Alarm w jednostce,a szkoła...

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

awokado
Posty: 51
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 10 sie 2013, 13:53
Status: Offline

Re: Alarm w jednostce,a szkoła...

Post autor: awokado »

StachuMce pisze:Za kolegę po prostu przepraszam
Mnie bardzo ciężko pogniewać :)
StachuMce pisze:Zawsze za młodych czasów wychodziłem ze szkoły na alarm, nikt do mnie nie miał żadnych problemów, włącznie z dyrektorem, nie sądzę też aby któraś szkoła ponadpodstawowa, zakazała wychodzenia uczniom pełnoletnim poza teren szkoły.
Nie wiem kiedy kończyłeś szkołę :lol: ale wiem, że obecnie opuszczanie szkoły na alarm byłoby raczej niemożliwe (piszę na podstawie stażu pracy w publicznych placówkach).
StachuMce pisze:No tak nieusprawiedliwioną, do momentu przyniesienia zaświadczenia o udziale w akcji rat-gaś. Bo przecież godziny usprawiedliwia wychowawca, każda nieobecność jest nieobecnością nieusprawiedliwioną do momentu usprawiedliwienia jej.
Nawet, jeśli chłopak przyniesie jakieś zaświadczenie wychowawca nie ma obowiązku go usprawiedliwić. W chwili obecnej ustawodawca wydał jedynie interpretacje prawną (2006r): "Oceny takiej nauczyciel dokonuje zgodnie ze statutem szkoły, w oparciu o doświadczenie zawodowe i życiowe oraz znajomość sytuacji ucznia˝ Chodzi o ocenę tego, czy nieobecność może być usprawiedliwiona. Czyli zrobi jak chce :)

W SYSTEMIE EDUKACJI JEST DUŻO WIĘCEJ TAKICH GŁUPOT :(

pozdrawiam!

StachuMce
Posty: 16
Rejestracja: śr 07 sty 2009, 16:57
OSP (gm., woj.): Myśle nice Dolne
Status: Offline

Re: Alarm w jednostce,a szkoła...

Post autor: StachuMce »

Przedstawiasz swoje spostrzeżenia na podstawie swojego doświadczenia, ja przedstawiam swoje na podstawie swojego. A na podstawie tej całej konwersacji doszliśmy do konsensusu, że uczeń może wybiec a nauczyciel może a nie musi usprawiedliwić nieobecności. Poszedłem troszkę dalej i pytając żony kolegi która jest Wice Dyrektorem w jednej z zespołu szkół zawodowych. Dała jednoznaczną odpowiedź, że jak ktoś jest Strażakiem, i robi to bezinteresownie to akurat szkoła nie powinna mieć żadnych zastrzeżeń co do wyjścia ze szkoły na alarm (oczywiście rozmowa o uczniach pełnoletnich). Jeżeli wychowawca na podstawie swojego doświadczenia nie usprawiedliwi nieobecności na podstawie zaświadczenie, wówczas przesyła się do kuratorium prośbę o opinie, na temat usprawiedliwienia, nauczyciel nie jest świętą krową są jeszcze nad nim inne instytucje.

awokado
Posty: 51
Rejestracja: sob 10 sie 2013, 13:53
Status: Offline

Re: Alarm w jednostce,a szkoła...

Post autor: awokado »

Zgadzam się z Tobą, że chłopak może "walczyć" o swoje na drodze formalnej. Ale musisz pamiętać, że on pewnie zamierza skończyć szkołę w miarę spokojnie, a jeśli będzie słał do Kuratorium jakieś pisma to sam sobie to utrudni. Chyba nie jest niespodzianką, że zwłaszcza nauczyciele nie lubią być pouczani :twisted: ... Piszę o tym, że autor wątku sam musi sobie odpowiedzieć na pytanie jak to się ułoży z nauczycielami i dyrekcją.

sani123
Posty: 1
Rejestracja: wt 15 lip 2014, 16:58
OSP (gm., woj.): Gmina Konopiska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Alarm w jednostce,a szkoła...

Post autor: sani123 »

Dokładnie.

Dawidk1987
Posty: 4
Rejestracja: wt 25 mar 2014, 12:51
Status: Offline

Re: Alarm w jednostce,a szkoła...

Post autor: Dawidk1987 »

A czy prywatny pracodawca powinien puścić pracownika na alarm?

FireMan112
Posty: 28
Rejestracja: śr 12 lut 2014, 12:09
Kontakt:
Status: Offline

Re: Alarm w jednostce,a szkoła...

Post autor: FireMan112 »

Wszystko zależy od pracodawcy/dyrektora. Nie pogadasz to się nie dowiesz. U mnie nie mam z tym problemu zgłaszam i lecę jak mam możliwość zdążyć :) oczywiście przede wszystkim zdrowy rozsądek i "Nasze" bezpieczeństwo jest najważniejsze.


http://osptomkowice.jimdo.com
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" - Albert Einstein

http://osptomkowice.jimdo.com
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat