Akcja zima.

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
slawek.998
Posty: 516
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Akcja zima.

Post autor: slawek.998 »

Chciałbym się zorientować ile jednostek OSP zajmuje się odśnieżaniem dróg na swoim terenie w okresie zimy. Co za to otrzymujecie ? Czy robią to także jednostki będące w KSRG ? Może ktoś ma zamontowany pług do 4 letniego MANa.
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: Akcja zima.

Post autor: seligow »

Pług do 4-letniego MANa :shock: :shock: :shock:
Czy ty się dobrze czujesz?
My jeździmy 244 z pługiem, ale nie polecam, chyba że solarki zaglądają do was raz na tydzień. Samochód dostaje w dupe niemiłosiernie. Sól, zaspy, a i do rowu może ściągnąć. Nigdy do nowego auta!!!
Starszy sikawkowy

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: Akcja zima.

Post autor: marcin_op »

Ja jestem wielce przeciwny takim działaniom.
Niech każdy robi co do niego należy.
Od odśnieżania są służby do tego wyznaczone które dostają za to kasę, no ale jak taka firma zobaczy że OSP "się garnie" do tego to nic nie mówi tylko kasę bierze i się cieszy że ktoś to robi za niego.

My nie jesteśmy od sprzątania tylko od ratowania, a odśnieżanie ogólnie zalicza się do sprzątania ulic.

A kolega wyżej już wymienił negatywne skutki używania samochodu do takich celów.
Ja się cieszę jak w zimie mam mało wyjazdów do akcji bo po samych takich wyjazdach już po aucie widać tą sól.

Jak masz 4 letniego MANA to nie rób mu krzywdy w taki sposób, bo ja uznałbym to za działanie sprzeczne z dbaniem o mienie OSP.

Ps. Jak chcesz pojeździć z pługiem (bo wiem że dla niektórych to frajda) to popytaj w GDDKiA lub ZDW/P oni zawsze na zimę zatrudniają na umowę zlecenie na piaskarki i tam sobie pojeździsz. a MAN-ik niech sobie stoi w "ciepłym"

Topic author
slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: Akcja zima.

Post autor: slawek.998 »

Koledzy czytajcie z uwagą i jeżeli was to nie dotyczy to się niewypowiadajcie. Głupich rad mi nie potrzeba.
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: Akcja zima.

Post autor: seligow »

To, żeby nie zapinać pługa do 4-letniego mana to nie głupia rada, tylko rozsądek. Z tego co wiem, to KSRG nie może mieć pługa. Co my dostajemy? W gminie trochę przychylniej patrzą i to, że pług do nas zagląda raz na ruski rok, a są miejsca na wsi, gdzie nie ma budynków i w ciągu godziny - dwóch robi się metrowa zaspa, a samochodem przejechać trzeba...

P.S. Raz torowaliśmy drogę dla karetki, więc jakiś plus tego był, poza przejezdnością dróg :)
Starszy sikawkowy

Topic author
slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: Akcja zima.

Post autor: slawek.998 »

seligow pisze:To, żeby nie zapinać pługa do 4-letniego mana to nie głupia rada, tylko rozsądek. Z tego co wiem, to KSRG nie może mieć pługa. Co my dostajemy? W gminie trochę przychylniej patrzą i to, że pług do nas zagląda raz na ruski rok, a są miejsca na wsi, gdzie nie ma budynków i w ciągu godziny - dwóch robi się metrowa zaspa, a samochodem przejechać trzeba...

P.S. Raz torowaliśmy drogę dla karetki, więc jakiś plus tego był, poza przejezdnością dróg :)
Odwiedż strone firmy Bocar.
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: Akcja zima.

Post autor: seligow »

Chodzi Ci o tego Merca? Ja nikomu nie bronie zakładać pługa do nowych aut, tylko później będzie płacz, bo nowe auto po 4-5 sezonach będzie 4 ślady zostawiało, a remont przewyższy jego wartość... A co do KSRG to tak kiedyś słyszałem, nie mam na to żadnego potwierdzenia w przepisach.
Starszy sikawkowy

superfire
Posty: 34
Rejestracja: pn 28 lip 2008, 16:01
Status: Offline

Re: Akcja zima.

Post autor: superfire »

seligow pisze:A co do KSRG to tak kiedyś słyszałem, nie mam na to żadnego potwierdzenia w przepisach.
Wystarczy kategoryzacja jednostek : Kategoria I,II,II – JOT zdolna do podjęcia w czasie dysponowania do 5 min. działań:

Może nie do końca przepis ale jak masz kategorie I,II, lub III to jak się to będzie miało jeżeli twój samochód będzie na drugim końcu gmin przewalał zaspy ??? zdążycie wrócić do remizy zabrać kolegów i wyjechać w 5 min. ????? Ponad to w przypadku jednostki KSRG są szczegółowe zapisy w umowie poczytaj :-)

Na terenie mojego powiatu żadna OSP nie odśnieża . Osobiście jestem wielkim przeciwnikiem tego tematu z wielu powodów (niektóre zostały wymienione już powyżej )

Topic author
slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: Akcja zima.

Post autor: slawek.998 »

superfire pisze:
seligow pisze:A co do KSRG to tak kiedyś słyszałem, nie mam na to żadnego potwierdzenia w przepisach.
Wystarczy kategoryzacja jednostek : Kategoria I,II,II – JOT zdolna do podjęcia w czasie dysponowania do 5 min. działań:

Może nie do końca przepis ale jak masz kategorie I,II, lub III to jak się to będzie miało jeżeli twój samochód będzie na drugim końcu gmin przewalał zaspy ??? zdążycie wrócić do remizy zabrać kolegów i wyjechać w 5 min. ????? Ponad to w przypadku jednostki KSRG są szczegółowe zapisy w umowie poczytaj :-)

Na terenie mojego powiatu żadna OSP nie odśnieża . Osobiście jestem wielkim przeciwnikiem tego tematu z wielu powodów (niektóre zostały wymienione już powyżej )
Od 5 lat jednostki w naszej gminie zajmują się odśnieżaniem i gdybyś wiedział jak to u nas funkcjonuje to nie pisałbyś bzdurnych wywodów. Jeszcze raz prosze o wypowiedzi w temacie.

superfire
Posty: 34
Rejestracja: pn 28 lip 2008, 16:01
Status: Offline

Re: Akcja zima.

Post autor: superfire »

slawek.998 pisze:
superfire pisze:
seligow pisze:A co do KSRG to tak kiedyś słyszałem, nie mam na to żadnego potwierdzenia w przepisach.
Wystarczy kategoryzacja jednostek : Kategoria I,II,II – JOT zdolna do podjęcia w czasie dysponowania do 5 min. działań:

Może nie do końca przepis ale jak masz kategorie I,II, lub III to jak się to będzie miało jeżeli twój samochód będzie na drugim końcu gmin przewalał zaspy ??? zdążycie wrócić do remizy zabrać kolegów i wyjechać w 5 min. ????? Ponad to w przypadku jednostki KSRG są szczegółowe zapisy w umowie poczytaj :-)

Na terenie mojego powiatu żadna OSP nie odśnieża . Osobiście jestem wielkim przeciwnikiem tego tematu z wielu powodów (niektóre zostały wymienione już powyżej )
Od 5 lat jednostki w naszej gminie zajmują się odśnieżaniem i gdybyś wiedział jak to u nas funkcjonuje to nie pisałbyś bzdurnych wywodów. Jeszcze raz prosze o wypowiedzi w temacie.
Po
1.Odpowiedziałem ci na jedno z twoich pytań czyli wypowiedziałem się w temacie
2.Bzdurne wywody a to niby dlaczego uzasadnij proszę
3.Nie wiemy jak to funkcjonuje u ciebie chetnie poczytamy
4.Nie odpowiedziałeś na zadane pytania może byś opisał jak macie rozwiązany wyjazd np. do 5 min do zdarzenia ja samochód jest na końcu gminy
Ja się staram kulturalnie uczestniczyć w tym wątku min. odpowiadając na twoje pytanie jak to jest u innych -----tego samego oczekuje od ciebie jeśli tego nie potrafisz no cóż jakoś to przeboleje mimo wszystko pozdrawiam :-)

Topic author
slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: Akcja zima.

Post autor: slawek.998 »

Do superfire. Odsyłam do pierwszego postu. Temat cię nie dotyczy.

ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re: Akcja zima.

Post autor: ospglinik »

prosta rada nie komentować jak nie rozumie wszyscy już napisali wystarczająco dużo w tym wątku,chcą zajeździć mana ich problem mają bogatą gminę to im kupi nowego :D

Topic author
slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: Akcja zima.

Post autor: slawek.998 »

ospglinik pisze:prosta rada nie komentować jak nie rozumie wszyscy już napisali wystarczająco dużo w tym wątku,chcą zajeździć mana ich problem mają bogatą gminę to im kupi nowego :D
Jeżeli jesteś czynnym strażakiem to niewiem jakim cudem przeszłeś badania psychotychniczne.

ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re: Akcja zima.

Post autor: ospglinik »

upierdliwy człowieku jesteś może sam się przebadaj każdy wyraził swoją opinię co o tym sądzi i jakie są tego późniejsze konsekwencje jeśli tego nie rozumiesz to po co zakładasz temat


http://www.zosprp.pl/forum/viewtopic.ph ... 12&p=29980

Topic author
slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: Akcja zima.

Post autor: slawek.998 »

ospglinik pisze:upierdliwy człowieku jesteś może sam się przebadaj każdy wyraził swoją opinię co o tym sądzi i jakie są tego późniejsze konsekwencje jeśli tego nie rozumiesz to po co zakładasz temat


http://www.zosprp.pl/forum/viewtopic.ph ... 12&p=29980
Temat jak nietrudno zauważyć został skierowany do jednostek które zajmują się odśnieżaniem a osoby które niemają o tym pojęcia prosze o niewypowiadanie się w temacie. Tak trudno to zrozumieć ?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat