazdy uprzywilejowane

Post autor: banan998 »

robiłem nowe pozwolenie do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi w marcu. kontynuacja dalsza. najpierw poszedłem do osoby zaczerpnąć wiedzy jakie zaświadczenia będą potrzebne. pan który zajmuje się u nas w gminie tymi sprawami powiedział że zaświadczenie z poradni psychotechniczej i zaświadczenie od lekarza który bada kierowców. zrobiłem psychotesty, poszedłem do lekarza, tam musiałem dostarczyć zaświadzczenie od okulisty i laryngologa. lekarz wziął zaświadczenia od okulisty i laryngologa a zaswiadczenie psychotestów zkopiował i wystawił zaswiadczenie o zdolności do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych. z psychotestami i zaświadczeniem od lekarza poszedłem do osoby w urzędzie gminy. na drugi dzień miałem wystawione zezwolenie podpisanę przez burmistrza a nie wydane przes starostę.

( pytałem pana z gminy czy pozwolenie robimy na starych czy na nowych zasadach, odparł że dalej na starych gdyż nie ma jakiejś wykładni).

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: Pojazdy uprzywilejowane

Post autor: marcin_op »

Przez burmistrza masz wydane ZAŚWIADCZENIE na podstawie PRD a nie zezwolenie na podstawie UOKP

Topic author
Sympatyk OSP62
Posty: 2
Rejestracja: wt 09 kwie 2013, 14:12
OSP (gm., woj.): Racibórz,Śląskie
Status: Offline

Re: Pojazdy uprzywilejowane

Post autor: Sympatyk OSP62 »

Dzięki za podpowiedzi ale art 95 a ustawy o ruchu drogowym został uchylony i burmistrz nie ma delegacji do wydawaia tego typu zaświadczenia. Problem jest inny kiedy ukaże sie rozporzadzenie do ustawy o kierujacych pojazdami, gdzie określone bedą zasady wydawania zezwolen do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych.
pozdrawiam

banan998
Posty: 146
Rejestracja: pn 27 gru 2010, 12:04
OSP (gm., woj.): węgorzyno zachodniopomorsie
Status: Offline

Re: Pojazdy uprzywilejowane

Post autor: banan998 »

marcin_op pisze:Przez burmistrza masz wydane ZAŚWIADCZENIE na podstawie PRD a nie zezwolenie na podstawie UOKP
tak. mam wydane ZAŚWIADCZENIE że jestem kierowcą pojazdu uprzywilejowanego OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ w X działającej na obszarze gminy Y.

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: Pojazdy uprzywilejowane

Post autor: marcin_op »

banan998 pisze:
marcin_op pisze:Przez burmistrza masz wydane ZAŚWIADCZENIE na podstawie PRD a nie zezwolenie na podstawie UOKP
tak. mam wydane ZAŚWIADCZENIE że jestem kierowcą pojazdu uprzywilejowanego OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ w X działającej na obszarze gminy Y.
Więc burmistrz podpisał ci coś, do czego nie miał żadnych podstaw.
Bo w dniu w którym Ci to podpisał - po 19 stycznia 2013 r. taki artykuł nie istnieje w Kodeksie Drogowym.
Zobacz sobie na swoje zaświadczenie, a później na kodeks drogowy i poszukaj w kodeksie drogowym te artykułu które masz w tym Twoim zaświadczeniu - nie ma takich.

Tak jak kolega wyżej napisał - problem jest w tym kiedy ukaże się nowe rozporządzenie. Ale to że go nie ma, nie oznacza że stare (które już nie istnieje) można stosować bo Pan w urzędzie sobie tak powiedział.

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: Pojazdy uprzywilejowane

Post autor: marcin_op »

marcin_op pisze:
banan998 pisze:
marcin_op pisze:Przez burmistrza masz wydane ZAŚWIADCZENIE na podstawie PRD a nie zezwolenie na podstawie UOKP
tak. mam wydane ZAŚWIADCZENIE że jestem kierowcą pojazdu uprzywilejowanego OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ w X działającej na obszarze gminy Y.
Więc burmistrz podpisał ci coś, do czego nie miał żadnych podstaw.
Bo w dniu w którym Ci to podpisał - taki artykuł nie istnieje w Kodeksie Drogowym.
Zobacz sobie na swoje zaświadczenie, a później na kodeks drogowy i poszukaj w kodeksie drogowym te artykuły które masz w tym Twoim zaświadczeniu - nie ma takich. Czyli w zaświadczeniu Burmistrz powołuje się na nieistniejące artykuły i jeszcze to podpisuje - świadczy to tylko o niekompetencji urzędnika który podsunął burmistrzowi do podpisu to zaświadczenie.

Tak jak kolega wyżej napisał - problem jest w tym kiedy ukaże się nowe rozporządzenie. Ale to że go nie ma, nie oznacza że stare (które już nie istnieje) można stosować bo Pan w urzędzie sobie tak powiedział.

Diabolok1982
Posty: 1
Rejestracja: ndz 15 gru 2013, 14:59
Status: Offline

Re:

Post autor: Diabolok1982 »

Bardzo ciekawy temat

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: Pojazdy uprzywilejowane

Post autor: jerzy988 »

dajcie spokój już -to wszystko już gra na nowych zasadach pozwolenie wydaje starosta a ten kurs dokształcający dla nowych kierowców osp prawdopodobnie nie wejdzie w zycie w 2016r
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat