DSP 50 - problem

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.
Awatar użytkownika

pol102
Posty: 61
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 28 maja 2011, 18:51
OSP (gm., woj.): Mochy (Przemęt, wielkopolskie)
Status: Offline

Re: DSP 50 - problem

Post autor: pol102 »

To trochę ironiczne... jeśli moc jest tak policzona, że wystarcza do utrzymania procesora i radiostacji, a w momencie załączenia czegokolwiek jej brak jest kompensowany z akumulatora, to mamy absurd.
Wychodzi na to, że miałem rację mówiąc o tym, że procesor się resetuje z powodu zasilania.

P.S. U mnie pracuje torid... sugerując się wielkością 200-300W.
Awatar użytkownika

pol102
Posty: 61
Rejestracja: sob 28 maja 2011, 18:51
OSP (gm., woj.): Mochy (Przemęt, wielkopolskie)
Status: Offline

Re: DSP 50 - problem

Post autor: pol102 »

Post pod postem ale zgłębiłem temat. Wyszło na to, że moje DSP zostało zmodyfikowane kilka lat temu i został stary układ zasilania o wydajności prądowej 12A. Nowe stacje DSP mają zasilacze liczone na jakieś 4A co pozwala na skuteczne ładowanie akumulatora. To akumulator jest głównym źródłem prądu dla stacji. Wynika to z tego faktu, że radiostacja potrzebuje do odbioru prądu w granicach tych 4A, natomiast przy nadawaniu zapotrzebowanie rośnie do poziomu około 8A + DTG. Wniosek z tego taki, dbajcie o swoje akumulatory ;)

aspirancik
Posty: 67
Rejestracja: czw 26 cze 2008, 07:51
Status: Offline

Re: DSP 50 - problem

Post autor: aspirancik »

Witam,
Panowie w mojej i sąsiedniej jednostce jest inny problem, sygnał z SKKP do naszych dwóch jednostek nie dociera wogóle na tej częstotliwości, na której powinien. Po przełączeniu na kanał powiatowy, sygnał bez problemu dochodzi. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Dodam, że u mnie system został zamontowany niedawno, natomiast w drugiej jednostce taki problem trwa już ponad rok( u nich czasem jeszcze załapie).

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: DSP 50 - problem

Post autor: Sylwek »

W jaki sposób odbywa się przełączenie na kanał powiatowy systemu?

Może być coś nie tak z anteną do radia, lub zaprogramowaniem radia w SKKP na kanale wywołania syreny jeśli z niego nie dociera sygnał. Jaki macie teren? Jaka odległość od SKKP? Jak inne jednostki, u których działa są rozmieszczone? to tylko gdybanie - ktoś co ma sprzęt i wiedzę powinien się tym zainteresować na poważnie i rozwiązać problem na miejscu.

U nas część powiatu ma słaby sygnał z SK i są alarmowane dodatkową stacją wywoławczą digitexa z PA JRG która jest bliżej nich.

aspirancik
Posty: 67
Rejestracja: czw 26 cze 2008, 07:51
Status: Offline

Re: DSP 50 - problem

Post autor: aspirancik »

Teren jest górzysty, my jesteśmy w dolinie, natomiast antena widzi przekaźnik, inna jednostka, która też jest w tej samej dolinie nie ma takiego problemu, a przekaźnika nie widzi. Odległość od SKKP to jakieś 20 km.

ukffun
Posty: 5
Rejestracja: śr 10 wrz 2014, 12:17
OSP (gm., woj.): Lipowa woj.śląskie
Status: Offline

Re: DSP 50 - problem

Post autor: ukffun »

Macie źle zaprogramowany radiotelefon. Niektóre Stanowiska kierowania za dawnych czasów uzywały kanałów powiatowych do załaczania syren. Wg. nowej tabeli są dwa kanały służące do załaczania syren. Wy prawdopodobnie macie zaprogramowane w "nowym" systemie a wasze PSK/MSK nadaje na swoim kanale powiatowym.

aspirancik
Posty: 67
Rejestracja: czw 26 cze 2008, 07:51
Status: Offline

Re: DSP 50 - problem

Post autor: aspirancik »

Na pewno nie mamy źle zaprogramowanego radiotelefonu, bo sygnał czasami dociera bezproblemowo. Sprawdzałem już antenę kierunkową i też to samo. Podobno jest jakis problem z przekaźnikiem w SKKP
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat