Materiały do reportażu o płacy strażaka

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
Konrado
Posty: 101
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 05 lis 2011, 00:21
Status: Offline

Materiały do reportażu o płacy strażaka

Post autor: Konrado »

Witam serdecznie,

Jako, że jestem członkiem OSP i studiuję kierunek blisko powiązany z dziennikarstwem mam na projekt zaliczeniowy wykonać reportaż. Postanowiłem, że będzie to reportaż radiowy o tematyce blisko powiązanej z pracą strażaka zawodowego i niskim wynagrodzeniem w stosunku do wykonywanej pracy i poświęcenia. Ponadto chcę wykorzystać informację, że strażakom ufa ponad 92 procent Polaków. Pomysł jest taki, że w reportażu stanę po stronie strażaków i chciałbym dowiedzieć się dlaczego tak jest w naszym kraju i czy istnieje możliwość zwiększenia tego wynagrodzenia, co stoi na przeszkodzie itp.

Bardzo proszę o informacje - najlepiej z potwierdzonych źródeł - i z góry dziękuję za pomoc.
Najprawdopodobniej, jak reportaż zostanie skończony zostanie opublikowany na antenie radia studenckiego radioeter.fm.

Z poważaniem,
Konrad Bosak

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: Materiały do reportażu o płacy strażaka

Post autor: Sylwek »

Czemu o płacę PSP pytasz na forum strażaków OSP?

Znasz te przepisy http://www.lex.pl/du-akt/-/akt/dz-u-09-43-352

PS: może się okazać, że wcale nie jest tak źle jak myślisz, w każdym razie na naborach konkurencja ciągle bardzo duża :)

Topic author
Konrado
Posty: 101
Rejestracja: sob 05 lis 2011, 00:21
Status: Offline

Re: Materiały do reportażu o płacy strażaka

Post autor: Konrado »

Na forum strażaków OSP jest zarejestrowanych sporo zawodowych strażaków.

Co chwile się słyszy, że strażacy zarabiają psie pieniądze za pracę, którą wykonują, a w porównaniu do całej Europy Polska jest na ostatnich miejscach.

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: Materiały do reportażu o płacy strażaka

Post autor: jerzy988 »

MOŻE NIE PORÓWNUJMY PŁAC Irent oraz emerytury z innymi bo będzie wrzawa na forum

Naczelnik Grzesiek
Posty: 88
Rejestracja: wt 01 lut 2011, 19:37
OSP (gm., woj.): OSP Zagościniec
Status: Offline

Re: Materiały do reportażu o płacy strażaka

Post autor: Naczelnik Grzesiek »

Albo zaraz któryś się odezwie że za 7 słóżb po 24 h w miesiącu to 2000 zł to za dużo.

michcio1521
Posty: 100
Rejestracja: pn 22 paź 2012, 17:44
Status: Offline

Re: Materiały do reportażu o płacy strażaka

Post autor: michcio1521 »

7*24=168h
Czyli to jest pełen etat !!Straż Pożarna jak i inne służby pracuję w święta:Boże narodzenie ,Wielkanoc, sylwestra w nowy rok itp.wtedy kiedy inny szary człowiek ma wolne od pracy ! Warto pamiętać że średnie wynagrodzenie w Polsce według GUS to 3500 zł czyli Strażak narażający swoje życie i zdrowie zarabia poniżej średniej krajowej!!
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat