Sikawka konna

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
StrażakPNT
Posty: 15
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 12 kwie 2013, 19:23
OSP (gm., woj.): Wąsowo gm Kuślin, woj. wielkopolskie
Status: Offline

Sikawka konna

Post autor: StrażakPNT »

Witam.
Jako jednostka remontujemy sikawkę, brakuje nam kół, może któryś z druhów ma na sprzedaz? Proszę o kontakt.
"Strażak Ochot­nik: oso­ba, która nie zważając na po­godę, hu­mor i in­ne przy­padłości bieg­nie co sił ra­tować życie i mienie innych."

kulek44
Posty: 71
Rejestracja: pt 07 maja 2010, 18:38
OSP (gm., woj.): Golczewo,zachpom
Status: Offline

Re: Sikawka konna

Post autor: kulek44 »

Witaj,moja jednostka startuje na sikawce konnej do zawodów strażackich. Jeśli spotkam się z naszym opiekunem z osp którego to jest "dział" to postaram się jak najszybciej Ci napisać. Co gdzie i jak można dostać. Koła ogólnie są drogie.Bo są wykonywane bodajże na zamówienia teraz obecnie. Zawsze można podpytać dorożkarzy ale nie wiem czy mieszkasz w dużym mieście, lub masz możliwość podjechania.Jednak jeśli będę wiedział coś wiecej postaram się pomóc.Gdzie ów koła można dostać, pytanie jakie województwo jesteście? Pozdrawiam Kulek
www.golczewo.osp.org.pl "Bo życie poświęcone innym jest warte przeżycia"- Admin Serwisu OSP Golczewo

Topic author
StrażakPNT
Posty: 15
Rejestracja: pt 12 kwie 2013, 19:23
OSP (gm., woj.): Wąsowo gm Kuślin, woj. wielkopolskie
Status: Offline

Sikawka konna

Post autor: StrażakPNT »

Jestem członkiem OSP Wąsowo, woj. wielkopolskie. :D
"Strażak Ochot­nik: oso­ba, która nie zważając na po­godę, hu­mor i in­ne przy­padłości bieg­nie co sił ra­tować życie i mienie innych."

slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: Sikawka konna

Post autor: slawek.998 »

StrażakPNT pisze:Jestem członkiem OSP Wąsowo, woj. wielkopolskie. :D
Tak właśnie myślałem po ostatnim artykule w naszej gazetce. Prawie sąsiadujemy ze sobą. Gratuluje znaleziska , napisz coś więcej np. z którego jest roku i kto ją wyprodukował , w naszym posiadaniu jest okaz z 1913r. a jeżeli chodzi o koła to chyba tylko Pniewy.

Topic author
StrażakPNT
Posty: 15
Rejestracja: pt 12 kwie 2013, 19:23
OSP (gm., woj.): Wąsowo gm Kuślin, woj. wielkopolskie
Status: Offline

Re: Sikawka konna

Post autor: StrażakPNT »

:D Sikawka konna została wyprodukowana w fabryce braci Lessner w Poznaniu, późniejsze zakłady H. Ciegielskiego. Cegielski kupił fabrykę w roku 1920. Remontujemy sikawkę, oczyszczaliśmy ją z farby nie możemy znaleźć nr fabrycznych czy roku produkcji. Dlatego też obstawiamy na najpóźniejszy rok 1920. Wóz stał cały czas od lat 60 tych na strychu PGR a teraz obecnego właściciela pana Wieły. Co znaleźliśmy i możemy odczytać to nazwę producenta stali, producenta zaworów czy osi. Trochę muszę posiedzieć w necie może po okresie funkcjonowania tych firm da się wyłonić rok produkcji. Stan wozu wg. mnie jest dobry, brakuje tylko albo aż kół i dzwonka. Nawet o dziwo drewno jest w stanie dobrym. Jej pierwotne barwy to czarno czerwona z złotymi pasami, nie będzie tak w oczy raził kolor czerwony. Postaram się niedługo wstawić jakieś foto. :D
Pozdrawiam Damian
"Strażak Ochot­nik: oso­ba, która nie zważając na po­godę, hu­mor i in­ne przy­padłości bieg­nie co sił ra­tować życie i mienie innych."

LEON1982
Posty: 17
Rejestracja: wt 14 mar 2006, 22:32
Lokalizacja: LESZCZYNY
Status: Offline

Re: Sikawka konna

Post autor: LEON1982 »

znalazłem takie coś
http://www.rybnik.com.pl/ogloszenia,spr ... 00499.html
nie wiem czy rozmiar pasuje i w jakim są stanie.
Ln

kulek44
Posty: 71
Rejestracja: pt 07 maja 2010, 18:38
OSP (gm., woj.): Golczewo,zachpom
Status: Offline

Re: Sikawka konna

Post autor: kulek44 »

Hejka, wybacz że odpisuje bardzo późno jednak że dowiedziałem sie że w Wielkopolsce to najblizej macie do Poznania jeśli chodzi o koła, oczywiście dam Ci numer do mojego druha który zajmuje się sikawką konną. A przyznam ze koło dobre i obite w iście dobrym klasycznym stylu sikawkowym. Numer na wiadomosci prywatnej
www.golczewo.osp.org.pl "Bo życie poświęcone innym jest warte przeżycia"- Admin Serwisu OSP Golczewo
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat