Zmiana w umundurowaniu galowym osp

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
andre974
Posty: 9
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 29 sty 2013, 19:58
OSP (gm., woj.): OSP KSRG Staw woj.Lubelskie
Status: Offline

Zmiana w umundurowaniu galowym osp

Post autor: andre974 »

Ostatnio patrzyłem umundurowanie innych służb mundurowych doszłem do wniosku aby w naszym umndurowaniu wprowadzić dystynkcje z patek na pagony wyglądały by podobnie jak pagony służby celnej stopień i znak związku osp zmniana byla by tania i prosta w wprowadzeniu pagony ze stopniami ma również straż dla zwierząt jest stowarzyszeniem jak osp więc myśle że ZG OSP RP wprowadził by ten pomysł w życie jak oceniacie ten pomysł ?

Topic author
andre974
Posty: 9
Rejestracja: wt 29 sty 2013, 19:58
OSP (gm., woj.): OSP KSRG Staw woj.Lubelskie
Status: Offline

Re: Zmiana w umundurowaniu galowym osp

Post autor: andre974 »

Nasz mundur był by wtedy podobny do mundurów psp wkońcu po co mamy pagony zamiast patek takie ogniki srebrne ze znakiem związku osp cos podobnego do tych z psp

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Zmiana w umundurowaniu galowym osp

Post autor: Fistach »

A jakie to ma znaczenie ?
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zmiana w umundurowaniu galowym osp

Post autor: damian_osp »

Oby takich pomysłów jak najmniej. Są ważniejsze problemy w OSP od stopni na pagonach.
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek
Awatar użytkownika

robotek
Posty: 32
Rejestracja: wt 30 kwie 2013, 00:00
Status: Offline

Re: Zmiana w umundurowaniu galowym osp

Post autor: robotek »

damian_osp pisze:Oby takich pomysłów jak najmniej. Są ważniejsze problemy w OSP od stopni na pagonach.
Nie do końca !!! myślę że jak jest święto to strażak powinien wyglądać !!! mi się pomysł podoba, od zawsze galowy strój budził we mnie rożne odczucia nie do końca dobre, obserwując stroje w innych państwach, my wyglądamy " cienko"..
Kocham SZCZERĄ AMATORSKĄ ! muzykę dętą, reszta to KASA, KOMERCHA, OBŁUDA !
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zmiana w umundurowaniu galowym osp

Post autor: damian_osp »

od zawsze galowy strój budził we mnie rożne odczucia nie do końca dobre, obserwując stroje w innych państwach, my wyglądamy " cienko"..
To zajmijcie się regulaminowym ubiorem który obowiązuje w obecnym regulaminie bo nie którym to sprawia trudność. Nie wymyślajcie nie potrzebnych rzeczy.
Słyszałem że policja chce zmienić swoje logo i ma to wynieść w miliardach złotych :/
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

tad30
Posty: 16
Rejestracja: pt 25 mar 2011, 20:10
OSP (gm., woj.): OSP Binarowa gm. Biecz woj. małopolskie
Status: Offline

Re: Zmiana w umundurowaniu galowym osp

Post autor: tad30 »

Ha, ha, ha...
Pomimo wielu krytycznych opinii na ten temat, ja też uważam, że to niezły pomysł.
Pagony są dla stopni i to chyba przy każdych mundurach w każdej ze służb. Na patkach są specjalizacje ( zobacz mundur wojskowy czy policyjny). Ogniki niech sobie będą na patkach. Od PSP i tak przecież różnią nas kolory a byli byśmy w końcu wszyscy podobni wszak to jedna służba - FIRE BRIGADE POLAND, lub POLISH ASSISTANCE jak kto woli.
Oj tam koszty, wprowadzać sukcesywnie, nie na hura... i obejdzie się po kosciach. Przecież i tak większość z nas, sami za własne pieniądze kupujemy sobie dystynkcje gdy zachodzi taka potrzeba. :lol:

Topic author
andre974
Posty: 9
Rejestracja: wt 29 sty 2013, 19:58
OSP (gm., woj.): OSP KSRG Staw woj.Lubelskie
Status: Offline

Re: Zmiana w umundurowaniu galowym osp

Post autor: andre974 »

Awatar użytkownika

virus
Posty: 33
Rejestracja: ndz 13 lut 2011, 11:37
Status: Offline

Re: Zmiana w umundurowaniu galowym osp

Post autor: virus »

Mi osobiście ten pomysł się podoba i jestem jak najbardziej za :D
"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"
Awatar użytkownika

wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: Zmiana w umundurowaniu galowym osp

Post autor: wujo2010 »

W końcu jakieś normalne stopnie by byly , popieram :)

kom.gminny
Posty: 22
Rejestracja: wt 24 sty 2012, 12:19
OSP (gm., woj.): skawa raba wyżna małopolskie
Status: Offline

Re: Zmiana w umundurowaniu galowym osp

Post autor: kom.gminny »

Przy tworzeniu nowych dystynkcji podparłeś się stopniami które obowiązują już w PSP. Tylko że w PSP stopnie podzielone są na korpusy i każdy korpus sugeruje ukończenie określonej szkoły która pozwala zaszeregować strażaka do danego korpusu (strażacy/szeregowcy, podoficerowie, aspiranci/chorążowie, oficerowie),
O ile mógłbym się zgodzić z zaproponowanymi przez Ciebie stopniami w kwestii bojowej to nie podobają mi się stopnie przeznaczone dla zarządów. Wiem jak są nominowane/ wybierane takie osoby i niema tu nic wspólnego z tym że są to fachowcy w swojej dziedzinie co miały by sugerować dystynkcje jakie zaproponowałeś.
Moje pytanie jakie rozwiązanie umieszczenia ich na mundurze w formie pochewek czy jak to się praktykuje w PSP wyszywane. Drugie pytanie jak to by się miało do członków zarządu przecież kadencja jest 5 lat. Co prawda przeważnie wielkich zmian nie ma jest to kosmetyka zamiana funkcji itd. ale trzeba pagon przeszyć.

Topic author
andre974
Posty: 9
Rejestracja: wt 29 sty 2013, 19:58
OSP (gm., woj.): OSP KSRG Staw woj.Lubelskie
Status: Offline

Re: Zmiana w umundurowaniu galowym osp

Post autor: andre974 »

Dystynkcje w formie pochewek obowiązywały by tylko dla strażaków pełniących służbę w JOT jest to pomysł wymagający dopracowania ale ktoś musi mi skazać drogę jak np opracować nadawanie tych stopni ;) dla Członków
którzy nie działają w JOT dystynkcje pozostają te same np
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat