Jednostki Ratownictwa Wodnego

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
Szydłowski Marek
Posty: 29
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 03 lut 2005, 21:57
Lokalizacja: Płońsk woj.mazowieckie
Status: Offline

Jednostki Ratownictwa Wodnego

Post autor: Szydłowski Marek »

Witam.
Chciałbym zainteresować druhów treścią ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych (Dz.U. Nr 208, poz.1240 z 2011 r.). Ustawa reguluje sprawy związane z ratownictwem wodnym. Wprowadza obowiązek uzyskania zgody na działalność od MSWiA.
Co sądzicie o tej ustawie i czy dotyczy ona nas tj. jednostki RW OSP ? jeżeli tak to:
Czy uzyskaniem zezwolenia dla jednostek OSP nie powinien zająć się generalnie ZG ZOSP RP ?
Pozdrawiam.
Razem jesteśmy silniejsi!

felicjan.fisz
Posty: 3
Rejestracja: pn 16 wrz 2013, 10:49
Status: Offline

Re: Jednostki Ratownictwa Wodnego

Post autor: felicjan.fisz »

Z reguły wszyscy o tym zapominają, a jednostki ratownictwa wodnego są w istocie jednymi z najważniejszych dla OSP.

Nascar
Posty: 6
Rejestracja: pt 11 paź 2013, 13:58
OSP (gm., woj.): 3454356463534534643
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jednostki Ratownictwa Wodnego

Post autor: Nascar »

Dokładnie jak kolega wyżej pisze, wszyscy zapomną a ratownictwo wodne to na prawde ważne dla OSP

belczak
Posty: 3
Rejestracja: pn 14 paź 2013, 11:49
Status: Offline

Re: Jednostki Ratownictwa Wodnego

Post autor: belczak »

W sumie nie wiem, ponieważ u nas w mieście nie ma jednostki ratownictwa wodnego. Rozumiem, że to obowiązuje tam, gdzie jest dostęp do wody ?

marioko
Posty: 4
Rejestracja: pn 14 paź 2013, 13:18
Status: Offline

Re: Jednostki Ratownictwa Wodnego

Post autor: marioko »

Też jestem zainteresowany tematem, niedługo wracam do kraju, mam uprawnienia ratownika medycznego, wodnego i chciałbym się gdzieś załapać, nie wiem jak zacząć.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat