akcja protestacyjna w poniedziałek rano zaczynamy

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Re: akcja protestacyjna

Post autor: kwas »

osprozprza pisze:.... to nas wykończą jedyna społeczna instytucje w kraju ...
Kolego, chyba się zagalopowałeś. W kraju, oprócz nas istnieje wiecej spolecznych instytucji.
osprozprza pisze:Protestujemy do ZG ZOSP RP i państwa . Celem jest zniesienie uprawnień dla kierowców , zmniejszenie biurokracji w OSP , przepis który by chronił ochotnika w czasie akcji w godzinach pracy zawodowej i wiele innych .
Biurokracja?
Jestem u siebie sekretarzem. Jakoś biurokracji nie zauważam. Są sprawozdania z rocznych zebrań. Zawsze były. Są protokoły i uchwały z posiedzeń zarządu. Zawsze były. Są sprawozdania do urzędu skarbowego. Tym się zajmuje skarbnik. Wiec już jestem odciążony. Są kwity do sądu rejestracyjnego jak są jakieś zmiany w zarządzie. Normalna działalność jak się chce coś działać. Skoro chcemy działać jako stowarzyszenie to i mamy jakieś obowiązki biurokratyczne. Tak robią wszystkie stowarzyszenia. Ale przynajmniej jest porządek. Wszystko jest na papierze i każdy może z OSP mieć do tego wgląd. Jestem juz sekretarzem parę lat i jakoś uzbierało mi się tego dwa segregtory tylko. Powiem więcej. Uważamy, że jesteśmy ratownikami i na tym się znamy i to powinno nas tylko dotyczyć. Bardzo często zapominamy że działamy jako stowarzyszenie i mamy nie tylko uprawnienia ale również i obowiązki.

Przepis chroniący ochotnika w czasie akcji w godzinach pracy zawodowej?
Jest taki przepis. Masz prawo nie pójść do pracy. A pracodawca ma obowiązek Ci to usprawiedliwić. Kwestia tylko egzekwowania swojego prawa. Inną sprawą jest że nie popracujesz za długo w zakładzie pracy jak będziesz tak robił. Ale nie da się sprawić ochrony i dla strażaka i dla pracodawcy. Swego czasu w mojej firmie na sześć osób było trzech kolegów z mojej OSP. Wyobraź sobie że przychodzi gorące lato i ciągle się pali. I ciągle nie ma ich w pracy. Bo mają swoje prawa jako ratownicy. Czyli ja nie mam połowy stanu załogi w pracy. A też mam umowy zawarte, obowiązku wobec kontrachentów, też muszę zarobić na zus na podatek i na płace dla pracowników. I też mam swoje prawa. Więc nie da się tych rzeczy pogodzić. Nawet gdybym dostawał ulgę podatkową w takiej sytuacji mnie to nie zadowoli. Bo poprostu taka ochrona ratowników rozłoży moją firmę na łopatki. Wiec co zrobię? Podziękuję im za pracę. W koncu po to prowadzę firmę aby zarobić a nie aby być przechowalnią dla ratowników. Przykre ale prawdziwe. To nie czasy poprzedniego systemu, że jakoś to było. Dzisiaj liczy się twarda ekonomia zzy się to nam podoba czy też nie.

Protest do ZG ZOSP RP?
Za czym? Konkretniej. Po za tym Ci w ZG ZOSP RP to ludzie wybrani przez nas. Od samego dolnego szczebla, przez szczeble pośrednie po najwyższy szczebel. Możemy mówić różne rzeczy o nich. Ale nie ukryjemy prawdy, że gdybyśmy ich nie wybrali na najniższym szczeblu to nie było by ich tam. Ale tak napradę z reguły podnosimy rękę za tymi samymi. A jak podnosimy za innymi rękę to jesteśmy w mniejszości. Ale takie są prawa demokracji. Czy się nam podoba czy też nie. Już dawno doszedłem do wniosku, że nie mam co liczyć na tych w ZG ZOSP i liczę tylko na siebie. W sumie zawsze się można wypisać ze Związku. W końcu to jest twór do którego przynależność jest dobrowolna.

Protest do Państwa?
Państwo to my. To ja i Ty. I pan i pani. Protest powinien być skierowany do albo rządzących albo do tworzących prawo.

I można by tak wymieniać jeszcze pewnie parę rzeczy.

Hmmm
Dalej nie odpowiedziałeś co masz na myśli upomnieć się o nasze. Aby się upomnieć to trzeba mieć konkret. Jesteśmy przeciwko temu i temu. Chcemy zmiany tego i tego. Dalej argument dlaczego. A potem jakaś konkretna propozycja. No i najważniejsze, kto się pod tym podpisuje. Jakaś OSP? Jakiś członek OSP? Oczywiście, w wielkości siła. Tylko nie ma co ukrywać. Każda OSP sobie rzepkę skrobie. I gdzie jest dwóch członków to już jest trzy zdania.
Wywieszenie flag związkowych na remizach i strażnicach? I co po wywieszeniu? Bedą sobie wysieć? Trzeba by było chyba wytłumaczyć np. przez media o co chodzi z tymi flagami. Gdybym nie przeczytał tu na forum o jakiejś próbie protestu to widząc coś takiego pomyślałbym, że ta OSP ma jakieś święto, rocznicę, uroczystość czy coś w tym rodzaju.

Jestem za zmianami. Ale czy one pokrywają się z tymi jakie Ty proponujesz to tego nie wiem. Rzucasz tylko hasła. A nie ma żadnych konkretnych propozycji co byś chciał zmienić, na co i kto by to miał zrobić.

osprozprza pisze:kolego ze słownika skorzystaj sobie sam .czepiasz się szczegółów,ja myśle żę jesteś pewnie w jakimś zarządzie co ?????
mniejsza o to. jakie są postulaty jak będziemy protestować to wszystko już było pisane ale jeśli tobie wszystko pasuje to nie wchodź na forum .a jeśli chodzi o nieudolność to spójrz na siebie .na razie ...
Kolego, chyba znów się trochę zapędziłeś. Uważasz że jak ktoś jest w jakimś zarządzie i ma inne zdanie to można go zaraz tak zgasić?
Mniejsza o to jakie są postulaty? Znó przecholowałeś. A może Twoim postulatem jest likwidacja jednostek spoza KSRG? Kto to wie? I jak się przyłączą jednostki spoza KSRG to taki udział spowodować moze że sie sami zlikwidują? Ważne jest jakie są postulaty. A krzyczenie dla krzyczenia jest po prostu dziecinadą w mojej ocenie.
osprozprza pisze:a odnośnie znajomości przepisów to ja nie muszę ich znać .jest jeszcze tyle spraw do poruszenia wiec na prawdę nie czepiajcie się szczegółów,tylko zjednoczmy się w końcu druhowie .niech w końcu ktoś z nami rozmawia o sprawach ważnych a nie widzą nas tylko do roboty i do głosowania w wyborach .
Chyba nie jesteś w żadnym zarządzie i masz nikłą wiedzę na temat funkcjonowania OSP. Dlaczego tak uważam? Na podstawie Twoich słów że nie musisz znać przepisów. Wiec jeśli chcesz protestować i chcesz zmian to należy zmienić prawo. Bo generalnie o to chodzi. A jak chcesz zmienić prawo to powinieneś wiedzieć jakie prawo. A żeby to wiedzieć to należy je znać. Więc dziecinadą jest takie podejście że nie musisz znać tych przepisów. W mojej ocenie występujesz tu jako prowodyr, organizator jakiegoś protestu, a jednocześnie jakiekolwiek słowa krytyki wywołują u Ciebie niezdrowe podejscie.
I dalej. Piszesz, niech ktoś wreszcie z nami rozmawia. Kto? Z kim byś chciał rozmawiać?
osprozprza pisze:..... gdzie są wszyscy ci co zasiadają w zarządach pow.woj.oraz głównym czemu oni się do tej pory nie interesowali naszymi problemami co???????oni tam nie siedzą za darmo tak jak my w osp ,oni idą na 8 godzin do pracy i później wolne......
Tu też trafiłeś jak kula w płot. Zapytaj się swojego prezesa powiatowego ile zarabia za prezesurę w zarządzie powatowym i z ciekawości jaką ma umowę i z kim. Znajomość prawa lezy u Ciebie kompletnie.

Na podsumowanie napiszę ze po pierwszych Twoich wpisach miałem wrażenie, że masz jakiś pomysł i coś chcesz zrobić. Po dalszych wpisach wnioskuję, że nie masz pomysłu, coś Ci się nie podoba ale sam nie wiesz co, ktoś Ci się nie podoba ale sam nie wiesz kto. I do swojego dziecinnego krzyku próbujesz wciągnąć innych.
Wiec najpierw sformułuj o co Ci konkretnie chodzi, następnie przestań sforować innych, a potem się zobaczy.

Topic author
osprozprza
Posty: 30
Rejestracja: śr 17 lip 2013, 22:03
OSP (gm., woj.): osp rozprza gmina rozprza
Status: Offline

Re: akcja protestacyjna w poniedziałek rano zaczynamy

Post autor: osprozprza »

kolego masz prawo do swojego zdania ok.ale z tym co piszesz ja się nie zgadzam .protest nie polega tylko na wywieszeniu flag bo kilka razy pisałem że wywieszamy transparenty ;;akcja protestacyjna;;głównym tematem to ustawa o kierujących pojazdami uprzywilejowanymi. :evil: konkretnie chodzi o to iż nowi kierowcy chcący jeździć w osp muszą przejść szkolenie za które sam zapłaci ewentualnie gmina ,.i tu też nie widzisz problemu .zobaczymy czy twoja gmina zapłaci za te śmieszne kursy .a jeśli zapłaci to zapytaj się czy to będą jakieś inne środki finansowe czy z puli ogólnej jakie idą na osp ,lepiej by było kupić jakiś sprzęt prawda.także uważam że wszystko jest jasne ,szkoda że nie dla ciebie.jestem naczelnikiem już 12 lat także prawo znam kolego,i uważam że nie stoi po naszej stronie . same zakupy w sklepach związkowych też uważasz że te dotacje są ok .taki sam sprzęt a nawet lepszy można kupić w pierwszym lepszym sklepie internetowym od ręki i to sporo taniej ,niż w sklepach związkowych z tak zwaną dotacją .powiem ci jeszcze coś ostatnio po zawodach krajowych dostała moja drużyna bon na zakupy tylko w sklepie związkowym .wszytko niby ok ale ręce mi opadły jak chciałem zrealizować ten bon ,wtedy się dowiedziałem że najpierw muszę zapłacić za to na konto zarządu za jakiś czas odebrać towar i po jakimś czasie dopiero dostane zwrot kasy ,pytam się ciebie o co może chodzić co ...??????
jest źle a będzie jeszcze gorzej jeśli coś z tym nie zrobimy .
kolejna rzecz ultra lekki samolot kupiony dla jednej z jednostek ciekawe jakie były kryteria żę to właśnie ta jednostka a nie inna a może trzeba było kupić jakiś wóz strażacki dla jakiejś potrzebującej jednostki na pewno takie są . ku czemu on ma tak właściwie służyć , ten samolot zrozumiał bym jeśli to był by dromader mógł bym to zaakceptować . pozdrawiam
Awatar użytkownika

yrahsjd
Posty: 71
Rejestracja: pt 31 maja 2013, 09:47
Status: Offline

Re: akcja protestacyjna w poniedziałek rano zaczynamy

Post autor: yrahsjd »

Dobry pomysł !

tylko od czego zacząć?! Jest jakiś "Janosik" z którym pojedziemy do Wawy?

Problemów jest tyle że trzeba się spotkać przy flaszce i omówić wszystkie sprawy.

Najgorsze jest to, że większość prezesów gminnych, powiatowych, wojewódzkich to politycy ,a oni dbają tylko o swoje interesy!
Jakiekolwiek działania powinniśmy zacząć od odpolitycznienia naszych szeregów :!:

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: akcja protestacyjna w poniedziałek rano zaczynamy

Post autor: Fistach »

yrahsjd pisze:Dobry pomysł !

tylko od czego zacząć?! Jest jakiś "Janosik" z którym pojedziemy do Wawy?

Problemów jest tyle że trzeba się spotkać przy flaszce i omówić wszystkie sprawy.

Najgorsze jest to, że większość prezesów gminnych, powiatowych, wojewódzkich to politycy ,a oni dbają tylko o swoje interesy!
Jakiekolwiek działania powinniśmy zacząć od odpolitycznienia naszych szeregów :!:
Już się spóźniłeś. Akcja była wczoraj - chociaż w mediach nic o niej nie mówią.

Topic author
osprozprza
Posty: 30
Rejestracja: śr 17 lip 2013, 22:03
OSP (gm., woj.): osp rozprza gmina rozprza
Status: Offline

Re: akcja protestacyjna w poniedziałek rano zaczynamy

Post autor: osprozprza »

przyjdzie czas to będą mówić .spoko
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Re: akcja protestacyjna w poniedziałek rano zaczynamy

Post autor: kwas »

osprozprza pisze:....zobaczymy czy twoja gmina zapłaci za te śmieszne kursy .a jeśli zapłaci to zapytaj się czy to będą jakieś inne środki finansowe czy z puli ogólnej jakie idą na osp.........
Rozważaliśmy już ten problem. Jeśli za kurs ma zapłacić gmina, a są to środki publiczne, wiec są dwa rozwiazania. Albo gmina nie płaci , bo nie ma pewności, że ktoś zrobi sobie prywatne uprawnienia i zaraz nie ucieknie. Albo płaci ale wymaga. Wtedy gmina z delikwentem podpisuje umowę cywilnoprawną. Gmina finansuje część kosztów a delikwent część. I delikwent zobowiązuje sie do jazdy jako kierowca przez okres załóżmy trzech lat. Wprowadziliśmy takie umowy cywilno prawne już przy wysyłaniu na kurs podstawowy i się to sprawdziło. Teraz musimy to przedyskutować na zarządzie gminnym i podjąć decyzje.
A skad pójdzie na to kasa? Oczywiście że z puli na OSP. A skad by miałą pójść skoro jeśli dojdzie do finansowania kursu przez urząd to są to środki związane z ochroną przeciwpożarową.
osprozprza pisze:same zakupy w sklepach związkowych też uważasz że te dotacje są ok ...
A skad Ci przyszło do głowy że ja uważam, iż dotacje zwiazkowe są ok? Nic takiego nie napisałam. Więc nie wkłądaj w moje usta słó których nie przytoczyłem bo to źle świadczy o Tobie. Uważam obecny system dotacji za zły i należałoby to zmienić. A skoro tak uważam, to ograniczam do minimum zakupy w sklepie związkowym. Bo taniej kupię gdzie indziej.
osprozprza pisze:kolejna rzecz ultra lekki samolot kupiony dla jednej z jednostek ciekawe jakie były kryteria żę to właśnie ta jednostka a nie inna a może trzeba było kupić jakiś wóz strażacki dla jakiejś potrzebującej jednostki na pewno takie są . ku czemu on ma tak właściwie służyć , ten samolot zrozumiał bym jeśli to był by dromader mógł bym to zaakceptować
Zgadzam sie z Tobą w tej kwesti. Uważam, że są większe potrzeby niż ultralekki samolot. Tylko zauważ, że nie wszystkie jednostki tak uważają. A to pokazuje, że OSP mają różne priorytety i różnie uważają. Więc nie zabraniajmy OSP zdobywać ultralekich samolotów. Ale nie gódźmy się na to aby były finansowane z wspólnej puli na bezpieczeństwo a ze środków zdobytych innym sposobem.

Hmmm
Ktoś już wcześniej napisał tutaj.
pol102 pisze:Nie jest tak źle jak to opisujecie. Nie jest, choć byście nawet tak chcieli to widzieć.
Przyłączam się do tego zdania. Każda OSP jakoś sobie radzi. Lepiej lub gorzej. Są bolączki. Bzdurne przepisy jak te teraz o kierujących pojazdami uprzywilejowanymi. I trzeba to piętnować. Ale z tego wątku aż bije dragizmem w OSP. Skoro tak to ja się pytam gdzie idą te nowe samochody jak nie do OSP. To ja się pytam gdzie idą te wszystkie dotacje jak nie do OSP. Nie porównujmy się do Niemiec czy Szwajcarii. To są dwa inne światy. Oni do pewnych rzeczy dochodzili latami a my byśmy chcieli dojść w dwa dni. Jestem w OSP 18 lat. Pamiętam co było 15 lat temu a co jest teraz. Zmiany są kolosalne. Oczywiście nie wszędzie. Ale są. opatrzmy na materiały z działań. Czym działaliśmy dziesięć lat temu a czym dzisiaj. Nie tragizujmy. Gminy mają obowiązek utrzymywania OSP i to robią. Nie ważne ile by przeznaczyły na to kasy. Dla nas zawsze będzie za mało. A jak gmina nie ma za wielkiego budżetu to niestety musi wybierać i dzielić. Tu trochę i tam trochę.
Jeśli ktoś uważa że gmina mało daje na OSP to niech wskaże gminie komu zabrać aby dać jemu. Kiedyś pisałem na innym forum strażackim. Nie my odpowiadamy za bezpieczeństwo na terenie gminy. My jesteśmy tylko trybem w tej odpowiedzialności. A skoro gmina tak postrzega swoją odpowiedzialność za bezpieczeństwo to na to nic nie poradzimy. Skoro gmina jest biedna to i nie naleje nam tyle kasy ile chcemy. Skoro gmina stwierdza, że finansuje tylko KRSG to jest to jej świete prawo. My jesteśmy tylko niezależnym stowarzyszeniem. I możemy prosić a nie żądać. Bo nie my ponosimy odpowiedzialność. Więc skoro my nie odpowiadamy to działamy na tyle ile możemy. Starajmy się o wiecej ale nie narzekajmy. Wiem, to takie polskie. Narzekać. Jak dotarło do mnie, ze to gmina ponosi odpowiedzialność za bezpieczeństwo a nie my jako OSP to moje podejście do sprawy diametralnie się zmieniło. Ja mam działać. A nie się denerwować i wojować. Oczywiście swoje zdanie mogę wypowiedzieć. Ale i tak będę działał na tyle na ile mi starczy funduszy. Bo o to się wszystko rozbija. Ale są OSP co świetnie sobie radzą z pozyskiwaniem środków zewnętrznych.
yrahsjd pisze:Najgorsze jest to, że większość prezesów gminnych, powiatowych, wojewódzkich to politycy ,a oni dbają tylko o swoje interesy!
Co masz na myśli że dbają tylko o własne interesy. Zapachniało mi tu oskarżeniem o prywatę. Takie podejście rodem z poprzedniego systemu a jednocześnie takie polskie, rodzime. Rzucać w eter że ktos coś tam. Jeśli wiesz coś o takich sytuacjach to nie wylewaj tego na forum tylko pędź do prokuratury i złóż zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. To Twój obowiązek. Znam wielu prezesów OSP, gminnych i powiatowych. I każdy oczywiście robi na tym interes. A wiesz jaki? Interes dla włąsnej OSP. Wiec znów mamy problem. Bo oni działaja jednak na rzecz OSP. Ale jak to się mówi koszula bliższa ciału. Nie powinno tak być. Ale takie są zasady demokracji.

Mówmy o problemach. Pokazujmy je. Szukajmy rozwiązań. Pchajmy do władz ludzi którzy coś chcą zrobić i coś mogą zrobić. Ale nie narzekajmy ciągle bo to do niczego nie prowadzi. Trochę wiecej optymizmu i włąsnej pomysłowości w działaniu takim na jakie pozwalają lokalne warunki.
pol102 pisze:A teraz przypominam, OSP to stowarzyszenie i z definicji trzeba zapierdalać. Jak ktoś nie daje rady, nie potrafi, nie umie, nie chce mu się to przypominam drobne szczegóły:
- KSRG nie jest dla wszystkich
- KSRG nie jest obowiązkowy
- nie bycie dysponowanym do działań też jest spoko
- jazda tylko na uroczystości też jest fajną drogą na życie jednostki
Podpisuje się pod tym stwierdzeniem obydwoma rękami. Madre słowa.

dh.michal
Posty: 232
Rejestracja: śr 03 sie 2011, 00:34
OSP (gm., woj.): Żebry,gm.Wąsosz,woj.Podlaskie
Lokalizacja: Żebry
Kontakt:
Status: Offline

Re: akcja protestacyjna w poniedziałek rano zaczynamy

Post autor: dh.michal »

Witam druhny i druhów, tak czytam wasze wypowiedzi na forum, i niestety w internecie to wszystko ładnie wygląda, bo w rzeczywistości to ciężko. ACTA było ludzie potrafili się zebrać i to rozpi..rzyć. A my co? Ktoś napisał że potrafimy siebie nawzajem krytykować zamiast pomóc temu co zaczął ten "protest", a sami nie potrafiliśmy. Więc kolego jakiś czas temu gdy głównym tematem były wiatrakowce prezesa jedna sztuka 300 000 zł + szkolenia = strata pieniędzy. Pomyślałem coś trzeba zrobić pisałem także do WAS na forum, na pomoc nie mogłem liczyć, więc sam napisałem list do prezesa, potem dzwonił do zarządu głównego dowiedziałem się że list do prezesa dotarł i na tym się skończyło.
Chęci widzę są, ale do czego? Bo jest mi przykro to pisać ale protestujecie o co i do kogo. Pisaliście że narazie to o te uprawnienia dla kierowców a potem się wymyśli. Że co??? No tak to się zrobi to za jakiś czas znowu może protest, a co tam nie mamy co robić a oni przecież będą co miesiąc nas słuchać co chcemy. No nie żartujcie sobie. Trzeba od razu wszystko ale to co powinno być, a nie piszecie o głupotach. Biurokracja gdzie? Już jeden z druhów wyjaśnił że jej nie ma. Dodatki do emerytur. Można ale czy ktoś was siłą zaciągnął do straży i to obiecał? Chyba nie. Jesteśmy organizacją społeczną więc powinniśmy wszyscy zrezygnować nawet z ekwiwalentu, a nie jeszcze kasy dla siebie.
Nie walczymy o coś dla siebie, ale dla straży. A czego najbardziej nam w straży brakuje? SPRZĘTU. Powalczmy o te uprawnienia i o kase na sprzęt (tylko nie o wiatrakowce). I zorganizujmy się w lepszy sposób bo tak to nie damy rade. Ja postaram się w jak najszybszym czasie zrobić stronę internetową protestu, trochę jak pozwolicie dołączę się do władz protestu. Tak żeby ktoś tym kierował. A jak uda nam się zebrać będziemy myśleć dalej, a nie od razu wysłać list, a Pawlak z Donaledem wrzucą go do kosza. I dodam na koniec że sami możemy zrobić dużo, ale możemy i to zależy jak u was jest, ale w wielu regionach są politycy np. PSL bo tak szczerze to najbardziej na nich możemy liczyć bo PO,PiS, SLD i RP mają nas w .... Właśnie tam więc niektórzy z PSL są wstanie pomóc nie wszyscy ale są tacy, i w większości to nie posłowie. Ale jak oni pomogą nam to my w zamian możemy pomóc im, dostać się do sejmu. Więc ja się przyłączam liczę także na waszą pomoc i Przepraszam że tak się rozpisałem.
„Idę tam,skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią”

http://www.osp.wies-zebry.pl

mikele
Posty: 214
Rejestracja: pt 18 lut 2011, 09:00
Status: Offline

Re: akcja protestacyjna

Post autor: mikele »

osprozprza pisze:jestem naczelnikiem już 12 lat także prawo znam
Skoro znasz prawo to zapewne wiesz, że ustawa o kierujących pojazdami ukazała się w Dzienniku Ustaw już ponad dwa lata temu i już wtedy było wiadomo, jakie przepisy w sprawie kierowców pojazdów uprzywilejowanych wejdą w życie.
Przez dwa lata Ci to nie przeszkadzało a teraz chcesz wieszać na remizie prześcieradła z napisem "akcja protestacyjna"?
Nie piszę tego złośliwie ale to klasyczne "obudzenie się z ręką w nocniku". Tak czy inaczej życzę powodzenia :)
Awatar użytkownika

yrahsjd
Posty: 71
Rejestracja: pt 31 maja 2013, 09:47
Status: Offline

Re: akcja protestacyjna w poniedziałek rano zaczynamy

Post autor: yrahsjd »

ni ma co sie poddawać , trzeba zorganizować na szeroką skalę akcje protestacyjną.
Trzeba stworzyć centrum dowodzenia, wybrać osoby koordynujące działania , osoby nawiązujące kontakt ze wszystkimi jednostkami w kraju a nie tylko na tym forum.!

Topic author
osprozprza
Posty: 30
Rejestracja: śr 17 lip 2013, 22:03
OSP (gm., woj.): osp rozprza gmina rozprza
Status: Offline

Re: akcja protestacyjna w poniedziałek rano zaczynamy

Post autor: osprozprza »

druhu michale bardzo serdecznie cię zapraszam ja nigdy nie twierdziłem że sam zrobie ten protest czekam cały czas na ludzi chętnych do pomocy oby ich było jak najwiecej.pozdrawiam .żeby wszyscy tak chcieli pomagać to by było ok

dh.michal
Posty: 232
Rejestracja: śr 03 sie 2011, 00:34
OSP (gm., woj.): Żebry,gm.Wąsosz,woj.Podlaskie
Lokalizacja: Żebry
Kontakt:
Status: Offline

Re: akcja protestacyjna w poniedziałek rano zaczynamy

Post autor: dh.michal »

Witam druhny i druhów na szybko zrobiłem stronę która zostanie w najbliższym czasie "ulepszona".
Zapraszam do odwiedzenia i proszę na początek o przeczytanie pierwszej strony i pomoc o którą tam proszę.

www.protestosp.pl
„Idę tam,skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią”

http://www.osp.wies-zebry.pl
Awatar użytkownika

Darek-Naczelnik
Posty: 265
Rejestracja: ndz 11 wrz 2011, 23:51
OSP (gm., woj.): pow.Łowicz, woj. łódzkie
Status: Offline

Re: akcja protestacyjna w poniedziałek rano zaczynamy

Post autor: Darek-Naczelnik »

ok- ja sie podpisze
Awatar użytkownika

czester0
Posty: 252
Rejestracja: pt 30 sty 2009, 22:31
Status: Offline

Re: akcja protestacyjna w poniedziałek rano zaczynamy

Post autor: czester0 »

Poświęciłem czas aby poczytać Wasze posty i doszedłem do wniosku , że czas odnieść się do tego pomysłu. Akcja na pewno jest potrzebna , bo patologia na wyżynach władz osiągnęła już szczyt. Postulaty ? Proszę bardzo
1. Obowiązkowa informacja o wysokości udzielonych dotacji na sprzęt i samochody
2. Kryteria i zasady przydziału dotacji
3. Zniesienie obowiązku zakupów za dotację w sklepach Zarządów Wojewódzkich ( ceny z kosmosu , a sprzęt wybierany jest nie ten o który piszemy wnioski)
4. Ustawa o kierujących pojazdami - typowy bubel - do dzisiaj nie ma jasnych wykładni co z kierowcami PSP ( nie mogą na swoim zezwoleniu prowadzić pojazdu uprzywilejowanego w OSP)
5. Rozporządzenie na temat badań lekarskich członka OSP - lobby lekarskie zapewniło sobie byt za Gminną kasę ( czytaj naszą , bo z budżetu Gminy na Ochronę Przeciwpożarową )
6. Kasa fiskalna w OSP na festynie - adwokaci , lekarze jej nie muszą posiadać
7.Sprzęt ratownictwa technicznego w każdej KSRG za 48000 zł - nie mają już zbytu - to dadzą do OSP
8.Systemy nawigacyjne za 4500 zł dla KSRG z mapami z 2004 r ( traficie na pewno )
9. Koniec dzielenia jednostek na KSRG i te gorsze ( jakim prawem dzielicie , a przyjęcia do systemu można na palcach policzyć.
Jest już późno więc na dzisiaj już dość.
Awatar użytkownika

pol102
Posty: 61
Rejestracja: sob 28 maja 2011, 18:51
OSP (gm., woj.): Mochy (Przemęt, wielkopolskie)
Status: Offline

Re: akcja protestacyjna w poniedziałek rano zaczynamy

Post autor: pol102 »

czester0 pisze: 1. Obowiązkowa informacja o wysokości udzielonych dotacji na sprzęt i samochody
Jak ktoś umie ładnie poprosić, to taką informację otrzyma - zawsze! Brak kultury i bajeru = brak informacji.
czester0 pisze: 2. Kryteria i zasady przydziału dotacji
To jest powód do protestu?! Poważnie?
czester0 pisze:3. Zniesienie obowiązku zakupów za dotację w sklepach Zarządów Wojewódzkich ( ceny z kosmosu , a sprzęt wybierany jest nie ten o który piszemy wnioski)
Jak nie wiesz o co piszesz, bo piszesz w ciemno, to nie dostaniesz tego o czym marzysz ;) Jeden telefon rozwiązuje tę kwestię. JEDEN! I jest to jedna dotacja, którą musisz tak zrealizować. W sumie to nie musisz ;)
czester0 pisze:4. Ustawa o kierujących pojazdami - typowy bubel - do dzisiaj nie ma jasnych wykładni co z kierowcami PSP ( nie mogą na swoim zezwoleniu prowadzić pojazdu uprzywilejowanego w OSP)
Jeśli coś jest bublem nagle, po dwóch latach leżenia, to ja się pytam co wy robiliście przez te 2 lata?! Wystarczyło odpowiedzialnie podejść do tematu wcześniej bo z tego co wiem, a jestem na bieżąco to nikt z PSP nie miał kłopotu - ot po prostu pojechali i wyrobili papiery jak zwykli kierowcy. I tak właśnie tworzy się problemy na siłę w imię kombinacji.
czester0 pisze:5. Rozporządzenie na temat badań lekarskich członka OSP - lobby lekarskie zapewniło sobie byt za Gminną kasę ( czytaj naszą , bo z budżetu Gminy na Ochronę Przeciwpożarową )
Lobby lekarskie? :D A kto miał płacić ze te badania? My z własnej kieszeni? :D Dzwońcie koniecznie i szybko po Macierewicza! Dajcie komisje do zbadania tej sprawy :D
czester0 pisze:6. Kasa fiskalna w OSP na festynie - adwokaci , lekarze jej nie muszą posiadać
Bredzisz. Nie wiesz co piszesz. Mijasz się z prawdą.
czester0 pisze:7.Sprzęt ratownictwa technicznego w każdej KSRG za 48000 zł - nie mają już zbytu - to dadzą do OSP
Nie wiem co to każda KSRG bo Krajowy System Rat-Gaś jest jeden! Nie wiem co masz na myśli pisząc o zestawie Rt... może chodzi Ci o hydraulikę... nie mam pojęcia, niemniej jeśli sprzęt jest zadbany to się zawsze chętnie go bierze ba podział w OSP.
czester0 pisze:8.Systemy nawigacyjne za 4500 zł dla KSRG z mapami z 2004 r ( traficie na pewno )
Pierwsze słyszę, a słuch mam idealny.
czester0 pisze: 9. Koniec dzielenia jednostek na KSRG i te gorsze ( jakim prawem dzielicie , a przyjęcia do systemu można na palcach policzyć.
Takich bredni nie słyszałem od momentu ukończenia X lat temu gimnazjum. Pomyślałeś w ogóle o tym co napisałeś? O tym jakie miałoby to skutki? Jak znacząco spadłaby jakość niesienia pomocy? Nie, bo po co!


czester0 pisze: Jest już późno więc na dzisiaj już dość.
Jak wstaniesz to przeczytaj co napisałeś.

marten10
Posty: 75
Rejestracja: pt 27 sty 2012, 19:26
OSP (gm., woj.): Radzieje(Węgorzewo,Warmińsko-Mazurskie)
Status: Offline

Re: akcja protestacyjna w poniedziałek rano zaczynamy

Post autor: marten10 »

Miała być akcja protestacyjna a widzę że jest jedna wielka kłótnia.
Jak macie się sprzeczać to róbcie to prywatnie a nie na forum :!:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat