praca w PSP

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
Diego998
Posty: 1
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 20 gru 2013, 16:42
OSP (gm., woj.): Kalembina, gmina Wiśniowa, województwo podkarpackie
Status: Offline

praca w PSP

Post autor: Diego998 »

Witam wszystkich, mam takie pytanie. W tym roku ukończyłem Medyczną Szkołę Policealną na kierunku ratownik medyczny, poza tym należę do OSP włączonej do KSRG. Mam ukończone kursy: bhp, szeregowców, dowódców, naczelników i ratownictwa technicznego. Czy w tej sytuacji po odbyciu dodatkowo stażu w PSP mógłbym się starać o przyjęcie na stałe? I przy okazji mam dodatkowe pytanie: tak jak wyżej wymieniłem ukończyłem szkołe o kierunku ratownik med. Czy w OSP mam odrazu uprawnienia ratownika czy jednak będe musiał przejść kurs KPP? Z góry dziękuję za pomoc i przy okazji wesołych, zdrowych i spokojnych świąt :)
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: praca w PSP

Post autor: GLM »

jeśli masz kurs ratownika nedycznego to daj papierki naczelnikowi
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: praca w PSP

Post autor: kamil237 »

GLM pisze:jeśli masz kurs ratownika nedycznego to daj papierki naczelnikowi
A naczelnik na nie popatrzy i wyśle cię na kurs KPP :-)
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!

Józek22
Posty: 90
Rejestracja: śr 03 mar 2010, 10:38
Lokalizacja: woj.lubelskie
Status: Offline

Re: praca w PSP

Post autor: Józek22 »

Dokładnie tak jak kolega napisał,w straży procedury są inne niż w ratownictwie medycznym,ze mną w Kościelisku zdawał kurs recertyfikacyjny ratownik który jeździ karetką,od razu na wstępie dostał informację że procedury z ratownictwa medycznego nie mają zastosowania w przypadku straży,są podobne ale na inne aspekty musisz zwrócić większą uwagę,a na pewno na bezpieczeństwo własne bo jeżeli działa straż to dla normalnych zespołów ratowniczych jest zbyt niebezpiecznie, a co do pracy w PSP kurs podstawowy strażaka ratownika,KPP oraz ratownictwa technicznego,posiadanie prawa jazdy Kat.C+E (niedawno tylko samo C wystarczało),im więcej masz pokończone tym większe szanse na dostanie się, chociaż w małych miejscowościach to ciężko jest bo bardzo dużo chętnych a roboty niewiele

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: praca w PSP

Post autor: marcin_op »

Jak masz dobre plecy to się dostaniesz.
Z własnego doświadczenia wiem, że to że masz porobione kursy, działasz aktywnie od last w OSP nic ci nie daje w staraniu się o pracę w PSP. Liczą się tylko znajomości.
Z własnego przykładu mogę podać że na 2 kandydatury:
1. Człowiek który prowadzi cała jednostkę OSP, ma wszystkie kursy, szkolenia, wszystkie kat. prawa jazdy
2. Człowiek z ulicy - po AWF-ie, z świeżo co odebranym prawkiem na C, który nawet nie wie co oznacza GBA dostaje się na stanowisko w PSP.

Resztę sami wywnioskujcie.

v-ce marcin
Posty: 80
Rejestracja: pt 28 paź 2011, 23:07
OSP (gm., woj.): krzemienica, czarna, podkarpackie
Status: Offline

Re: praca w PSP

Post autor: v-ce marcin »

marcin_op pisze:Jak masz dobre plecy to się dostaniesz.
Z własnego doświadczenia wiem, że to że masz porobione kursy, działasz aktywnie od last w OSP nic ci nie daje w staraniu się o pracę w PSP. Liczą się tylko znajomości.
Z własnego przykładu mogę podać że na 2 kandydatury:
1. Człowiek który prowadzi cała jednostkę OSP, ma wszystkie kursy, szkolenia, wszystkie kat. prawa jazdy
2. Człowiek z ulicy - po AWF-ie, z świeżo co odebranym prawkiem na C, który nawet nie wie co oznacza GBA dostaje się na stanowisko w PSP.

Resztę sami wywnioskujcie.
Tak właśnie w naszym kraju jest.
Nie liczy się zaangażowanie, poświęcony czas i zdrowie.
Liczą się tylko znajomości.
Jak nie masz mocnych pleców, choćbyś miał wszystkie możliwe kursy, doświadczenie w OSP, sprawność fizyczną, to pewnie prędzej trafisz szóstkę w totolotka niż dostaniesz się do PSP. Wiem to z własnego przykładu.
Apropo sprawności fizycznej, do wojska są mniejsze wymagania niż do straży.

slawko91
Posty: 32
Rejestracja: śr 08 sie 2012, 13:12
OSP (gm., woj.): Bieliny gm. Ulanów, woj. podkarpackie
Lokalizacja: Bieliny, woj. podkarpackie
Kontakt:
Status: Offline

Re: praca w PSP

Post autor: slawko91 »

Przecież Ratownik Medyczny ma dużo większe kwalifikacje niż ratownik po KPP, więc jeśli masz zdany egzamin nie potrzebujesz KPP. Przecież sam możesz szkolić w KPP
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" - Albert Einstein
http://ospbieliny.cba.pl
Awatar użytkownika

fido
Posty: 73
Rejestracja: wt 13 gru 2011, 09:48
OSP (gm., woj.): Puńców (goleszów, śląskie)
Lokalizacja: Puńców
Status: Offline

Re: praca w PSP

Post autor: fido »

slawko91 pisze:Przecież Ratownik Medyczny ma dużo większe kwalifikacje niż ratownik po KPP, więc jeśli masz zdany egzamin nie potrzebujesz KPP. Przecież sam możesz szkolić w KPP
tu akurat nie masz racji, kwestia poruszana w innym temacie, pozatym z tym pytaniem zwróciłem się do KG i otrzymałem odpowiedź, iż nie ma przepisów zwalniających rat med, bedącego członkiem osp lub funkcjonariuszem psp do nie przechodzenia szkolenia kpp. poprostu brak regulacji prawych. i każdy rat med, czy nawet lekarz musi przechodzić kpp.
"Idę tam, gdzie wszyscy inni uciekają przed śmiercią."
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat