akcja protestacyjna w poniedziałek rano zaczynamy

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

jarkraw
Posty: 33
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 12 maja 2011, 21:22
OSP (gm., woj.): Kunice, gm.Sławno., łódzkie
Status: Offline

Re: akcja protestacyjna

Post autor: jarkraw »

łódzkie

Topic author
osprozprza
Posty: 30
Rejestracja: śr 17 lip 2013, 22:03
OSP (gm., woj.): osp rozprza gmina rozprza
Status: Offline

Re: akcja protestacyjna

Post autor: osprozprza »

druhowie zgłaszać swoje jednostki żebym wiedział ile jednostek przystąpi w poniedziałek bo musze podać do mediów na jaką skale działamy a nie ukrywam że było by miło żeby jak najwięcej was było .panowie nie raz pokazujemy na codzień że potrafimy razem działać pokażmy i teraz swoją siłę .do dzieła druhowie nasza siła nigdy nie zagaśnie .a myśle że i św FLORIAN będzię z nami .a i jeszcze jedno przekazujcie te informacje dalej bo nie wszyscy tu zaglądają .

Topic author
osprozprza
Posty: 30
Rejestracja: śr 17 lip 2013, 22:03
OSP (gm., woj.): osp rozprza gmina rozprza
Status: Offline

Re: akcja protestacyjna

Post autor: osprozprza »

druhowie właśnie skończyłem zebranie ze swoimi jednostkami z terenu gminy rozprza wszyscy opowiedzieli się za czyli 15 jednostek z gminy rozprza ,. czekam na kolejne gminy i powiaty
Awatar użytkownika

wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: akcja protestacyjna w poniedziałek rano zaczynamy

Post autor: wujo2010 »

Koledzy mam informacje że wielu kierowców nie zdąrzylo z wymianą uprawnień do kierowania pojazdami uprzy. to znaczy że koszty kursow bedą nieuchronne , gminy tego nie uniosą .Odbije się to na naszym wyposarzeniu i kosztach utrzymania jednostek . Popieram akcje protestacyjną i napewno do niej dołącze . Też jestem z łódzkiego pozdrawiam "W jedności siła koledzy".

sloikk
Posty: 282
Rejestracja: wt 11 paź 2011, 20:13
OSP (gm., woj.): Kuźnica Grabowska
Status: Offline

Re: akcja protestacyjna w poniedziałek rano zaczynamy

Post autor: sloikk »

ja się w niedzielę będę z druhem Waldemarem widział, to mu przemówię :D

strażak recz
Posty: 25
Rejestracja: ndz 18 mar 2012, 10:07
OSP (gm., woj.): OSP Recz zach-pom.
Status: Offline

Re: akcja protestacyjna w poniedziałek rano zaczynamy

Post autor: strażak recz »

OSP Recz woj. Zachodniopomorskie powiat Choszczno tez się przyłancza do protestu

banan998
Posty: 146
Rejestracja: pn 27 gru 2010, 12:04
OSP (gm., woj.): węgorzyno zachodniopomorsie
Status: Offline

Re: akcja protestacyjna w poniedziałek rano zaczynamy

Post autor: banan998 »

proponuję napisać pismo do ZG OSP RP oraz do PREZESA WALDKA lub do prmiera D. TUSKA. przedstawić im nasze problemy. poinformować że jak nie bęż pozytywnie rozpatrzone nasze sprawy to któregos pięknego dnia stawimy się w WARSZAWIE POD budynkiem sejmu.

a będziemy tam bługo :D

OSP_LUBOLA
Posty: 23
Rejestracja: pn 30 lip 2012, 13:10
OSP (gm., woj.): LUBOLA, ŁÓDZKIE
Status: Offline

Re: akcja protestacyjna w poniedziałek rano zaczynamy

Post autor: OSP_LUBOLA »

Panowie nie tak się to robi. Tj kolega banan mówi. Należy napisać pismo do Prezesa Rady Ministrów, Prezesa ZOSPRP, Prezydenta RP gdzie trzeba napisać dlaczego chcemy strajkować, czego żądamy. Należy określić w jaki sposób będzie wyglądał protest (aby wszystkie jednostki zrobiły tak samo czyli np flaga związkowa, transparent z określonym tekstem) i syrena np o godz 12.00 . Każda jednostka która bierze udział powinna meilowo dostać w punktach dlaczego strajkujemy (aby wszyscy mówili to samo) i wtedy piszemy do mediów że OSP strajkują. Potem ilość jednostek itp... My się przyłączymy jak będzie to zrobiony w sposób profesjonalny, aby się nie ośmieszyć.

Topic author
osprozprza
Posty: 30
Rejestracja: śr 17 lip 2013, 22:03
OSP (gm., woj.): osp rozprza gmina rozprza
Status: Offline

Re: akcja protestacyjna w poniedziałek rano zaczynamy

Post autor: osprozprza »

panowie sposób protestu to tak jak pisałem flagi związkowe i transparenty na strażnicach i autach .co do celu protestu to najważniejszym teraz to ustawa o kierujących pojazdami .na początek wystarczy .pismo do zarządu wysłane będzie w poniedziałek treść pisma umieszczę na forum .wiem że może to nie jest ta kolejność ale nie ma czasu panowie .spytam sie tylko jedno gdzie są wszyscy ci co zasiadają w zarządach pow.woj.oraz głównym czemu oni się do tej pory nie interesowali naszymi problemami co???????oni tam nie siedzą za darmo tak jak my w osp ,oni idą na 8 godzin do pracy i później wolne.a my musimy być 24 na dobę 7 dni w tygodniu i365 dni w roku do dyspozycji .....prawda ,kosztem naszych rodzin.psp potrafi się upomnieć o 100%płatne zwolnienia lekarskie bo im chcą zabrać ,a my co mamy z tego że służymy społeczeństwo. coraz więcej biurokracji przepisów .wszyscy tylko obiecują i nic z tych obiecanek.problemów jest więcej ale nie chce sam się wypowiadać na ten temat ,uważam że protest trzeba zacząć a temat innych problemów to mam taki pomysł może spróbujmy zorganizować jakieś spotkanie może być u nas jesteśmy w centralnej Polsce.są wakacje wiec ustalmy jakiś termin spotkamy się omówimy jakie problemy nękają na co dzień każdego z nas,uwierzcie mi że na pewno każdy ma inne problemy dlatego nie chce sam o tym mówić ,myślę że dobrym pomysłem było by wybrać kilka osób jako przedstawicieli naszych . wiem jedno że zebrać wszystkie jednostki w jednym czasie bedzię trudno wiec ci co wiedzą niech zaczynają w poniedziałek a reszta dowie się o szczegółach z mediów nie każdy wchodzi na forum zgzosprp.nasza gmina zaczyna w poniedziałek oraz większe jednostki z powiatu.pozdrawiam
Awatar użytkownika

mario-1306
Posty: 101
Rejestracja: wt 26 sty 2010, 19:37
OSP (gm., woj.): Złożeniec gmina Pilica
Status: Offline

Re: akcja protestacyjna w poniedziałek rano zaczynamy

Post autor: mario-1306 »

ja tez sie pisze OSP ZŁOŻENIEC woj. sląskie ..........zniesienie kas fiskalnych.

Topic author
osprozprza
Posty: 30
Rejestracja: śr 17 lip 2013, 22:03
OSP (gm., woj.): osp rozprza gmina rozprza
Status: Offline

Re: akcja protestacyjna w poniedziałek rano zaczynamy

Post autor: osprozprza »

druhowie piszcie jakie jednostki i woj.żebym wiedział ilu jest już z nami ok.dzięki .pozdrawiam p.s jak widzicie są następne tematy kasa fiskalna .bez spotkania nie ustalimy listy wszystkich postulatów wiec tak jak mówiłem temat główny uprawnienia kierowców ,reszta będzie później,spokojnie .damy rade .
Awatar użytkownika

Intercooler
Posty: 179
Rejestracja: śr 11 sty 2012, 16:50
OSP (gm., woj.): powiat tarnowski, województwo małopolskie
Status: Offline

Re: akcja protestacyjna w poniedziałek rano zaczynamy

Post autor: Intercooler »

Popieram kolege z OSP LUBOLA, robicie to trochę zbyt chaotycznie i od du*y strony...

No i przede wszystkim przekaz i informacja do jednostek OSP musiałby być silniejszy. Trzeba by było pewnie ustalić osoby odpowiedzialne za to na szczeblu krajowym, wojewódzkim i powiatowym. Co z tego że tutaj sie zdeklaruje choćby nawet 20 jednostek, które jeszcze komuś tam powiedzą i łącznie będzie choćby nawet 100 (w moim powiecie jest np. 130 jednostek). I co potem media gdzieś napiszą że 100 jednostek OSP strajkuje przeciwko bla bla , w czasie gdy w Polsce jest ich tysiące?

Żeby nie było. Nie potępiam pomysłu. Idea jest dobra, pasuje w końcu zwrócić na to uwagę bo dzieje się źle. To jest fakt. Ale strajki to poważna sprawa i naprawdę trzeba tu dobrej organizacji.

Do oficjalnego pisma do Panów Pawlaka i Tuska dobrą sprawą byłoby dołączenie podpisów strażaków ochotników. I tu znów trzeba osób odpowiedzialnych na terenie województwa/powiatu które by to zebrały i tak dalej. Oficjalny formularz itp. Albo zbieranie podpisów online, gdzieś takie coś widziałem.
Obrazek
Awatar użytkownika

wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: akcja protestacyjna w poniedziałek rano zaczynamy

Post autor: wujo2010 »

Osoby na szczeblu powiatowym i wojewódzkim są oderwane od rzeczywistych naszych problemów ,w niedługim czasie być moze wejdzie ustawa aby wszyscy kierowcy OSP przechodzili kursy w WORDzie bo lobby i rządzący tak sobie wymyślą i co też powiemy że nas to niedotyczy?Kiedyś nasza cierpliwość się skończy .
Ostatnio zmieniony sob 20 lip 2013, 17:28 przez wujo2010, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Intercooler
Posty: 179
Rejestracja: śr 11 sty 2012, 16:50
OSP (gm., woj.): powiat tarnowski, województwo małopolskie
Status: Offline

Re: akcja protestacyjna w poniedziałek rano zaczynamy

Post autor: Intercooler »

Nie chodzi mi o to aby osoby odpowiedzialne na szczeblu wojewódzkim/powiatowym to były władze ZOSP. Po prostu, jakiś organizator.
Obrazek
Awatar użytkownika

pol102
Posty: 61
Rejestracja: sob 28 maja 2011, 18:51
OSP (gm., woj.): Mochy (Przemęt, wielkopolskie)
Status: Offline

Re: akcja protestacyjna w poniedziałek rano zaczynamy

Post autor: pol102 »

Na początek chciałbym prosić o adres pocztowy założyciela tematu. Chciałbym wiedzieć gdzie wysłać słownik języka polskiego. ;)

Teraz mam litanię pytań:
- wobec kogo chcecie protestować?
- na jakiej podstawie chcecie prowadzić protest?
- w jaki sposób chcecie protestować?
- jakie są postulaty do spełnienia?
- ile ma trwać ów protest?

A teraz przypominam, OSP to stowarzyszenie i z definicji trzeba zapierdalać. Jak ktoś nie daje rady, nie potrafi, nie umie, nie chce mu się to przypominam drobne szczegóły:
- KSRG nie jest dla wszystkich
- KSRG nie jest obowiązkowy
- nie bycie dysponowanym do działań też jest spoko
- jazda tylko na uroczystości też jest fajną drogą na życie jednostki

Jeśli czyjaś nieudolność i brak sensownego myślenia doprowadzi do protestu, to znaczy że trzeba takiej osobie podziękować za członkostwo. Nie jest tak źle jak to opisujecie. Nie jest, choć byście nawet tak chcieli to widzieć.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat