Film instruktazowy LPR

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.
Awatar użytkownika

Topic author
GLM
Posty: 478
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Film instruktazowy LPR

Post autor: GLM »

Nagrany z udziałem naszych kolegów z PSP Mińsk Mazowiecki i jednostek OSP z pow. mińskiego na pewno się przyda KSRG http://www.lpr.com.pl/pl/jednostki-ratownicze.html
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

mateo2
Posty: 6
Rejestracja: wt 08 paź 2013, 03:24
OSP (gm., woj.): Oleśnica, woj. małopolskie
Status: Offline

Re: Film instruktazowy LPR

Post autor: mateo2 »

Ooo, oczywiście, że się przyda - wielkie dzięki za udostępnienie!

pomaranczowy
Posty: 4
Rejestracja: wt 08 paź 2013, 03:35
OSP (gm., woj.): Lebieźnica, woj. sląskie
Status: Offline

Re: Film instruktazowy LPR

Post autor: pomaranczowy »

Przyda się. Bardzo dziękuję, Druhu.

jrg/osp
Posty: 13
Rejestracja: czw 10 paź 2013, 19:07
OSP (gm., woj.): osp Sieniawa gm. Rymanów,JRG Sanok
Status: Offline

Re: Film instruktazowy LPR

Post autor: jrg/osp »

Kilka ujęć w filmie jest z ćwiczeń KP PSP Sanok ,,Rudawka 2012".
Natomiast 25.10.2013 odbędą się podobne ćwiczenia w Sieniawie na zaporze /gm. Rymanów/, gdzie udział będą brały siły i środki OSP, PSP, GOPR, PRM, SORAT oraz helikoptery LPR I SG. Zapraszamy. Jak się uda materiał postaram się wrzucić na forum.
Awatar użytkownika

Topic author
GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: Film instruktazowy LPR

Post autor: GLM »

jrg/osp pisze:Kilka ujęć w filmie jest z ćwiczeń KP PSP Sanok ,,Rudawka 2012".
Natomiast 25.10.2013 odbędą się podobne ćwiczenia w Sieniawie na zaporze /gm. Rymanów/, gdzie udział będą brały siły i środki OSP, PSP, GOPR, PRM, SORAT oraz helikoptery LPR I SG. Zapraszamy. Jak się uda materiał postaram się wrzucić na forum.
Jak piszesz że ujęcia z filmu to "Rudawka 2012" to najpierw sprawdż to dobrze, może ci chodzi o to >.http://www.emergencyportal.pl/index.php ... hems-sanok popatrz na nr. operacyjne tych wozów i przeczytaj na końcu filmu jakie jednostki brały udział
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

jrg/osp
Posty: 13
Rejestracja: czw 10 paź 2013, 19:07
OSP (gm., woj.): osp Sieniawa gm. Rymanów,JRG Sanok
Status: Offline

Re: Film instruktazowy LPR

Post autor: jrg/osp »

Nie wiedziałem, że kolega jest taki dociekliwy, a komentarz wręcz złośliwy do mojego postu. Tak więc aby dotrzeć do prawdy to kadry filmu 0,23-0,32: 0,55-1,01: 2,13-2,17 są na milion procent z ćwiczeń ,,Rudawka 2012". Wcale nie mylę podanego przez kolegę linku. Po prostu byłem tam jako KDR. Niedługo wrzucę film z tych ćwiczeń, a zdjęcia były wykonywane z tych ćwiczeń /napisy końcowe czytamy z zrozumieniem: materiał pochodzi z woj. mazowieckiego i podkarpackiego/ i wcale nie musisz ogarniać wozy po numerach operacyjnych. pozadrawiam :D :D :D
Awatar użytkownika

Topic author
GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: Film instruktazowy LPR

Post autor: GLM »

nie muszę ? - ale ogarniam i pytanie... byłeś tam KRD. i dopiero teraz chcesz wrzuci ten filmik ? U nas Komenda od razu rozesłała do wszystkich jednostek OSP i poprosiła o propagowanie tego filmu i szkolenie dh. , a ty masz jakieś pretensje że to jakieś 12 sek. podkarpackie i że jestem złośliwy . Miałem nadzieje że wrzucając ten link pomogę jednostką z KSRG bo to ich najbardziej dotyczy , że tobie się nie podoba trudno
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

jrg/osp
Posty: 13
Rejestracja: czw 10 paź 2013, 19:07
OSP (gm., woj.): osp Sieniawa gm. Rymanów,JRG Sanok
Status: Offline

Re: Film instruktazowy LPR

Post autor: jrg/osp »

Oglądając filmik wrzucony przez GLM jako instruktażowy wpisałem tylko:
Kilka ujęć w filmie jest z ćwiczeń KP PSP Sanok ,,Rudawka 2012", a kolega się rzeczywiście ,,napina się" jest podobno demokracja i można swoje zdanie powiedzieć o tym co się przygotowało/zaplanowało/ wykonało. Sorry niepotrzebnie wpisałem swoją uwagę: w mazowieckim jest oczywiście ,,the best" a na wioskach widzą tylko jak ,,sławojki latają".
Dzięki bardzo dobrej współpracy pomiędzy LPR a KP PSP a tym samym OSP nie ważne KSRG czy nie: mamy przeszkolonych ia
blisko 75% stanów osobowych załóg OSP.
Pozdrawiam.jrg/osp
Awatar użytkownika

Topic author
GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: Film instruktazowy LPR

Post autor: GLM »

Napinasz się sam :arrow: :D zbędna dyskusja JRG :!: :lol: :lol: :lol: my byliśmy i udostepnilismy wszystkim a ty co ? czepiasz się że montażysta wkleił 12 sek. he :lol: he i to z 2012 roku :lol: pracując w PSP to powinieneś wiedzieć że do takich zadań w pierwszej kolejności powiadamiają jednostki z KSRG takie są wytyczne itd.,bez ujmy dla pozostałych jednostek , nie miałem zamiaru wywyższać kogoś,a że tak cię to uraziło to trudno . jak masz coś do mnie to pisz na PW. Forum nie do tego służy ,możemy sobie tam wyjaśniać spory i kto ma racje ...na pw.
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

jrg/osp
Posty: 13
Rejestracja: czw 10 paź 2013, 19:07
OSP (gm., woj.): osp Sieniawa gm. Rymanów,JRG Sanok
Status: Offline

Re: Film instruktazowy LPR

Post autor: jrg/osp »

Chodzi o twój pierwszy wpis.<<]Nagrany z udziałem naszych kolegów z PSP Mińsk Mazowiecki i jednostek OSP z pow. mińskiego>>.Tylko tyle. To tylko komentarz. Trzeba pomyśleć o tym że w całej RP są jeszcze inni , którzy także ćwiczą, pracują,szkolą się, prowadzą działania ratowniczo-gaśnicze.
Awatar użytkownika

bohun
Posty: 192
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 08:11
OSP (gm., woj.): (pow. olkuski, małopolskie)
Status: Offline

Re: Film instruktazowy LPR

Post autor: bohun »

Film bardzo ciekawy wart obejrzenia jak i informacje zawarte na stronie LPR. Pozwoliłem sobie wrzucić linka na stronę naszej OSP. bo na pewno się przyda. Niech chłopaki oglądają i się szkolą.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat