Programowanie radiostacji

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
krystiano99
Posty: 23
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 19 cze 2012, 23:31
OSP (gm., woj.): Radłów Opolskie
Status: Offline

Programowanie radiostacji

Post autor: krystiano99 »

Mamy problem z zaprogramowaniem radiostacji Motorola GM360 ponieważ z Zarządzie Wojewódzkim w Opolu powiedzieli że u nich narazie nie ma mozliwości zaprogramowania ponieważ do wrzesnia nie ma człowieka który się tym zajmuje.
Dlatego mam pytanie czy istnieje możliwość zaprogramowanie jej gdzie indziej chodzi mi o woj.Opolskie
Awatar użytkownika

Intercooler
Posty: 179
Rejestracja: śr 11 sty 2012, 16:50
OSP (gm., woj.): powiat tarnowski, województwo małopolskie
Status: Offline

Re: Programowanie radiostacji

Post autor: Intercooler »

W komendzie miejskiej/powiatowej PSP Wam tego nie zrobią? Jak nie no to firma radiokomunikacyjna, najlepiej taka która w pobliżu Was montuje systemy dla straży itp.
Obrazek

Topic author
krystiano99
Posty: 23
Rejestracja: wt 19 cze 2012, 23:31
OSP (gm., woj.): Radłów Opolskie
Status: Offline

Re: Programowanie radiostacji

Post autor: krystiano99 »

W PSP byliśmy i nam tego nie zrobią bo oni nie mają programu i się tym nie zajmują odesłali nas do Zarządu Wojewódzkiego a tam powiedzieli że na razie nie ma możliwości najwcześniej we wrześniu,oni są chyba niepoważni.
Żeby ktoś nam to z zrobił to musi mieć wszystkie dane kanałów żeby to zaprogramować na dany powiat czy województwo.
Awatar użytkownika

Intercooler
Posty: 179
Rejestracja: śr 11 sty 2012, 16:50
OSP (gm., woj.): powiat tarnowski, województwo małopolskie
Status: Offline

Re: Programowanie radiostacji

Post autor: Intercooler »

No więc pytaj po firmach radiokomunikacyjnych które zajmują się np. montażem DSP w OSP w waszych rejonach bądź zapytaj w PSP jaka firma obsługuje ich sprzęt radiokomunikacyjny.
Obrazek

v-ce marcin
Posty: 80
Rejestracja: pt 28 paź 2011, 23:07
OSP (gm., woj.): krzemienica, czarna, podkarpackie
Status: Offline

Re: Programowanie radiostacji

Post autor: v-ce marcin »

Zapytaj w Komendzie Wojewódzkiej PSP (nie w Miejskiej, Powiatowej) tam mają ludzi, którzy serwisują ich sprzęt. Przynajmniej u nas tak jest i nie ma problemu z programowaniem dla OSP (za darmo).

mrg11
Posty: 54
Rejestracja: pn 09 sty 2012, 15:18
OSP (gm., woj.): Młyny (Busko, Świętokrzyskie)
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Programowanie radiostacji

Post autor: mrg11 »

Zgłoś się do KWP. Najlepiej z drugą taką to ci sklonują.

mikele
Posty: 214
Rejestracja: pt 18 lut 2011, 09:00
Status: Offline

Re: Programowanie radiostacji

Post autor: mikele »

mrg11 pisze:Zgłoś się do KWP
Komenda Wojewódzka Policji?
Każda szanująca się firma działająca na rynku systemów łączności powinna to zrobić.
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Programowanie radiostacji

Post autor: damian_osp »

Tylko nie wszyscy mają dane do zaprogramowania. Może w innej komendzie wojewódzkiej ci zaprogramują.
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

mrg11
Posty: 54
Rejestracja: pn 09 sty 2012, 15:18
OSP (gm., woj.): Młyny (Busko, Świętokrzyskie)
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Programowanie radiostacji

Post autor: mrg11 »

Jak będziesz w Kielcach - zapraszam. W KWP zrobią za fri, wystarczy pogadać.

Tiger
Posty: 124
Rejestracja: czw 18 gru 2003, 13:41
Kontakt:
Status: Offline

Re: Programowanie radiostacji

Post autor: Tiger »

Wydaje mi się, że w KM PSP na Głogowskiej też programują - byliście tam? Co do firm - boczna Głogowskiej, Zielonogórska, firma Radpol - nie wiem, czy programują, są przedstawicielem i u nich kupowałem swego czasu GM i GP, ale programowałem w KW na Budowlanych. Co do danych do zaprogramowania... mało ich w internecie? Swoje radyjka (nie Motorolę) programowałem sam, z klawiatury.
O!polskie ratownictwo - http://ratownictwo.opole.pl

Topic author
krystiano99
Posty: 23
Rejestracja: wt 19 cze 2012, 23:31
OSP (gm., woj.): Radłów Opolskie
Status: Offline

Re: Programowanie radiostacji

Post autor: krystiano99 »

My dzwonilismy tylko do Oddziału Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Opolskiego na ul. Budowlanych i tam odmówili.
Czyli w komendzie Miejskiej PSP Opole tez powinni nam to zrobić?Tylko ciekawe czy oni maj wszystkie dane.
Tiger pisze: Co do danych do zaprogramowania... mało ich w internecie?
Powiem ci szczerze ze ja nic nie znalazem.
A powiedzcie mi czy nie powinno byc tak ze zawoze radiostacje do Powiatowej Strazy Pozarnej i to oni sie powinni martwic gdzie ja zaprogramowac a nie tak jak nam powiedziano ze oni tego nie robia a w Opolu w Wojewdzkim Oddziale nie ma tego goscia co sie tym zajmuje.A my teraz mamy szukac niewiadomo gdzie bo oni sami niewiedzieli gdzie jeszcze moga nam to zrobi.

wojtek-dzpl
Posty: 31
Rejestracja: śr 13 mar 2013, 10:04
OSP (gm., woj.): Jawiszowice ,małopolskie
Status: Offline

Re: Programowanie radiostacji

Post autor: wojtek-dzpl »

Zapytaj u nich
SPIN Zakład Usług Technicznych
Leszek Stawiszyński Opole
0 602 802 324 stawiszynski@wp.pl

Teltronik
Jacek Szczepanik Kędzierzyn-Koźle
Kościelna 3
602 391 564 teltronik@op.pl

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: Programowanie radiostacji

Post autor: marcin_op »

Problemu nie ma. Po prostu chyba jesteś "świeżakiem" w OSP bo nawet nazewnictwo mieszasz.
Problemu żadnego nie ma z programowaniem.
W KM PSP na Głogowskiej jest Wydział Techniczny i tam ci to zrobią bez problemu - oczywiście jeśli chodzi że to radio dla OSP z powiatu opolskiego. Bo jak chcesz prywatnie to....
Aaaa jak masz blizej na budowlanych to w KW PSP też jest wydział techniczny i też Ci to zrobią...

Tiger
Posty: 124
Rejestracja: czw 18 gru 2003, 13:41
Kontakt:
Status: Offline

Re: Programowanie radiostacji

Post autor: Tiger »

krystiano99 pisze:My dzwonilismy tylko do Oddziału Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Opolskiego na ul. Budowlanych i tam odmówili.
Hmm, "druciki" są sąsiadami z piętra OW ZOSP RP na Budowlanych , ale podlegają pod KW PSP. W oddziałach OSP nie ma nikogo takiego, kto by się zajmował programowaniem radiostacji. Całą resztę opisał @marcin_op. Zacznij od swojej komendy powiatowej, jeśli jesteś z powiatu opolskiego odezwij się do mnie na maila lub priv, postaram się pomóc. Jeśli jest jak piszesz, że nie ma gdzie tego zaprogramować (w co szczerze mówiąc wątpię) ,poruszę to na forum zarządu.
O!polskie ratownictwo - http://ratownictwo.opole.pl

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: Programowanie radiostacji

Post autor: marcin_op »

Tiger pisze: Hmm, "druciki" są sąsiadami z piętra OW ZOSP RP na Budowlanych
No już nie chce podawać na forum imienia i nazwiska osoby która to robi :lol:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat