przeniesienie do innego OSP

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
creator
Posty: 3
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 21 paź 2013, 20:06
Status: Offline

przeniesienie do innego OSP

Post autor: creator »

Mam pytanie, czy jest możliwość przeniesienia sie do innego OSP. Te do którego bym chciał jest dalej o 5 km. Jest lepiej bo jest w KRSG. Szybciej tam o kursy

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: przeniesienie do innego OSP

Post autor: jerzy988 »

możesz się przenieść a możesz być w dwóch ale jak sobie wyobrażasz jechać 5km na alarm myślisz ze bedą czekac na ciebie? i myślisz że dadza cię od razu na kurs jakby swoich nie mieli ?

Topic author
creator
Posty: 3
Rejestracja: pn 21 paź 2013, 20:06
Status: Offline

Re: przeniesienie do innego OSP

Post autor: creator »

nie mowie odrazu... ale tu gdzie jestem to porazka.Sarożytnosc chlopaki czekaja 4 lata na jakis kurs. Malo co tam maja. A tam gdzie chce isc ,czesciej no i sa w KSRG. A nie bede czekal 10 lat zeby zrobic 2 kursy to jakas pomylka.

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: przeniesienie do innego OSP

Post autor: marcin_op »

Nie ma czegoś takiego ja przeniesienie z jednostki do innej. Nie ma po prostu czegoś takiego.

Natomiast możesz z jednej jednostki odejść i najzwyczajniej zapisać się do tej drugiej.
Możesz również jednocześnie należeć do 2 jednostek OSP lub do 10 jeśli masz na to czas.
Każda OSP jest sama sobie i jedna od drugiej nie jest uzależniona.

... i nie myśl że pójdziesz do ksrg i po 2 miesiącach będziesz miał full pakiet szkoleń.
Tak jak ktoś powiedział wyżej to że tam będziesz należał nie oznacza że pójdziesz na szkolenia. Jak naczelnik jest myślący do w 1 kolejności wysyła osoby które mieszkają blisko i może na nich liczyć. Wiadomo że ilość szkoleń jest ograniczona i lepiej szkolić ludzi pewnych niż tych na papierku.

U mniej w jednostce mam chłopaków co mają dziewczyny/narzeczone w innych miejscowościach i tam też są zapisani w OSP. Szkolenie robione w PSP jest ważne w każdej OSP. Wtedy w zależności gdzie jesteś zawsze możesz się przydać.
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: przeniesienie do innego OSP

Post autor: podymacz »

creator pisze:nie mowie odrazu... ale tu gdzie jestem to porazka.Sarożytnosc chlopaki czekaja 4 lata na jakis kurs. Malo co tam maja. A tam gdzie chce isc ,czesciej no i sa w KSRG. A nie bede czekal 10 lat zeby zrobic 2 kursy to jakas pomylka.
To ja dodam od siebie troszkę swoich przemyśleń na Twój temat... Nie wiem o co Ci w ogóle chodzi. To że się chcesz szkolić, to bardzo dobrze. Ale to w jaki sposób główkujesz pokazuje mi Twój obraz - że interesuje Cię tylko Ty sam. Możesz należeć do obu OSP. Tylko dlaczego w swojej OSP nie chcesz zadziałać? Jeżeli są w starożytności to dzięki Tobie może udało by się z tego wyjść?! Najłatwiej jest trzymać z silniejszymi, ale czy myślisz że o tak powitają Cię z otwartymi ramionami? Jak jesteś u siebie, to jesteś u siebie. Tam będziesz "obcy" i wcale się nie zdziwiłbym gdyby szybko pohamowali Twoje zapędy szkoleniowe.
Działaj spokojnie i z rozwagą bo po paru Twoich zdaniach wydajesz się narwańcem. :wink:
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: przeniesienie do innego OSP

Post autor: seligow »

podymacz pisze: Nie wiem o co Ci w ogóle chodzi.
Jak to o co? Sukces ma wielu ojców, porażka jednego... Podejście jak u polskich piłkarzy - lepiej siedzieć na ławce we Francji czy w Niemczech niż grać po 90min w Polsce. U siebie trzeba popracować, tam można się podpiąć pod czyjeś zasługi...
Piszesz chłopie, że masz jednostkę systemową 5 km od siebie. Przy założeniu, że zrobisz tam kurs podstawowy, to policz ile czasu zajmie Ci dojazd do remizy. Chyba, że siedzisz 24/7 w domu i czekasz na alarm. Jeżeli nie, to poza godzinami porannymi, kiedy większość pracuje, nie masz szans na załapanie się na wyjazd. Popracuj nad swoją jednostką, na pewno wyjdziesz na tym lepiej...
Starszy sikawkowy

Topic author
creator
Posty: 3
Rejestracja: pn 21 paź 2013, 20:06
Status: Offline

Re: przeniesienie do innego OSP

Post autor: creator »

DObrze popracuje, za 5 lat napisze czy udalo mi sie cos zmienic i osiagnac, bo tak to wyglada :D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat